Jump to content
Alex7

Αντιπροσωπείες

Recommended Posts

Κρίμα που το πρώτο μου post μετά την παραλαβή του αυτοκινήτου μου είναι η γκρίνια, αλλά φρόντισε η Karenta γι΄αυτό...

Λοιπόν σήμερα πρωί πρωί με την αυγούλα πήγα να παραλάβω το καινούργιο μου Golf 1.4 160ps Highline σε χρώμα μαύρο μεταλλικό απο την Karenta στην Συγγρού.

Ο πωλητής ευγενικός και φιλικός όπως πάντα μου έδωσε να υπογράψω κάτι τελευταία χαρτιά και μετά μου έδειξε το αυτοκίνητο μέσα στην αντιπροσωπεία όπου λόγω φώτων κτλ. δεν μπορούσες να δείς και πολλά πράγματα.

Τέλος πάντων, η πρώτη εντύπωση άθλια. Το αμάξι εκτός της λαμαρίνας ήταν μέσα στην μπίχλα (θόλοι, ζάντες, λάστιχα, λάστιχα στις πόρτες, ανάμεσα στους μεντεσέδες κτλ.).

Είπα να μην δώσω σημασία και πήρα το αυτοκίνητο και έφυγα.

Στο βενζινάδικο που έκανα την πρώτη στάση, ήρθε και η δεύτερη σφαλιάρα. Έτσι όπως φώτιζε το αμάξι ο ήλιος, εκτός απο το γεγονός οτι το αμάξι ήταν γεμάτο αράχνες (το ξεπερνάω και αυτό), κυρίως στο καπώ και δίπλα απο την τάπα του ρεζερβουάρ υπήρχαν έντονες γρατζουνιές και θολούρες απο την κακή χρήση τροχού κατα το γυάλισμα. Με λίγα λόγια το φινίρισμα του χρώματος ήταν σκατά.

Επίσης εκεί που έπαιζα με τα φώτα, είδα οτι μόλις ανάψω τα φώτα πορείας, ο αριστερός προβολέας ομίχλης μένει μονίμως αναμένος. Αν τραβήξω προς τα έξω τον διακόπτη, ανάβει και ο άλλος, μόλις τον πιέσω μέσα σβήνει κανονικά ο δεξιός και μένει αναμένος πάλι ο αριστερός.

Επίσης πάνω στο κάθισμα του συνοδηγού βρήκα πεταμένο έναν χύμα πυκνωτή (δεν ξέρω τι μπορεί να είχαν επισκευάσει πιο πρίν...)

Για να καταλάβετε πόσο έχω στεναχωρηθεί, πήγα το αμάξι στο γκαράζ το παράτησα και έφυγα χωρίς να το κοιτάξω άλλο γιατί φοβάμαι τι άλλο μπορεί να βρώ...

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που το πρώτο μου post μετά την παραλαβή του αυτοκινήτου μου είναι η γκρίνια, αλλά φρόντισε η Karenta γι΄αυτό...

Λοιπόν σήμερα πρωί πρωί με την αυγούλα πήγα να παραλάβω το καινούργιο μου Golf 1.4 160ps Highline σε χρώμα μαύρο μεταλλικό απο την Karenta στην Συγγρού.

Ο πωλητής ευγενικός και φιλικός όπως πάντα μου έδωσε να υπογράψω κάτι τελευταία χαρτιά και μετά μου έδειξε το αυτοκίνητο μέσα στην αντιπροσωπεία όπου λόγω φώτων κτλ. δεν μπορούσες να δείς και πολλά πράγματα.

Τέλος πάντων, η πρώτη εντύπωση άθλια. Το αμάξι εκτός της λαμαρίνας ήταν μέσα στην μπίχλα (θόλοι, ζάντες, λάστιχα, λάστιχα στις πόρτες, ανάμεσα στους μεντεσέδες κτλ.).

