Jump to content
Alex7

Αντιπροσωπείες

Recommended Posts

Πηγα το αμαξι για αλλαγη λαδιων στα 15000 στην Ετεα στη γεωρικη σχολη πολυ επξυπηρετικη η κυρια στο τηλ. μου εκλεισε σχετικα γρηγορα 1 ραντεβου πηγα εκει με ρωτησαν καποια πραγματα για το αυτοκινητο απο που το πηρα κλπ.Πηγα τα δικα μου λαδια το 5W-30 edge εκει ενας κυριος δεν τον ειδα να ηταν και πολυ χαρουμενος με αυτο και μου ειπε οτι αυτα τα λαδια δεν ειναι longlife και οτι ειναι με δικη μου ευθυνη.Ζητησα να ειμαι παρον μου ειπε οτι δεν γινετε αλλα επειδη ερχομαι 1 φορα θα κανουν μια εξαιρεση.Οντως το ο μηχανικος που το επιασε μου ειπε να τον ρωτησω οτι θελω οτι αποριες εχω γενικα καλος.Ομως αυτος ο κυριος με τα γαλαζια ματια με καταραστηκε και μετα απο 4 μερες λυθυκε το χειροφρενο και το αμαξι καβαλησε κρασπεδο και σπασαν κατι πλαστικα εξαρτηματα απο κατω και γδαρθικε ο προφυλακτηρας κουστουμι 970 μεχρι στιγμης να δουμε πως θα παει και θα ενημερωσω για το πως θα παει...

Στην ΕΤΕΑ Audi πήγες ?

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ το forum. αν μπορείτε να βοηθήσετε θα ήμουν πραγματικά ευγνώμων. έχω ένα golf gt αγορασμένο μέσο leasing μέχρι πέρσι τον Νοέμβριο επειδή ήταν στο leasing και δεν πλήρωνα για service εγώ το πήγαινα στον παζαρόπουλο όπως μου είχε υποδείξει η εταιρεία leasing. από φέτος δυστυχώς έληξε το leasing και σε λίγο καιρό πρέπει να κάνει service και όπως καταλαβαίνετε η λυπητερή αφορά εμενα. θα ήθελα αν ξέρετε να μου δώσετε μερικές πληροφορίες για το ποίες αντιπροσωπείες η εξουσιοδοτημένα συνεργεία μέσα από την εμπειρίας είναι καλά και σχετικά οικονομικά (στον παζαρόπουλο έχουν "ψιλοτρελαθει" και ζητάνε ότι θέλουν άσε που δεν του έχω και απόλυτη εμπιστοσύνη).

σας ευχάριστο εκ των προτερων

Απαγορεύονται τα GREEKLISH !

Edited by Speedy
GREEKLISH
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ το forum. αν μπορείτε να βοηθήσετε θα ήμουν πραγματικά ευγνώμων. έχω ένα golf gt αγορασμένο μέσο leasing μέχρι πέρσι τον Νοέμβριο επειδή ήταν στο leasing και δεν πλήρωνα για service εγώ το πήγαινα στον παζαρόπουλο όπως μου είχε υποδείξει η εταιρεία leasing. από φέτος δυστυχώς έληξε το leasing και σε λίγο καιρό πρέπει να κάνει service και όπως καταλαβαίνετε η λυπητερή αφορά εμενα. θα ήθελα αν ξέρετε να μου δώσετε μερικές πληροφορίες για το ποίες αντιπροσωπείες η εξουσιοδοτημένα συνεργεία μέσα από την εμπειρίας είναι καλά και σχετικά οικονομικά (στον παζαρόπουλο έχουν "ψιλοτρελαθει" και ζητάνε ότι θέλουν άσε που δεν του έχω και απόλυτη εμπιστοσύνη).

σας ευχάριστο εκ των προτερων

Απαγορεύονται τα GREEKLISH !

