Jump to content
tyxodioktis100

ΚΑΜΕΡΕΣ...στον περιφερειακο Θεσσαλονικης...

Recommended Posts

Δεν ήρθε το πρόστιμο στο σπίτι με σταμάτησαν στο μπλόκο που είχαν στο φανάρι για ευκαρπία και μου τη δείξανε και φαίνεται πεντακάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθε το πρόστιμο στο σπίτι με σταμάτησαν στο μπλόκο που είχαν στο φανάρι για ευκαρπία και μου τη δείξανε και φαίνεται πεντακάθαρα.

aaaa φιλαρακι αλλο αυτο....

δεν στην έβγαλε η στημένη κάμερα αλλά φορητή συσκευη...προφανως καποιος ηταν πιο πισω....

εγω μιλάω για στημένες κάμερες και δεν έχω ακούσει καμμία κλήση ακόμα...

αντε και με τρομαξες...

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ στημένη κάμερα είναι αν σε σταματίσουν και εσένα που να μη σε σταματίσουν θα σου δείξουν και θα καταλάβεις...

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ στημένη κάμερα είναι αν σε σταματίσουν και εσένα που να μη σε σταματίσουν θα σου δείξουν και θα καταλάβεις...

Δηλαδή λες ότι ήταν από το κουτί ή από τις μικρές τις φορητές που στήνουν.

Εγώ που σπάνια μπαίνω παλιά περιφερειακή και πάντα πιάνω εγνατία (προς Αθήνα), για αυτό φαίνεται την έχω γλιτώσει!!!

Link to comment
Share on other sites

στημμενη καμερα πως ειναι δυνατον να δινει δεδομενα σε μπλοκο σε realtime?

Δεν νομιζω. οι στημμενες εχουν εσωτερικο φιλμ-μνημη και παει η αστυνομια που και που και παιρνει τις φωτογραφιες.

Για να σε σταματησαν επι τοπου θα ηταν φορητη καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια είναι η πιθανή εκδοχή !! Ο Κοσμάς πήγαινε με 128 στο σημείο εκείνο , όπως έχω ξανά πει εδω στις 19/01/2009, 21:24

Ελπίζω να γνωρίζετε για το συμβατικό κόκκινο octavia που σου κολλάει στον περιφεριακό , παίζει φώτα και σε προτρέπει για κόντρα και ακόμα στη μεσαία να πας έρχεται από πίσω και συνεχίζει ! Ενώ είναι εξοπλισμένο με φωτογραφικό ραντάρ ή στα προβολακια ομίχλης ή στο ταμπλό . Μην ψαρώσετε εάν σας τύχει τπτ τέτοιο !!

μπορεί να έγινε αυτό , αλλά το αμάξι δεν είναι απαραίτητο να είναι το ίδιο , μπορεί να υπάρχουν και άλλα μοντέλα ! Αρά επανέρχομαι , πέρασε από μπροστά του ο Κοσμάς με 128 τον φωτογράφισε , πάτησε γκάζι το μυστικό μπατσικό και πήγε στο μπλόκο , έδωσε τα στοιχειά και τον σταμάτησαν . Ένα ακόμα νέο που πρέπει να γνωρίζετε είναι ότι σε λίγο καιρό τα παλιά Xsara θα αντικατασταθούν από C4 !!! Ήδη υπάρχει ένα άσπρο C4 στην Θεσ/νικη με πλαστικό κάτω από την πινακίδα με το όνομα Γιαν........ και δεν έχει το αριστερό εμπρός φως του . Φαίνεται σαν τρακαρισμένο !! Επίσης σήμερα είδα στον δρόμο μπροστά από το στρατόπεδο(συνηθισμένο μέρος για μπλόκο με ραντάρ χειρός και όριο ταχύτητας 50 ) στον εύοσμο διπλα από τα 5χ5 και το αναψυκτήριο του εύοσμου να είναι στημένα για μπλόκο 3 περιπολικά και 2 μηχανές ομάδας Ζ λες και θα κάνουν μπλόκο στον Παλαιοκωστα !!!!!! ΕΛΕΟΣ !!!!!