Είπα να μην δώσω σημασία και πήρα το αυτοκίνητο και έφυγα.

Στο βενζινάδικο που έκανα την πρώτη στάση, ήρθε και η δεύτερη σφαλιάρα. Έτσι όπως φώτιζε το αμάξι ο ήλιος, εκτός απο το γεγονός οτι το αμάξι ήταν γεμάτο αράχνες (το ξεπερνάω και αυτό), κυρίως στο καπώ και δίπλα απο την τάπα του ρεζερβουάρ υπήρχαν έντονες γρατζουνιές και θολούρες απο την κακή χρήση τροχού κατα το γυάλισμα. Με λίγα λόγια το φινίρισμα του χρώματος ήταν σκατά.

Επίσης εκεί που έπαιζα με τα φώτα, είδα οτι μόλις ανάψω τα φώτα πορείας, ο αριστερός προβολέας ομίχλης μένει μονίμως αναμένος. Αν τραβήξω προς τα έξω τον διακόπτη, ανάβει και ο άλλος, μόλις τον πιέσω μέσα σβήνει κανονικά ο δεξιός και μένει αναμένος πάλι ο αριστερός.

Επίσης πάνω στο κάθισμα του συνοδηγού βρήκα πεταμένο έναν χύμα πυκνωτή (δεν ξέρω τι μπορεί να είχαν επισκευάσει πιο πρίν...)

Για να καταλάβετε πόσο έχω στεναχωρηθεί, πήγα το αμάξι στο γκαράζ το παράτησα και έφυγα χωρίς να το κοιτάξω άλλο γιατί φοβάμαι τι άλλο μπορεί να βρώ...

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες !

Εντελώς φιλικά ....

Σήκω, πάνε παρε το αμάξι και πήγαινε εκεί και ζητά τους τα ρέστα για ΟΛΑ !

Εν ανάγκη κανε φασαρία !

Ειναι δυνατόν ? Καλα δεν το ειδες οταν το παρέλαβες ? Επρεπε να τους πεις δεν το παραλαμβάνω !!!!! Αφου υπέγραψες όμως εχεις μεριδιο ευθυνης, αλλα μην καθεσαι, σηκω και πηγαινε εκει και ξεκινα να τα λες ολα ενα ενα απο την αρχη !!! Μην φυγεις εαν δεν βρεις ακρη !

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με το προβολάκι μήπως έχεις στριμένο τιμόνι και ανάβει λόγω του

στατικού φωτισμού των στροφών;

Όσο για τις αράχνες μία από τα ίδια και εγώ καθώς είδα με τα μάτια μου τις

άθλιες διαδικασίες αποκέρωσης και πλυσίματος με βούρτσες κτλ τις αντιπροσωπείας

που το παρέλαβα εγώ..

Τώρα δεν θέλω να σκεφτώ την πιθανότητα να στο είχαν κοπανήσει πουθενά και να

το φτιάξανε άρπα κόλα για την παράδοση..

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με το προβολάκι μήπως έχεις στριμένο τιμόνι και ανάβει λόγω του

στατικού φωτισμού των στροφών;

Όχι, το τιμόνι και οι τροχοί είναι την κανονική θέση και το αυτοκίνητο είναι παρκαρισμένο.

Ένα ακόμα σημείο που ξέχασα να σας πώ, είναι οτι όταν εξοικειώθηκα με την οθόνη, διαπίσωσα οτι το αυτοκίνητο είχε 105 χιλιότερα όταν το παρέλαβα, πράγμα επίσης ενοχλητικό.

Τέλος πάντων, τους πήρα τηλέφωνο και ο πωλητής μου είπε οτι έχω δίκιο και θα κάνει ότι θέλω για να μείνω ευχαριστημένος.

Ζήτησα να μου ξανακαθαρίσουν το αυτοκίνητο, να μου το ξαναγυαλίσουν και να μου το παραδώσουν εκ νέου. Θα τους το πάω την άλλη εβδομάδα.

