Jump to content
mitsosjetta

Projectors Headlights ΓΙΑ Jetta

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

Ρε παιδιά έχει βάλει κανείς projectors φανάρια??

Βρήκα κάποια στο ebay από Αμερική μόνο 142 δολάρια και τα μεταφορικά άλλα 130. :lol:;)

Αξίζει τον κόπο ή θα την φάμε στον κ..... ??

Ευχαριστώ και να είστε όλοι καλά!!!!!!!!!!!!!!!

post-9132-1223368447_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

Ρε παιδιά έχει βάλει κανείς projectors φανάρια??

Βρήκα κάποια στο ebay από Αμερική μόνο 142 δολάρια και τα μεταφορικά άλλα 130. :lol:;)

Αξίζει τον κόπο ή θα την φάμε στον κ..... ??

Ευχαριστώ και να είστε όλοι καλά!!!!!!!!!!!!!!!

Απο το αγγλικό ή γερμανικό ebay δεν παίζει τίποτα? Μήπως στο συνολικό κόστος προστεθούν κι έξοδα τελωνείου?

Link to comment
Share on other sites

Απο το αγγλικό ή γερμανικό ebay δεν παίζει τίποτα? Μήπως στο συνολικό κόστος προστεθούν κι έξοδα τελωνείου?

Σε αγγλικό δεν βρήκα τίποτα. Στο Γερμανικό δεν έψαξα καθόλου.

Όσο για το κόστος τελωνείου τον έστειλα ερώτηση και περιμένω απάντηση.

Μάλλον αύριο θα την έχω οπότε θα σας πω τι παίζει και με το τελωνείο

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

Ρε παιδιά έχει βάλει κανείς projectors φανάρια??

Βρήκα κάποια στο ebay από Αμερική μόνο 142 δολάρια και τα μεταφορικά άλλα 130. :blink::lol:

Αξίζει τον κόπο ή θα την φάμε στον κ..... ??

Ευχαριστώ και να είστε όλοι καλά!!!!!!!!!!!!!!!

αυτα δεν ειναι της HELLA τελωνειο σιγουρα θα σε πιασει εκτος αν σου τα στειλει με απλο ταχυδρομειο...

Link to comment
Share on other sites

αυτα δεν ειναι της HELLA τελωνειο σιγουρα θα σε πιασει εκτος αν σου τα στειλει με απλο ταχυδρομειο...

Το ξέρω ότι δεν είναι HELLA αλλά θα μας βγούνε καλά??? Αυτό είναι το θέμα!!

Οσο για το τελωνείο θα το πω στον Αμερικάνο να τα στείλει με απλό ταχυδρομείο αν όντως ισχύει αυτό που λες.

ΊΔΩΜΕΝ :o:whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή παιδιά κυκλοφορεί πολύ κινέζικο πράγμα. Εγώ πάντως δεν θα σου συνιστούσα αν είναι κινέζικα να τα βάλεις και οι λόγοι είναι λίγο πολύ γνωστοί. :o

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή παιδιά κυκλοφορεί πολύ κινέζικο πράγμα. Εγώ πάντως δεν θα σου συνιστούσα αν είναι κινέζικα να τα βάλεις και οι λόγοι είναι λίγο πολύ γνωστοί. <_<

Δεν ξέρω ρε φίλε αν είναι κινέζικα αλλά από ότι ισχυρίζεται ο Αμερικάνος λέει πως είναι από Αμερική ;):o:huh: :huh:

Τώρα κατά πόσο λέει αλήθεια .... άγνωστο.

Πάντως θα την ψάξω όσο μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε φίλε αν είναι κινέζικα αλλά από ότι ισχυρίζεται ο Αμερικάνος λέει πως είναι από Αμερική ;):o:huh: :huh:

Τώρα κατά πόσο λέει αλήθεια .... άγνωστο.

Πάντως θα την ψάξω όσο μπορώ.

παντως εγω θα σου πρεοτεινω να μαζεψεις λιγα ακομα χρηματα και να παρεις της hella......εστω και αν ειναι πιο ακριβα..... στη συνεχεια πουλα τα μαμα και θα εισαι πανω κατω στα ιδια χρηματα... μην πειραματιζεσαι με πραγματα τα οποια δεν ξερεις για την ποιοτητα τους..... ενα απλο παραδειγμα σκεψου να βαζει υγρασια !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω θα σου πρεοτεινω να μαζεψεις λιγα ακομα χρηματα και να παρεις της hella......εστω και αν ειναι πιο ακριβα..... στη συνεχεια πουλα τα μαμα και θα εισαι πανω κατω στα ιδια χρηματα... μην πειραματιζεσαι με πραγματα τα οποια δεν ξερεις για την ποιοτητα τους..... ενα απλο παραδειγμα σκεψου να βαζει υγρασια !!!!!!

