Jump to content
Σπύρος

Golf Vi ή Scirocco

GOLF VI ? Scirocco  

7 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ουτως η αλλως αν δεν υπηρχε golf δεν θα υπηρχε scirocco(Εκει βασιζεται) και ασφαλως το golf ειναι το κλασσικοτερο αυτοκινητο της μικρομεσαιας κατηγοριας και ολοι αυτο παιρνουν σαν μετρο συγκρισης. Παντως μπορει να πηρα το scirocco αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν μου αρεσει και το golf και πολυ μαλιστα. Αν δεν επαιρνα scirocco το golf θα επαιρνα <_<

Edited by ted33
Link to comment
Share on other sites

να σου πω κι εγω φιλε μου (αν και δε πιστευω οτι ο σκοπος σου ηταν να προκαλεσεις) οτι δε χρειαζεται να εισαι τοσο απολυτος στο οτι σε ολους μας πρεπει ν αρεσει περισσοτερο το σιροκκο απ το γκολφ πολυ απλα γτ ειναι ενα υποκειμενικο ζητημα...

υ.γ. κι εμενα το σιροκο μ αρεσει περισσοτερο αλλα δεν αμφισβητω αυτους που τους αρεσει περισσοτερο το γκολφ πιστευοντας οτι το κανουν για ν αναβαθμισουν τ αμαξι τους... :)

Ναι μωρέ εντάξει και εγώ τα εικονίδια δεν τα έβαλα για να προκαλέσω........ Όπως και ζήτησα συγνώμη από τον φίλο μας ποιο πάνω, ότι το πήρα εγώ στραβά, δεν ήταν κάτι το προσωπικό τουλάχιστον από μεριάς μου. Όσο για το δεύτερο σχόλιο σου συμφωνώ απόλυτα ο καθένας θέλει να παινέψει το σπίτι του, αλλιώς θα πέσει να μας πλακώσει όπως λέει και η λαϊκή ρήση! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Das auto Golf.Εινα σαν τα παντελονια καμια φορα βγαινει κατι πολυ μοντερνο αλλα μετα παλιωνει.(σιροκο)

Το blue jean ομως golf παει με ολα και παραμενει παντα κλασικο.

Ελα μωρη golfara δειδαξε τους που βλεπουν λιγο φουσκομα μουρι και χαμηλωμα και νομιζουν οτι,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μεγαλε σιγα...Μην στεναχωριεσαι αλλαξε το και εσυ και παρε Scirocco.Δεν πειραζει που ειναι ποιο ομορφο!!!

+1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

000000000000000000000000000000000000 :o;);)

Υ.Γ. Όσα δεν φτάνει η αλεπού, κάθεται και τα βλέπει! tongue.giftongue.giftongue.gif

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

τα παιδακια ενθουσιαζονται ευκολα με καθε τι καινουργιο παιζουν πιο πολυ μαζι του μεχρι να το βαρεθουν και να επιστρεψουν στο αγαπημενο τους.Οταν μαλιστα μεγαλωνουν και ωριμαζουν.Αλλο ενα μπλουζακι π ειναι τοπ μια περιοδο.Και αλλο κατι π ειναι παντοτε τις μοδας.Το golfaki ειναι η μουρh.Τωρα το sciroko ειναι μια φθηνη clk...Οποτε οτι λεω παραπανω + αυτο.

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ τώρα είμαι παιδάκι 18-20 χρονών? B):D;);) Σε ευχαριστώ vw που με έκανες πάλι τόσο νέο! και ποιός δεν θα έδινε τα πάντα να γίνει παιδάκι και εγώ με μόνο 24000 το κατάφερα? :D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ τώρα είμαι παιδάκι 18-20 χρονών? :thumbsup::rolleyes:;);) Σε ευχαριστώ vw που με έκανες πάλι τόσο νέο! και ποιός δεν θα έδινε τα πάντα να γίνει παιδάκι και εγώ με μόνο 24000 το κατάφερα? :thumbsup:

