Jump to content
dhmhtrhsel_diablo

Mikroproblhmata Toy Vw Golf5 Tsi

Recommended Posts

8A H8ELA SE AYTO TO TOPIC NA ANAFEROYME (O KA8ENAS TA DIKA TOY) PROBLHMATA POY ANTIMETWPIZEI ME TO VW TOY..

WS KATOXOX EDW KAI 6 MHNWN TOY GOLF 5 TSI, ANTIMETVPISA TO EXHS PROBLHMA...

OTAN TO PROTOEIXA PAREI PARATHRHSA OTI TO STROFOMETRO KAITW APO 1000 STROFES H BELONA KATEBAINE SIGA SIGA SAN NA KOLLAGE... PHGA STHN ANTIPROSWPEIA KAI MOY EIPAN OTI AYTO DEN EINAI PROBLHMA APOLWS ETSI APOKRINETAI..

SYNEXISA NA XRHSIMOPOIW TO AMAXI MOY, WSPOY EDW KAI 2 PERIPOY MERES PARATHRHSA PWS OTAN DEN FORAW ZWNH H EGW H KAPOIOS SYNEPIBATHS, H HXHTIKH PROEIDOPOIHSH (KAMPANAKI) STAMATHSE NA AKOYGETAI ENW TO ANTISTOIXO FWTAKI STO KANTRAN ANABOSBHNEI KANONIKA...

TO ALLO PROBLHMA (LOGIKA SYNDEETAI ME TO PARAPANW EINAI OTI PWS OTAN BGAZW TO KLEIDI APO TO DIAKOPTH ME ANOIXTA TA FWTA KAI THN PORTA ANOIXTH PALI H HXHTIKH PROEIDOPOIHSH STAMATHSE NA AKOUGETAI...

PHGA SHMERA STHN ANTIPROSWPEIA KAI MOY EIPAN OTI ME KALYPTEI H EGGYHSH KAI 8A PARAGGEILOYN ALLO KANTRAN NA MOY ALLAXOYN AYTO POY EXEI TWRA TO AMAXI MOY...

EINAI LOGIKH H BLABH AYTH? THN EXEI AKOYSEI XANA KAPOIOS?

EYXARISTW!

Link to comment
Share on other sites

8A H8ELA SE AYTO TO TOPIC NA ANAFEROYME (O KA8ENAS TA DIKA TOY) PROBLHMATA POY ANTIMETWPIZEI ME TO VW TOY..

WS KATOXOX EDW KAI 6 MHNWN TOY GOLF 5 TSI, ANTIMETVPISA TO EXHS PROBLHMA...

OTAN TO PROTOEIXA PAREI PARATHRHSA OTI TO STROFOMETRO KAITW APO 1000 STROFES H BELONA KATEBAINE SIGA SIGA SAN NA KOLLAGE... PHGA STHN ANTIPROSWPEIA KAI MOY EIPAN OTI AYTO DEN EINAI PROBLHMA APOLWS ETSI APOKRINETAI..

SYNEXISA NA XRHSIMOPOIW TO AMAXI MOY, WSPOY EDW KAI 2 PERIPOY MERES PARATHRHSA PWS OTAN DEN FORAW ZWNH H EGW H KAPOIOS SYNEPIBATHS, H HXHTIKH PROEIDOPOIHSH (KAMPANAKI) STAMATHSE NA AKOYGETAI ENW TO ANTISTOIXO FWTAKI STO KANTRAN ANABOSBHNEI KANONIKA...

TO ALLO PROBLHMA (LOGIKA SYNDEETAI ME TO PARAPANW EINAI OTI PWS OTAN BGAZW TO KLEIDI APO TO DIAKOPTH ME ANOIXTA TA FWTA KAI THN PORTA ANOIXTH PALI H HXHTIKH PROEIDOPOIHSH STAMATHSE NA AKOUGETAI...

PHGA SHMERA STHN ANTIPROSWPEIA KAI MOY EIPAN OTI ME KALYPTEI H EGGYHSH KAI 8A PARAGGEILOYN ALLO KANTRAN NA MOY ALLAXOYN AYTO POY EXEI TWRA TO AMAXI MOY...

