Jump to content
Alex7

Αντιπροσωπείες

Recommended Posts

Πάνω από 60 εκατ. ευρώ φέρεται η τρύπα της «ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΣ». Στα 300 υπολογίζονται τα ΙΧ που οφείλει σε πελάτες.

Καζάνι που βράζει και είναι έτοιμο να σκάσει μοιάζει η αγορά αυτοκινήτου από την παρατεταμένη μείωση των πωλήσεων και την χρηματοπιστωτική κρίση.

Ένα χρόνο μετά το «κανόνι» των 20 εκατ. ευρώ της εταιρείας πολυτελών αυτοκινήτων «ΑΠΕΡΓΗΣ» (ήταν 4 Μαρτίου 2009), μια ακόμη μεγάλη εταιρεία εμπορίας αυτοκινήτων, ο όμιλος «ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΣ» επίσημος αντιπρόσωπος των εταιρειών Audi, VW, SΕΑΤ, Skoda, Alfa Romeo, Lancia, Fiat, Abarth, Ford, αλλά και με πολλές θυγατρικές εταιρείες (μεταχειρισμένα, κατασκευαστική, yachting) φέρεται υπό κατάρρευση αφήνοντας «τρύπα» πάνω από 60 εκατ. ευρώ και περισσότερους από 300 πελάτες στον αέρα.

Η αδυναμία πληρωμών προς τις προαναφερόμενες εισαγωγικές εταιρείες έχει ως αποτέλεσμα την μη διάθεση αυτοκινήτων προς την ίδια, με συνέπεια την μετακύλιση του προβλήματος προς πελάτες από τους οποίους μάλιστα έχουν εισπραχθεί προκαταβολές ενώ σε πολλές περιπτώσεις τα αυτοκίνητα έχουν εξοφληθεί!

Σε παιχνίδι πόκερ εξελίσσεται η ισορροπία μεταξύ της «ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΣ» και της Kosmocar (Audi, VW). Πληροφορίες θέλουν το άνοιγμα μεταξύ των δυο εταιρειών να βρίσκεται στα 18-20 εκατομμύρια ευρώ, ενώ από την τρύπα των 300 αυτοκινήτων τα περισσότερα αφορούν σε Audi και VW. Πάντως, όπως μας εξήγησε κορυφαίο στέλεχος της Kosmocar μέχρι την επόμενη Παρασκευή (19/3) η εταιρεία του θα ξεκαθαρίσει τη θέση της, αφήνοντας να εννοηθεί ότι η θα καλύψει τους εκτεθειμένους πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι εξηγουνται πολλα οπως η παραδοση 6 μηνες αντι για 3 που μου ειχαν πει τοτε αλλα τι να πεις κριμα για τους εργαζομενους αλλα το τοπιο πρεπει να καθαρισει να μεινουν οι σωστοι με οργανωση και προγραμματισμο

Link to comment
Share on other sites

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=12336&subid=2&pubid=26639154

καλη ανασταση για οσους περιμενανε αυτες τις μερες το νεο τους αυτοκινητο...

Link to comment
Share on other sites

Καμια εμπειρία από Auto Marin έχουμε? Πρόκειται να κλείσω το Golf6 μέσα στη βδομάδα και έχω πολύ καλή προσφορά από εκεί. Είμαι μεταξύ AutoMarin και Φιλιππαίου.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις παράγγειλα ένα golf plus 122 dsg με τα πάντα όλα :thumbsup:

Πέτυχα νομίζω αρκετά καλή προσφορά. Δε θα ήθελα να την πω δημόσια, πάντως αν σκοπεύετε να αγοράσετε vw πάρτε οπωσδήποτε προσφορές από Ρώρρη, Autonet και Φιλιππαίο. Εγώ τελικά το πήρα από τον Φιλιππαίο επειδή είμαι στην Κόρινθο και με βολεύει γιατί είναι πιο κοντά από όλους, αλλά και οι τρεις μού έκαναν πολύ καλές προσφορές (αν δεν κάνω λάθος η καλύτερη ήταν της Autonet αν σκοπεύετε να βάλετε 10-15.000 ευρώ σε δόσεις -είχε καλύτερο επιτόκιο- και του Ρώρρη για μετρητά ή για λιγότερα σε δόσεις, αλλά και ο Φιλιππαίος παρόμοια έκπτωση μού έδωσε).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο Φιλοσιδη δεν εχει κανενας να μας πει την γνωμη του????Εγω απο εκει το πηρα και γενικα ειμαι ευχαριστημενος και με την αντιμετωπιση και με την συνεπεια στα λεγομενα τους...Στο τμημα Service, ειναι τα πραγματα το ιδιο καλα???