Σε ποια πόλη μένεις ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω καλομαθει με το πρωτο μου αμαξι (αλλης φιρμας) και ειμαι παντα παρων στις εργασιες του συηνεργειου, υπαρχει καποιο συνεργειο που σε αφηνει να εισαι μεσα?

(ΥΓ- Η Auto Marin τι λεει?)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το golf μετα απο μια μικρη επισκευη αν και ενω μου ειχαν πει αλλο ποσο στο περιπου +50ε.Ευθυγραμμιση + καποια πλαστικα ανταλακτικα και βαφη μπροστινου προφυλακτηρα συνολο 917ε ας ελπισουμε οτι εκανα καλη δουλεια στην ετεα ο χρονος θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

Για και χαρά σε όλους.

Παρήγγειλα το Golf TSI 122 DSG7 Generation. Νομίζω η τέλεια επιλογή για τις ανάγκες μου - λίγο ασχημουλι αλλά κανείς δεν είναι τέλειος..

Η τεχνολογία κινητήρας κιβώτιο είναι super.

Πολύ όμορφες ζάντες, πιο όμορφες από του highline!

Έκανα μικρή έρευνα αγοράς και πήρα -850 ευρώ και αισθητήρες, συναγερμό και μεμβράνες με "διαπραγμάτευση" (23.100 ευρώ τελική με μαύρο πέρλα).

Το -750 από ότι κατάλαβα είναι το standard.

Κατόπιν εορτής βέβαια, πώς το βλέπετε σαν προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Για και χαρά σε όλους.

Παρήγγειλα το Golf TSI 122 DSG7 Generation. Νομίζω η τέλεια επιλογή για τις ανάγκες μου - λίγο ασχημουλι αλλά κανείς δεν είναι τέλειος..

Η τεχνολογία κινητήρας κιβώτιο είναι super.

Πολύ όμορφες ζάντες, πιο όμορφες από του highline!

Έκανα μικρή έρευνα αγοράς και πήρα -850 ευρώ και αισθητήρες, συναγερμό και μεμβράνες με "διαπραγμάτευση" (23.100 ευρώ τελική με μαύρο πέρλα).

Το -750 από ότι κατάλαβα είναι το standard.

Κατόπιν εορτής βέβαια, πώς το βλέπετε σαν προσφορά;

Φιλε,

Εβαλες και καποιο ποσο σε χρηματοδοτηση? Εμενα μου ειπε ο Dealer που πηγα οτι η xρηματοδοτηση & εκπτωση δεν πανε μαζι. Η το ενα ή το αλλο.

Θα εκτιμουσα την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε,

Εβαλες και καποιο ποσο σε χρηματοδοτηση? Εμενα μου ειπε ο Dealer που πηγα οτι η xρηματοδοτηση & εκπτωση δεν πανε μαζι. Η το ενα ή το αλλο.

Θα εκτιμουσα την απαντηση σου.

Μετρητά..

Για την αντιπροσωπεία PM me.

Για όσους ρώτησαν θα τους PM εγώ.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΦΙΛΙΠΠΑΙΟ!!!

