Jump to content
koukouroukou

Αλλαγη Φωτισμου στο καντραν

Recommended Posts

Ρε παιδιά ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αυτά τα LED στη θεσσαλονίκη;Γιατί σ όποιο μαγαζί έχω ρωτήσει με κοιτάνε μ ένα βλέμα λες και τους ζήτησα κανα διαστημόπλοιο.......

Σε μαγαζι με ηλεκτρονικα θα βρεις λογικα. Να ξαναπω οτι μπλε Smd δυσκολευτικα να βρω και αυτα που βρηκα ηταν ακριβα.

Link to comment
Share on other sites

εγω τα πήρα 20? η 25? θα κάνουμε επιχειρηση να τα βάλουμε αυρίο που θα είναι κλειστο το ηλεκτροτεχνειο ο φίλος μου και θα κάτσουμε με υσιχια να τα φτιάξουμε... χωρεις να βγάλουμε τουε δικτες μπορουμε με ενα λεπτο 2αρη μοντελισμου λεπτο πινελακι να τους κανουμε κόκκινους το δικτες χωρης να βγουνε μονονοντας το πίσω μερος... πιστεύω πως θα πετίχουμε... δεν ξέρω είμαι εσιόδοξος...

Link to comment
Share on other sites

Για να δείς φωτογραφιες του kit που έχω αγοράσει απο ebay.de και δεν έχω αξιωθεί να τοποθετήσω ακόμα, ρίξε μία ματιά στο παρακάτω link:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=11139

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το διάβασα, παίζει κάτι τέτιο και για Polo 6N? οι δίκτες φωτίζωνται?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δυστυχώς οι δείκτες είναι άσχετοι με το kit. Δηλ. άν οι μαμά φωτίζονται Ο.Κ. διαφορετικά πας για πατέντα ( τοποθέτηση led και αλλαγή στους δείκτες ).

Ο Αχιλλέας (jetring) έχει δώσει ήδη τα φώτα του επι του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

οπότε το αφήνουμε όπως είναι βλέπω και τελειώνει το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?

Ποιό καντράν έχεις, αυτό που είχαν και τα GOLF III, Ibiza 6k κ.λ.π.?

Γιατί ίσως έχω κάτι για αυτό ....................................

Link to comment
Share on other sites

Εχω ρωτησει σε πολλα τετοια μαγαζια,αλλα δεν ειχε κανεις...Θα βγαλω ενα αυριο και θα παω να τους το δειξω.Τα λαμπακια του καντραν ειναι διαφορετικα απ αυτα των υπολοιπων διακοπτων,π.χ του διακοπτη των φωτων;

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος που ξέρω ότι έχει τέτοια ledάκια της OSRAM σε διάφορους χρωματισμούς μάλιστα, είναι ο ΤΖΑΒΑΡΑΣ στη Φραντζή, στο δεξί σας χέρι λίγο πριν φτάσετε στο φανάρι με την Ηλία Ηλιού.

Σίγουρα υπάρχουν και αλλού όμως εκεί υπάρχουν σίγουρα, σε τιμές πολύ φυσιολογικές.

Αν πάτε εκεί να έχετε μαζί σας δείγμα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?

Ποιό καντράν έχεις, αυτό που είχαν και τα GOLF III, Ibiza 6k κ.λ.π.?

Γιατί ίσως έχω κάτι για αυτό ....................................

Το κλασικό του Golf 3 παίζει να βρούμε τπτ?

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση, θέλει και κωδικοπείηση εάν αλάξω κοντέρ πχ απο το 6Ν GTi και μπει στο δικό μου 6Ν?? κάτι τέτιο άκουσα που συζητούσα με κάποιον που έχει ηλεκτρολογείο...

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση, θέλει και κωδικοπείηση εάν αλάξω κοντέρ πχ απο το 6Ν GTi και μπει στο δικό μου 6Ν?? κάτι τέτιο άκουσα που συζητούσα με κάποιον που έχει ηλεκτρολογείο...