Μαζί σου και εγώ Σωτήρη!!! :DB):D (B) Πρόσεξε γιατί σου στάζει η μύξα!!! :lol::lol::lol:tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ τώρα είμαι παιδάκι 18-20 χρονών? ^_^:D:D:D Σε ευχαριστώ vw που με έκανες πάλι τόσο νέο! και ποιός δεν θα έδινε τα πάντα να γίνει παιδάκι και εγώ με μόνο 24000 το κατάφερα? :thumbsup:

ακριβωςtongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Κριμα που ειναι τοσο ομορφο το Scirocco.Ειπε καποιος οτι δεν ειναι κλασσικο?Ας ανατρεξτε 30+ χρονια πισω.Κατα βαθος golf ηθελα αλλα δεν μου εφταναν τα χρηματα

;):o

Μη λεμε οτι θελουμε.Παρτο και εσυ μπορεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Κριμα που ειναι τοσο ομορφο το Scirocco.Ειπε καποιος οτι δεν ειναι κλασσικο?Ας ανατρεξτε 30+ χρονια πισω.Κατα βαθος golf ηθελα αλλα δεν μου εφταναν τα χρηματα

:)-_-

Μη λεμε οτι θελουμε.Παρτο και εσυ μπορεις!!!

to sciroko ειναι πιο φθηνο?

Link to comment
Share on other sites

Να πώ κι εγώ την άποψη μου ως κάτοχος Golf IV και περιμένοντας το Scirocco..Δεν θα έλεγα ότι τα δυο αμάξια ειναι διαφορετικα..Θα το προσδιόριζα αλλιως..Μεχρι το Scirocco η Vw δεν ειχε καποιο hatchback με περισσοτερο sport επιροες.Ετσι όσοι θέλαμε την αξιοπιστια που προσέφερε η Vw και παράλληλα ένα σπορ μοντελο καταφέυγαμε σε Golf.Μεχρι και το 5αρι , το Golf ηταν αρκετα σπορ , το κοινο του ηταν απο 18 ετών παιδιά (που ειχαν βεβαια την οικονομικη άνεση να τους το αγορασουν οι γονεις τους - το 2003 που πηρα εγω το Golf 1.6 full extra ειχε 18000 και οι φιλοι μου με κοιτάγαν με μισο ματι - το ειχαμε κατι σα θεο μας) έως μεγαλοι άνθρωποι.Πιστευω ότι πλεον η Vw διαχωρίζει το κοινο αυτό και στους μεν πιο νεους και ανησυχους προσφερει το scirocco και στους μεν πιο σοβαροπρεπεις προσφερει το Golf to oποιο πλεον σχεδιαστικα έχει πολλα "παρωχημενα" (ας μου επιτραπει η εκφραση) σχεδιαστικα στοιχεια.Η διαφορα στην τιμη τους ειναι αμελητεα για εμενα. Δεν υπαρχει λόγος να διαφωνουμε για τιποτα.Ο καθενας κανει την επιλογη του υποκειμενικα.

ted33@ως κατοχος golf και μονο , το συναισθημα του να εχεις το σημα golf στο καπο ειναι οτι καλυτερο..οπως ελεγε στη διαφημιση : δεν ειναι golf!Δεν νομιζω οτι καποιος που αγοραζει golf δεν μπορει να αγορασει scirocco..δεν ειναι εκει το θεμα μας.Πιστευω ομως οτι το Scirocco αν και θα παει καλα σε πωλησεις (ηδη τους βοηθησα κι εγω!) δεν θα κατορθωσει να εδραιωθει στη συνειδηση του κοινου οπως 30 χρόνια τώρα το Golf..Καλως η κακως ειναι ο βασιλιας της κατηγοριας και θα παραμεινει..

