Jump to content
Σπύρος

Golf Vi ή Scirocco

GOLF VI ? Scirocco  

7 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Παιδια εγω βλεπω οτι οποιοδηποτε αμαξι βγει τρεχουν ολοι να το συγκρινουν με το GOLF και αυτο απο μονο του λεει πολλα..........Απο κει και περα ωραιο το scirocco αλλα σε σχεση με GOLF για να το συγκρινουμε μου φαινεται λιγακι ιεροσυλια..Ειναι πολυ βαρια η λεξη GOLF και θελει πολλα ψωμια το scirocco για να το κοιταξει στα ματια.Ξαναλεω οτι το scirocco ειναι κουκλι ΑΛΛΑ μην τα βλεπεται ολα απο θεμα εμφανισης.Να δουμε καλυτερα στα επομενα χρονια ποιος οδηγος θα πουλησει πιο ευκολα το GOLF η το Scirocco.Α εγω πιστευω οτι το 6αρι (3 πορτο) αν και ειναι πιο ασχημο απο το Scirocco, θα πουλησει πιο πολυ...Γιατι δεν ξερω απλα οπως λεει και το σλογκαν.....ειναι GOLF..............!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι κανεις ενα πολυ μεγαλο λαθος.Βεβαια και το GOlf θα πουλησει περισσοτερο απλα και μονο επειδη απευθυνεται σε μια τεραστια γκαμα κοινου ενω το Scirocco οχι.Το Scirocco μην ξεχναμε εκτος απο πανεμορφο εχει ολα τα καλα του Golf αλλα και του Passat οποτε ακομα καλυτερο αλλα απευθυνεται σε αλλο κοινο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω βλεπω οτι οποιοδηποτε αμαξι βγει τρεχουν ολοι να το συγκρινουν με το GOLF και αυτο απο μονο του λεει πολλα..........Απο κει και περα ωραιο το scirocco αλλα σε σχεση με GOLF για να το συγκρινουμε μου φαινεται λιγακι ιεροσυλια..Ειναι πολυ βαρια η λεξη GOLF και θελει πολλα ψωμια το scirocco για να το κοιταξει στα ματια.Ξαναλεω οτι το scirocco ειναι κουκλι ΑΛΛΑ μην τα βλεπεται ολα απο θεμα εμφανισης.Να δουμε καλυτερα στα επομενα χρονια ποιος οδηγος θα πουλησει πιο ευκολα το GOLF η το Scirocco.Α εγω πιστευω οτι το 6αρι (3 πορτο) αν και ειναι πιο ασχημο απο το Scirocco, θα πουλησει πιο πολυ...Γιατι δεν ξερω απλα οπως λεει και το σλογκαν.....ειναι GOLF..............!

Η λέξη Scirocco δεν είναι βαριά???? Εγω την ζύγισα και βγηκε ποιο βαριά και πιο μεγάλη απο αυτή του golf :)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι κανεις ενα πολυ μεγαλο λαθος.Βεβαια και το GOlf θα πουλησει περισσοτερο απλα και μονο επειδη απευθυνεται σε μια τεραστια γκαμα κοινου ενω το Scirocco οχι.Το Scirocco μην ξεχναμε εκτος απο πανεμορφο εχει ολα τα καλα του Golf αλλα και του Passat οποτε ακομα καλυτερο αλλα απευθυνεται σε αλλο κοινο.

Δεν νομιζω το 3 πορτο το GOLF (δεν μιλαω για 5θυρο) απευθεινεται σε πολυ μεγαλυτερη γκαμα κοινου απο το scirocco..

Link to comment
Share on other sites

Η λέξη Scirocco δεν είναι βαριά???? Εγω την ζύγισα και βγηκε ποιο βαριά και πιο μεγάλη απο αυτή του golf -_-

Σιγουρα το καθε αμαξι εχει απο πισω την δικη του ιστορια αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση η ζυγαρια κλεινει προς το GOLF με μεγαλη διαφορα........

