Jump to content
Alex7

Αντιπροσωπείες

Recommended Posts

ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ

Ισως ομως να ηταν λαθος που εξοφλησα ολο το ποσο και δεν αφησα καποιο υπολοιπο μια-δυο μερες πριν την παραδοση.

Εγω την εξοφληση και στο πολο και στο jetta και στο golf την εκανα με την παραλαβη του καινουργιου αυτοκινητου, ακριβως για τον λογο οτι τελικα δεν πρεπει να εμπιστευομαστε κανεναν.

Link to comment
Share on other sites

Έγώ έκανα την παραγγελία 17/5/2008 γιατί αν έδινα την παραγγελία απο 1/6/2008

θα μου έφερνα το jetta gt 160ps.Τελικά 8/2008 μου είπαν αν θέλω να ακυρώσω την παραγγελία δίοτι μόνο το gt 160ps θα μπορούσαν να μου παραδώσουν αρχές 2009 που είχα συμφωνήσει.Τελικά ανακάλυψα ένα με vw jetta gt 170ps που είχε μείνει απο ακυρωμένη παραγγελία το τελωνείο και το πήρα.Μετά απο επίσκεψη-ερώτηση στην Καρέντα Μηλιαράκη σέρβις μόνο εργασία για 15000χλμ 35 ευρώ εννοείτε με δικά μου λάδια και φίλτρο.

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

Για τον Γρατσία καμία γνώμη παίδες; Από εκεί θα παραλάβω αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να το πηγαίνω και για σέρβις.

Εκανα εκεί το service των 30.000. Η τιμή (κλασικά) 235 χωρίς λάδια, υγρά φρένων και κάρτα καυσαερίων.

Θετικό ότι δίνουν αυτοκίνητο αντικατάστασης κατόπιν συννενόησης, χωρίς χρέωση εννοείται. Επίσης μαζί με τις αποδείξεις σου δίνουν αναλυτικά όλους τους ελέγχους που έχουν κάνει και τις παρατηρήσεις.

Στα αρνητικά, ότι ενώ τηλεφωνικά μου είχαν δώσει περίπου την τιμή των 235 ευρώ, όταν ρώτησα τον υπεύθυνο πόσο θα στοιχίσει μου είπε 315. Του λέω ότι η τιμή αυτή "δεν παίζει". Φωνάζει τον υπεύθυνο ο οποίος βλέπει ότι στο service είχε μπει και αλλαγή μπουζί που φυσικά δεν προβλέπεται στα 30Κ. Αφαιρέθηκε και μπήκε και η κλασική έκπτωση 10% στα ανταλλακτικά που τελικά πρέπει να την κάνουν σε όλους.

Overall ούτε κρύο ούτε ζέστη. Από συμπεριφορά οκ.

Σαφώς καλύτερα βέβαια από Ρώρρη-Autonet από προσωπική εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

KARENTA

Εχουμε και λεμε.

1999 αγορα Bora 1.6 με 6.500.000δρχ και δωρο RCD και συναγερμο. (με την αγορα ανακατευτηκα)

2000 αγορα Polo (δε θυμαμαι ουτε χρηματα ουτε ποσο αργησε η παραδοση) δωρο ο συναγερμος και το RCD

2004 αγορα Golf V με χρεωση 500 ευρω για ενα RCD της πλακας πραγματικα που επρεπε να ειναι RCD300 τουλαχιστον με χρεωση 300 ευρω για το συναγερμο και δωρο το ESP!!!!

2006 αγορα Golf V FSI την αγορα την εκανα εγω αποκλειστικα δεν πληρωσα κανενα extra τα εβαλα ολα μονος μου και μου ηρθε πολυ οικονομικοτερα και δεν περιμενα ουτε μερα. Το αυτοκινητο το πηρα μια βδομαδα νωριτερα

και με 500 ευρω εκπτωση μετρητοις. Επισης πηραν το Bora πισω με 7.500 που δε μπορουσα να το πουλησω ενα χρονο

2006 αγορα Polo 1.2 την απλη εκδοση με εκπτωση 500 ευρω.