Επίσης τους ξεκαθάρισα οτι αν δώ και δεύτερη φορά το παραμικρό θα ζητήσω να μου δώσουν πίσω τα χρήματα που μου χρεώσανε για την προετοιμασία του αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το τιμόνι και οι τροχοί είναι την κανονική θέση και το αυτοκίνητο είναι παρκαρισμένο.

Ένα ακόμα σημείο που ξέχασα να σας πώ, είναι οτι όταν εξοικειώθηκα με την οθόνη, διαπίσωσα οτι το αυτοκίνητο είχε 105 χιλιότερα όταν το παρέλαβα, πράγμα επίσης ενοχλητικό.

Τέλος πάντων, τους πήρα τηλέφωνο και ο πωλητής μου είπε οτι έχω δίκιο και θα κάνει ότι θέλω για να μείνω ευχαριστημένος.

Ζήτησα να μου ξανακαθαρίσουν το αυτοκίνητο, να μου το ξαναγυαλίσουν και να μου το παραδώσουν εκ νέου. Θα τους το πάω την άλλη εβδομάδα.

Επίσης τους ξεκαθάρισα οτι αν δώ και δεύτερη φορά το παραμικρό θα ζητήσω να μου δώσουν πίσω τα χρήματα που μου χρεώσανε για την προετοιμασία του αυτοκινήτου.

Εμένα μου ακούγονται πολύ καλά για να ειναι αληθινά τα λόγια του πωλητή ... δλδ τον πήρες τηλέφωνο και του τα είπες όλα και μετά από αυτά σου είπε οκ θα κάνω ότι θέλετε ? Αν ναι τότε πιστεύω πως στα είπε για να κλείσει το τηλέφωνο .... και γιατί να μην το πας αύριο ? Γιατί να το αφήσεις έτσι μέχρι την άλλη εβδομάδα? Κι αν την άλλη εβδομάδα σου πουν ότι περάσαν τόσες μέρες και δεν το φέρατε και το κάνατε εσείς έτσι κλπ .... τι θα γίνει ?

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που το πρώτο μου post μετά την παραλαβή του αυτοκινήτου μου είναι η γκρίνια, αλλά φρόντισε η Karenta γι΄αυτό...

Λοιπόν σήμερα πρωί πρωί με την αυγούλα πήγα να παραλάβω το καινούργιο μου Golf 1.4 160ps Highline σε χρώμα μαύρο μεταλλικό απο την Karenta στην Συγγρού.

Ο πωλητής ευγενικός και φιλικός όπως πάντα μου έδωσε να υπογράψω κάτι τελευταία χαρτιά και μετά μου έδειξε το αυτοκίνητο μέσα στην αντιπροσωπεία όπου λόγω φώτων κτλ. δεν μπορούσες να δείς και πολλά πράγματα.

Τέλος πάντων, η πρώτη εντύπωση άθλια. Το αμάξι εκτός της λαμαρίνας ήταν μέσα στην μπίχλα (θόλοι, ζάντες, λάστιχα, λάστιχα στις πόρτες, ανάμεσα στους μεντεσέδες κτλ.).

Είπα να μην δώσω σημασία και πήρα το αυτοκίνητο και έφυγα.

Στο βενζινάδικο που έκανα την πρώτη στάση, ήρθε και η δεύτερη σφαλιάρα. Έτσι όπως φώτιζε το αμάξι ο ήλιος, εκτός απο το γεγονός οτι το αμάξι ήταν γεμάτο αράχνες (το ξεπερνάω και αυτό), κυρίως στο καπώ και δίπλα απο την τάπα του ρεζερβουάρ υπήρχαν έντονες γρατζουνιές και θολούρες απο την κακή χρήση τροχού κατα το γυάλισμα. Με λίγα λόγια το φινίρισμα του χρώματος ήταν σκατά.

