Jump to content
kostakisSs

ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΕΓΓΥΗΣΗΣ

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Μετα απο 1,5 χρονο στενων επαφων με το Tsi Μου και εχοντας βγαλει προβληματα με 1002 εφανταστους τροπους σημερα απο την αντιπροσωπια ήρθε το κερασακι στην τουρτα!!!

Οταν ειχα παει στο μαγαζι και τ ειχα δει και σε ενα συμβολαιο π ειχα υπογραψει

ΕΙΧΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ η επεκταση εγγυησης να γίνει σαν ΔΩΡΟ! <>ΤΕΛΕΙΑ><

Παω χθες λοιπον καμαρωτος καμαρωτος, Και παντα μες το μυαλο μου ευχαριστόντας τον θεο που μου εκοψε και εβαλα την επεκταση, και το αφηνω να δΟυνε τι παιζει με την

μπαταρια

τα τριξιματα

τον συμπλεκτη

την οθονη

το Cruise Control

τον αεραγωγο

τα Φρενα μου

Τιποτα συμαντικοtongue.gif:lol:

Να μην ξεφευγω.. εκει σε μια φαση ρωταω....

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΚΤΑΣΗ εγγυησης μας δινετε καποιο χαρτι η ειναι μονο στο συστημα....

Μονο στο συστημα μ λεει κυριως αλλα για να δω....

ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΕΠΕΚΤΑΣΗ μου λεει!!!!!!

Για δες το συμβολαιο λεω (μετα απο καποιες παναγιεςtongue.gif)

MMMMM στο συμβολαιο λεει οτι θα σας το καναμε δωρο αλλα η προθεσμια σας ελειξε πριν 3 μερες!!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Θα το κοιταξουμε ομως ειναι δικο μας λαθος!!!!

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ? ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΟ GOLF ΧΩΡΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ??

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

:lol: Vw στην περιοχη των ΚΤΕΛ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Μετα απο 1,5 χρονο στενων επαφων με το Tsi Μου και εχοντας βγαλει προβληματα με 1002 εφανταστους τροπους σημερα απο την αντιπροσωπια ήρθε το κερασακι στην τουρτα!!!

Οταν ειχα παει στο μαγαζι και τ ειχα δει και σε ενα συμβολαιο π ειχα υπογραψει

ΕΙΧΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ η επεκταση εγγυησης να γίνει σαν ΔΩΡΟ! <>ΤΕΛΕΙΑ><

Παω χθες λοιπον καμαρωτος καμαρωτος, Και παντα μες το μυαλο μου ευχαριστόντας τον θεο που μου εκοψε και εβαλα την επεκταση, και το αφηνω να δΟυνε τι παιζει με την

μπαταρια

τα τριξιματα

τον συμπλεκτη

την οθονη

το Cruise Control

τον αεραγωγο

τα Φρενα μου

Τιποτα συμαντικο tongue.giftongue.gif

Να μην ξεφευγω.. εκει σε μια φαση ρωταω....

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΚΤΑΣΗ εγγυησης μας δινετε καποιο χαρτι η ειναι μονο στο συστημα....

Μονο στο συστημα μ λεει κυριως αλλα για να δω....

ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΕΠΕΚΤΑΣΗ μου λεει!!!!!!

Για δες το συμβολαιο λεω (μετα απο καποιες παναγιες tongue.gif )

MMMMM στο συμβολαιο λεει οτι θα σας το καναμε δωρο αλλα η προθεσμια σας ελειξε πριν 3 μερες!!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Θα το κοιταξουμε ομως ειναι δικο μας λαθος!!!!

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ? ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΟ GOLF ΧΩΡΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ??

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

:lol: Vw στην περιοχη των ΚΤΕΛ! :lol:

καλημερα..κατι παιζει διοτι επρεπε να εχεις κ εσυ συμβολαιο στα χερια σου. εμενα μου ηρθε λιγους μηνες μετα.

το εχεις? σου ηρθε? πως γινεται να "υπαρχει μπονο στο συστημα"? απο που καλυπτεσαι εσυ?