Link to comment
Share on other sites

Να πώ κι εγώ την άποψη μου ως κάτοχος Golf IV και περιμένοντας το Scirocco..Δεν θα έλεγα ότι τα δυο αμάξια ειναι διαφορετικα..Θα το προσδιόριζα αλλιως..Μεχρι το Scirocco η Vw δεν ειχε καποιο hatchback με περισσοτερο sport επιροες.Ετσι όσοι θέλαμε την αξιοπιστια που προσέφερε η Vw και παράλληλα ένα σπορ μοντελο καταφέυγαμε σε Golf.Μεχρι και το 5αρι , το Golf ηταν αρκετα σπορ , το κοινο του ηταν απο 18 ετών παιδιά (που ειχαν βεβαια την οικονομικη άνεση να τους το αγορασουν οι γονεις τους - το 2003 που πηρα εγω το Golf 1.6 full extra ειχε 18000 και οι φιλοι μου με κοιτάγαν με μισο ματι - το ειχαμε κατι σα θεο μας) έως μεγαλοι άνθρωποι.Πιστευω ότι πλεον η Vw διαχωρίζει το κοινο αυτό και στους μεν πιο νεους και ανησυχους προσφερει το scirocco και στους μεν πιο σοβαροπρεπεις προσφερει το Golf to oποιο πλεον σχεδιαστικα έχει πολλα "παρωχημενα" (ας μου επιτραπει η εκφραση) σχεδιαστικα στοιχεια.Η διαφορα στην τιμη τους ειναι αμελητεα για εμενα. Δεν υπαρχει λόγος να διαφωνουμε για τιποτα.Ο καθενας κανει την επιλογη του υποκειμενικα.

ted33@ως κατοχος golf και μονο , το συναισθημα του να εχεις το σημα golf στο καπο ειναι οτι καλυτερο..οπως ελεγε στη διαφημιση : δεν ειναι golf!Δεν νομιζω οτι καποιος που αγοραζει golf δεν μπορει να αγορασει scirocco..δεν ειναι εκει το θεμα μας.Πιστευω ομως οτι το Scirocco αν και θα παει καλα σε πωλησεις (ηδη τους βοηθησα κι εγω!) δεν θα κατορθωσει να εδραιωθει στη συνειδηση του κοινου οπως 30 χρόνια τώρα το Golf..Καλως η κακως ειναι ο βασιλιας της κατηγοριας και θα παραμεινει..

Φιλε danichro συμφωνω σε οσα λες εκτος του οτι το golf ειναι το ιδιο με το scirocco.

Για να καταλαβεις αν δεν εβγαινε το scirocco golf ΔΕΝ θα αγοραζα.Οχι γιατι δεν ειναι καλο αλλα για πολλους αλλους λογους.Θα αγοραζα αλλο αυτοκινητο,αν δεν υπηρχε scirocco μπορει να επαιρνα παλι mx5 αλλα οχι golf.Το scirocco βγηκε για μενα την καταλληλη στιγμη γιατι απο ενα ιδιαιτερο αυτοκινητο που ειχα δεν θα επαιρνα ενα συντηρητικο(golf) αλλα σιγουρα ενα σπορ κουπε(scirocco).Εχω αλλαξει παρα πολλα αυτοκινητα αλλα ποτε golf.Βεβαια το ευγνωμονω γιατι αν δεν υπηρχε το golf δεν θα υπηρχε το scirocco.Και ναι ΔΕΝ εχει σχεση το ενα με το αλλο ας μην τα συγκρινουμε πια.Ας διαβασουμε κανενα αρθρο απο περιοδικο του εξωτερικου να το καταλαβουμε.Αλλο στησιμο αλλο στριψιμο αλλο αυτοκινητο (πισω αναρτηση αλουμινιου passat cc).Ας παραδεχτουν καποιοι κολλημενοι με το σηματακι οπως λες 'golf' (μαλλον VW θελεις να πεις) οτι καλο το golfaki αλλα το ενα ειναι σπορ κουπε το αλλο οικογενειακο.Αλλη κατηγορια , αλλο αυτοκινητο.Δεν ειναι θεμα ηλικιας αλλα θεμα νοοτροπιας.

φιλικα παντα

Θοδωρης

Link to comment
Share on other sites

Φιλε danichro συμφωνω σε οσα λες εκτος του οτι το golf ειναι το ιδιο με το scirocco.