Επίσης εκεί που έπαιζα με τα φώτα, είδα οτι μόλις ανάψω τα φώτα πορείας, ο αριστερός προβολέας ομίχλης μένει μονίμως αναμένος. Αν τραβήξω προς τα έξω τον διακόπτη, ανάβει και ο άλλος, μόλις τον πιέσω μέσα σβήνει κανονικά ο δεξιός και μένει αναμένος πάλι ο αριστερός.

Επίσης πάνω στο κάθισμα του συνοδηγού βρήκα πεταμένο έναν χύμα πυκνωτή (δεν ξέρω τι μπορεί να είχαν επισκευάσει πιο πρίν...)

Για να καταλάβετε πόσο έχω στεναχωρηθεί, πήγα το αμάξι στο γκαράζ το παράτησα και έφυγα χωρίς να το κοιτάξω άλλο γιατί φοβάμαι τι άλλο μπορεί να βρώ...

Κατα την γνώμη μου ακόμα και αν ήταν μόνο η χάλια εξωτερική εικόνα που λές που δεν είναι μόνο αυτό, αλλα και τα ηλεκτρονικά πχ.φώτα, έπρεπε να αρνηθείς να παραλάβεις ΣΑΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ!! όταν τους δίνουμε τα ωραία μας λευτά εν έτη 2011, απο το βενζινάδικο γιατι δεν το πήγες πίσω?. Το ξόφλησες? Ενημέρωσε την cosmocar ηλεκτρονικά-τηλεφωνικά για την συμπεριφορά τους,

φιλικά πάντα, Καλά ξεμπερδέματα.

Μήπως πέρα απο τα εξωτερικά θα πρέπει να κάνουμε μια βόλτα το αμάξι με τον πωλητή να δούμε οτι λειτουργούν ολα οκ?

Μας βάζεις φιτίλια οσους περιμένουμε... :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω απορω με κατι...ο πωλητης τι μεριδιο ευθυνης εχει σε ολο αυτο;υποτιθεται,σαν σοβαρος επαγγελματιας πωλητης που ειναι,οτι εχει ελεγξει ο ιδιος το αυτοκινητο πριν το παραδωσει στον πελατη.πως δεχθηκε να το παραδωσει σε αυτη την κατασταση;μηπως δεν το ειδε καθολου;μηπως το ειδε αλλα χεστηκε;

οπως και να εχει παντως προσωπικα πιστευω οτι εχει μεριδιο ευθυνης,οπως φυσικα και ο αγοραστης ο οποιος δεν ελεγξε διεξοδικα το αμαξι του κατα την παραδοση ωστε να κανει επιτοπου και τις παρατηρησεις/διαπιστωσεις του.

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που το πρώτο μου post μετά την παραλαβή του αυτοκινήτου μου είναι η γκρίνια, αλλά φρόντισε η Karenta γι΄αυτό...

Λοιπόν σήμερα πρωί πρωί με την αυγούλα πήγα να παραλάβω το καινούργιο μου Golf 1.4 160ps Highline σε χρώμα μαύρο μεταλλικό απο την Karenta στην Συγγρού.

Πρώτον, μην καθυστερεις καθόλου το ραντεβού σου με την αντιπροσωπεία.

Δεύτερον, ως δικηγορος, σου λέω αν εχεις δικό σου δικηγόρο, βαλτον να πάρει τηλέφωνο άμεσα στην αντιπροσωπεία και να τους εκφοβησει.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, μην καθυστερεις καθόλου το ραντεβού σου με την αντιπροσωπεία.

Δεύτερον, ως δικηγορος, σου λέω αν εχεις δικό σου δικηγόρο, βαλτον να πάρει τηλέφωνο άμεσα στην αντιπροσωπεία και να τους εκφοβησει.