Οι αγορες του Βοra και των 2 Golf ηταν για την οικογενεια οι αλλες για φιλους

Σερβις του Golf πρωτο χρονο στην Καρεντα 100 ευρω μονο για λαδια και κοιταγμα συν μια ζημια στην πορτα γιατι καποιος την ανοιξε πανω σε ενα τοιχο επειδη βαριοταν να σταματησει το αυτοκινητο αλλου.

Απο κει και περα σερβις ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ

Απο την Καρεντα ουτε απ εξω...

Παρολο που οι ανθρωποι μου εχουν φερθει πολυ ευγενικα μακρια κι αγαπημενοι

Link to comment
Share on other sites

Για τις αντιπροσωπιες θεσσαλονικη τι γνωμη εχετε?

Edited by abyron
Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ Παζαροπουλου και Μανδυλα ο Μανδυλας εχει πολυ καλυτερες τιμες και γενικα δεν εχω παραπονο απο τις λιγες φορες που εχω παει.

+1

Link to comment
Share on other sites

Αγορα golf6 160 Tsi highline... Τιμη 22650... εκπτωση 550 ευρω συναγερμος βεβαια τσαμπα και επιτοκιο καμια σχεση με vw αλλα 0,57% μηνιαιο....και εξυπηρετικοτατος υπαλληλος!

Link to comment
Share on other sites

Αγορα golf6 160 Tsi highline... Τιμη 22650... εκπτωση 550 ευρω συναγερμος βεβαια τσαμπα και επιτοκιο καμια σχεση με vw αλλα 0,57% μηνιαιο....και εξυπηρετικοτατος υπαλληλος!

Πές μας από που το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερίζω το forum......

σε λιγο ερχομαι και γω!!!!!!!!!

σε 5 - 6 μέρες παραγγέλνω και γω

εχω κάτι προσφορές θα δω και

Φιλιππαίο - Φιλοσίδη

και καταλίγω

...... αν ξεπεράσω και το κόλλημα του ...... χρώματος! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Χρωμα; Μαυρο μαυρο μαυρο.....για σκεψου το σε αντιπαραθεση με τα χρωμιωμενα μερη του απ εξω...ποσο ωραια αντιθεση θα εχει....και με το μαυρο δερμα μεσα με τους δερματινους μοχλους και το αλουμινιο....λερωνει ισως πιο ευκολα αλλα οταν πλυθει ειναι κουκλι....εγω μαυρο εχω παραγγειλει!

Link to comment
Share on other sites

Αγορα golf6 160 Tsi highline... Τιμη 22650... εκπτωση 550 ευρω συναγερμος βεβαια τσαμπα και επιτοκιο καμια σχεση με vw αλλα 0,57% μηνιαιο....και εξυπηρετικοτατος υπαλληλος!

Φιλε καλορίζικο, να σε ρωτήσω αν περιλαμβάνεται μεταλλικό χρώμα στην τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω! Οχι δεν ειναι και το χρωμα στην τιμη. Υπολογισε 440 για χρωμα και 440 πινακιδες τελη κυκλοφοριας αποκερωση κτλ. Αν το παρεις με διακανονισμο υπολογισε αλλα 190 σαν εξοδα τραπεζας.

Link to comment
Share on other sites

Αγορα golf6 160 Tsi highline... Τιμη 22650... εκπτωση 550 ευρω συναγερμος βεβαια τσαμπα και επιτοκιο καμια σχεση με vw αλλα 0,57% μηνιαιο....και εξυπηρετικοτατος υπαλληλος!

0,57% ????????????????????????????????

μήπως είναι υπερβολικά λίγο; Εγώ που πήγα και ρώτησα μου είπαν 7.2% - 7.5% . Οχι Φιλιππαίο

Edited by cram
Link to comment
Share on other sites

0,57% ????????????????????????????????