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την οκταβια αν ισχυει ειναι παρανομο να το κανουν.μπορεις να τους τρεξεις μετα εσυ.παντως απο οτι καταλαβα,οι καμερες μια λειτουργουν για αλμπουμ κ μια για την κινηση.παντως καποτε ενας μπατσος μου ειπε οτι για να σε φωτογραφησει για παραβιαση οριου πρεπει καποιος να την παρακολουθει κ να σε βγαλει χειροκινητα.δεν ξερω αν ισχυει.οι καινουργιες που εβαλαν με ανυσηχουν λιγο...μεχρι στιγμης παντως ευτυχως δεν μου ηρθε τιποτα.στο τουνελ ειδικα μπηκα κ βγηκα με 170+ και δεν μου εσταλει τιποτα.εχει καιρο βεβαια...εγω για καλο κ για κακο παντως τα φτιαχνω τα μαλλακια μου πριν βγω απο το σπιτι!εχω κ σετ ταξιδιου με ξυραφακι ,αφρο κ αποσμητικο μαζι μου για το αυτοφορο!χεχε!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την οκταβια αν ισχυει ειναι παρανομο να το κανουν.μπορεις να τους τρεξεις μετα εσυ.παντως απο οτι καταλαβα,οι καμερες μια λειτουργουν για αλμπουμ κ μια για την κινηση.παντως καποτε ενας μπατσος μου ειπε οτι για να σε φωτογραφησει για παραβιαση οριου πρεπει καποιος να την παρακολουθει κ να σε βγαλει χειροκινητα.δεν ξερω αν ισχυει.οι καινουργιες που εβαλαν με ανυσηχουν λιγο...μεχρι στιγμης παντως ευτυχως δεν μου ηρθε τιποτα.στο τουνελ ειδικα μπηκα κ βγηκα με 170+ και δεν μου εσταλει τιποτα.εχει καιρο βεβαια...εγω για καλο κ για κακο παντως τα φτιαχνω τα μαλλακια μου πριν βγω απο το σπιτι!εχω κ σετ ταξιδιου με ξυραφακι ,αφρο κ αποσμητικο μαζι μου για το αυτοφορο!χεχε!!!

Κάνεις λάθος , για το άλμπουμ είναι αυτές http://imageshack.gr/files/vnasdg9z02ky63l2bdko.jpg

για την κίνηση είναι οι άλλες οι μικρές που είναι πάνω στις γέφυρες και επάνω στους στύλους φωτισμού ή σε σκέτους στύλους .... τώρα αν τις χρησιμοποιούν ανάποδα για να μας γ@μησουν , ε τότε τι να πω , την έχουμε βαμμένη όπως και να έχει ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

στημμενη καμερα πως ειναι δυνατον να δινει δεδομενα σε μπλοκο σε realtime?

Δεν νομιζω. οι στημμενες εχουν εσωτερικο φιλμ-μνημη και παει η αστυνομια που και που και παιρνει τις φωτογραφιες.

Για να σε σταματησαν επι τοπου θα ηταν φορητη καμερα.

Εγώ πάντος να σας προ'ι'δοποιήσω ήθελα τώρα αν δεν με πιστεύετε δεν πειράζει αν τύχει και σας σταματίσουν εκεί και σας δείξουν την φωτό και δείτε που είναι η κάμερα θα καταλάβετε.

Link to comment
Share on other sites

UPDATE ενεργών καμερών :

Έκανα έναν ακόμη έλεγχο ( με το Valentine One [EURO mode, Laser, Ka, K, Ku, X] και παρατήρησα τα κατωτέρω :

Τετάρτη 16/04/09, ώρα 22:30 :

Περιφερειακή, Κατεύθυνση Ανατολικά προς Δυτικά > Μετά τη διασταύρωση Πανοράματος, στην κατηφορική ευθεία που ακολουθεί:

GPS: 40.6047, 22.9991

Ενεργή: ΟΧΙ

Περιφερειακή, Κατεύθυνση Ανατολικά προς Δυτικά > Μετά τη διασταύρωση της Νεάπολης, αμέσως μετά την στροφή, στην αρχή της κατηφορικής ευθείας που ακολουθεί (πριν το Παπαγεωργίου):

GPS: 40.6632, 22.9672

Ενεργή: ΟΧΙ

Περιφερειακή, Κατεύθυνση Δυτικά προς Ανατολικά > Μετά την είσοδο των αυτοκινήτων από τον Αγ.Παύλο:

GPS: 40.6389, 22.9702

Ενεργή: ΟΧΙ

Δευτέρα 20/04/09, ώρα 19:30 :

Εθν.Οδός Θεσ/νίκης - Μουδανιών, Κατεύθυνση Θεσ/νίκη προς Μουδανιά > Αμέσως μετά τη μικρή γέφυρα που υπάρχει ΠΡΙΝ από τη γέφυρα των Ταγαράδων :

GPS: 40.5136, 23.0089

Ενεργή: ΟΧΙ

Εθν.Οδός Θεσ/νίκης - Μουδανιών, Κατεύθυνση Θεσ/νίκη προς Μουδανιά > Μετά τις ρετσίνες Γεωργιάδη :

GPS: 40.4355, 23.0155

Ενεργή: ΟΧΙ

Εθν.Οδός Θεσ/νίκης - Μουδανιών, Κατεύθυνση Μουδανιά προς Θεσ/νίκη > Στην κατηφορική ευθεία λίγο μετά τη γέφυρα του Τριλόφου :

GPS: 40.4635, 22.9981

Ενεργή: ΟΧΙ

Εθν.Οδός Θεσ/νίκης - Μουδανιών, Κατεύθυνση Μουδανιά προς Θεσ/νίκη > Πριν τον κόμβο του Praktiker :

GPS: 40.5663, 22.9882

Ενεργή: ΟΧΙ

πηγή : bloka.com

Γενικά, ειτε δεν έχετε δει ανιχνευτή ραντάρ, είτε εχετε δει , όταν τις πλησιάζετε στα σημεία αυτά ^^ και vv να κόβετε σε λογικά όρια ταχύτητας...

