Jump to content
taksidiotis

Audi A5 Coupe με νεους κινητηρες

Recommended Posts

πάντος το έμαθα κάποιος έκανε προ-παραγγελία το Α5 2.0 211 ΗΡ τετρακίνητο με σε άσπρο με κόκκινα δέρματα έδω στην πόλη μου και έχω σκυλιάσει και θέλω να το δω απά κοντά! το S line τι παραπάνω έχει αυτό το πακετό πέραν του look?

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει δύο μήνες από την τελευταία φορά που έγραψε κάποιος σ' αυτό το thread αλλά είπα να κάνω μια ανάνηψη αφού το Σ/Κ που μας πέρασε οδήγησα το S5 ενός φίλου που έκανε αναβάθμιση από... S2000.

Συγνώμη αλλά δεν ενθουσιάστηκα με τίποτα. Ούτε με την πολυτέλεια, ούτε με το τράβηγμα, με τίποτα. Η οδική συμπεριφορά τυπικά βαρετή για μεγάλο Audi.

Ψέματα. Ενθουσιάστηκα με κάτι. Ο ήχος του μοτέρ ήταν κορυφαίος. Αλλά αυτό και μόνο. Όλα τα υπόλοιπα ήταν σαν cybersex.

Να με συγχωρήσετε αλλά στα μεσαία κουπέ η λύση για όσους είναι ή αισθάνονται νέοι και διαθέτουν τους επιδέξιους πισινούς εξακολουθεί να ακούει στο όνομα 335Ci.

Και κάτι άλλο: 55.000 για το 2λιτρο Α5 Quattro? Κι έλεγα ότι τα SAAB ήταν υπερτιμημένα!

Edited by S8N
Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει δύο μήνες από την τελευταία φορά που έγραψε κάποιος σ' αυτό το thread αλλά είπα να κάνω μια ανάνηψη αφού το Σ/Κ που μας πέρασε οδήγησα το S5 ενός φίλου που έκανε αναβάθμιση από... S2000.

Συγνώμη αλλά δεν ενθουσιάστηκα με τίποτα. Ούτε με την πολυτέλεια, ούτε με το τράβηγμα, με τίποτα. Η οδική συμπεριφορά τυπικά βαρετή για μεγάλο Audi.

Ψέματα. Ενθουσιάστηκα με κάτι. Ο ήχος του μοτέρ ήταν κορυφαίος. Αλλά αυτό και μόνο. Όλα τα υπόλοιπα ήταν σαν cybersex.

Να με συγχωρήσετε αλλά στα μεσαία κουπέ η λύση για όσους είναι ή αισθάνονται νέοι και διαθέτουν τους επιδέξιους πισινούς εξακολουθεί να ακούει στο όνομα 335Ci.

Και κάτι άλλο: 55.000 για το 2λιτρο Α5 Quattro? Κι έλεγα ότι τα SAAB ήταν υπερτιμημένα!

Σωστα!!! Στα ¤70000 ομως -_- Το μονο που της λειπει για μενα, ειναι................. ναι............... το SMG!!! ;) Παντως επειδη την εχει παρει ξαδερφος μου, ειναι πραγματικα κορυφαιο αμαξι, και πανεμορφο

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα,εχοντας περασει απο τα χερια μου 3 γενιες GTI και εχοντας πλεον συνειδητα AUDI TT ,καταλαβενω για ποιο λογο πληρωνουμε παραπανω τα AUDI.Ειμαι ευχαριστημενος απο τα GTI που ειχα,αλλα απο το AUDI ειμαι πληρως ευχαριστημενος.Ανωτερη ποιοτητα στην επεξεργασια του.Θεωρω σχεδον βεβαιο οτι το επομενο μου θα ειναι το Α5...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα,εχοντας περασει απο τα χερια μου 3 γενιες GTI και εχοντας πλεον συνειδητα AUDI TT ,καταλαβενω για ποιο λογο πληρωνουμε παραπανω τα AUDI.Ειμαι ευχαριστημενος απο τα GTI που ειχα,αλλα απο το AUDI ειμαι πληρως ευχαριστημενος.Ανωτερη ποιοτητα στην επεξεργασια του.Θεωρω σχεδον βεβαιο οτι το επομενο μου θα ειναι το Α5...

ποιο tt έχεις το παλιό ή το νέο? Εγώ παρήγγειλα το καινούριο 1,8 tsi και το περιμένω καπου μέσα στο Φεβρουάριο. όντως άλλη αίσθηση. Μέσα έξω.

Link to comment
Share on other sites

ποιο tt έχεις το παλιό ή το νέο? Εγώ παρήγγειλα το καινούριο 1,8 tsi και το περιμένω καπου μέσα στο Φεβρουάριο. όντως άλλη αίσθηση. Μέσα έξω.

εχω το 180αρι κατασκευης 06/2002

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΩ ΑΛΛΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΩ ΤΟ ΓΚΟΛΦΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ Α5 ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ:lol:

7 ΜΗΝΕΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΞΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ.

ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΜΕ ΒΜW 320 COUPE Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΒΗΜΑ. ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΤΙ ΣΕ 2ΛΙΤΡΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΑΜΑΞΙ. ΤΕΛΟΣ!!!