Δυστυχώς νωρίτερα έγραψα καλά λόγια γι'αυτούς, μιας και μου είχαν κάνει την καλύτερη προσφορά και παράγγειλα από εκεί ένα golf plus. Αυτό έγινε τον Απρίλη. Μου ζήτησαν 2000 ευρώ προκαταβολή (κανονικά ζητάνε 1000 αλλά είχε ηλιοροφή κλπ), τα οποία όπως ξέρουμε είναι εξασφάλιση για την εταιρεία σε περίπτωση που έρθει το αυτοκίνητο και δεν μπορέσω να το εξοφλήσω. Με κάποιες αλλαγές που έγιναν στην παραγγελία, θα το παραλάμβανα κάπου τέλη Σεπτέμβρη. Τον Ιούλιο, τουλάχιστον ένα μήνα πριν κατασκευαστεί το αμάξι, τους ενημέρωσα ότι για προσωπικούς λόγους δεν θα μπορέσω να το εξοφλήσω και πρέπει να ακυρώσουμε την παραγγελία. Σκεφτόμενος ότι είναι δύσκολο να πάρω όλο το ποσό της προκαταβολής πίσω, πρότεινα (κακώς) να μου επιστρέψουν τα 1000 ευρώ. Επέμεναν να τους στείλω εγγράφως την ακύρωση της παραγγελίας και με τα χρήματα "θα δούμε τι θα κάνουμε". Αυτό φυσικά δεν το δέχτηκα, καθώς το ότι έτρεχε η παραγγελία ήταν ο μόνος μοχλός πίεσης που είχα για να πάρω πίσω κάποια χρήματα... Για να μην τα πολυλογώ, με είχαν επί 3 βδομάδες στο "θα το δούμε", "να το συζητήσω με τον προϊστάμενό μου" κλπ, ροκανίζοντας το χρόνο, λέγοντάς μου ότι η vw γερμανίας δε δέχεται πια ακυρώσεις παραγγελιών. Αφού πλησίαζε η ημερομηνία κατασκευής του αυτοκινήτου, επικοινώνησα με την kosmocar. Λίγες μέρες αργότερα, μου τηλεφώνησε ο πωλητής του Φιλιππαίου και μου είπε "αν μου πεις τώρα ότι ακυρώνεται το αμάξι, θα σου επιστραφούν όλα τα χρήματα μέχρι το τέλος του μήνα"! Το οποίο σημαίνει ότι μια χαρά γίνονταν ακυρώσεις και έπρεπε να τους κράξουν από την kosmocar για να μου επιστρέψουν την προκαταβολή. Δέχτηκα και περίμενα τα χρήματα. Αυτό έγινε στις 10 Αυγούστου, δηλαδή μέχρι τέλος Αυγούστου θα μου είχαν επιστραφεί τα 2000 ευρώ. Στις 2 Σεπτεμβρίου επικοινωνώ πάλι με την αντιπροσωπεία, μου απαντούν ότι θα έχει λυθεί το θέμα μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας. Στις 13 Σεπτεμβρίου και αφού ούτε έχουν κατατεθεί τα χρήματα, ούτε έχω κάποια ενημέρωση, στέλνω πάλι email στον πωλητή. Απάντηση καμία. Σήμερα παίρνω τηλέφωνο, και μου λέει "μέχρι τέλος της εβδομάδας θα έχουν μπει"! Αφού τον ρωτάω πόσες φορές θα μου πουν το ίδιο πράγμα και του λέω ότι την επόμενη εβδομάδα θα ξεκινήσω νομικές διαδικασίες, η απάντηση ήταν "κάνε ό,τι θες".

Τα συμπεράσματα δικά σας. Φυσικά τα στοιχεία μου (καθώς και τα email που έχουμε ανταλλάξει με τον πωλητή) είναι στη διάθεση των διαχειριστών του site.

Link to comment
Share on other sites

Αιντε...

Οχι ρε συ ασε τα email και τα σκατακια και πανε εκει να τα παρεις!!! Τι θρασος ειναι αυτο κανε οτι θες!?

fire.gif Μιλας για 2000 ζεστα!!!!Μην το αφηνεις ετσι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσω έτσι, απλώς έδινα πίστωση χρόνου γιατί καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολη περίοδος, γι'αυτό δεν το είχα δημοσιοποιήσει και μεχρι τώρα, αλλά αυτοί τελικά απλώς κοροϊδεύουν. Τα email είναι καλή επιλογή γιατί μένουν αποδείξεις :drinks:

Μένω στην Κόρινθο οπότε ούτε είναι εύκολο να πάω από εκεί (πιθανότατα χωρίς αποτέλεσμα), ούτε υπάρχει λόγος να χαλιέμαι με φωνές και τσακωμούς. Θα μιλήσουν με τον δικηγόρο μου από Δευτέρα.