EINAI LOGIKH H BLABH AYTH? THN EXEI AKOYSEI XANA KAPOIOS?

EYXARISTW!

1) Καλωσήρθες στην παρέα μας...

2) Γράφε Ελληνικά γιατί κανένας δεν πρόκειτε να βγάλει τα μάτια του για να διαβάσει τι γράφεις...

3) Όσο αναφορά τα προβλήματα του tsi υπάρχουν τόσα μα τόσα post που τα αναφέρουν....αν ψάξεις λίγο θα τα βρείς...

4) off topic...Γιατί πρέπει συνεχώς να ανοίγουμε Post για τα προβλήματα του tsi και δεν ανοίγουμε ένα POST για τα θετικά του αυτοκινήτου.....για αυτό μας κράζουμε .....(πρόσφατα βρήκα καταχώρηση από το club μας σε άλλο Club που κράζανε το golf)...

5) εαν έχεις κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα ευχαρίστως να σε βοηθήσουμε...

Edited by kospasTSI12345
Link to comment
Share on other sites

κατ' αρχην χαρηκα χαρηκα που ανηκω πλεον στην παρεα σας..

Οσο για τα Ελληνικα το ελυσα αυτό το πρόβλημα ... χαχαχα!!

Δεν ξερω, αλλα μου κανει μεγάλη εντύπωση η βλάβη που μου εβγαλε το TSI μου...

Εχετε ακουσει ποτε κατι παρόμοιο?

Δεν εχω πειράξει-ρυθμίσει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

κατ' αρχην χαρηκα χαρηκα που ανηκω πλεον στην παρεα σας..

Οσο για τα Ελληνικα το ελυσα αυτό το πρόβλημα ... χαχαχα!!

Δεν ξερω, αλλα μου κανει μεγάλη εντύπωση η βλάβη που μου εβγαλε το TSI μου...

Εχετε ακουσει ποτε κατι παρόμοιο?

Δεν εχω πειράξει-ρυθμίσει τιποτα!

Ο ήχος της ζώνης χτυπάει για λίγο και σταματάει μετά ή δεν χτυπάει καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Το στροφομετρο ετσι κανει. Κατεβαινει σιγα σιγα ωσπου να μηδενισει,ειδικα οταν θα πατησεις αποτομα φρενο θα το δεις. Οσο για την ζωνη, οταν δεν φορας και μετα απο τα 25 χλμ/ωρα αρχιζει να χτυπαει και αναβοσβηνει η ενδειξη, εαν συνεχισεις να μην φορας θα σταματησει ο ηχος και η ενδειξη να αναβοσβηνει περιπου μετα απο ενα λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη ζώνη, δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα. Κανονικά πρέπει να χτυπάει για 1΄30" και μετά να σταματάει ο ήχος αλλά να παραμένει η ένδειξη στο καντράν.

Εγώ αντιμετώπισα τα εξής προβληματάκια :

1) Βγήκε off η ηλεκτρονική πεταλούδα γκαζιού. Δεν έδινε σωστή πληροφορία στον εγκέφαλο για το γκάζι και έτσι πάνω από τις 2500 στροφές δεν ανέβαζε με τίποτα. Για κακή μου τύχη το πρόβλημα έσκαση καθώς πήγαινα εκδρομή στο Γαλαξείδι για weekend. Με άφησε λίγο έξω από τη Λειβαδιά.

2) Είχε ένα ελάχιστο γρατζούνισμα στη 2α και πήγα προληπτικά να αλλάξω το συγχρονιζέ 2ας μιας και είμαι στην εγγύηση.

3) Με το που πήρα το αμάξι από το συνεργείο μετά από αλλαγή του συγχρονιζέ 2ας δεν έπαιζε το Cruise Control. Πήγα και μου αλλάξανε το διακόπτη.

Από turbo, compressor κλπ δεν είχα απολύτως κανένα θέμα.