Link to comment
Share on other sites

Ετσι πεστα...Μας εχουν φαει με το Golf.Καλο χρυσο αλλα αλλο Scirocco αλλο Golf και οπως εχω ξαναπει στο φιναλε οσοι προσπαθουν να πουν το Golf καλυτερο μαλλον μεσα τους θελουν το Scirocco.Ας το πουλησουν να το παρουν στο φιναλε.Ακου βαρυ ονομα Golf...Το Scirocco ποτε ιεπαμε πρωτοπαρουσιαστηκε???ΕΕΕ??????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που ξέρω είναι... ότι όσοι έχουν το GOLF 6 στο δρόμο με κοιτάνε με το στόμα ανοιχτό.... :blink:

Και εγώ |Golf εχω αλλά το Scirocco τα σπάει όλα πιστευω οτι παίζει μπάλα σε άδειο γήπεδο. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΥ ΛΕΩ

.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κουλαρετε λιγακι!Δεν ειπε κανεις οτι το GOLF ειναι ομορφοτερο απλα ειναι πιο ολοκληρωμενο αμαξι.Στο φιναλε εσεις το συγκρινετε και ανοιξατε και topic golf vs scirocco.Το ξαναλεω και παλι το scirocco στο θεμα εμφανισης ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ KAI EINAI TO ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ VW ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΠΟΤΕ.Απο κει και περα ομως οπως και να το κανουμε το GOLF ειναι και θα παραμεινει για παντα ο ηγετης της VW.Δηλαδη δεν μπορει να πει καποιος την γνωμη του??Το εχω κανει και test drive το Scirocco γιατι το γουσταρω και θελω να το αγορασω(εχω γραψει και στο τοπικ οδηγικες εντωπωσεις).Ως εκει ομως, ξερω και ξεχωριζω μερικα πραγματα.Αλλωστε εχει χτισει ονομα εδω και χρονια το GOLF και εχουν μεγαλωσει γεννιες με αυτο το ονομα.Οποτε μην τα ισωπεδωνετε ολα.

Edited by Μαρινος-TSI
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κουλαρετε λιγακι!Δεν ειπε κανεις οτι το GOLF ειναι ομορφοτερο απλα ειναι πιο ολοκληρωμενο αμαξι.Στο φιναλε εσεις το συγκρινετε και ανοιξατε και topic golf vs scirocco.Το ξαναλεω και παλι το scirocco στο θεμα εμφανισης ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ KAI EINAI TO ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ VW ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΠΟΤΕ.Απο κει και περα ομως οπως και να το κανουμε το GOLF ειναι και θα παραμεινει για παντα ο ηγετης της VW.Δηλαδη δεν μπορει να πει καποιος την γνωμη του??Το εχω κανει και test drive το Scirocco γιατι το γουσταρω και θελω να το αγορασω(εχω γραψει και στο τοπικ οδηγικες εντωπωσεις).Ως εκει ομως, ξερω και ξεχωριζω μερικα πραγματα.Αλλωστε εχει χτισει ονομα εδω και χρονια το GOLF και εχουν μεγαλωσει γεννιες με αυτο το ονομα.Οποτε μην τα ισωπεδωνετε ολα.

Απλά το θέμα άνοιξε από ένα φίλο που είχε τους ενδοιασμούς του, για το ποιο να διαλέξει αν κάτσεις και διαβάσεις τότε θα καταλάβεις ότι και αυτός ο φίλος που άνοιξε το θέμα τελικά παράγγειλε το "SCIROCCO" ΑΥΤΟ! τα λέει όλα!!! Και δεν είναι μόνο ομορφότερο όπως αναφέρεις είναι ποιο καλά στημένο, με τα ίδια αν όχι καλύτερα υλικά ποιότητας που μόνο μια VW βάζει, αν το ψάξεις θα δεις ότι δεν έχει κάτι λιγότερο από το Golf απλά όπως είπαν και οι προλαλήσαντες πάει σε άλλη κατηγορία αγοραστών, ενώ το Golf σε άλλη! Δεν είπε κανείς ότι το Golf είναι υποδεέστερο ή κάτι τέτοιο. Βάλε όμως ένα Scirocco και ένα Golf με τα ίδια κυβικά τους ίδιους ίππους χωρίς να πειράξεις τίποτα και στήστα! Και τότε έλα να μας πεις!!! :rolleyes:

Υ.Γ.Και στο φινάλε, το έχω ξαναπεί τόσες φορές, κοιτάτε και λίγο την ψηφοφορία! Δεν είναι δυνατόν! Δημοκρατία έχουμε. tongue.gif Μέχρι και φίλοι που έχουν ή θα πάρουν Golf το Scirocco ψήφησαν αντικειμενικά!!! ;)