μήπως είναι υπερβολικά λίγο; Εγώ που πήγα και ρώτησα μου είπαν 7.2% - 7.5% . Οχι Φιλιππαίο

Κοιτα να δεις οσο περιεργο και αν φαινεται εξαρταται και το ποσο <<καλος πελατης>> εισαι μιας συγκεκριμενης αντι/πειας. Δλδ, αναλογως εαν εχεις αγορασει αμαξι ξανα και ξανα απο την ιδια αντι/πεια μπορει να σε ριξει σε πολυ χαμηλο επιτοκιο, γιατι ξερει οτι δεν <<θα χασει απο σενα>>. Ελπιζω να βοηθησα :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με τους άλλους αντιπρόσωπους.

Για παράδειγμα Πετρούπολη, Σφηναρολάκης.

Πήγα και ρώτησα και μου είπε ότι έχει και Service και ότι ειναι εξουσιοδοτημένος.

Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία; Μην πάρω κάτι από εκεί και μετά ψάχνομαι στις εγγυήσεις...

Ευχαριστώ όσους απαντήσουν

Link to comment
Share on other sites

0,57% ????????????????????????????????

μήπως είναι υπερβολικά λίγο; Εγώ που πήγα και ρώτησα μου είπαν 7.2% - 7.5% . Οχι Φιλιππαίο

Κατά 99,9% είναι το μηνιαίο επιτόκιο .... ετήσιο βγαίνει 6,84% (+κάτι εισφορές) ...

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99,9% είναι το μηνιαίο επιτόκιο .... ετήσιο βγαίνει 6,84% (+κάτι εισφορές) ...

+1 To 0,57 ειναι μηνιαιο και οχι ετησιο !!! Για υπολογισε!!

Οποτε 6,84 + 0,6 εισφορα νταβατζιλικι για το κρατος = 7,44 % ετησιο

Καλη προσφορα

Edited by Nik GT
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το επιτοκιο φυσικα και ηταν μηνιαιο, σας το εγραψα αλλωστε παραπανω. Και φυσικα ουτε 0,6 για το κρατος ουτε κατι αλλο παρομοιο....οποτε 6,84 ετησιο και αυτο μονο. Απλα το εψαξα λιγο.....και απομακρυνθηκα ταχεως απο...αλλες γνωστες αντιπροσωπιες...!απλα 0,57*12= 6,84...Aυτα και βεβαια οπως ειπα και παραπανω 550 ευρω εκπτωση και τσαμπα ο συναγερμος!

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia, eimai asxetos me tis polles leptomereies pou kikloforoun edw mesa gia ta golf mas, alla parolauta sas zileuw gia tis gnwseis sas. Eimai akoma enas pou ta 60000 khm sto Gof TSI 140hp mou einai pro ton pilwn, molis teleiwse i 2etis eggiisi,xrima den iparxei poli kai ara ante geia Auto Marine kai .....ELEOS voithiste me, pou na to paw??na min einai antiproswpeia?alla na mporw na ton empisteutw?gia panta ?na ginei o anthrwpos mou?gia paradeigma na mou pei an ontws xreiazetai allagi imanta kai oxi soni kai kala na mou ton allaksei...Loipon menw ZWGRAFOU , kanenas empistos edw konta? i kai pio makria, an iparxi metro kai ilektrikos???poso lete na mou stoixisei???

Sas euxaristw ek twn proterwn, filika!!

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia, eimai asxetos me tis polles leptomereies pou kikloforoun edw mesa gia ta golf mas, alla parolauta sas zileuw gia tis gnwseis sas. Eimai akoma enas pou ta 60000 khm sto Gof TSI 140hp mou einai pro ton pilwn, molis teleiwse i 2etis eggiisi,xrima den iparxei poli kai ara ante geia Auto Marine kai .....ELEOS voithiste me, pou na to paw??na min einai antiproswpeia?alla na mporw na ton empisteutw?gia panta ?na ginei o anthrwpos mou?gia paradeigma na mou pei an ontws xreiazetai allagi imanta kai oxi soni kai kala na mou ton allaksei...Loipon menw ZWGRAFOU , kanenas empistos edw konta? i kai pio makria, an iparxi metro kai ilektrikos???poso lete na mou stoixisei???

