Jump to content
Alex7

Αντιπροσωπείες

Recommended Posts

για οποιον δε τα εχει ζεστα καλυτερα το ατοκο δανειο

οποιος τα εχει ετοιμα καλυτερα η εκπτωση δηλαδη?

ποια ειναι η πιο συμφερουσα λυση για τον αγοραστη?

ΥΓ εγω για 2 χρονια εδινα 8.9%....οταν αλλες εταιριες εδιναν 4.5%....κ οχι δεν μιλαω για κορεατικα αυτοκινητα

Link to comment
Share on other sites

για οποιον δε τα εχει ζεστα καλυτερα το ατοκο δανειο

οποιος τα εχει ετοιμα καλυτερα η εκπτωση δηλαδη?

ποια ειναι η πιο συμφερουσα λυση για τον αγοραστη?

ΥΓ εγω για 2 χρονια εδινα 8.9%....οταν αλλες εταιριες εδιναν 4.5%....κ οχι δεν μιλαω για κορεατικα αυτοκινητα

Αν έχεις την προκαταβολή σίγουρα συμφέρει το άτοκο, αν έχεις δε όλο το ποσό πας σε μετρητοίς και έκπτωση, εκτός αν έχεις πρόβλημα με τα λογιστικά σου και δεν μπορείς να τα εμφανίσεις μπραφ.

Κοίτα, το όλο θέμα με τις χρηματοδοτήσεις είναι παρεξηγημένο. Οτιδήποτε στην περιοχή του 6-7% και κάτω πάει με χασούρα για την κεντρική (όταν είναι πανελλαδικό πρόγραμμα) ή την τοπική αντιπροσωπεία. Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ, άλλος πουλάει αξιοπιστία και after sales, άλλος τιμή, άλλος χρηματοδοτικό, άλλος TSi και πάει λέγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Επισης για σερβις αποψη μου ειναι να αποφυγετε Μπουρμα...

εδω με ενδιαφερει!γιατι οχι μπουρμα καθωσ ειναι και κοντα μου?διευκρυνησε λιγο τουσ λογουσ καθωσ ετοιμαζομουν για εκει!σε ευχαριστω εκ το προτερων!

καθωσ επισησ μακρια απο καρεντα βουλιαγμενησ στην αργυρουπολη!μεγα κλεφτες,χωρις γνωσεις και με μικρους στα συνεργεια τους και αποιρους σεχτικα!προσωπικη αποψη παντα!

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

K...nta Αργυρούπολης μακράν απαράδεκτη. Παρόλο που ο πωλητης μεχρι να παρω το αυτοκίνητο ηταν αψογος στη συνέχεια ηταν αθλιοι.

Το αυτοκίνητο το παρέλαβα γεμάτο αράχνες και μετά απο ασχετικό καυγά παραδεχτηκαν οτι τα πλένουν σε βούρτσα. Είναι δυνατον 23000 ευρώ αμαξι μαύρο χρώμα να το πλένεις σε βουρτσα? Μην το πλύνεις καθόλου άμα ειναι.

Οταν κατέβω Αθήνα θα τους κάνω μεγάλη μανούρα μιας και οι αισθητήρες παρκαρίσματος οταν βγάζω την όπισθεν και βάζω πρώτη, ακούγονται σα το καρναβάλι της πάτρας. Δε ξέρω αν κανεις άλλος εχει αισθητήρες απο αυτούς κι αν σε όλους κάνει αυτό τον ήχο που μου θυμίζει κάτι ηλεκτρονικές κατασκευές που έκανα όταν ήμουν 11. Θα πάω να τσακωθώ και ούτε ζωγραφιστό δε θα με ξαναδούνε. Αντε γιατι στην Ελλάδα έχουμε γίνει όλοι τσιφλικάδες και αφού αρπάξουμε τα λεφτά στα τέτοια μας ο πελάτης.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ ακριβώς το ίδιο μου κάνανε στην Α.....et και αν και λευκό σε κόντρα ήλιο

βλέπεις τις αράχνες μέχρι και στις ζάντες!!!

¶σε που όταν το έψαχνα το αμάξι έντρομος λόγω τρομερής καθυστέρησης

στην παράδοση στο οικόπεδο τους είδα ακριβώς το σημείο που τα πλένουνε

και τα ετοιμάζουνε και είχε μία βούρτσα της κακιάς ώρας που δεν συναντάς

ούτε στο πιο ξεχασμένο no name βενζινάδικο στα σύνορα!

Ελεινοί έλληνες "επαγγγελματίες" αυτό και μόνο έχω να πω..

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι καραγκιοζιδες ετσι τα πλενουν. Σε χρωνουν 350 ευρω για προετοιμασια (αποκερωση, πλυσιμο κτλ) και δεν σεβονται τα χρηματα που χρεωνουν.

