Jump to content
viardon

Αποζημίωση απο Δήμο !

Recommended Posts

Προχθές βγήκε η απόφαση απο το σημοτικο συμβούλιο για το ποσό του τιμολογίου

1 ελαστικό + εργατικά

Τα λεφτά όμως καλό Μάιο protest.gif

Γενικά θέλει τέτοια θέματα να τα παρακολουθεί κανείς απο κοντά γιατί .... πολλά χαρτιά και πολλές αποφάσεις ... χάνονται...

Edited by viardon
Link to comment
Share on other sites

Προχθές βγήκε η απόφαση απο το σημοτικο συμβούλιο για το ποσό του τιμολογίου

1 ελαστικό + εργατικά

Τα λεφτά όμως καλό Μάιο protest.gif

Γενικά θέλει τέτοια θέματα να τα παρακολουθεί κανείς απο κοντά γιατί .... πολλά χαρτιά και πολλές αποφάσεις ... χάνονται...

Εν κατακλείδι είσαι ικανοποιημένος απο την όλη αντιμετώπιση που είχες και το ποσό της αποζημίωσης?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έπρεπε ο λαστιχάς να σου φτιάξει ένα χαρτί υπογεγραμμένο που να λέει ότι «Η αλλαγή και των δύο ελαστικών κρίνεται επιβεβλημένη για τη σωστή κατανομή πέδησης και πρόσφυσης διαφορετικά υπάρχει κίνδυνος πρόκλησης ατυχήματος με συνέπιες στη σωματική ακεραιότητα του/της οδηγού και των επιβαινόντων του οχήματος.»

Έτσι θα σκεφτόντουσαν πολύ σοβαρά οι πανάσχετοι του δημοτικού συμβουλίου για μερική ή ολική αποκατάσταση της ζημιάς.

Μπράβο πάντως για το κουράγιο σου και την υπομονή σου. Έτσι πρέπει να κάνουμε όλοι μας!

Link to comment
Share on other sites

Εάν είχες το κουράγιο και τη διάθεση θα μπορούσες να τους πας σε δικαστήριο.

Θα έπαιρνες επιτόπου αποζημίωση ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ λάστιχα συν τα δικαστικά έξοδα.

Κανένας λογικός άνθρωπος δεν πάει να αλλάξει μόνο ένα λάστιχό στο αυτοκίνητό του.

Ούτε οι δικαστές.

Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιημένος ήμουν στην άμεση καταχώρηση και προώθηση του αιτήματός μου απο το Δήμο Θεσσαλονικης προς την αντίστοιχη υπηρεσία.

Απο κει και πέρα ο πραγματογνώμονας μου τηλεφώνησε γρήγορα αλλά μου προκάλεσε καθυστερήσεις με τα χαρτιά.

Παρόλα αυτά τα έκανα όπως τα ζήτησε... γλύτωσε έτσι κανα μήνα.

Ο προϊστάμενος είπε στη γυναίκα μου οτι θα μπορούσαμε να είχαμε πάει για όλο το ποσό... αλλά δε ξέρω κατα πόσο αυτό οφείλεται στο οτι μιλούσε με εκείνην και όχι μαζί μου......

Σίγουρα θα μπορούσα να το τραβήξω και άλλο αλλά δεν είχα ούτε το χρόνο ούτε τα λεφτά δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πιάσαμε Ιούνιο και ακόμη δεν έχουμε δεί κάτι.

Σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να ενοχλούμε εμείς τις υπηρεσίες διαφορετικά η υπόθεσή μας απλά θα κάθετε σε ένα γραφείο ή μέσα σε ένα φάκελο.

Στην τελική όταν κάποιος χρωστάει λεφτά σε κάποιον, ποιός απο τους 2 είναι πιό λογικό να ασχοληθεί;

13 τηλεφωνήματα χρειάστηκαν να γίνουν απο τον έναν στον άλλον μέχρι να καταλήξουμε κάπου.

Τα τηλεφωνήματα δεν έγιναν απο απλό πολίτη σαν εμένα αλλά απο άτομο που έχει 2-3 γνωστούς μέσα σε υπηρεσίες.