ΥΓ: Και ναι, μιλάμε για 2000 ευρώ μετρητά, τα οποία έχουν από το Μάιο (1000 τον Απρίλη και άλλα 1000 ένα μήνα μετά), χωρίς να μου έχουν πουλήσει τίποτα, χωρίς να έχουν χρεωθεί για αυτοκίνητο, με την ακύρωση να έχει γίνει πλέον πάνω από 2 μήνες τώρα, και τα οποία κρατάνε χωρίς καμία δικαιολογία.

Edited by dragonlord
Link to comment
Share on other sites

Χαρα στο κουραγιο σου πραγματικα. Αντε καλα ξεμπερδεματα.

Α! Κατι δικο μου τωρα... Σημερα "εχασα" το ενα κλειδι του αυτοκινητου μου. Φυσικα χεσκα πανωμ :drinks: και μετα απο καμια 5ωρες ψαξιμο κατεληξα οτι δν θα αφησω το αμαξι μου εξω με το ενα κλειδι να ειναι ΙΣΩΣ σε καποιου τα χερια. Πηρα τηλ. στον δικο μας εδω (δεν εχω και το καλυτερο παρελθον με αυτον) και πολυ ευγενικα με ειπε να παω να το κλειδωσουν μεσα εκει (στην αντιπροσωπεια) μεχρι αυριο πρωι που θα μου αλλαζαν κωδικους στο immobilizer. Τελικα τα κλειδια βρεθηκαν ΕΥΤΗΧΩΣ και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναχαιρετώ το forum μιας και δεν κατεληξα και ξανακανω το ερωτημα. Αν μπορείτε να βοηθήσετε θα ήμουν πραγματικά ευγνώμων. Έχω ένα golf gt αγορασμένο μέσο leasing. Μέχρι πέρσι τον Νοέμβριο επειδή ήταν στο leasing και δεν πλήρωνα για service εγώ, το πήγαινα στον παζαρόπουλο όπως μου είχε υποδείξει η εταιρεία leasing. Από φέτος δυστυχώς έληξε το leasing και σε λίγο καιρό πρέπει να κάνει service και όπως καταλαβαίνετε η λυπητερή αφορά εμενα. Θα ήθελα αν ξέρετε να μου δώσετε μερικές πληροφορίες για το ποίες αντιπροσωπείες ή εξουσιοδοτημένα συνεργεία μέσα από την εμπειρία σας είναι καλά και σχετικά οικονομικά (στον παζαρόπουλο έχουν "ψιλοτρελαθει" και ζητάνε ότι θέλουν άσε που δεν του έχω και απόλυτη εμπιστοσύνη).

Σας ευχάριστω εκ των προτερων

Μενω ΑΘΗΝΑ

Edited by bpaz
Link to comment
Share on other sites

Ξαναχαιρετώ το forum μιας και δεν κατεληξα και ξανακανω το ερωτημα. Αν μπορείτε να βοηθήσετε θα ήμουν πραγματικά ευγνώμων. Έχω ένα golf gt αγορασμένο μέσο leasing. Μέχρι πέρσι τον Νοέμβριο επειδή ήταν στο leasing και δεν πλήρωνα για service εγώ, το πήγαινα στον παζαρόπουλο όπως μου είχε υποδείξει η εταιρεία leasing. Από φέτος δυστυχώς έληξε το leasing και σε λίγο καιρό πρέπει να κάνει service και όπως καταλαβαίνετε η λυπητερή αφορά εμενα. Θα ήθελα αν ξέρετε να μου δώσετε μερικές πληροφορίες για το ποίες αντιπροσωπείες ή εξουσιοδοτημένα συνεργεία μέσα από την εμπειρία σας είναι καλά και σχετικά οικονομικά (στον παζαρόπουλο έχουν "ψιλοτρελαθει" και ζητάνε ότι θέλουν άσε που δεν του έχω και απόλυτη εμπιστοσύνη).