Και τώρα τα δικά μου ......

- Στην εξωτερική περιφερειακή Θεσσαλονίκης ερχόμενοι από το Νέο 424 και βγαίνοντας στην εξωτερική περιφερειακή προς Αθήνα - Κατερίνη επάνω στην στροφή την κλειστή υπάρχει κόκκινος λεπτός στύλος με κάμερα επάνω ( μάλλον ελέγχου κυκλοφορίας )

- Στην εξωτερική περιφερειακή Θεσσαλονίκης ερχόμενοι από Αθήνα στο ύψος της εξόδου για Ευκαρπία στην λωρίδα επιβραδύνσεως υπάρχει πάλι ένας κόκκινος λεπτός στύλος με μικρή κάμερα επάνω ( μάλλον ελέγχου κυκλοφορίας )

- Στον δρόμο μπροστά από το Νέο 424 Σ.Ν. στην Θεσσαλονίκη στήνουν συχνά τα βράδια ραντάρ ταχύτητας χειρός .

- Μπροστά στην πύλη του στρατοπέδου Παπακυριαζή στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης και μπροστά από το Αθλητικό Κέντρο Κωνσταντίνος Καραμανλής στήνουν συχνά μπλόκα με ραντάρ ταχύτητας χειρός .

- Επίσης κοντα στα Εβραϊκά Νεκροταφεία της Σταυρούπολης Θεσσαλονίκης υπάρχει ραντάρ εκφοβισμού με φωτεινή πινακίδα εμφάνισης των χιλιομέτρων του αυτοκινήτου ! Σε εκείνο το σημείο έχω πετύχει πολλές φορές ακριβώς κάτω από το ραντάρ εκφοβισμού περιπολικό με όργανα να έχουν φορητά ραντάρ ταχύτητας και να γράφουν αβέρτα ! Πολύ προσοχή γιατί κρύβονται πίσω από την κολώνα του ραντάρ και δεν φαινονται με τπτ απο μακρια ! !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευη ανεβαινα απο Αθηνα και στην Εθνικη στις 12:30 το βραδυ με επιασε radar με 180+ που ειχαν επανω στην γεφυρα αμεσως πριν τα διοδια των Μαλγαρων(υπηρχε ενα αμαξι πανω στην γεφυρα σταματημενο, αλλα δεν πιστευα πως βραδιατικα θα εχουν radar). Τουλαχιστον ηταν συνενοησημοι οι τυποι (πρωτη φορα στα χρονικα) και γλιτωσα το 350αρι κ τους 2μηνες χωρις διπλωμα με ενα 40ευρω προστιμο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια οσον αφορα τις σταθερες καμερες(το αν ειναι σε λειτουργια ή οχι ειναι αλλο θεμα) να γνωριζετε παντα οτι προηγουνται παντα τρεις πινακιδες προειδοποιησεως υποχρεωτικα!Μετα την τριτη πινακιδα ειναι στημενη η καμερα!Αν λοιπον ειστε λιγο προσεκτικοι και μετρατε τις πινακιδες μπορειτε να αποφυγετε κλησεις! :clapping:

(Αν και ο φοβος ειναι τα ρανταρ που στηνουν σε μπλοκα) =@

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευη ανεβαινα απο Αθηνα και στην Εθνικη στις 12:30 το βραδυ με επιασε radar με 180+ που ειχαν επανω στην γεφυρα αμεσως πριν τα διοδια των Μαλγαρων(υπηρχε ενα αμαξι πανω στην γεφυρα σταματημενο, αλλα δεν πιστευα πως βραδιατικα θα εχουν radar). Τουλαχιστον ηταν συνενοησημοι οι τυποι (πρωτη φορα στα χρονικα) και γλιτωσα το 350αρι κ τους 2μηνες χωρις διπλωμα με ενα 40ευρω προστιμο.

Κλασικό σημείο εκεί. Σε βαράνε από την γέφυρα και σε σταματάνε στα διόδια. Και εγώ την πρώτη μου φορά που με έγραψαν για ταχύτητα νόμιζα ότι τα ραντάρ δεν δουλεύουν τα βράδια. Με διέψευσαν όμως...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.