Sas euxaristw ek twn proterwn, filika!!

Γειά σου φίλε και καλως ήρθες στο κλαμπ.

Λοιπόν αν θέλεις ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=330

θα δεις ότι μαζί με τον μαστρο-Δήμο τον φανοποιό (Autopainter) δουλεύει και συνεργείο αυτοκινήτων που μέχρι στιγμής έχουν ακουστεί καλά λόγια από αυτούς που το έχουν πάει (ότι έχουν γράψει σου λέω).

Δε χάνεις τίποτα να πας μια βόλτα ή να πάρεις τηλ να τους πεις ότι είσαι από το κλαμπ και να ρωτήσεις τιμές :rolleyes:

Προσωπικά δεν το έχω πάει ποτέ γιατί μέχρι τώρα είχα την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Θα πω και εγω την δικη μου αποψη ειμαι κατοχος 1 golf 6 1.4 tsi 122 higline το αγορασα απο π......λο θεσ/κη περιοχη αεροδρομιου.Πηγα μεσο ενος γνωστου εκει χωρις να το ψαξω πολυ(κακος βεβαια)στο υπεθυνο πωλησεων συζητησα μου ειπε 3 μηνες παραδοση (ολα αυτα ιουνιο) δινω προκ και τα αλλα με το που ερθει το αμαξι.περναει το τριμηνο δεν εχω ενοχληση καθολου(παλι κακος αλλα δεν ηθελα να πιστεψω οτι ετσι πρεπει)το ποσο το εχω δωσει ολο μια μερα δεν αντεχω περνω τηλ μου λεει να η vw δεν εχει κινητηρες 122 και θα κανει κανα μηνα ακομα(το καταπινω)περναει ο μηνας δεν εφτασε δεκ λεω και εγω τωρα να το βγαλουμε το νεο ετος(μεχρι τοτε το αμαξι δεν το ειδα ηταν και καλα αθηνα) μου λεει 4/1/10 θα το εχεις παει 4/1/10 περνω τηλ μου λεει κανουν απογραφη στην αθηνα και θα ερθει κοντα στις 15/1/10 εγω παρει αναποδες αλλα λεω τωρα εκανες 5,5 μηνες κανε λιγο ακομα και το πηρα 27/1/10.Αυτη ειναι μεχρι στιγμης η δικη μου περιπτωση φυσικα και ψαχνω καποιον εξουσιοδοτημενο που να μην τον πιανει οπως οι αντιπροσωπιες(απο το αλλο αυτοκινητο ημουν πολυ ευχαριστημενος απο το συνεργειο ηταν και εξουσιοδοτημενος.Ηδωμεν και οσοι παρουν αμαξι απο π....λο να ζητησουν να μην τους κολησουν το αυτοκολλητο με το ετσι θελω και κουτοπονηρα γιατι ο τροπος μετραει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο Φιλοσιδη δεν εχει κανενας να μας πει την γνωμη του????Εγω απο εκει το πηρα και γενικα ειμαι ευχαριστημενος και με την αντιμετωπιση και με την συνεπεια στα λεγομενα τους...Στο τμημα Service, ειναι τα πραγματα το ιδιο καλα???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχω ένα golf TSI 122hp

Πλησιάζω τις 30000 χλμ. Ψάχνω τιμές αλλά δυστυχώς ότι βρίσκω για 30000χλμ είναι αυτά με τα 140 άλογα.

Γνωρίζει κανείς αν το 122 και το 140 αλλάζουν τα ίδια πράγματα στις 30000χλμ οπότε το κόστος service θα είναι παραπλήσιο;

Επίσης, τώρα Μάρτιος 2010 τι τιμές παίζουν στα service των 30000χλμ στην Αθήνα? Ακόμα και για τα 140, αν δεν υπάρχουν πολλοί με 122 που να έχουν κάνει το σέρβις; Είναι γύρω στο 300¤ με όλα τα πράγματα από την αντιπροσωπεία?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.