Mπορείς να μας πείς απλά τι μπορεί να κάνει κάποιος σε αυτήν την περίπτωση, είναι χρίσιμο για όλους πιστεύω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να μας πείς απλά τι μπορεί να κάνει κάποιος σε αυτήν την περίπτωση, είναι χρίσιμο για όλους πιστεύω. :lol:

Ναι, βεβαίως. Εγώ προσωπικά σαν δικηγόρος κάποιου, θα τους έπαιρνα τηλέφωνο, θα απαιτούσα άμεσο ραντεβού, θα ζητούσα έγγραφη απάντηση, θα έκανα εξώδικο και μετά θα τράβαγε αναλόγως η περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

αυτά είναι !!! Καθάρισμα σούπερ ντούπερ !! Το έκανε σένιο ...............

ειναι η αποδειξη των γρατζουνιων/αραχνων σε καινουργια αυτοκινητα αντ/πιων.το συγκεκριμενο το τραβηξα χτες εξω απο επισημη αντ/πια του δικτυου Kosmocar η οποια βρισκεται στα Β.Π

το συγκεριμενο οχημα ειναι ενα test drive car,ενα λευκο Tiguan bluemotion.ειχαν προηγηθει ενα τσιροκο και ενα πολο.στην αναμονη για το μαρτυριο της παρκετεζας ηταν ακομα αρκετα αυτοκινητα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βεβαίως. Εγώ προσωπικά σαν δικηγόρος κάποιου, θα τους έπαιρνα τηλέφωνο, θα απαιτούσα άμεσο ραντεβού, θα ζητούσα έγγραφη απάντηση, θα έκανα εξώδικο και μετά θα τράβαγε αναλόγως η περίπτωση.

ετσι, πως φωναζαμε μικρα το μεγαλο αδερφο η το μεγαλυτερο φιλο. οι μεγαλοι φωναζουν το δικηγορο τους.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βεβαίως. Εγώ προσωπικά σαν δικηγόρος κάποιου, θα τους έπαιρνα τηλέφωνο, θα απαιτούσα άμεσο ραντεβού, θα ζητούσα έγγραφη απάντηση, θα έκανα εξώδικο και μετά θα τράβαγε αναλόγως η περίπτωση.

με τι κοστος ολα αυτα;

Link to comment
Share on other sites

με τι κοστος ολα αυτα;

Το πολύ 100-150 ευρώ, μαζί με το εξώδικο. Και αυτό αν ερχόταν σε εμένα κάποιος τρίτος, όχι κάποιος από το club. Eχω βαρεθεί την απαράδεκτη συμπεριφορά των αντιπροσωπειών.

ετσι, πως φωναζαμε μικρα το μεγαλο αδερφο η το μεγαλυτερο φιλο. οι μεγαλοι φωναζουν το δικηγορο τους.

Πράγματι, έχεις δίκιο. Είναι απαράδεκτη η κατάσταση και μόνο αν μιλήσουν με δικηγόρο ίσως προβληματιστούν.

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθές το μεσημέρι ξανά στην Karenta και τους έδειξα την δυσφορία μου.

Ο πωλητής μου είπε ακόμη μια φορά οτι έχω δίκιο και οτι θα κάνει ότι μπορεί για να με ικανοποιήσει. Τους είπα οτι θέλω να πάω το αυτοκίνητο σε ένα δικό μου κατάστημα πλυσίματος/γυαλίσματος (AutoCare στην Αμφιθέας) που είναι 50 μέτρα απο την Karenta και να αναλάβουν αυτοι εκ νέου το κόστος της σωστής αποκέρωσης - γυαλίσματος.

Ο πωλητής αρνήθηκε λέγοντας μου οτι έχουν 4 φανοποιεία και δεν θα δεχθεί ο προιστάμενος να δώσουν το αυτοκίνητο σε εξωτερικό κατάστημα.