Μου το παρεδωσαν με κερια στα τζαμια και το αμαξωμα...το κακο ειναι οτι επελεξα μαγαζι πολυ μακρυα απο το σπιτι και βαριομουν να παω να τους σκισω...παλιομ..κες

Link to comment
Share on other sites

το ειχα ψάξει αρκετά το θέμα.... είχα καταλήξει ότι στις μεγάλες αντιπροσωπείες τα πράγματα ήταν τυπικά εως και αδιάφορα...τα τελευταία χρονια πήγαινα στο ραφτόπουλο στην τατοίου στην ερυθραία και αισθανόμουν ότι έβλεπαν και κάτι πέρα απο το πορτοφόλι μου.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το διαβασατε καπου ή οχι παντως στα TSI και στα GTI με 10.000 ευρω προκαταβολη εχουμε 0% επιτοκιο. Τσαμπα το 9+% που εδωσα τοτε fire.gif

Έχω διαβάσει αυτό το πράγμα σε δύο άρθρα του autotiti:

Εδώ: http://www.autotriti.gr/data/magazine/viewthema/38813_26128.asp και εδώ: http://www.autotriti.gr/data/magazine/viewthema/38783_25866.asp

Όμως εδώ και έναν μήνα έχω κλείσει στην Karenta ένα Golf VI 1.4 TSI 160hp με προσφορά -2000 Ευρώ και μου ζητούν επιτόκιο 7.90% για ποσό χρηματοδότησης 10.000 Ευρώ.

Όταν διάβασα την συγκεκριμένη είδηση, τους πήρα αμέσως τηλέφωνο και μου είπαν οτι δεν ξέρουν τίποτα για την προσφορά. Μάλιστα ο πωλητής μου είπε οτι πήρε και την VW Bank αλλα και εκεί δεν ήξεραν τίποτα.

Υποψιάζομαι οτι αυτή η προσφορά δεν θα ισχυει σε συνδιασμό με την προσφορά των -2000 Ευρώ, αλλά θα μπορούσε να μου το πει ευθέως ο πωλητής, παρά να το παίζει άσχετος.

Επιπλέον έχω στείλει mail στο autotriti για να μου πούν απο πού έχουν πάρει τα στοιχεία αυτά, αλλά μέχρι τώρα με έχουν γράψει στα παπούτσια τους.

Έχει κάποιος άποψη για το θέμα ?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν πως αν παρεις τον ατοκο διακανονισμο , δεν θα παρεις την εκπτωση .

Αυτο συμβαινει διοτι η χρηματοδοτηση εχει κοστος.

Link to comment
Share on other sites

K...nta Αργυρούπολης μακράν απαράδεκτη.

Οταν κατέβω Αθήνα θα τους κάνω μεγάλη μανούρα μιας και οι αισθητήρες παρκαρίσματος οταν βγάζω την όπισθεν και βάζω πρώτη, ακούγονται σα το καρναβάλι της πάτρας. Δε ξέρω αν κανεις άλλος εχει αισθητήρες απο αυτούς κι αν σε όλους κάνει αυτό τον ήχο που μου θυμίζει κάτι ηλεκτρονικές κατασκευές που έκανα όταν ήμουν 11. Θα πάω να τσακωθώ και ούτε ζωγραφιστό δε θα με ξαναδούνε. Αντε γιατι στην Ελλάδα έχουμε γίνει όλοι τσιφλικάδες και αφού αρπάξουμε τα λεφτά στα τέτοια μας ο πελάτης.

Μια απο τα ιδια και εγω! Tο πλύσιμο δεν ηταν αυτο που θα επρεπε για νεο αυτοκινητο. Εβλεπες καποιες γραμμες και σημαδια.

Και για τους αισθητηρες ακριβως όπως τα λες. Προσωπικα σκεφτομαι να βουλώσω λιγο το ηχειάκι (είναι πισω, πάνω στο κάλυμα του παρτ-μπαγκαζ) για να χαμηλωσει λιγο η ενταση και να μην σου σπαει τα νευρα.

Μου τη σπαει τραγικα που ακουγονται καθε φορα που βαζεις μπροστα καθως και την πρωτη φορα που βάλεις πρώτη (!) Ναι πρώτη. Έχω την εντυπωση οτι καποια μλκια κάνουν στην σύνδεση.

Επιπλεον προσωπικα μου φαίνεται οτι ο ηχος των αισθητηρων σταθεροποιείται σε σχετικα μεγαλη απόσταση. (παιρνει ρυθμισμα αραγε αυτο?)

Edited by LiK
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα αναφέρεται στην Auto Marin.

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=15454&subid=2&pubid=84409148

Κρίμα ! Δεν είναι δυνατόν να χάνονται ζωές για τα χρήματα .

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ! Δεν είναι δυνατόν να χάνονται ζωές για τα χρήματα .

Το χρημα ειναι ο ΚΥΡΙΟΣ λογος που χανονται ζωες.

Link to comment
Share on other sites

K...nta Αργυρούπολης μακράν απαράδεκτη. Παρόλο που ο πωλητης μεχρι να παρω το αυτοκίνητο ηταν αψογος στη συνέχεια ηταν αθλιοι.

Το αυτοκίνητο το παρέλαβα γεμάτο αράχνες και μετά απο ασχετικό καυγά παραδεχτηκαν οτι τα πλένουν σε βούρτσα. Είναι δυνατον 23000 ευρώ αμαξι μαύρο χρώμα να το πλένεις σε βουρτσα? Μην το πλύνεις καθόλου άμα ειναι.