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κουλαρετε λιγακι!Δεν ειπε κανεις οτι το GOLF ειναι ομορφοτερο απλα ειναι πιο ολοκληρωμενο αμαξι.Στο φιναλε εσεις το συγκρινετε και ανοιξατε και topic golf vs scirocco.Το ξαναλεω και παλι το scirocco στο θεμα εμφανισης ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ KAI EINAI TO ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ VW ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΠΟΤΕ.Απο κει και περα ομως οπως και να το κανουμε το GOLF ειναι και θα παραμεινει για παντα ο ηγετης της VW.Δηλαδη δεν μπορει να πει καποιος την γνωμη του??Το εχω κανει και test drive το Scirocco γιατι το γουσταρω και θελω να το αγορασω(εχω γραψει και στο τοπικ οδηγικες εντωπωσεις).Ως εκει ομως, ξερω και ξεχωριζω μερικα πραγματα.Αλλωστε εχει χτισει ονομα εδω και χρονια το GOLF και εχουν μεγαλωσει γεννιες με αυτο το ονομα.Οποτε μην τα ισωπεδωνετε ολα.

Φίλε Μαρίνο εγω άνοιξα το θέμα. Θα σου εξηγήσω αναλυτικά τους λόγους που το έκανα και τα συμπεράσματα που έβγαλα

1) Είμαι ελεύθερος χωρίς παιδιά και μπήκα στο δίλλημα γιατι Gof 3D και όχι Scirocco που είναι πιο νεανικό. Golf είχα το II, το IV και το V και σίγουρα θα ξαναπάρω. scirroco όμως δύσκολο να ξαναπάρω αν έχω οικογένεια.

2) Είναι πιο sport

3) Είναι πιο παιχνιδιάρικο

4) Και το GOLF και το Scirocco μου έβγαινάν ακριβως τα ίδια χρήματα ¤ 47.000

Τα αυτοκίνητα δεν συγκρίνονται μεταξύ τους αλλά συγκρίνονται σε σχέση με τις απαιτήσεις που έχω εγω σαν άνθρωπος και σαν οδηγός. Απλά ήθελα την γνώμη σας όποια και ήταν αυτή προκειμένου να πάρω την τελικη απόφαση.

Όπως σου είπε και ο archery έχω παραγγείλει το scirocco, για τους παραπάνω λόγους, από τις 20/11 και θα το παραλάβω τέλη Μαϊου.

Η γνώμη όλων των παιδιών με βοήθησε πολύ στην τελική μου απόφαση.

Ευχαριστώ

Σπύρος

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Απλά το θέμα άνοιξε από ένα φίλο που είχε τους ενδοιασμούς του, για το ποιο να διαλέξει αν κάτσεις και διαβάσεις τότε θα καταλάβεις ότι και αυτός ο φίλος που άνοιξε το θέμα τελικά παράγγειλε το "SCIROCCO" ΑΥΤΟ! τα λέει όλα!!! Και δεν είναι μόνο ομορφότερο όπως αναφέρεις είναι ποιο καλά στημένο, με τα ίδια αν όχι καλύτερα υλικά ποιότητας που μόνο μια VW βάζει, αν το ψάξεις θα δεις ότι δεν έχει κάτι λιγότερο από το Golf απλά όπως είπαν και οι προλαλήσαντες πάει σε άλλη κατηγορία αγοραστών, ενώ το Golf σε άλλη! Δεν είπε κανείς ότι το Golf είναι υποδεέστερο ή κάτι τέτοιο. Βάλε όμως ένα Scirocco και ένα Golf με τα ίδια κυβικά τους ίδιους ίππους χωρίς να πειράξεις τίποτα και στήστα! Και τότε έλα να μας πεις!!! :D

Υ.Γ.Και στο φινάλε, το έχω ξαναπεί τόσες φορές, κοιτάτε και λίγο την ψηφοφορία! Δεν είναι δυνατόν! Δημοκρατία έχουμε. tongue.gif Μέχρι και φίλοι που έχουν ή θα πάρουν Golf το Scirocco ψήφησαν αντικειμενικά!!! ;)

1)Το κοινο κατα 99% ψηφισε με κρητιριο την εμφανιση.

2)Οσο για στησιματα κλπ που μιλας μαλλον θα εχεις ξεχασει οτι το ενα ειναι χατσμπακ και το αλλο κουπε, οποτε αυτο απο μονο λεει οτι δεν μπορει να γινει συγκριση των 2 αυτοκινητων.......

3)Οπως ειπα και πιο πανω η ψηφοφορια που λες συνεχεια ειναι ακυρη γιατι δεν ειναι ιδια αυτοκινητα.Στα περιοδικα δεν εχω δει πουθενα να συγκρινουν το Scirocco με το Golf αλλα με RX8,GTC κλπ.Το Golf θα συγκριθει με focus-Astra-Leon και τα ρεστα.