Γεια σου φίλε. Έχω αγοράσει εγώ από τον Φιλοσίδη το Golf TSi 140HP, Highline. Δεν άργησε ΟΥΤΕ μια μέρα και μου έκανε 7000Ε σε 3 χρόνια, χωρίς επιτόκιο (τώρα που το θυμήθηκα τον Ιούνιο πληρώνω τελευταία δόση). Σε όλα ήταν εντάξει. Ακόμα και ασφάλεια μου πρότεινε κάποια, αλλά μου είπε ότι μπορώ να πάω και σε δικιά μου (άλλες αντιπροσωπείες σε υποχρεώνουν να πας στη δικιά τους από τη στιγμή που το αγοράζεις με δάνειο). Για αγορά αυτοκινήτου τον συνιστώ ανεπιφύλακτα. Σχετικά με το service, η προσωπική μου εμπειρία ήταν αρκετά καλή. Το πήγα μια φορά και ήμουν ευχαριστημένος. Έχω, πάντως ακούσει και κακές εμπειρίες από το service του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχω ένα golf TSI 122hp

Πλησιάζω τις 30000 χλμ. Ψάχνω τιμές αλλά δυστυχώς ότι βρίσκω για 30000χλμ είναι αυτά με τα 140 άλογα.

Γνωρίζει κανείς αν το 122 και το 140 αλλάζουν τα ίδια πράγματα στις 30000χλμ οπότε το κόστος service θα είναι παραπλήσιο;

Επίσης, τώρα Μάρτιος 2010 τι τιμές παίζουν στα service των 30000χλμ στην Αθήνα? Ακόμα και για τα 140, αν δεν υπάρχουν πολλοί με 122 που να έχουν κάνει το σέρβις; Είναι γύρω στο 300€ με όλα τα πράγματα από την αντιπροσωπεία?

Ευχαριστώ.

aqua έχω golf τσι 122 k την προηγουμενη βδομάδα έκανα το service τον 30000km στον παζαρόπουλο στη νέα ιόνια. (δεν ξέρω αν έχει σχέση το service με την αντιπροσωπεία k όλα αυτά που γράφονται k λέγονται) πάντως το service πήγε 350 με όλα δικά τους. αρκετά ικανοποιημένος σε αντίθεση με τον φιλιππαίο που ότι τους είπα να κοιτάξουν με έγραψαν κανονικά στο πρώτο service! δεν ξέρω αν υπάρχουν k άλλοι που είχαν πρόβλημα με τον φιλιππαίο στο service

Στα μηνύματα που αναρτώνται θα πρέπει να υπάρχει σαφήνεια, λιτότητα, ουσία και να είναι ευανάγνωστα. Να χρησιμοποιούνται Ελληνικά ΜΙΚΡΑ γράμματα (Ελληνικές γραμματοσειρές - χαρακτήρες) και όχι Greeklish.

Edited by Speedy
Greeklish
Link to comment
Share on other sites

ωχ!τι έγινε με τον φιλιπαίο?από εκεί αγόρασα το αυτοκίνητο, και πιστεύω ότι είναι ο φθηνότερος.Επίσης σκοπεύω να πηαγίνω εκεί για σέρβις...έχει κανείς κάποιο παράπονο ή να μου προτείνει να πάω κάπου καλύτερα?Δυστυχώς είναι ο μόνος που με βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

aqua έχω golf τσι 122 k την προηγουμενη βδομάδα έκανα το service τον 30000km στον παζαρόπουλο στη νέα ιόνια. (δεν ξέρω αν έχει σχέση το service με την αντιπροσωπεία k όλα αυτά που γράφονται k λέγονται) πάντως το service πήγε 350 με όλα δικά τους. αρκετά ικανοποιημένος σε αντίθεση με τον φιλιππαίο που ότι τους είπα να κοιτάξουν με έγραψαν κανονικά στο πρώτο service! δεν ξέρω αν υπάρχουν k άλλοι που είχαν πρόβλημα με τον φιλιππαίο στο service

Στα μηνύματα που αναρτώνται θα πρέπει να υπάρχει σαφήνεια, λιτότητα, ουσία και να είναι ευανάγνωστα. Να χρησιμοποιούνται Ελληνικά ΜΙΚΡΑ γράμματα (Ελληνικές γραμματοσειρές - χαρακτήρες) και όχι Greeklish.