Τέλος πάντων του είπα οτι με την πρώτη περίπτωση θα καθάριζαν πιο εύκολα μαζί μου γιατί μετά την ευθύνη για την κατάσταση του αυτοκινήτου θα την είχα εγώ. Τώρα που θέλουν να το καθαρίσουν αυτοί, του ξεκαθάρισα να έχει έτοιμο εναν φάκελο με 300€ διότι αν δω το παραμικρό θα κάνω το μαγαζί άνω κάτω και θα ζητήσω πίσω τα λεφτά που μου χρεώσανε για την προετοιμασία του αυτοκινήτου.

Του είπα επίσης οτι άκουγα απο πάρα πολλους γνωστους, φίλους, μέσω forums στο Internet πως κόσμος τους βρίζει (την Karenta) για το πως παραδίδουν τα αυτοκίνητα στους πελάτες τους, αλλα νόμιζα οτι είναι υπερβολές. Τώρα κατάλαβα οτι όσα λέγονται και λίγα είναι.

Φανταστείτε ποσο πολύ έχω γίνει καχύποπτος που πήγα το αυτοκίνητο χθές το απόγευμα σε ένα γνωστό μου φανοποιείο για να ελέγξει αν είναι τρακαρισμένο, ξαναβαμμένο κτλ. Ευτυχώς όμως όλα είναι καλά.

Υ.Γ. Τι γ@μ@το αμάξι είναι αυτό ρε παιδιά ? Έχω πάθει την πλάκα μου. Είμαι πολύ χαρούμενος που έχω στα χέρια μου αυτό το Golf :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθές το μεσημέρι ξανά στην Karenta και τους έδειξα την δυσφορία μου.

Ο πωλητής μου είπε ακόμη μια φορά οτι έχω δίκιο και οτι θα κάνει ότι μπορεί για να με ικανοποιήσει. Τους είπα οτι θέλω να πάω το αυτοκίνητο σε ένα δικό μου κατάστημα πλυσίματος/γυαλίσματος (AutoCare στην Αμφιθέας) που είναι 50 μέτρα απο την Karenta και να αναλάβουν αυτοι εκ νέου το κόστος της σωστής αποκέρωσης - γυαλίσματος.

Ο πωλητής αρνήθηκε λέγοντας μου οτι έχουν 4 φανοποιεία και δεν θα δεχθεί ο προιστάμενος να δώσουν το αυτοκίνητο σε εξωτερικό κατάστημα.

Τέλος πάντων του είπα οτι με την πρώτη περίπτωση θα καθάριζαν πιο εύκολα μαζί μου γιατί μετά την ευθύνη για την κατάσταση του αυτοκινήτου θα την είχα εγώ. Τώρα που θέλουν να το καθαρίσουν αυτοί, του ξεκαθάρισα να έχει έτοιμο εναν φάκελο με 300€ διότι αν δω το παραμικρό θα κάνω το μαγαζί άνω κάτω και θα ζητήσω πίσω τα λεφτά που μου χρεώσανε για την προετοιμασία του αυτοκινήτου.

Του είπα επίσης οτι άκουγα απο πάρα πολλους γνωστους, φίλους, μέσω forums στο Internet πως κόσμος τους βρίζει (την Karenta) για το πως παραδίδουν τα αυτοκίνητα στους πελάτες τους, αλλα νόμιζα οτι είναι υπερβολές. Τώρα κατάλαβα οτι όσα λέγονται και λίγα είναι.

Φανταστείτε ποσο πολύ έχω γίνει καχύποπτος που πήγα το αυτοκίνητο χθές το απόγευμα σε ένα γνωστό μου φανοποιείο για να ελέγξει αν είναι τρακαρισμένο, ξαναβαμμένο κτλ. Ευτυχώς όμως όλα είναι καλά.

Υ.Γ. Τι γ@μ@το αμάξι είναι αυτό ρε παιδιά ? Έχω πάθει την πλάκα μου. Είμαι πολύ χαρούμενος που έχω στα χέρια μου αυτό το Golf :D

Αυτός είσαι !! B)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθές το μεσημέρι ξανά στην Karenta και τους έδειξα την δυσφορία μου.