4)Εκφρασεις του τυπου ''ελα να μας πεις'' κοφτες ;)

5) Πρεπει να συμφωνουμε σε ολα μαζι σας γιατι αλλιως θα ζηλευουμε το αμαξι η δεν ειμαστε αντικοιμενικοι...αυτη ειναι η δημοκρατια!

Edited by Μαρινος-TSI
Link to comment
Share on other sites

1)Το κοινο κατα 99% ψηφισε με κρητιριο την εμφανιση.

2)Οσο για στησιματα κλπ που μιλας μαλλον θα εχεις ξεχασει οτι το ενα ειναι χατσμπακ και το αλλο κουπε, οποτε αυτο απο μονο λεει οτι δεν μπορει να γινει συγκριση των 2 αυτοκινητων.......

3)Οπως ειπα και πιο πανω η ψηφοφορια που λες συνεχεια ειναι ακυρη γιατι δεν ειναι ιδια αυτοκινητα.Στα περιοδικα δεν εχω δει πουθενα να συγκρινουν το Scirocco με το Golf αλλα με RX8,GTC κλπ.Το Golf θα συγκριθει με focus-Astra-Leon και τα ρεστα.

4)Εκφρασεις του τυπου ''ελα να μας πεις'' κοφτες ;)

5) Πρεπει να συμφωνουμε σε ολα μαζι σας γιατι αλλιως θα ζηλευουμε το αμαξι η δεν ειμαστε αντικοιμενικοι...αυτη ειναι η δημοκρατια!

+1

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μαρίνο εγω άνοιξα το θέμα. Θα σου εξηγήσω αναλυτικά τους λόγους που το έκανα και τα συμπεράσματα που έβγαλα

1) Είμαι ελεύθερος χωρίς παιδιά και μπήκα στο δίλλημα γιατι Gof 3D και όχι Scirocco που είναι πιο νεανικό. Golf είχα το II, το IV και το V και σίγουρα θα ξαναπάρω. scirroco όμως δύσκολο να ξαναπάρω αν έχω οικογένεια.

2) Είναι πιο sport

3) Είναι πιο παιχνιδιάρικο

4) Και το GOLF και το Scirocco μου έβγαινάν ακριβως τα ίδια χρήματα ¤ 47.000

Τα αυτοκίνητα δεν συγκρίνονται μεταξύ τους αλλά συγκρίνονται σε σχέση με τις απαιτήσεις που έχω εγω σαν άνθρωπος και σαν οδηγός. Απλά ήθελα την γνώμη σας όποια και ήταν αυτή προκειμένου να πάρω την τελικη απόφαση.

Όπως σου είπε και ο archery έχω παραγγείλει το scirocco, για τους παραπάνω λόγους, από τις 20/11 και θα το παραλάβω τέλη Μαϊου.

Η γνώμη όλων των παιδιών με βοήθησε πολύ στην τελική μου απόφαση.

Ευχαριστώ

Σπύρος

Φιλε Σπυρο με το καλο να σου ερθει η κουκλα σου!Εγω μιλησα γενικα για τις κατηγοριες οπως θα καταλαβες και εσυ, και το ποσο διαφορετικα ειναι αυτα τα αμαξια.Εννωειται για τις απαιτησεις σου μονοδρομος ηταν το Scirocco.

Edited by Μαρινος-TSI
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Σπυρο με το καλο να σου ερθει η κουκλα σου!Εγω μιλησα γενικα για τις κατηγοριες οπως θα καταλαβες και εσυ, και το ποσο διαφορετικα ειναι αυτα τα αμαξια.Εννωειται για τις απαιτησεις σου μονοδρομος ηταν το Scirocco.
Εννοείτε οτι είνα ιδιαφορετικά για αυτόν τον λόγο τα έβγαλε και η VW και τα 2. Απλά οι άνθρωποι έχουν απαιτήσεις απλά ο κάθε άνθρωπος βάζει τις προτεραιοτητές του και ανάλογα διαλέγει αυτοκίνητο, σπίτι κλπ. Εγω είμουν σε δίλλημα και όλοι εσείς με βοηθήσατε και επέλεξα το καλύτερο (σε κατηγορία) για εμένα και τις απαιτήσεις μου. Ελπίζω να βοηθήθηκαν και άλλοι συμforumήτες από αυτήν την ιδιότυπη ψηφοφορία και να μην τους μπέρδεψα

Σας ευχαριστώ και πάλι

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

1)Το κοινο κατα 99% ψηφισε με κρητιριο την εμφανιση.

