Jump to content
Guest dsouras

Golf 5/6 1.4 Tsi - M23 Ανάκληση & Update [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

λοιπον παιδια.

εχω νεα.

;)

εκανα το service των 30.000 (21.000 εχω ) και τους ειπα για το update.λεγανε τα ιδια.μου λεν δεν γινεται γιατι το τελευταιο updatew ειναι το 9970 και το εχεις ηδη βαλει.δεν κρατηθηκα ,τα πηρα και για κανενα 10 λεπτο τους ειχα παρει αμπαριζα.με φωνες φασαρια(του στυλ "ντροπη στην εταιρεια που βγαζει τετοιες μακακιες) αλλα παντα κοσμια. ;)-_-:lol::huh:

μετα ααπο αυτο το 10 λεπτο....κανει μια ο μαστορας και πεταγεται πανω(λες και του βαλανε νευτη) και μου λεει..."ξεχασα αν σου πω.εχει βγει νεο update.μας ηρθε πριν 2 μερες.το 9971".λεω τι αλλαξε???λεει,οτι ακομα δεν ξερουν σιγουρα αλλα ακουσαν οτι κατι ξανανεβασαν γιατι με το τελευταιο update διαμαρτηρειθηκαν πολλοι...

το εκανα.θα περιμενω κανα 200 χλμ και θα σας πω νεα.....υπαρχει μηπως καποιος που το εχει ηδη κανει????

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια.

εχω νεα.

:blink:

εκανα το service των 30.000 (21.000 εχω ) και τους ειπα για το update.λεγανε τα ιδια.μου λεν δεν γινεται γιατι το τελευταιο updatew ειναι το 9970 και το εχεις ηδη βαλει.δεν κρατηθηκα ,τα πηρα και για κανενα 10 λεπτο τους ειχα παρει αμπαριζα.με φωνες φασαρια(του στυλ "ντροπη στην εταιρεια που βγαζει τετοιες μακακιες) αλλα παντα κοσμια. :blink::angry2::lol::lol:

μετα ααπο αυτο το 10 λεπτο....κανει μια ο μαστορας και πεταγεται πανω(λες και του βαλανε νευτη) και μου λεει..."ξεχασα αν σου πω.εχει βγει νεο update.μας ηρθε πριν 2 μερες.το 9971".λεω τι αλλαξε???λεει,οτι ακομα δεν ξερουν σιγουρα αλλα ακουσαν οτι κατι ξανανεβασαν γιατι με το τελευταιο update διαμαρτηρειθηκαν πολλοι...

το εκανα.θα περιμενω κανα 200 χλμ και θα σας πω νεα.....υπαρχει μηπως καποιος που το εχει ηδη κανει????

Σε σοβαρη αντιπροσωπεια πηγαινεις.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε σοβαρη αντιπροσωπεια πηγαινεις.... ;)

δυστιχως στην επαρχια δεν εχεις και πολλες επιλογες. :( :( :(

υποτιθεται οτι πηγα στην πιο "καλη" της περιοχης..... :D:D :D

Link to comment
Share on other sites

δυστιχως στην επαρχια δεν εχεις και πολλες επιλογες. :( :( :(

υποτιθεται οτι πηγα στην πιο "καλη" της περιοχης..... :D:D :D

Αν σου συμπεριφέρθηκαν όπως περιγράφεις, δεν μου φαίνονται και πολύ σοβαροί. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν σου συμπεριφέρθηκαν όπως περιγράφεις, δεν μου φαίνονται και πολύ σοβαροί. :D

αστα να πανε Χρηστο.σημασια εχει οτι το αμαξι ΣΑΝ να ξυπνησε ΛΙΓΑΚΙ.....βεβαια ειναι πολυ νωρις για αν πω......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ανάκληση 24Μ3 είναι καθαρά για τον λόγο ότι σε χαμηλές θερμοκρασίες το αυτοκίνητο μπορεί να μην πάρει μπροστά. Εαν θέλετε μπορείτε να το δείτε και εδώ

Please contact your nearest Volkswagen Dealer to make an appointment.

Golf 1.4 TSI

Model Year 2006 - 2008

Campaign 24M3 - Engine control unit

On affected Golf vehicles with 1.4l TSI engine, running problems can occur at low outside temperatures.

The check and update are, of course, free of charge to you.

http://64.233.183.132/search?q=cache:0m3s8...lient=firefox-a

το αυτοκίντο δεν έχει καμμία αλλαγή στην συμπεριφορά του μετά από αυτή την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ανάκληση 24Μ3 είναι καθαρά για τον λόγο ότι σε χαμηλές θερμοκρασίες το αυτοκίνητο μπορεί να μην πάρει μπροστά. Εαν θέλετε μπορείτε να το δείτε και εδώ

Please contact your nearest Volkswagen Dealer to make an appointment.

Golf 1.4 TSI

Model Year 2006 - 2008

Campaign 24M3 - Engine control unit

On affected Golf vehicles with 1.4l TSI engine, running problems can occur at low outside temperatures.

The check and update are, of course, free of charge to you.

http://64.233.183.132/search?q=cache:0m3s8...lient=firefox-a

το αυτοκίντο δεν έχει καμμία αλλαγή στην συμπεριφορά του μετά από αυτή την αναβάθμιση

ελα ομως που μερικοι αλλα ειδαμε.

ασε που και στην αντιπροσωπεια τα χαρτια λενε κατι για "πτωση κομπρεσορα".