Για να καταλαβεις αν δεν εβγαινε το scirocco golf ΔΕΝ θα αγοραζα.Οχι γιατι δεν ειναι καλο αλλα για πολλους αλλους λογους.Θα αγοραζα αλλο αυτοκινητο,αν δεν υπηρχε scirocco μπορει να επαιρνα παλι mx5 αλλα οχι golf.Το scirocco βγηκε για μενα την καταλληλη στιγμη γιατι απο ενα ιδιαιτερο αυτοκινητο που ειχα δεν θα επαιρνα ενα συντηρητικο(golf) αλλα σιγουρα ενα σπορ κουπε(scirocco).Εχω αλλαξει παρα πολλα αυτοκινητα αλλα ποτε golf.Βεβαια το ευγνωμονω γιατι αν δεν υπηρχε το golf δεν θα υπηρχε το scirocco.Και ναι ΔΕΝ εχει σχεση το ενα με το αλλο ας μην τα συγκρινουμε πια.Ας διαβασουμε κανενα αρθρο απο περιοδικο του εξωτερικου να το καταλαβουμε.Αλλο στησιμο αλλο στριψιμο αλλο αυτοκινητο (πισω αναρτηση αλουμινιου passat cc).Ας παραδεχτουν καποιοι κολλημενοι με το σηματακι οπως λες 'golf' (μαλλον VW θελεις να πεις) οτι καλο το golfaki αλλα το ενα ειναι σπορ κουπε το αλλο οικογενειακο.Αλλη κατηγορια , αλλο αυτοκινητο.Δεν ειναι θεμα ηλικιας αλλα θεμα νοοτροπιας.

φιλικα παντα

Θοδωρης

να στο θεσω αλλιως; (παρεπιπτοντως ημουν μεταξυ scirocco και μχ-5!!)εστω οτι ειμαστε στο 2002-2003 και ετοιμαζεσαι να αλλαξεις αμαξι πχ εχεις το Miata mk2 και η vw βγαζει το golf iv (που ειναι πιο σπορ απο τα mkv - mkvi) σε εδοση gt με 1.6t χπ 160 αλογα κλπ κλπ..εαν δεν ειχες την εναλλακτικη του scirocco δεν θα πηγαινες σε golf δεδομενου οτι το κοινο της vw ειναι τυπικα προσηλωμενο στην φιρμα? με αλλα λογια θελω να πω πως η vw έχοντας πλεον την εναλλακτικη του scirocco , ηθελημενα πλεον κανει ενα facelift στο 5αρι και το κανει πιο κλασικο - πιο "σιγουρο" θα έλεγα - κλειδώνοντας το αγοραστικό κοινό που λόγω καποιων ιδιαίτερων χαρακτηριστικών δεν παει στο scirocco.Ουσιαστικα όμως τα δυο αυτοκίνητα καλυπτουν σχεδον το ίδιο φασμα αναγκών.Μη γελιώμαστε..Σίγουρα το MkVI 160ps θα εχει παρόμοια οδικη συμπεριφορα με το scirocco..αλλα κι αν δεν εχουν μικρο το κακο.

Δεν εννοω vw..golf εννοω..οι κατοχοι καταλαβαινουν.

Και προς θεου το golf δεν ειναι οικογενειακο..3 ατομα με το ζορι πανε ταξιδι με ολα τα μπαγκάζια τους..

Edited by danichro
Link to comment
Share on other sites

Φιλε danichro συμφωνω σε οσα λες εκτος του οτι το golf ειναι το ιδιο με το scirocco.

Για να καταλαβεις αν δεν εβγαινε το scirocco golf ΔΕΝ θα αγοραζα.Οχι γιατι δεν ειναι καλο αλλα για πολλους αλλους λογους.Θα αγοραζα αλλο αυτοκινητο,αν δεν υπηρχε scirocco μπορει να επαιρνα παλι mx5 αλλα οχι golf.Το scirocco βγηκε για μενα την καταλληλη στιγμη γιατι απο ενα ιδιαιτερο αυτοκινητο που ειχα δεν θα επαιρνα ενα συντηρητικο(golf) αλλα σιγουρα ενα σπορ κουπε(scirocco).Εχω αλλαξει παρα πολλα αυτοκινητα αλλα ποτε golf.Βεβαια το ευγνωμονω γιατι αν δεν υπηρχε το golf δεν θα υπηρχε το scirocco.Και ναι ΔΕΝ εχει σχεση το ενα με το αλλο ας μην τα συγκρινουμε πια.Ας διαβασουμε κανενα αρθρο απο περιοδικο του εξωτερικου να το καταλαβουμε.Αλλο στησιμο αλλο στριψιμο αλλο αυτοκινητο (πισω αναρτηση αλουμινιου passat cc).Ας παραδεχτουν καποιοι κολλημενοι με το σηματακι οπως λες 'golf' (μαλλον VW θελεις να πεις) οτι καλο το golfaki αλλα το ενα ειναι σπορ κουπε το αλλο οικογενειακο.Αλλη κατηγορια , αλλο αυτοκινητο.Δεν ειναι θεμα ηλικιας αλλα θεμα νοοτροπιας.