ελπιζω να βγαλεις ακρη..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελένεστε.....Την ίδια μ@μ@κία παίξανε και σε μένα.......μου είπαν πως έληξε η προθεσμία πριν δύο μέρες και δεν μπορώ να κάνω επέκταση...ενώ όταν είχα πάρει το αυτοκίνητο μου είχαν πει πως και ένα μήνα πριν να πάω δεν έχω πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Δικαιωμα επεκτασης εχεις μεχρι να συμπληρωθουν 18 μηνες απο την ημερομηνια της αδειας.εμενα χθες μου ηρθε και χαρτι που με ενημερωνε για τη δυνατοτητα αυτη (αν και το ηξερα) και μεσα στο μηνα θα παω να την κανω.

Link to comment
Share on other sites

εγω την εκανα τον 12 μηνα.ολα καλα.μετα απο 15 μερες μου ηρθε και το συμβολαιο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Δικαιωμα επεκτασης εχεις μεχρι να συμπληρωθουν 18 μηνες απο την ημερομηνια της αδειας.εμενα χθες μου ηρθε και χαρτι που με ενημερωνε για τη δυνατοτητα αυτη (αν και το ηξερα) και μεσα στο μηνα θα παω να την κανω.

Εγώ πάντως δεν έχω συμπληρώσει 18 μήνες...και σε όσες αντιπροσωπίες πήρα μου είπαν πως έχει καταργηθεί η επέκταση......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω συμπληρώσει 18 μήνες...και σε όσες αντιπροσωπίες πήρα μου είπαν πως έχει καταργηθεί η επέκταση......

:o;)

Μολις τωρα ενημερωθηκα απο την delta car (επισημη αντιπροσωπεια Ν. αχαιας-Ν. Ηλειας) οτι τους ηρθε εγγραφο που λεει οτι πλεον η επεκταση εγγυησης θα γινετε ως και τον 21ο μηνα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω συμπληρώσει 18 μήνες...και σε όσες αντιπροσωπίες πήρα μου είπαν πως έχει καταργηθεί η επέκταση......

απιθανο μου φαινεται.ειναι τρελοι αυτοι οι "γερμανοι"??????

Link to comment
Share on other sites

Από τιμές τι βρήκατε σε αυτούς που ρωτήσατε παιδιά?

Κάτι είχα ακούσει ότι ο Παζαρόπουλος έκανε καλές προσφορές,χωρίς όμως να είμαι 100% σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ρωτησα στη Δελτα Καρ στον Πυργο η επεκταση ισχυει πλεον μεχρι τον 23ο μηνα και το ποσο ειναι 426 ευρω.Αυξηθηκε.Ηταν καπου 400 νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ρωτησα στη Δελτα Καρ στον Πυργο η επεκταση ισχυει πλεον μεχρι τον 23ο μηνα και το ποσο ειναι 426 ευρω.Αυξηθηκε.Ηταν καπου 400 νομιζω.

Παιδιά τι λέτε...έχω πάρει σε όλες τις αντιπροσωπίες και όλοι μου λένε ότι έχει καταργηθεί η επέκταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε...έχω πάρει σε όλες τις αντιπροσωπίες και όλοι μου λένε ότι έχει καταργηθεί η επέκταση.

Αφου το εχω σχεδον 13 μηνες λεω να τους παρω το απογευμα τηλ, να ρωτησω τι παιζει απο τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε...έχω πάρει σε όλες τις αντιπροσωπίες και όλοι μου λένε ότι έχει καταργηθεί η επέκταση.

Παρε απευθειας την Κοσμοκαρ που ειναι ο επισημος εισαγωγεας να σου πουν στανταρ.

Link to comment
Share on other sites

:lol:;)

Μολις τωρα ενημερωθηκα απο την delta car (επισημη αντιπροσωπεια Ν. αχαιας-Ν. Ηλειας) οτι τους ηρθε εγγραφο που λεει οτι πλεον η επεκταση εγγυησης θα γινετε ως και τον 21ο μηνα!!

Εγω που ρωτησα στη Δελτα Καρ στον Πυργο η επεκταση ισχυει πλεον μεχρι τον 23ο μηνα και το ποσο ειναι 426 ευρω.Αυξηθηκε.Ηταν καπου 400 νομιζω.