ΑΝΕΣΗ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΤΡΙΨΕΙΣ, ΣΤΡΙΒΕΙ (ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΜΙΑ ΜΠΕΜΠΑ ΑΛΛΑ ΣΤΡΙΒΕΙ). ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΑΠΙΑΣΤΟ, ΟΜΟΡΦΙΑ ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΗ, ΤΙΜΗ ΕΠΙΣΗΣ :Ρ

ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ, AUDI A5 2.0 180HP MULTITRONIC ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΤΟ 211. ΒΑΖΕΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΑΚΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ Η REVO ΚΑΙ ΠΑΕΙ 275 ΑΛΟΓΑ ΑΒΙΑΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΖΑΠΑ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΣΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΓΚΡΙΝΕΣ ΜΕ ΤΟ GOLF... ΜΠΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΕ ΕΝΑ Α5 KAI META ΕΛΑ ΠΕΣ ΜΟΥ. ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ GOLF ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΦΤΑΝΕ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΔΩΣΕ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑΝΟΙΩΝΕΙ. ΠΑΡΕ GOLF ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΩΣΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΜΑΞΙ.

ΦΙΛΑΚΙΑ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΣΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΓΚΡΙΝΕΣ ΜΕ ΤΟ GOLF... ΜΠΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΕ ΕΝΑ Α5 KAI META ΕΛΑ ΠΕΣ ΜΟΥ. ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ GOLF ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΦΤΑΝΕ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΔΩΣΕ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑΝΟΙΩΝΕΙ. ΠΑΡΕ GOLF ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΩΣΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΜΑΞΙ.

ΦΙΛΑΚΙΑ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Σύγκρινα τις τιμές και αυτά που σου προσφέρει στην ουσία παραπάνω το Α5.

Σε όλα αυτά που λέω ρόλο παίζει η τιμή του. Το λες και μόνος σου εξάλλου (αξεπέραστη).

Όπως είπε και ο konstantinos που με κατάλαβε , δεν γουστάρω να με πιάνουν κότσο και ειδικά η Volkswagen.

Οι επεξηγήσεις και το σκεπτικό μου υπάρχουν αναλυτικά στα πρηγούμενα posts μου οπότε δεν επανέρχομαι.

Καλοτάξιδο!

Link to comment
Share on other sites

μία 335ci να πώ την αμαρτία μου θα την είθελα ;):lol::) η έστω μια 330xi H 330ci που να έβγενε και σε xi η 335...

Anyway, τελικός το πρέπει να είρθε εκείνο το Α5 που είχα πεί πρίν μερικών μινών 08/10/2008 το είδα εχθές πολύ τουμπάνω μου φάνικε το S-Line... ήτανε και Quattro αυτό από μια γρήγορη πληροφόριση του βγίκε κοντά στα 60.000 με τα extra...

Link to comment
Share on other sites

Νέο μοτέρ για το Α5 V6 ΒiTurbo 425PS

Πήγη Auto Express : http://www.autoexpress.co.uk/news/autoexpr...NLC-Newsletters

Fans of fast Audis are in for a treat, as sources have revealed that an even more hardcore version of the tyre-smoking RS5 is on the way. No four-ringed model has ever matched the legendary status of the ΅Ur-QuattroΆ from 1985, and Audi is looking to evoke its memory with a tougher and lighter A5 coupé.

Reported to be badged the A5 quattro Sport, it will use AudiΆs new 3.0-litre supercharged V6, turned up to 425bhp. This would place it between the S5 and RS5. But in reality, extra bonnet vents, an aggressive bodykit and stripped-out cabin will make it the ultimate Audi performance saloon when it arrives in 2012

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου κανει περιεργια! Αλα πιος ξερει!

Link to comment
Share on other sites

δεν γουστάρω να με πιάνουν κότσο και ειδικά η Volkswagen.

Οι επεξηγήσεις και το σκεπτικό μου υπάρχουν αναλυτικά στα πρηγούμενα posts μου οπότε δεν επανέρχομαι.

Μα αυτό ακριβώς εξηγεί ο φίλος, ότι είναι τέτοια η διαφορά των αυτοκινήτων που δε σε πιάνουν κότσο.

Ότι πληρώνεις παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν τα 2 αυτά αυτοκίνητα πάνε ακριβώς το ίδιο στο δρόμο, με τις ίδιες επιδόσεις και την ίδια αίσθηση, το A5 έχει ένα μεγάλο πλεονέκτημα. Είναι πολυ, πολύ πολύ πιο όμορφο!! Για αυτό και μόνο το λόγο για εμένα αξίζουν τα παραπάνω χρήματα. Αυτοκίνητο δεν είναι μόνο μηχανή, είναι και πολλά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα βολτα με ενα Α5 2.0TFSI 211ps QUATTRO....

το αυτοκινητο ειναι παρα πολυ ομορφο εξωτερικα και πολυ γεροδεμενο.

απο μεσα ολα δερμα ασπρο μπεζ...πολυ ομορφο.

αν και μου εκανε εντυπωση η σκληρη αναρτηση(σχετικα με τον ρολο του δλδ Touring χαρακτηρας).

Α! ειχε και καταπληκτικο ηχο...

αυτα!!!

αντε και σε λιγες μερες θα μπω στο νεο NISSAN GTR!!! ΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ εκει να δω τι θα λεω....... ΑΑΑΧΧΧΧ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα βολτα με ενα Α5 2.0TFSI 211ps QUATTRO....

το αυτοκινητο ειναι παρα πολυ ομορφο εξωτερικα και πολυ γεροδεμενο.

απο μεσα ολα δερμα ασπρο μπεζ...πολυ ομορφο.

αν και μου εκανε εντυπωση η σκληρη αναρτηση(σχετικα με τον ρολο του δλδ Touring χαρακτηρας).

Α! ειχε και καταπληκτικο ηχο...

αυτα!!!

αντε και σε λιγες μερες θα μπω στο νεο NISSAN GTR!!! ΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ εκει να δω τι θα λεω....... ΑΑΑΧΧΧΧ

Το έχω δει από πολύ κοντά(To GTR) αλλά δεν έχω μπεί μέσα γτ δεν προλάβαινα!!Είναι όμωςςςςςςςςς............!!!!!!!!!!!!

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.