Σας ευχάριστω εκ των προτερων

Σε ποια πόλη της Ελλάδος είσαι ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το διαβασατε καπου ή οχι παντως στα TSI και στα GTI με 10.000 ευρω προκαταβολη εχουμε 0% επιτοκιο. Τσαμπα το 9+% που εδωσα τοτε fire.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το διαβασατε καπου ή οχι παντως στα TSI και στα GTI με 10.000 ευρω προκαταβολη εχουμε 0% επιτοκιο. Τσαμπα το 9+% που εδωσα τοτε fire.gif

Εδώ και λίγους μήνες (καλοκαίρι ουσιαστικά) υπάρχει αυτή η προσφορά αλλά αφορά 10.000 ευρώ κεφάλαιο. Δλδ τα 10.000 ευρώ είναι άτοκα και τα υπόλοιπα προκαταβολή. Οπότε σε ένα GTΙ θα έπρεπε να δώσεις καμιά 25άρα χιλιάρικα προκαταβολή. Καλύτερα να πάρεις την έκπτωση και να ζητήσεις κανά πιο μικρό επιτόκιο (επιτόκια στα επίπεδα του 9% προ κρίσης μόνο).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το διαβασατε καπου ή οχι παντως στα TSI και στα GTI με 10.000 ευρω προκαταβολη εχουμε 0% επιτοκιο. Τσαμπα το 9+% που εδωσα τοτε fire.gif

Για καντο λιανα...αυτο...

Γιατι εγω εδωσα 10χιλ προκαταβολη αλλα παιρνοντας το ατοκο δανειο , μου ειπαν οτι χανω την εκπτωση που δικαιουμαι (750ε στο 1.2ΤSI)

Για explain...

Link to comment
Share on other sites

Panosz εγω απλα διαβασα σε ενα περιοδικο σημερα αυτο που εγραψα ποιο πανω.

Τωρα για λεπτομερειες καλυτερα να πει ο TopGunz που το κατεχει..

Καλα εγω το αμαξι το πηρα ΠΡΟ κρισης (κανα 4μηνο πριν..εκει που γουσταραμε ολοι και λεγαμε τι καλα τι ωραια) και το πληρωνω ΜΕΣΑ στην κριση (και λεω ωχ αμαν).

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Και ναι, μιλάμε για 2000 ευρώ μετρητά, τα οποία έχουν από το Μάιο (1000 τον Απρίλη και άλλα 1000 ένα μήνα μετά), χωρίς να μου έχουν πουλήσει τίποτα, χωρίς να έχουν χρεωθεί για αυτοκίνητο, με την ακύρωση να έχει γίνει πλέον πάνω από 2 μήνες τώρα, και τα οποία κρατάνε χωρίς καμία δικαιολογία.

Πριν λίγο κατατέθηκαν τα χρήματα (αφού ενημέρωσα ότι η ιστορία έχει ήδη δημοσιευτεί στο vwclub και την επόμενη εβδομάδα φεύγει για όλα τα περιοδικά). Κι ο άγιος φοβέρα θέλει!

Thank you vwclub.gr :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Για καντο λιανα...αυτο...

Γιατι εγω εδωσα 10χιλ προκαταβολη αλλα παιρνοντας το ατοκο δανειο , μου ειπαν οτι χανω την εκπτωση που δικαιουμαι (750ε στο 1.2ΤSI)

Για explain...

Το ποσό που σου έμεινε για το δάνειο πόσο είναι? Κανονικά πρέπει να είναι 10.000 ευρώ. Εάν επέλεξες αυτό τοτε δεν μπορείς να έχεις την έκπτωση των 750 ευρώ (και το άτοκο έχει κόστος για την αντιπροσωπεία, δεν χαρίζει καμιά τράπεζα λεφτά). Τώρα το ότι έδωσες 10.000 προκαταβολή έχει να κάνει με το ότι κόστισε γύρω στα 20.000 ευρώ το αυτοκίνητο, αν ήταν στα 22.000 θα έδινες 12.000 προκαταβολή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.