Κοινώς εγώ αν προσπαθούσα δε θα έβγαζα άκρη.

Το θέμα μας έχει εγκριθεί απο δημοτικό συμβούλιο και πρέπει να μπούν κάτι άλλες υπογραφές για να πάρουμε τα λεφτά.

Δηλαδή αν δεν είχα ασχοληθεί .... δε θα καιγόταν καρφί σε κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο σου ρε φίλε... εγώ θα προτιμούσα αν πάθαινα τέτοια ζημιά , να την πληρώσω μονος, και καπάκι να καταστρέψω καμμιά 10αριά παρκόμετρα του μ@λ@κα, για να ηρεμήσω.... εύγε είσαι Ευρωπαίος......

Link to comment
Share on other sites

[qte name=super3_TSI' post='311920' date='05/06/2009, 00:44 ]Χαρά στο κουράγιο σου ρε φίλε... εγώ θα προτιμούσα αν πάθαινα τέτοια ζημιά , να την πληρώσω μονος, και καπάκι να καταστρέψω καμμιά 10αριά παρκόμετρα του μ@λ@κα, για να ηρεμήσω.... εύγε είσαι Ευρωπαίος......

to kako einai oti ta parkometra den tha ta plirone o m@l@k@s apo tin tsepi tou ala emeis oi m@l@kes!!!!!

Edited by player
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τέλος !!!!!

ΥΓ. Τελικά ο @ts@l@kotos μια χαρά τους έχει εκπαιδεύσει τους "υπαλλήλους" του.

Πουλάνε και πνεύμα στο τέλος. Είχαν το θράσος να ρωτήσουν γιατί δεν ζητήσαμε αποζημίωση για 2 λάστιχα !!!!!!

upyours.gif

Edited by viardon
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τέλος !!!!!

ΥΓ. Τελικά ο @ts@l@kotos μια χαρά τους έχει εκπαιδεύσει τους "υπαλλήλους" του.

Πουλάνε και πνεύμα στο τέλος. Είχαν το θράσος να ρωτήσουν γιατί δεν ζητήσαμε αποζημίωση για 2 λάστιχα !!!!!!

upyours.gif

Αποζημιώθηκες? ;)

Τρέξε τους τώρα και για ψυχική οδύνη! :D

Πάντως πέρα από την πλάκα, συμπεριφορές σαν τη δική σου ίσως κάποια στιγμή αλλάξουν τα δεδομένα στη δημόσια διοίκηση.

Όσο λέμε "δε βαριέσαι" και "που να τρέχω τώρα", τόσο θα μας πατάνε αφού βρίσκουν και τα κάνουν.

Χαίρομαι που δικαιώθηκες.

Link to comment
Share on other sites

Αποζημιώθηκες? ;)

Τρέξε τους τώρα και για ψυχική οδύνη! :D

Πάντως πέρα από την πλάκα, συμπεριφορές σαν τη δική σου ίσως κάποια στιγμή αλλάξουν τα δεδομένα στη δημόσια διοίκηση.

Όσο λέμε "δε βαριέσαι" και "που να τρέχω τώρα", τόσο θα μας πατάνε αφού βρίσκουν και τα κάνουν.

Χαίρομαι που δικαιώθηκες.

Να'σαι καλά ;)

Ναί... πήραμε επιταγή η οποία πρέπει να εξαργυρωθεί μέσα σε 10 μέρες ... μετά είναι άκυρη :lol: :lol: :lol:

Αμα το καλοσκεφτείς ουσιαστικά είναι υπόθεση μισής ημέρας μέχρι να ετοιμάσεις τα χαρτιά (φωτοτυπίες - επικυρώσεις) να τα καταθέσεις και μετά να τους ζαλίζεις στα τηλέφωνα.

Εξαίρεση στην περίπτωσή μου το οτι χρειάστηκε να πάω ξανά στο συνεργείο για τιμολόγιο κτλ κτλ.

Δεν είναι να χαρίζεσαι πάντως σε κανέναν κερατά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.