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα πάω στη Ζάκυνθο αρχές Ιουλίου (οπότε και θα έχω τα 30.000χλμ) και σκέφτομαι να κάνω εκεί το σέρβις, αν είναι φτηνότερο από την Αθήνα. Αν έχει κάποιος άλλος άποψη για σέρβις 30.000χλμ σε 122άρι στην Αθήνα ας μου πει...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε. Έχω αγοράσει εγώ από τον Φιλοσίδη το Golf TSi 140HP, Highline. Δεν άργησε ΟΥΤΕ μια μέρα και μου έκανε 7000Ε σε 3 χρόνια, χωρίς επιτόκιο (τώρα που το θυμήθηκα τον Ιούνιο πληρώνω τελευταία δόση). Σε όλα ήταν εντάξει. Ακόμα και ασφάλεια μου πρότεινε κάποια, αλλά μου είπε ότι μπορώ να πάω και σε δικιά μου (άλλες αντιπροσωπείες σε υποχρεώνουν να πας στη δικιά τους από τη στιγμή που το αγοράζεις με δάνειο). Για αγορά αυτοκινήτου τον συνιστώ ανεπιφύλακτα. Σχετικά με το service, η προσωπική μου εμπειρία ήταν αρκετά καλή. Το πήγα μια φορά και ήμουν ευχαριστημένος. Έχω, πάντως ακούσει και κακές εμπειρίες από το service του.

Αυτό είναι μύθος!!

Δεν μπορεί κανείς να σε υποχρεώσει να κάνεις από συγκεκριμένη ασφαλιστική συμβόλαιο!!!!!!!!!!!!

Αν θες να πας αλλού είναι δικαίωμα σου!

Έχεις όμως υποχρέωση να βάλεις τουλάχιστον τις καλύψεις που θα σου ζητήσουν. Αυτές δλδ που θα είχε και το ασφαλιστήριο που θα σου έδιναν από τη "δική τους" ασφαλιστική

Link to comment
Share on other sites

ωχ!τι έγινε με τον φιλιπαίο?από εκεί αγόρασα το αυτοκίνητο, και πιστεύω ότι είναι ο φθηνότερος.Επίσης σκοπεύω να πηαγίνω εκεί για σέρβις...έχει κανείς κάποιο παράπονο ή να μου προτείνει να πάω κάπου καλύτερα?Δυστυχώς είναι ο μόνος που με βολεύει.

Μια χαρά είναι το service στο φιλιππαίο αρκεί να προσπεράσεις το σκόπελο που λέγεται αυτός που σε υποδέχεται!! Αγενής και άμα παραπονεθείς στη λέει κιόλας!!! Η αναμονη μεγάλη ακόμα και με ραντεβού οπότε οπλίσου με υπομονή αλλά οι τεχνίτες ευγενείς και ξέρουν τη δουκειά τους!!!! Ο διευθυντης εξυπηρετικότατος!!! Οι χρεώσεις ίδιες με τους άλλους και άμα πεις ότι θέλεις να είσαι παρών στο service είσαι παρών!!!! Ότι θέλεις τους το λές και το κοίτουν!!!

Και κάτι ασχετο! Διαβασα για τα προβλήματα με Παζαροπουλο και... λυπηθηκα!! Μου έπαιρναν το παλιο μου αμαξι 3500 ευρω και το πούλησα με 9500!!!!! ¨Ασε που το έβαλα και το εβγαλα μονος μου απο τη ράμπα που το...ελεγξαν!! Αυτά σε έναν μελλοντικό αγοραστή τους!!! Απορώ πως δε με έβρισαν κιολας!! Είμαι ομως σίγουρος ότι κατά τα άλλα θα ήταν τέλειοι!!

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν το ξερετε η Kosmocar από 1/7/2010 σταματάει την συνεργασία της με τον Παζαροπουλο.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια αγορα που εκανα πηγα καρεντα συγκρου, φιλοσιδη και ρορρη λυκοβρηση και τελικα κατεληξα στον τελευταιο. Η Καρεντα στην τιμη ηταν ανενδοτοι και η υψηλοτερη απο ολους. Φιλοσιδης και Ρορρης ηταν πανω-κατω στα ιδια επιπεδα με τον Ρορρη λιγο καλυτερο οποτε κ κατεληξα εκει. Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος και το αμαξι το πηρα σε 2 βδομαδες απο οταν το εκλεισα χωρις καθυστερηση (ηταν ετοιμο στην Ελλαδα βεβαια). Γι αυτους που θελουν να κανουν αγορα με ανταλλαγη του παλιου θα συστηνα Ρορρη γιατι εχει μεγαλυτερο δικτυο και πελατολογιο για μεταχειρισμενα και μπορει να κανει καλυτερες τιμες σε ανταλλαγη, ενδεικτικα το δικο μου το πηρε 2500 παραπανω από ότι διναν Φιλοσιδης κ Καρεντα .