:huh:

εκανε κανεις αλλος το τελευταιο τελευταιο update???(9971)

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει και εγώ το update (δε ξέρω αν είναι το 9971) και το αμάξι είναι σαν ατμοσφαιρικό. Αν έχει χάσει έστω και έναν ίππο ή ακόμα και 3 γραμμάρια ροπής απο το update είναι απαράδεκτο. Εγώ πριν αγοράσω αυτοκίνητο έκανα έρευνα αγοράς και κατέληξα σ' αυτό το αυτοκίνητο GOLF TSi 140HP για τη ροπή του. Το αμάξι έχει γίνει σαφώς πιο αργό στις ρεπρίζ και ειδικά στις χαμηλές ο κομπρέσσορας κοιμάται.

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα και εκανα και εγω την αναβαθμηση.δεν ξερω ποια και τι αλλα οταν τους ρωτησα για την ονομασια οπως λεει και ο activious δεν ξερανε τιποτα.μονο για μια ξεραν οχι για δευτερη που αναφερεις.

τα αποτελεσματα ηταν με την πρωτη ματια.

το boost τωρα δουλευει σαν μπαρομετρο δηλαδη δειχνει την πιεση μονο οταν δουλευει το turbo

το αυτοκινητο οντος ειναι ποιο ομαλο

και τελος το μπαρομετρο που εχω βαλει δειχνει σταθερη 0.7-0.8

over ειδα 1.2 και μονο οταν το παταω αποτομα μετα τις 4000 στροφες αν πατισω νορμαλ με 3000 στροφες over εχει 0.9!!!!

και μεχρι τον κοφτη πεφτει απο 0.9 σε 0.6 σταδιακα

αυτα ειδα εγω

golf gt εχω με τα 170hp

επειδη ειχα προγραμμα πρην δεν ξερω αν επεσε απο μαμα αλλα ο activious που ειναι μαμα μου εχει πει οτι εχει δει αλλες πιεσεις

τωρα με την πρωτη ευκαιρια θα παω να ξαναπερασω το προγραμμα

τα χαρτια σαν κωδικο εργασιας γραφει 24702599

και σαν περιγραφη recall campaing 24M3

Edited by zil
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα και εκανα και εγω την αναβαθμηση.δεν ξερω ποια και τι αλλα οταν τους ρωτησα για την ονομασια οπως λεει και ο activious δεν ξερανε τιποτα.μονο για μια ξεραν οχι για δευτερη που αναφερεις.

τα αποτελεσματα ηταν με την πρωτη ματια.

το boost τωρα δουλευει σαν μπαρομετρο δηλαδη δειχνει την πιεση μονο οταν δουλευει το turbo

το αυτοκινητο οντος ειναι ποιο ομαλο

και τελος το μπαρομετρο που εχω βαλει δειχνει σταθερη 0.7-0.8

over ειδα 1.2 και μονο οταν το παταω αποτομα μετα τις 4000 στροφες αν πατισω νορμαλ με 3000 στροφες over εχει 0.9!!!!

και μεχρι τον κοφτη πεφτει απο 0.9 σε 0.6 σταδιακα

αυτα ειδα εγω

golf gt εχω με τα 170hp

επειδη ειχα προγραμμα πρην δεν ξερω αν επεσε απο μαμα αλλα ο activious που ειναι μαμα μου εχει πει οτι εχει δει αλλες πιεσεις

τωρα με την πρωτη ευκαιρια θα παω να ξαναπερασω το προγραμμα

τα χαρτια σαν κωδικο εργασιας γραφει 24702599

και σαν περιγραφη recall campaing 24M3

θα παμε μαζι.το πηρα αποφαση.update και μακακιες.ενα προγραμμα και να πανε να μαμηθουν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θες δεν θες σου επισπευδουν την διαδικασια.

Εγω ειμαι ακομα στο στρωσιμο. Μετα τα 5000 θα γινει.

Λες και ειναι συνεννοημενοι με τους βελτιωτες.

Link to comment
Share on other sites

Μια πανω, μια κατω. Οτι ναναι.

Πειραματα κανουνε μου φενεται και οτι κατσει.

(φενεται δεν κανενα καλο debugging στο πρωτο update, ηταν alpha version, και αποφασησανε να βγαλουνε και beta release) :)

Edited by lost44
Link to comment
Share on other sites

πωπω.αισχος.με το νεο update που λεγαμε δεν μπορω να δω overboost.πρεπει να το κανεις 2-3 φορες για να δεις το 1,3-1,4 που βλεπαμε.σαν να κολλαει η βελονα του μπαρομετρου εκει.αλλα το αμαξι φαινεται να πηγαινει καλυτερα απο το προηγουμενο update.εχω μπερδευτει. :D :D ^_^:whistling::huh:

Link to comment
Share on other sites

εγω θα παω στο gt inovation απο θεσαλονικη.

το κακο ειναι ομως οτι εμαθα οτι χαλασε τουρμπινα σε TSI(πανω που τελικα το αποφασισα) και σκευτομαι παλι.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα παω στο gt inovation απο θεσαλονικη.

το κακο ειναι ομως οτι εμαθα οτι χαλασε τουρμπινα σε TSI(πανω που τελικα το αποφασισα) και σκευτομαι παλι.

Για πες λεπτομερειες; Με ποιο προγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

χθες ξαναεβαλα το προγραμμα μου το μονο που εχω να πω ειναι οτι ξαναειδα over...και τι over 1.5-1.6 παραπανω δεν μπορω να πω γιατι λογο κινησης δεν μπορουσα να το ανοιξω.αυριο που επιστρεφω λαρισα θα μπορεσω να πω παραπανω

activious να πας να βαλεις το οτι χαλασε μια τουρμπινα δεν λεει κατι.

Link to comment
Share on other sites

αυτος με την τουρμπινα δεν πρεπει να εχει προγραμμα.μαμα GT πρεπει να ηταν.εδω το ειδα αλλα δεν θυμαμαι το link.καπου εδω μεσα ειναι......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.