Jump to content
roxy

Tips για Trip Computer Golf Fsi 1.6 Sport, κλείδωμα θυρών μετά απο τα 30 χλμ

Recommended Posts

Α. Ξέρει κανένας τίποτα περισσότερο από το manual, για πληροφορίες που μπορούμε να πάρουμε από το trip computer του Golf V.

Β. Επίσης κάπου είχα διαβάσει ότι μπορείς να ρυθμίσεις το αυτοκίνητο μετά τα 30χλμ ή 40 ή τελοσπάντων όποια ταχύττητα θέλεις, να κλειδώνουν οι πόρτες (μέσω προγράμματος φυσικά). Ισχύει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Α. Συμφωνώ.

Β. Αν έχεις VagCom, το κάνεις. Αν έχει κάποιος γνωστός σου, το κάνεις. Εάν δεν έχει κανείς, το κάνεις στην επόμενη συνάντηση του club. Εάν πας σύντομα για έλεγχο, service ή επισκευή σε κάποια αντιπροσωπεία, τους το λες και σου το κάνουν δωρεάν. Είναι υπόθεση δευτερολέπτων.

Link to comment
Share on other sites

Α. Συμφωνώ.

Β. Αν έχεις VagCom, το κάνεις. Αν έχει κάποιος γνωστός σου, το κάνεις. Εάν δεν έχει κανείς, το κάνεις στην επόμενη συνάντηση του club. Εάν πας σύντομα για έλεγχο, service ή επισκευή σε κάποια αντιπροσωπεία, τους το λες και σου το κάνουν δωρεάν. Είναι υπόθεση δευτερολέπτων.

B. δε χρειαζεται ουτε vag com ουτε τιποτα. Μονος σου το κανεις. εγω τουλαχιστον ετσι το εκανα, αλλα δε θυμαμαι πως.

θα το κοιταξω.

Link to comment
Share on other sites

B. δε χρειαζεται ουτε vag com ουτε τιποτα. Μονος σου το κανεις. εγω τουλαχιστον ετσι το εκανα, αλλα δε θυμαμαι πως.
Μόνο αν έχεις οθόνη Plus...
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια καλησπέρα εγώ έχω trip controler στο γκολφάκι μου που βέβαια είναι του 2002 golf 4,1.4 η σπέσιαλ έκδοση απο γερμανία,έχω αυτή τη δυνατότητα ή τζίφος????

Σας ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια καλησπέρα εγώ έχω trip controler στο γκολφάκι μου που βέβαια είναι του 2002 golf 4,1.4 η σπέσιαλ έκδοση απο γερμανία,έχω αυτή τη δυνατότητα ή τζίφος????

Σας ευχαριστώ πολύ...

Φυσικα και μπορεις αλλα θα χρειαστεις VAG COM οποσδήποτε.

"Select 46 (Comfort System with power windows)

Adaptation -> Function 10

-> Channel 03 (Auto-Lock)

The doors will lock automatically when the vehicle reaches a speed of 15 km/h or 10 mph (0 = off/1 = on).

-> Channel 04 (Auto-Unlock)

The doors will unlock automatically when the key is removed from the ignition switch (0 = off/1 = on)."

Link to comment
Share on other sites

Lock/Unlock Horn/Flash:

[select]

[46 - Cent. Conv.] (35 - Cent. Locking for manual window cars)

[Adaptation - 10]

Channel (03..08 )

Adaptation Value (1 = on, 0 = off)

[save]

Channel 03 Auto Lock

Channel 04 Auto Unlock

Channel 05 Unlock, horn sounds

Channel 06 Lock, horn sounds

Channel 07 Unlock, turn signals flash

Channel 08 Lock, turn signals flash

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.