Επίσης στα 12500 περίπου το πήγα για την 1η αλλαγή λαδιών. Είχε κάψει περίπου 400ml. Με δικό μου καλό λαδάκι (Castrol EDGE 5W30 - Full Synthetic) και μετά από 7000km δεν έχει κάψει σταγόνα.

Link to comment
Share on other sites

8A H8ELA SE AYTO TO TOPIC NA ANAFEROYME (O KA8ENAS TA DIKA TOY) PROBLHMATA POY ANTIMETWPIZEI ME TO VW TOY..

WS KATOXOX EDW KAI 6 MHNWN TOY GOLF 5 TSI, ANTIMETVPISA TO EXHS PROBLHMA...

OTAN TO PROTOEIXA PAREI PARATHRHSA OTI TO STROFOMETRO KAITW APO 1000 STROFES H BELONA KATEBAINE SIGA SIGA SAN NA KOLLAGE... PHGA STHN ANTIPROSWPEIA KAI MOY EIPAN OTI AYTO DEN EINAI PROBLHMA APOLWS ETSI APOKRINETAI..

SYNEXISA NA XRHSIMOPOIW TO AMAXI MOY, WSPOY EDW KAI 2 PERIPOY MERES PARATHRHSA PWS OTAN DEN FORAW ZWNH H EGW H KAPOIOS SYNEPIBATHS, H HXHTIKH PROEIDOPOIHSH (KAMPANAKI) STAMATHSE NA AKOYGETAI ENW TO ANTISTOIXO FWTAKI STO KANTRAN ANABOSBHNEI KANONIKA...

TO ALLO PROBLHMA (LOGIKA SYNDEETAI ME TO PARAPANW EINAI OTI PWS OTAN BGAZW TO KLEIDI APO TO DIAKOPTH ME ANOIXTA TA FWTA KAI THN PORTA ANOIXTH PALI H HXHTIKH PROEIDOPOIHSH STAMATHSE NA AKOUGETAI...

PHGA SHMERA STHN ANTIPROSWPEIA KAI MOY EIPAN OTI ME KALYPTEI H EGGYHSH KAI 8A PARAGGEILOYN ALLO KANTRAN NA MOY ALLAXOYN AYTO POY EXEI TWRA TO AMAXI MOY...

EINAI LOGIKH H BLABH AYTH? THN EXEI AKOYSEI XANA KAPOIOS?

EYXARISTW!

Καλε μου φιλε,μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι θα πει ΒΛΑΒΗ/ΒΛΑΒΕΣ

Δες την υπογραφη μου να καταλαβεις :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
Καλε μου φιλε,μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι θα πει ΒΛΑΒΗ/ΒΛΑΒΕΣ

Δες την υπογραφη μου να καταλαβεις :ninja:

.

Εσύ άλλαξες το μισό αμάξι ^_^ .Κουράγιο

Link to comment
Share on other sites

Καλε μου φιλε,μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι θα πει ΒΛΑΒΗ/ΒΛΑΒΕΣ

Δες την υπογραφη μου να καταλαβεις :ninja:

Απ' ότι είδα τα περισσότερα προβλήματά σου ήταν σε αμορτισέρ/κρεμαργερα

Μήπως είσαι "Lakouva Lover";;;;;;

tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει δρόμος χωρίς λακούβες. Εγώ εχω αλλάξει κρεμαργιέρα 1 φορά και παω για 2η και το αμάξι το παρκάρω σε γκαράζ.

τι γινεται με αυτες τις κρεμαργιερες?

και εγω σε γκαραζ το βαζω και δεν τη ζοριζω

στο παρκαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται με αυτες τις κρεμαργιερες?

και εγω σε γκαραζ το βαζω και δεν τη ζοριζω

στο παρκαρισμα.

εμενα δεν εχει κανει κιχ

Link to comment
Share on other sites

Τα Πυργιώτικα TSI είναι πιο γερά :D

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Λες; tongue.giftongue.gif

Υ.Γ. Παιδια δεν αναφερετε κ εργοστασιο κατασκευης να εχουμε μια ιδεα;

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.