Εμενα Dark ηταν plug and play κατασταση, εβγαλα το δικο μου εβαλα το αλλο και ολα δουλευαν comple. Νομιζω οτι υπαρχει διαφορα στο βυσμα αλλα μπορουμε ευκολα να το κοιταξουμε, θα το βγαλω σημερα μια φωτο και θα το δουμε αυριο. Και διαφορα στο βυσμα παντως να υπαρχει ειναι ευκολο να βρεις το αναλογο καλωδιο. Οταν λες κρυφος φωτισμος στο polo τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα Dark ηταν plug and play κατασταση, εβγαλα το δικο μου εβαλα το αλλο και ολα δουλευαν comple. Νομιζω οτι υπαρχει διαφορα στο βυσμα αλλα μπορουμε ευκολα να το κοιταξουμε, θα το βγαλω σημερα μια φωτο και θα το δουμε αυριο. Και διαφορα στο βυσμα παντως να υπαρχει ειναι ευκολο να βρεις το αναλογο καλωδιο. Οταν λες κρυφος φωτισμος στο polo τι εννοεις?

έχεις παρατιρίσει εκεί που ειναι οι αεραγωγοί στην κεντρικη κονσόλα αριστερα και δεξιά τα σηματάκια που δίχνουν στην ροδελα που ανοίγει και κλινει τα πλαστικα και αλαζε καθήψως τα πλαστικα φτερά που δινουν κατευθινση στον αερά... εχει μια ενδιχη για κλιστο και ανοιχτό εκει εγώ πέρασα Led πρασινα όταν ανοίγουν τα φωτα ποριας. και αμα αλάξω το κοντερ, πρεπει να βάλω κόκκινα εκει...

9sbjtgtrywyzdmljhxbw.jpg

Sorry για την φωτό απο το κινητό ειναι λίγο χάλια...

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

έχεις παρατιρίσει εκεί που ειναι οι αεραγωγοί στην κεντρικη κονσόλα αριστερα και δεξιά τα σηματάκια που δίχνουν στην ροδελα που ανοίγει και κλινει τα πλαστικα και αλαζε καθήψως τα πλαστικα φτερά που δινουν κατευθινση στον αερά... εχει μια ενδιχη για κλιστο και ανοιχτό εκει εγώ πέρασα Led πρασινα όταν ανοίγουν τα φωτα ποριας. και αμα αλάξω το κοντερ, πρεπει να βάλω κόκκινα εκει...

9sbjtgtrywyzdmljhxbw.jpg

Sorry για την φωτό απο το κινητό ειναι λίγο χάλια...

εννοεις σαν το Bora-Golf 32 που εχουν φωτισμο στους αεραγωγους! Δεν υπαρχει κατι για Polo?

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δυστιχός στο 6Ν δεν υπάρχει... και καναμε πατεντα βγαλμε το ταμπλό και τα περάσαμε και τώρα που θέλω να αλάξω ταμπλό να πάω στου 6N GTi Limited Edition έχει μπλέ κοκκινο κοντερ όπως Passat, Bora, Golf 4, και αναγκαστικα θα αλάξω και τα Led που βάλαμε στους αεραγωγούς σε καποιο κοκκινο όπως είναι σ'αυτα τα σημεια Passat, Bora, Golf 4.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να ανοιχτεί το κοντέρ σου και να αλαχτουνε τα led που έχει μέσα.

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να βγει το ταμπλό και θέλει δουλείτσα B)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πια καντραν ταιριάζουν στο mk3 το Golf..? Θα ήθελα να αλάξω όλο το καντραν με ένα πιο καινούριο που να φοτίζονται οι αριθμοί μόνο και όχι όλο το καντραν...

Link to comment
Share on other sites

KΑΛΗΜΕΡΑ.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΤΟΥ GT MK3 ME ΛΕΥΚΑ  ΣΤΟ ΑΠΛΟ ΜΚ3 1400?ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΦΙΣΕΣ ΤΟΥΣ !!ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.