Jump to content
Σπύρος

Golf Vi ή Scirocco

GOLF VI ? Scirocco  

7 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Το scirocco ειναι...scirocco,ενα σπορ κουπε μικρομεσαιο αυτοκινητο,το golf ειναι το μικρομεσαιο αυτοκινητο του λαου που μπορει να ειναι 3θυρο,4θυρο,πολυμορφικο,ατμοσφαιρικο,τουρμπο,οικογενειακο,νεανικο κλπ.Δεν μπορω να σου πω απο value for money γιατι δεν ξερω τις τιμες αλλα εαν θα ηθελα ενα ξεχωριστο αυτοκινητο στο περασμα των χρονων θα επαιρνα scirocco.

Link to comment
Share on other sites

Scirocco μιας και το εκλεισα κιολας, αν δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει

ειναι ισως το πιο ομορφο αυτοκινητο που εβγαλε η εταιρια μαζι με το Corrado

Link to comment
Share on other sites

Scirocco μιας και το εκλεισα κιολας, αν δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει

ειναι ισως το πιο ομορφο αυτοκινητο που εβγαλε η εταιρια μαζι με το Corrado

Για πες λεπτομέριες όπως extra, χρώμα κτλ

Link to comment
Share on other sites

χρωμα γκρι εξτρα τιποτα..αν εβαζα εξτρα η παραγγλεια παει 4 μηνες, μου ειπαν οτι υπαρχουν πολυ λιγα αυτοκινητατη δευτερα στις 5 ειχαν 3 λευκα 1 μαυρο 1 γκρι 1 κοκκινο 1 μπλε με παραδοση 1-1,5 μηνα και σημερα που το εκλεισα υπηρχαν μονο 1 γκρι 1 μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουμε οικονιμικη κριση...διανοητικη κριση εχουμε!

μιλαγα αρχες οκτοβρη με Φιλοσιδη για το ποτε θα ερθει το αυτοκινητο ελλαδα να το δουμε!

και ακου τι μου λεει ο πωλητης!

χωρις να εχουμε ακομα τιμες τους λεμε περιπου στα 23000 θα ερθει το αυτοκινητο χωρις να το εχουν δει απο κοντα ειχαν ξεκινησει παραγγελειες!!!!!!

οκ του λεω...good wines...καλα κρασια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν και κάτοχος 3 Golf μέχρι τώρα (II, IV, V), ψηφίζω Scirocco ΔΑΓΚΩΤΟ!!!

Το μόνο που μένει είναι να αποφασίσω το χρώμα. Για να ακούσω προτιμήσεις...

Link to comment
Share on other sites

το μπλε ειναι πολυ ομορφο πραγματικα! το εχει η καρεντα στη βουλιαγμενης για test drive

το λαχανι ειναι πολυ κιτς ρε γμτ κανεις μπαμ απο χιλιομετρα!!!

το ασπρο ειναι αγριο

Link to comment
Share on other sites

το μπλε ειναι πολυ ομορφο πραγματικα! το εχει η καρεντα στη βουλιαγμενης για test drive

το λαχανι ειναι πολυ κιτς ρε γμτ κανεις μπαμ απο χιλιομετρα!!!

το ασπρο ειναι αγριο

To shadow μπλέ έχει η karenta για test drive το άλλο από όσο ξέρω/είδα. Το μπλέ που ανέβασα σου αρέσει?

Link to comment
Share on other sites

ομορφο ειναι! αλλα ξερεις...γουστα ειναι αυτα...ξερω οτι το μαυρο θα ειναι πολυ ομορφο αλλα εγς μαυρο δεν θα παρω ποτε...το θεωρω καμμενο!! χαχαχαχα

γουστα ειναι βλεπεις

Link to comment
Share on other sites

ομορφο ειναι! αλλα ξερεις...γουστα ειναι αυτα...ξερω οτι το μαυρο θα ειναι πολυ ομορφο αλλα εγς μαυρο δεν θα παρω ποτε...το θεωρω καμμενο!! χαχαχαχα

γουστα ειναι βλεπεις

Είναι ρίσκο να το πάρω τέτοιο χρώμα αν δεν το έχω δει από κοντά. Από τις φώτο έχω ξετρελαθεί. Τι να κάνω? Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα αυτο και αποφασισα...

http://www.youtube.com/watch?v=ELsaPUj487w...feature=related

και εκλεισα το δικο μου

και βεβαια το λευκο και το μπλε που υπηρχαν στο μαγαζι

Link to comment
Share on other sites

Το rising μπλε το είδα κι εγώ από κοντά (σε έκθεση, όχι στο δρόμο) και μου άρεσε πολύ από μπροστά και από το πλάι, αλλά όχι τόσο πολύ από πίσω. Δεν ξέρω γιατί, αλλά από πίσω δείχνει πολύ έντονο ως χρώμα.