Καλες Αγορες!

Link to comment
Share on other sites

δεν το εγραψα πολυ σωστα οποτε να διευκρινησω προς απογυφη παρεξηγησεων...

οτι ο ρορρης περνει πιο πολλα λεφτα το αμαξι ανταλλαγης δεν σημαινει απαραιτητα οτι χαριζει 2-2500 χιλ... απλα τα προσθετει στην τιμη του καινουργιου και η σουμα βγαινει σχεδον ιδια με φιλοσιδη, (απο προσωπικη μου εμπειρια παντα!) απλα σιγουρα με λιγο παζαρι παραπανω εχει ισως περισοτερα περιθωρια να βγαλεις κατι καλο εφοσον ξεκινας με μια καλη τιμη ανταλλαγης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..

Να κάνω και εγώ μια ερωτησούλα απο περιέργια.

Τελικά με το Παζαρόπουλο τι έγινε..?

Ξέρω ότι η Kosmocar σταμάτησε τη συνεργασία μαζί του. Το service το κράτησε? Τις υπόλοιπες εταιρίες..

Μόλις πριν απο λίγο είδα ότι και τα site είναι νεκρά..

Βούλιαξε τελείως?

Link to comment
Share on other sites

Καλα να παθει ο παζαρο επιτελους η σαβουρα να τελειωνει να μεινουν οι σωστοι κριμα γιατι την παθανε πολυ με τον παζ

Link to comment
Share on other sites

Πηγα προχθες στην δελτα καρ στην πατρα γιατι ειχα ενα προβληματακι με το καντραν(δεν μηδενιζαν τα χιλιομετρα) και το γνωστο προβλημα με τον ηχο(σκουριασμενη κουνια).Με το που μπαινω στην αντιπροσωπεια βλεπω εναν 40αρι με ενα Α5 να τους εχει αρχισει στο βρησιμο γιατι ειχε παει 5 φορες(δεν του εκλεινε το πορπαγκαζ και επερνε νερα το αμαξι)και το προβλημα δεν ειχε λυθει,μιλαμε οτι γινοταν πανικος,τον ακουσε ολο το τετραγωνο.Λεω δεν αρχισαμε καλα.Τους λεω το προβλημα βαζουν το αμαξι μεσα,το διαγνωστικο δεν βγαζει τπτ και μου το φερνουν πισω μηδενισμενο!Μου λενε μηδενισε επειτα απο πολυ προσπαθεια αλλα ενας μηχανικος μου ειπε να το παμε βολτα για να ειναι σιγουρος.Κατα την βολτα εκανε και αποτομες επιταχυνσεις για να δει για το ηχο.Δεν ξερω πως εγινε αυτο αλλα το αμαξι εκεινη την μερα αποφασισε να μην τον κανει!Μου λεει μην ανησυχεις θα παραγειλουμε και καινουργιο καντραν και αντλια νερου.Μεχρι και προγραμμα ρεβο μου προτεινε να βαλω στην αντιπροσωπεια.Τωρα δεν ξερω τι να πω...Μηπως ετυχα στην περιπτωση?επισης και στην υποδοχη ηταν ευγενεστατοι!

Edited by Andreas tsi
Link to comment
Share on other sites

Πηγα το αμαξι για αλλαγη λαδιων στα 15000 στην Ετεα στη γεωρικη σχολη πολυ επξυπηρετικη η κυρια στο τηλ. μου εκλεισε σχετικα γρηγορα 1 ραντεβου πηγα εκει με ρωτησαν καποια πραγματα για το αυτοκινητο απο που το πηρα κλπ.Πηγα τα δικα μου λαδια το 5W-30 edge εκει ενας κυριος δεν τον ειδα να ηταν και πολυ χαρουμενος με αυτο και μου ειπε οτι αυτα τα λαδια δεν ειναι longlife και οτι ειναι με δικη μου ευθυνη.Ζητησα να ειμαι παρον μου ειπε οτι δεν γινετε αλλα επειδη ερχομαι 1 φορα θα κανουν μια εξαιρεση.Οντως το ο μηχανικος που το επιασε μου ειπε να τον ρωτησω οτι θελω οτι αποριες εχω γενικα καλος.Ομως αυτος ο κυριος με τα γαλαζια ματια με καταραστηκε και μετα απο 4 μερες λυθυκε το χειροφρενο και το αμαξι καβαλησε κρασπεδο και σπασαν κατι πλαστικα εξαρτηματα απο κατω και γδαρθικε ο προφυλακτηρας κουστουμι 970 μεχρι στιγμης να δουμε πως θα παει και θα ενημερωσω για το πως θα παει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.