Αλλος καιρος εκει περα..... :lol::lol:tongue.gif:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αλλος καιρος εκει περα..... :lol::lol:tongue.gif;)

Οχι αλλος καιρος....αλλος Δουβρης εδω.Δουβρης με Δουβρη εχουν διαφορες. :lol: :lol: :lol:

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα την επέκταση τη μέρα που παρέλαβα και εξόφλησα το GT μου. Μου είχαν πει πως το δικαίωμα ισχύει μόνο για 1 μήνα από την έκδοση της άδειας κυκλοφορίας. Είχα πληρώσει 310 ευρώ. Το συμβόλαιο μου ήρθε μετά από κάνα δίμηνο περίπου. Μιλάω για τέλη Γενάρη 2007. Όντως τότε έπρεπε να κάνεις επέκταση μέσα στον πρώτο μήνα? Ή έφαγα δούλεμα?...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα την επέκταση τη μέρα που παρέλαβα και εξόφλησα το GT μου. Μου είχαν πει πως το δικαίωμα ισχύει μόνο για 1 μήνα από την έκδοση της άδειας κυκλοφορίας. Είχα πληρώσει 310 ευρώ. Το συμβόλαιο μου ήρθε μετά από κάνα δίμηνο περίπου. Μιλάω για τέλη Γενάρη 2007. Όντως τότε έπρεπε να κάνεις επέκταση μέσα στον πρώτο μήνα? Ή έφαγα δούλεμα?...

Δεν ξερω τι ισχυε τοτε αλλα οταν εγω παρελαβα το αυτοκινητο (5/07) η επεκταση ηταν φθηνοτερη αν την εκανες αμεσως με την παραλαβη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ισχυε τοτε αλλα οταν εγω παρελαβα το αυτοκινητο (5/07) η επεκταση ηταν φθηνοτερη αν την εκανες αμεσως με την παραλαβη.

σωστα ετσι μου ειπανε και εμενα την εκανα εκεινη την ημερα που το παρελαβα (16/04) και πληρωσα 310 αν θυμαμαι καλα!!!!

και μου ηρθε το συμβολαιο στο σπιτι ταχυδρομικως σε 10-15 μερες.......

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειπωθηκε τωρα το θεμα της επεκτασης εγγυησης. Μπορω να ζητησω αντικατασταση του κεντρικου αεραγωγου που τριζει και να χρεωθει "στην επεκταση εγγυησης" (να μην πληρωσω τιποτα δηλαδη). Διοτι στο σερβις τον Μαϊο μου βαλανε κατι σφουγγαρακια μεσα, ναι μεν ελλατωθηκε κατα πολυ ο θορυβος αλλα απο την μερια πεταγετε προς τα εξω ο αεραγωγος.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειπωθηκε τωρα το θεμα της επεκτασης εγγυησης. Μπορω να ζητησω αντικατασταση του κεντρικου αεραγωγου που τριζει και να χρεωθει "στην επεκταση εγγυησης" (να μην πληρωσω τιποτα δηλαδη). Διοτι στο σερβις τον Μαϊο μου βαλανε κατι σφουγγαρακια μεσα, ναι μεν ελλατωθηκε κατα πολυ ο θορυβος αλλα απο την μερια πεταγετε προς τα εξω ο αεραγωγος.

Και βεβαια μπορεις.

Το λεει και η ιδια η λεξη...επεκτεινεις οτι καλυπτει η εργοστασιακη εγγυηση!!!

Και μην σου πουν "μα-μου"....γιατι τον εχω αλλαξει ηδη 2 φορες μεσα στην εγγυηση. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που ακουω ρε παιδια εγω πρεπει να το φτυνω μην το ματιασω.Ο κεντρικος αεραγωγος πολυ σπανια τριζει και το εχω εναμιση χρονο το αυτοκινητο.Φτου φτου tongue.gif

Υ.Γ. Μακη να σου δωσω τον δικο μου; tongue.gif

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που ακουω ρε παιδια εγω πρεπει να το φτυνω μην το ματιασω.Ο κεντρικος αεραγωγος πολυ σπανια τριζει και το εχω εναμιση χρονο το αυτοκινητο.Φτου φτου tongue.gif

Υ.Γ. Μακη να σου δωσω τον δικο μου; tongue.gif

Και εγω διαβαζα για τριγμους στον κεντρικο αεραγωγο αλλα εγω ημουν απων.. το δικο μου δεν ειχε προβλημα. Στους 24 μηνες ομως τσουπ εμφανιστηκαν και οι τριγμοι που διαβαζα απο αλλους κατοχους vw στον κεντρικο μου αεραγωγο.

Ελπιζω να μην σου κατσει κ' εσενα.. γιατι οντως ειναι λιγο σπαστικο. Παιδικη ασθενεια μεν αλλα ενοχλητικη δε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.