Ο πωλητής μου είπε ακόμη μια φορά οτι έχω δίκιο και οτι θα κάνει ότι μπορεί για να με ικανοποιήσει. Τους είπα οτι θέλω να πάω το αυτοκίνητο σε ένα δικό μου κατάστημα πλυσίματος/γυαλίσματος (AutoCare στην Αμφιθέας) που είναι 50 μέτρα απο την Karenta και να αναλάβουν αυτοι εκ νέου το κόστος της σωστής αποκέρωσης - γυαλίσματος.

Ο πωλητής αρνήθηκε λέγοντας μου οτι έχουν 4 φανοποιεία και δεν θα δεχθεί ο προιστάμενος να δώσουν το αυτοκίνητο σε εξωτερικό κατάστημα.

Τέλος πάντων του είπα οτι με την πρώτη περίπτωση θα καθάριζαν πιο εύκολα μαζί μου γιατί μετά την ευθύνη για την κατάσταση του αυτοκινήτου θα την είχα εγώ. Τώρα που θέλουν να το καθαρίσουν αυτοί, του ξεκαθάρισα να έχει έτοιμο εναν φάκελο με 300€ διότι αν δω το παραμικρό θα κάνω το μαγαζί άνω κάτω και θα ζητήσω πίσω τα λεφτά που μου χρεώσανε για την προετοιμασία του αυτοκινήτου.

Του είπα επίσης οτι άκουγα απο πάρα πολλους γνωστους, φίλους, μέσω forums στο Internet πως κόσμος τους βρίζει (την Karenta) για το πως παραδίδουν τα αυτοκίνητα στους πελάτες τους, αλλα νόμιζα οτι είναι υπερβολές. Τώρα κατάλαβα οτι όσα λέγονται και λίγα είναι.

Φανταστείτε ποσο πολύ έχω γίνει καχύποπτος που πήγα το αυτοκίνητο χθές το απόγευμα σε ένα γνωστό μου φανοποιείο για να ελέγξει αν είναι τρακαρισμένο, ξαναβαμμένο κτλ. Ευτυχώς όμως όλα είναι καλά.

Υ.Γ. Τι γ@μ@το αμάξι είναι αυτό ρε παιδιά ? Έχω πάθει την πλάκα μου. Είμαι πολύ χαρούμενος που έχω στα χέρια μου αυτό το Golf B)

Αυτό μετράει.

Υ.Γ. Πάντα να είσαι καχήποπτος με το τι κάνουν στο αμάξι και το τι ανταλακτικά σου βάζουν στις αντιπροσωπίες και οπουδήποτε αλλού.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αυτο που προσπερασαμε ηταν οτι το παιδι, ο Σταυρος, ειπε οτι παρελαβε το αυτοκινητο με 105!! χιλιομετρα. Αυτο πως δικαιολογειται?

Σχεδον ολων μας ειχαν 5-10-20 χιλιομετρα. 105 ομως πως προκυπτουν? Του κανανε test drive στο Nυρμπουρινγκ?

Καλο θα ειναι να του δωσουν μια πειστικη απαντηση περα απο το να πουν οτι μαλλον ετσι ερχονται.

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι σε εμένα δεν αφησαν περιθώρια για καυγά μιας και ήταν ευγενέστατοι και δεν έφεραν καμία αντίρρηση. Ωστόσο γιατί σε αυτή την κωλοχώρα πρέπει να βρίσκεις το δίκιο σου στα δικαστήρια και να κάνεις κάθε συναλλαγή με το δικηγόρο σου (χωρίς παρεξήγηση). Στο τέλος θα πηγαίνουμε και στο Σουπερ Μαρκετ με δικηγόρο. Άσε όλη τη γραφειοκρατία της Ελληνικής δικαιοσύνης. Μετά μην απορούμε που μας κράζει όλη η Ευρώπη.