Το άσπρο, που το είδα επίσης σε έκθεση αλλά στριμωγμένο ανάμεσα σε άλλα, είναι εντυπωσιακό και το κάνει να φαίνεται ακόμη πιο πλατύ και χαμηλό. Βέβαια, εδώ παίζει και η μόδα ρόλο που μας έχει επηρεάσει υποσυνείδητα, σκεφτείτε πόσοι θα έπαιρναν άσπρο αμάξι 3 χρόνια πριν, άσπρα ήταν μόνο τα μπατσικά και τα φορτηγάκια, ενώ σήμερα έχουν γεμίσει οι δρόμοι άσπρα καινούρια αμάξια.

Δεν έχω δει το κόκκινο από κοντά, μπορεί να μου πει τις εντυπώσεις του κάποιος που το είδε; Όπως και στο άσπρο, με προβληματίζει ότι δεν είναι μεταλλικό.

Το απλό ασημί το απορρίπτω, γιατί είναι πολυφορεμένο. Το ασημί opal (που πάει προς το μπεζ και ελαφρώς χρυσίζει) φαίνεται ιδιαίτερο, αλλά κι αυτό το έχω δει μόνο σε φωτογραφίες.

Το γκρι μου φάνηκε πώς κάνει το αμάξι πολύ κοινό.

Τα σκούρα χρώματα απορρίπτονται, το Scirocco θέλει ανοιχτά χρώματα για να δείχνει τις γραμμές του και να κάνει και αντίθεση με τα μαύρα στοιχεία που έχει.

Συμφωνείτε ή διαφωνείτε και που;

Edited by Bazil
Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα αυτο και αποφασισα...

http://www.youtube.com/watch?v=ELsaPUj487w...feature=related

και εκλεισα το δικο μου

και βεβαια το λευκο και το μπλε που υπηρχαν στο μαγαζι

Ωραίο πιο χρώμα είναι αυτό?

Το Rising μπλέ με ξετρελαίνει περισσότερο. Αλλά είναι ρίσκο χωρίς να το δω από κοντά :)

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και γω λοιπον απο κοντα και ερωτευτηκα....Ειναι σε αλλη κατηγορια απο το γκολφ οπως και να χει,μαλλον το επομενο αμαξι μου....

Το είδα και εγω σήμερα σε Rising μπλέ. Θα το πάρω μπλέ. ;):lol: :lol:

Εσυ τι χρώμα λες?

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο το scirocco εξωτερικά αλλά μέσα τελειως ξεπερασμένο το ταμπλώ του.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγω σήμερα σε Rising μπλέ. Θα το πάρω μπλέ. :D:wacko::D

Εσυ τι χρώμα λες?

Σε μπλε το ειδα κι εγω κι ειναι......τε-λει-ο,αλλα μαλλον θα το σκεφτω περισσοτερο για λευκο με μαυρη ηλιοροφη και τα συναφη γιατι εχω φαει κολλημα μ αυτο το χρωμα τελευταια στ αυτοκινητα.Παντως σιγουρα οι 2 επιλογες μου χρωματος θα ειναι αυτες..

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο, γυρνώντας σήμερα από το Vertigo,είδα στην Εθνική το Scirocco σε μπλε ανοιχτό.

Δεν με εντυπωσίασε και πολύ αν και για να πω την αλήθεια, εγώ είμαι κολλημένος με το λευκό εδώ και χρόνια...

Edited by ΤΑΖ
Link to comment
Share on other sites

Σπύρο, γυρνώντας σήμερα από το Vertigo,είδα στην Εθνική το Scirocco σε μπλε ανοιχτό.

Δεν με εντυπωσίασε και πολύ αν και για να πω την αλήθεια, εγώ είμαι κολλημένος με το λευκό εδώ και χρόνια...

Σε ευχαριστώ φίλε για την συμβουλή σου το είδα και εγω σε μπλέ και ξετρελάθηκα. Γούστα είναι αυτά

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε για την συμβουλή σου το είδα και εγω σε μπλέ και ξετρελάθηκα. Γούστα είναι αυτά

Και οπως σου ειπα Σπυρο, χθες, στο Vertigo.....δεν ειναι ατμοσφαιρα το scirocco :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.