Οταν κατέβω Αθήνα θα τους κάνω μεγάλη μανούρα μιας και οι αισθητήρες παρκαρίσματος οταν βγάζω την όπισθεν και βάζω πρώτη, ακούγονται σα το καρναβάλι της πάτρας. Δε ξέρω αν κανεις άλλος εχει αισθητήρες απο αυτούς κι αν σε όλους κάνει αυτό τον ήχο που μου θυμίζει κάτι ηλεκτρονικές κατασκευές που έκανα όταν ήμουν 11. Θα πάω να τσακωθώ και ούτε ζωγραφιστό δε θα με ξαναδούνε. Αντε γιατι στην Ελλάδα έχουμε γίνει όλοι τσιφλικάδες και αφού αρπάξουμε τα λεφτά στα τέτοια μας ο πελάτης.

Γεια σας παιδια!

Μου προτεινε να μου κάνει γυάλισμα για τις αράχνες. Λετε να το κάνω ή δεν ειναι και ότι καλύτερο για καινούριο αμάξι??? Αν ειναι να μα...θει το χρώμα μπορώ να ζήσω και με τις αράχνες.

Τη βοήθεια σας παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

γυαλισε το σε επαγγελματια detailer.

Συμφωνώ ωστόσο δεν νομιζω να δεχθει να του πω δωσε μου τα λεφτα να παω να το γυαλισω αλλού. Υποτιθεται οτι αν γινει κατι με το χρωμα αργότερα θα εχουν αυτοί την ευθύνη. Τόσο ατζαμήδες να είναι? Εχει κανεις εμπειρία?

Εστω κι ετσι ξερει κανεις καποιον καλο στην Αθήνα για γυάλισμα???

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ωστόσο δεν νομιζω να δεχθει να του πω δωσε μου τα λεφτα να παω να το γυαλισω αλλού. Υποτιθεται οτι αν γινει κατι με το χρωμα αργότερα θα εχουν αυτοί την ευθύνη. Τόσο ατζαμήδες να είναι? Εχει κανεις εμπειρία?

Εστω κι ετσι ξερει κανεις καποιον καλο στην Αθήνα για γυάλισμα???

για έμενα είναι χαμένη υπόθεση να το γυαλίσεις χειμώνα ... άνοιξη πιστεύω είναι η καλύτερη εποχή ...

αρα του λες παμε σ' εναν επαγγελματία να κανει το γυαλισμα , το οποιο δυσκολα θα το δεχθει αλλα ποτε δεν ξερεις ...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα αναφέρεται στην Auto Marin.

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=15454&subid=2&pubid=84409148

κριμα...

εγω ειχα προβλημα με τη βαλβιδα καυσαεριων.λογω του οτι το φορουμ ηταν πεσμενο δεν ηξερα που να απευθυνθω.δοκιμασα το συνεργειο του bourma στην Αλιμου.εμεινα πολυ ευχαριστημενος και απο την ποιοτητα παροχης υπηρεσιων και απο ευγενια.το κοστος του ανταλλακτικου μαζι με την τοποθετηση ηταν 75,84 ευρω.Νομιζω πολυ καλα.επισης ρωτησα για την τοποθετηση του τουρμποταιμερ και παιρνουν λιγοτερα απο ηλεκτρολογο εξω που ρωτησα.

Edited by drmdtsap
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα αναφέρεται στην Auto Marin.

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=15454&subid=2&pubid=84409148

Καμια σχεση με AUTOMARIN ο αντιπροσωπος της FORD στην Αλεξανδρας αυτοκτονησε

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση με AUTOMARIN ο αντιπροσωπος της FORD στην Αλεξανδρας αυτοκτονησε

φίλε δεν πρέπει να είναι έτσι γιατί ο αντιπροσωπος της ford ήταν η Βελμαρ όπου ανηκει στον Ομιλο

Βασιλάκη και όχι σε κάποιον ιδιώτη -εξάλου έχω κολλητό στην Βελμάρ και δεν έχει γινει κατι τετοιο..

αντιθε΄τως η AUTO MARIN εκλεισε το ένα απο τα δύο μαγαζια που είχε στην Αλεξάνδρας ,αυτό που δουλευε

ως αντιπροσωπεία vw και έχει συγχωνευτεί με το άλλο μαγαζί της που πούλαγε μεταχειρισμένα.....

επίσης η ford μια φορά "χτυπήθηκε" σε επεισόδια (αυτά του Δεκεμβρίου) και έπαθε ολοκληρωτική καταστροφή

όπως και να έχει κρίμα...

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση με AUTOMARIN ο αντιπροσωπος της FORD στην Αλεξανδρας αυτοκτονησε

αντ/πος της citroen.αν ψαξεις καλα στο νετ θα βρεις και το ονομα της αντ/πιας.

Link to comment
Share on other sites

δεν ήταν μάντρα ,ήταν κανονικη αντιπροσωεπεία της citroen και ναι το συνεργείο υπάρχει σε έναν καθετο

δρόμο στην Αλεξάνδρας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.