Σωστό αυτό που λες!!!!!

Θα το ψάξω και στη HELLA

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω θα σου πρεοτεινω να μαζεψεις λιγα ακομα χρηματα και να παρεις της hella......εστω και αν ειναι πιο ακριβα..... στη συνεχεια πουλα τα μαμα και θα εισαι πανω κατω στα ιδια χρηματα... μην πειραματιζεσαι με πραγματα τα οποια δεν ξερεις για την ποιοτητα τους..... ενα απλο παραδειγμα σκεψου να βαζει υγρασια !!!!!!

Ρε φίλε πες μου πως μπαίνεις στο site της HELLA????

Ανοίγω την σελίδα και εκεί που λέει φώτα ομίχλης και πορείας δεν το ανοίγει. Δεν κάνει τίποτα ;):o:huh: :huh:

Ξέρεις κάποιον τρόπο????

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε πες μου πως μπαίνεις στο site της HELLA????

Ανοίγω την σελίδα και εκεί που λέει φώτα ομίχλης και πορείας δεν το ανοίγει. Δεν κάνει τίποτα ;):o:huh: :huh:

Ξέρεις κάποιον τρόπο????

http://www.hella.com/hella-com-en/536.html

και μετα επιλεγεις Hella Online Catalogue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!

Τελικά τα φανάρια είναι Ταϊβανέζικα.... ;):D :D :lol:

Τα συγκεκριμένα είναι σαφώς φθηνότερα απο τα Hella και μάλλον ομορφότερα. Θεώρησε δεδομένο όμως ότι λόγω ποιότητας, δεν θα έχουν την ίδια φωτεινότητα με τα εργοστασιακά.

Η επιλογή δική σου, απλά πριν κάνεις κάποια κίνηση ξεκαθάρισε τα θέματα τελωνείου γιατί μπορεί στην τελική να σου βγεί και ακριβότερο απο Ελλάδα! tongue.gif

Και για την αποστολή προτίμησε USPS (το λεγόμενο απλό ταχυδρομείο). Μακρυά απο UPS και DHL! :blush:

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν 99% σίγουρος για την καταγωγή τους. Μακριά φίλε μου πεταμένα λεφτά. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Τα συγκεκριμένα είναι σαφώς φθηνότερα απο τα Hella και μάλλον ομορφότερα. Θεώρησε δεδομένο όμως ότι λόγω ποιότητας, δεν θα έχουν την ίδια φωτεινότητα με τα εργοστασιακά.

Η επιλογή δική σου, απλά πριν κάνεις κάποια κίνηση ξεκαθάρισε τα θέματα τελωνείου γιατί μπορεί στην τελική να σου βγεί και ακριβότερο απο Ελλάδα! tongue.gif

Και για την αποστολή προτίμησε USPS (το λεγόμενο απλό ταχυδρομείο). Μακρυά απο UPS και DHL! :huh:

επαναλαμβανω δεν υπαρχει προβλημα με απλο ταχυδρομειο οπως σωστα λεει και ο Χρηστος....

τα HELLA ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε aftermarket 1,5 χρονος ειναι επανω στο αμαξι και λειτουργουν αψογα χωρις κανενα σημαδι απο υγρασια.

Link to comment
Share on other sites

επαναλαμβανω δεν υπαρχει προβλημα με απλο ταχυδρομειο οπως σωστα λεει και ο Χρηστος....

τα HELLA ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε aftermarket 1,5 χρονος ειναι επανω στο αμαξι και λειτουργουν αψογα χωρις κανενα σημαδι απο υγρασια.

Ό,τι πληρώνεις παίρνεις...

Λύσε μου μια απορία: τα Hella σε σύγκριση με τα εργοστασιακά, ως προς την ποιότητα στο φως, είναι καλύτερα??

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

Ετσι θα κάνω παιδιά.

Θα μαζέψω χρήματα και θα βάλω της HELLA.

Μια βοήθεια θέλω όμως.

Από που θα τα παραγγείλω???

Είμαι από Ξάνθη και εδώ δεν κυκλοφορεί τίποτα.

Σας ευχαριστώ όλους!!!!!!!!!! :huh::lol:B) B) :D

Link to comment
Share on other sites

Ετσι θα κάνω παιδιά.

Θα μαζέψω χρήματα και θα βάλω της HELLA.

Μια βοήθεια θέλω όμως.

Από που θα τα παραγγείλω???

Είμαι από Ξάνθη και εδώ δεν κυκλοφορεί τίποτα.

Σας ευχαριστώ όλους!!!!!!!!!! :lol: :lol: ;) ;) :lol:

Φωτης Σερδαρης

Λ. Σαλαμινος 5 Πειραιας

210-4000185

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.