2)Οσο για στησιματα κλπ που μιλας μαλλον θα εχεις ξεχασει οτι το ενα ειναι χατσμπακ και το αλλο κουπε, οποτε αυτο απο μονο λεει οτι δεν μπορει να γινει συγκριση των 2 αυτοκινητων.......

3)Οπως ειπα και πιο πανω η ψηφοφορια που λες συνεχεια ειναι ακυρη γιατι δεν ειναι ιδια αυτοκινητα.Στα περιοδικα δεν εχω δει πουθενα να συγκρινουν το Scirocco με το Golf αλλα με RX8,GTC κλπ.Το Golf θα συγκριθει με focus-Astra-Leon και τα ρεστα.

4)Εκφρασεις του τυπου ''ελα να μας πεις'' κοφτες :)

5) Πρεπει να συμφωνουμε σε ολα μαζι σας γιατι αλλιως θα ζηλευουμε το αμαξι η δεν ειμαστε αντικοιμενικοι...αυτη ειναι η δημοκρατια!

Όχι μωρέ μη το παίρνεις έτσι χαβαλέ κάνουμε! ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια.. η συγκριση ειναι οντως ακυρη.... καμια σχεση τα 2 αυτοκινητα.....

και ειδικα ακομα πιο ακυρη να γινεται με το 6αρι γκολφ π ειναι για μενα ενα απλο κλασσικο μικρο καθημερινο αυτοκινητο ανετο και ασφαλες..... θα το χαρακτηριζα τυπικο..

εν αντιθεσει με τ πολυ πιο σαγηνευτικο 5αρι το οποιο ακομα το χαζευω πολλες φορες στο δρομο ... με τα καταλληλα εξτρα φυσικα;)

και εννοειται πως το γκολφ εχει μεγαλυτερη ιστορια απο τ scirocco..... ναι το σιροκκο μπορει να κατασκευαστηκε αρκετα παλια...αλλα το γκολφ κουβαλαει τοσα χρονια στη πλατη στους δρομους... με οτι αυτο συνεπαγεται.... εχουν βγει εκδοσεις κ εκδοσεις.. r32 πχ... καμια σχεση....

απλα η vw ισως με την ελευση των πιο σπορτ αυτοκινητων των ανταγωνιστων της θελησε να δημιουργησει το σιροκκο ενα καθαρα σπορτ αυτοκινητο.. και να κανει το γκολφ ενα ακομα πιο καθημερινο αυτοκινητο και να αφαιρεσει τα νεανικα στοιχεια π ειχε...

να γινει συγκριση με καμια μιτο η κτ αλλο δεκτο.. αλλα οχι με τ γκολφ... αλλο τ ενα αλλο τ αλλο.... κατι π φαινεται πρωτα πρωτα απο τη σχεδιαση τους..

αυτα και να μην τ πολυκουραζουμε αλλο με αυτο το θεμα βρε παιδια:)

ΕΙΠΑΜΕ .. ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΕΝΑΣ!!!!

ενα σπορτ εμφανισιακα με καλο στησιμο αυτοκινητο.. η ενα μικρο ανετο καθημερινο για την πολη κ οχι μονο αυτοκινητο..

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πολλά κοινά στοιχεία, θέμα διαφοράς στην ποιότητα δεν υφίσταται. Οπότε αν πρέπει να επιλέξεις ανάμεσα στα δύο αυτοκίνητα, είναι καθαρά τι θα σου κάνει "κλικ"... Και το Scirocco κάνει "κλικ". ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι μωρέ μη το παίρνεις έτσι χαβαλέ κάνουμε! :)

Οκ κανενα προβλημα ;)

Φιλε scirocco 122 ευγε τα ειπες ολα πριν με ενα μηνυμα! ;)

Edited by Μαρινος-TSI
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε οτι είνα ιδιαφορετικά για αυτόν τον λόγο τα έβγαλε και η VW και τα 2. Απλά οι άνθρωποι έχουν απαιτήσεις απλά ο κάθε άνθρωπος βάζει τις προτεραιοτητές του και ανάλογα διαλέγει αυτοκίνητο, σπίτι κλπ. Εγω είμουν σε δίλλημα και όλοι εσείς με βοηθήσατε και επέλεξα το καλύτερο (σε κατηγορία) για εμένα και τις απαιτήσεις μου. Ελπίζω να βοηθήθηκαν και άλλοι συμforumήτες από αυτήν την ιδιότυπη ψηφοφορία και να μην τους μπέρδεψα