φιλικα παντα

Θοδωρης

Συμφωνώ με τα πάρα πάνω του φίλου μας Θεόδωρου, αν και εμένα με συμφέρει γιατί με κάνει πάρα μα πάρα πολύ νέο! Μιας και οι νέοι αγοράζουν το Scirocco και οι κάπως ηλικιωμένοι αγοράζουν golf. Πάντως και εγώ αν δεν είχε βγει το Scirocco δεν υπήρχε καμία περίπτωση να πάρω όχι μόνο golf αλλά κανένα αυτοκίνητο της VW. Και όχι επειδή τα θεωρώ υποδεέστερα, απλά είχα κάνει άλλη επιλογή!!! Λίγο πολύ έχεται και οι δύο δίκιο απλά το βλέπεται από διαφορετική οπτική γωνία!!!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα πάρα πάνω του φίλου μας Θεόδωρου, αν και εμένα με συμφέρει γιατί με κάνει πάρα μα πάρα πολύ νέο! Μιας και οι νέοι αγοράζουν το Scirocco και οι κάπως ηλικιωμένοι αγοράζουν golf. Πάντως και εγώ αν δεν είχε βγει το Scirocco δεν υπήρχε καμία περίπτωση να πάρω όχι μόνο golf αλλά κανένα αυτοκίνητο της VW. Και όχι επειδή τα θεωρώ υποδεέστερα, απλά είχα κάνει άλλη επιλογή!!! Λίγο πολύ έχεται και οι δύο δίκιο απλά το βλέπεται από διαφορετική οπτική γωνία!!!! tongue.gif

Ετσι ειναι Χρηστο συμφωνω και εγω μαζι σου.Το ενα αυτοκινητο ειναι νεανικο και επρεπε να σχεδιαστει και οδηγηκα να ικανοποιει τους νεοτερους αγοραστες πολυ περισσοτερο απο οτι το συντηρητικοτερο golf.Προσωπικα μονο scirocco θα επαιρνα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πολύ έχεται και οι δύο δίκιο απλά το βλέπεται από διαφορετική οπτική γωνία!!!! tongue.gif

αυτό κανει το golf..καλυπτει πολλες διαφορετικες αποψεις..το scirocco ειναι καπως ειδικοτερο..αλλα ας ερθουν τα αμαξια μας να τα χαρουμε κι ολα τα αλλα ειναι ανουσια!

Link to comment
Share on other sites

αυτό κανει το golf..καλυπτει πολλες διαφορετικες αποψεις..το scirocco ειναι καπως ειδικοτερο..αλλα ας ερθουν τα αμαξια μας να τα χαρουμε κι ολα τα αλλα ειναι ανουσια!

Αμην γιατι η αναμονη ειναι απιστευτα οδηνηρη!!!Δεν αντεχω αλλο και εχω αλλους 6 μηνες δυστηχως.

Link to comment
Share on other sites

αυτό κανει το golf..καλυπτει πολλες διαφορετικες αποψεις..το scirocco ειναι καπως ειδικοτερο..αλλα ας ερθουν τα αμαξια μας να τα χαρουμε κι ολα τα αλλα ειναι ανουσια!

Τώρα είπες την σοφότερη φράση!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αμην γιατι η αναμονη ειναι απιστευτα οδηνηρη!!!Δεν αντεχω αλλο και εχω αλλους 6 μηνες δυστηχως.

6Μήνες??? :blink: Γιατί πότε το παράγγειλες? Σήμερα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.