Y.Γ Έχω καταλήξει στη φιλοσοφία να μην μιλάω ποτέ με τους πωλητές όταν γίνει η στραβή. Διεύθυντή και πάλι διευθυντή.

Edited by kalagio
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αυτο που προσπερασαμε ηταν οτι το παιδι, ο Σταυρος, ειπε οτι παρελαβε το αυτοκινητο με 105!! χιλιομετρα. Αυτο πως δικαιολογειται?

Σχεδον ολων μας ειχαν 5-10-20 χιλιομετρα. 105 ομως πως προκυπτουν? Του κανανε test drive στο Nυρμπουρινγκ?

Καλο θα ειναι να του δωσουν μια πειστικη απαντηση περα απο το να πουν οτι μαλλον ετσι ερχονται.

Ναι, έχεις δίκαιο ! Αλλα μπορεί να είναι είτε απο τον έλεγχο που ειχε γινει στο αμαξι απο το εργοστασίο ή να ξεχασαν να τα μηδενίσουν.... ή το χειρότερο να το εκαναν βολτες απο την αντιπροσωπεια(που το απεύχομαι )

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Φίλε KIRRA έχεις δίκιο για τα χιλιόμετρα. Και είναι ένας ακόμα λόγος που προβληματίζομαι.

Ο πωλητής μου είπε οτι όντως τα χιλιόμετρα είναι αρκετά, αλλά γενικά απο εδώ απο εκεί μαζεύονται (SIC).

Δεν ξέρω τι να κάνω. Στο σχετικό thread εδώ μέσα διάβασα και άλλες περιπτώσεις παιδιών που πήραν το αυτοκίνητο τους με πολλά χιλιόμετρα (50-60), αλλά νομίζω οτι εγώ έχω ρεκόρ.

Απο την άλλη σκέφτομαι οτι αν θέλει κάποιος πονηρός να κάνει test drive με ένα καινούργιο αυτοκίνητο απλώς βγάζει την φίσα απο το κοντέρ και δεν γράφει τίποτα ή απλά σου γυρίζει το κοντέρ.

Είμαι σε δίλημμα: Απο την μία σκέφτομαι να μην χαλαστώ άλλο, να το ξεχάσω και να απολαύσω το αυτοκίνητο μου ή απο την άλλη την Δευτέρα που θα τους το πάω να ζητήσω να μου απαντήσουν γραπτώς πως προέκυψαν στο αυτοκίνητο μου αυτά τα χιλιόμετρα. Εσεις τι προτείνετε ??

Edited by StavrosH
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκαιο ! Αλλα μπορεί να είναι είτε απο τον έλεγχο που ειχε γινει στο αμαξι απο το εργοστασίο ή να ξεχασαν να τα μηδενίσουν.... ή το χειρότερο να το εκαναν βολτες απο την αντιπροσωπεια(που το απεύχομαι )

Μολις βγει απο τη γραμμη παραγωγης δε νομιζω να κανει τοσα χλμ σε ελεγχους.Αλλα και παλι θα φροντιζαν απο εκει να μηδενισουν τον χιλιομετρητη.Εκει δεν υπαρχει ξεχνω.Ο καθε εργατης κανει συγκεκριμενες εργασιες που εχει μαθει να τιςκανει μηχανικα.Το πιθανοτερο ειναι τα 105 χλμ να εγιναν αφου εφυγε απο το εργοστασιο.

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

Μολις βγει απο τη γραμμη παραγωγης δε νομιζω να κανει τοσα χλμ σε ελεγχους.Αλλα και παλι θα φροντιζαν απο εκει να μηδενισουν τον χιλιομετρητη.Εκει δεν υπαρχει ξεχνω.Ο καθε εργατης κανει συγκεκριμενες εργασιες που εχει μαθει να τιςκανει μηχανικα.Το πιθανοτερο ειναι τα 105 χλμ να εγιναν αφου εφυγε απο το εργοστασιο.

1000% και εντός Ελλάδας τολμώ να πω.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.