Σας ευχαριστώ και πάλι

Σπύρος

Σε βοηθήσαμε αλλα δεν μας είπες τι θα πάρεις ή τι πήρες, τι χρώμα, αξεσουάρ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Σε βοηθήσαμε αλλα δεν μας είπες τι θα πάρεις ή τι πήρες, τι χρώμα, αξεσουάρ κλπ

SCIROCCO 2.0 TSI DSG

Χρώμα Rising Blue

19 ' ζάντες

Media IN

Bluetooth

Navi 510

Xenon

Πακέτο Καθρευτων PLB

Δερμάτινα Καθίσματα

Ηλιοροφή

Cruise Control

Πίεση Ελαστικών

Αισθητήρες Παρκαρίσματος

Είναι Full Extra δεν τα θυμάμαι όλα απ' έξω.

Link to comment
Share on other sites

SCIROCCO 2.0 TSI DSG

Χρώμα Rising Blue

19 ' ζάντες

Media IN

Bluetooth

Navi 510

Xenon

Πακέτο Καθρευτων PLB

Δερμάτινα Καθίσματα

Ηλιοροφή

Cruise Control

Πίεση Ελαστικών

Αισθητήρες Παρκαρίσματος

Είναι Full Extra δεν τα θυμάμαι όλα απ' έξω.

Σπύρο μπράβο βρε συ φοβερό με το καλό να το παραλαβής, περιμένουμε και καμιά φώτο και μάλλον είσαι ο πρώτος απο τo forum που πήρες το 2.0 TSI και με DSG

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο μπράβο βρε συ φοβερό με το καλό να το παραλαβής, περιμένουμε και καμιά φώτο και μάλλον είσαι ο πρώτος απο τo forum που πήρες το 2.0 TSI και με DSG

Κάτσε να το πάρω και θα σας ανεβάσω όσες φωτογραφίες θέλετε. tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να το πάρω και θα σας ανεβάσω όσες φωτογραφίες θέλετε. tongue.giftongue.gif

Σπυρο εαν μου πεις οτι εχεις βαλει και τα desert yellow δερματινα....πιστευω θα εχεις απο τα πιο ομορφα Σιροκο!

Μαζι με ενα πρασινο που ειναι πολυ προτοτυπο και σπανιο(για την Ελλαδα) χρωμα!

Τωρα για να πω και εγω τη γνωμη μου πανω σε καποια πραματα που υποθηκαν να πω στα γρηγορα

δειτε ποσο κανει ενα Golf 1 1.3 3porto του 82 χωρις Α/C χωρις ηλεκτρικα παραθυρα χωρις υδραυλικο τιμονι... χωρις χωρις....300ευρω? 500ευρω?

Ε το Scirocco του πατερα μου που ειναι ενα Scirocco CL 1300 του 81 στα 1000-1300 ευρω. (το ειχα βαλει 1500 συζητησιμα και με ειχαν παρει 4-5 ατομα και τελικα το κρατησαμε αφου ο πατερας μου το μετανιωσε)

Και αυτο που λεω παλι δεν ειναι "magic" ειναι απλοι κανονες του παιχνιδιου.... Δες μια Mercedes 4πορτη του 80 και μια 2πορτη παλι του 80 (πχ 230E kai 230CE) μια κανει 1000-3000ευρω και η coupe κανει απο 6000-10000. και μιλαμε για παρομοια αυτοκινητα!

Και γενικα τα cabrio εχουν ακομα καλυτερες τιμες!!!

Αρα και τα λεφτα θα πιασουν καλυτερο τοπο tongue.gif

Και φιλε με το Scirocco που λες οτι σε κοιτανε στο δρομο και σε χαζευουν? Ετσι θα ειναι και μετα απο 20 χρονια..... χεχεχε.....

Εμενα οι πιτσιρικαδες με τα μηχανακια οταν με πιανει κοκκινο ερχοντε διπλα και με ρωτανε διαφορα. Και τελευταια ολο και πιο τακτικα.... (Μαζι με τον βασιλικο (ΜΚ3)... ποτιζεται και η γλαστρα (Μκ2).....χεχεχεχε)

Και θα συμφωνησω με τους περισσοτερους πιο πανω. Αλλο το ενα αυτοκινητο, αλλο το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.