Jump to content
tses

Replica ζαντεσ Gti σε Gt Sport

Recommended Posts

καλησπέρα έχω ένα gt sport λευκό και θέλω να βάλω replica ζαντεσ GTI πωσ σασ φαίνεται μηπωσ είναι υπερβολή

Αν σου αρέσει γιατί να είναι υπερβολή? Έψαξες καθόλου στο forum για αντίστοιχα topic?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=22287

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω ένα gt sport λευκό και θέλω να βάλω replica ζαντεσ GTI πωσ σασ φαίνεται μηπωσ είναι υπερβολή

Αμα εσενα σου αρεσει τι το ψαχνεις? Χτυπα τες :rolleyes: Εξαλλου ξερεις τι λενε, περι ορεξεος...........σβουροπιτα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

αν παρεις ρεπλικα παρε τις γυαλισμενες λενε ασχημα....

επισης ενημερωσε ποσο κ απο που τις βρηκες φιλε μου κ τι ελαστικο διασταση θα βαλεις

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

τισ έχω βρει σε ένα μαγαζι με ζάντεσ -αξεσουαρ στο ναύπλιο

τισ γυαλισμένεσ που έχουν και λίγο μαύρο οχι όπωσ είναι οι original GTI

1200 ευρω 18αρεσ μου κρατέι και τισ δικέσ μου αλλά μάλλον

θα βάλω 17αρεσ οποτε γυρω στα 1000 ευρω υπολογίζω

τα λαστχα continental conti sport 3

έχω καταλήξει σε αυτέσ γιατί κατα την γνώμη για golf είναι

φοβερέσ στο μόνο που κόλλάω είναι μήπωσ μου πουν οτι πάω να το κάνω να μοιάζει με GTI και δεν θα μου

αρέσει καθόλου αυτό για αυτό και το λέω σε σασ τι λέτε

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι κανε οτι γουσταρεις στο αμαξι σου

γιανα το χαιρεσαι εσυ καi κανεις αλλοσ οτι κ να σου πουν γειωσε τους απο κομπεξ η ζηλεια θα τα λενε tongue.gif

εγω εβαλα τον πισω προφυλακτηρα του gti γιατι απλα ο μαμα tsi δεν μου αρεσε κ εβαλα κ 2πλη μπουκα.Οχι για να το κανω gti αλλα καθαρα για λογους ομορφιας.Σημειωνω αν μπορουσα θα εβαζα πιο ακριβη λυση απο επωνυμα body kit

εγω βρηκα τις ζαντες 17ρες 640 ευρω (τις γυαλισμενες αλλα με γκρι εσωτερικο οχι μαυρο) κ τα continental sport contact 3 610 ευρω συνολο 1250 χωρις να δωσω τις δικες μου.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη στις replica με το μαυρο εσωτερικο(μαρκα δεν θυμαμαι), ειμαι παθων... <_<

Στην αρχη ημουν ενθουσιασμενος με τις πανεμορφες 18ρες αλλα μεσα σε ενα 3μηνο...ξεφλουδισαν!

Ο ανθρωπος που μου τις περασε τις δεχτηκε πισω και μου ειπε οτι η εταιρεια αναγνωριζει οτι εχουν βγει προβληματικες. Προσεξε και εσυ μηπως αυτες που θα βαλεις.!

Τωρα εγω εβαλα μια και καλη γερμανικες ALUTEC (αρκετα ακριβοτερες ομως :D ) και εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Edited by getsagal
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη στις replica με το μαυρο εσωτερικο(μαρκα δεν θυμαμαι), ειμαι παθων... <_<

Στην αρχη ημουν ενθουσιασμενος με τις πανεμορφες 18ρες αλλα μεσα σε ενα 3μηνο...ξεφλουδισαν!

Ο ανθρωπος που μου τις περασε τις δεχτηκε πισω και μου ειπε οτι η εταιρεια αναγνωριζει οτι εχουν βγει προβληματικες. Προσεξε και εσυ μηπως αυτες που θα βαλεις.!

Τωρα εγω εβαλα μια και καλη γερμανικες ALUTEC (αρκετα ακριβοτερες ομως :D ) και εχω το κεφαλι μου ησυχο.

θα ρωτήσω για τισ ALUTEC αλλα αν μπορούσεσ να μασ έλεγεσ τι μάρκά ήταν οι αλλεσ για να μην

την παθουμε

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι κανε οτι γουσταρεις στο αμαξι σου

γιανα το χαιρεσαι εσυ καi κανεις αλλοσ οτι κ να σου πουν γειωσε τους απο κομπεξ η ζηλεια θα τα λενε tongue.gif

εγω εβαλα τον πισω προφυλακτηρα του gti γιατι απλα ο μαμα tsi δεν μου αρεσε κ εβαλα κ 2πλη μπουκα.Οχι για να το κανω gti αλλα καθαρα για λογους ομορφιας.Σημειωνω αν μπορουσα θα εβαζα πιο ακριβη λυση απο επωνυμα body kit

εγω βρηκα τις ζαντες 17ρες 640 ευρω (τις γυαλισμενες αλλα με γκρι εσωτερικο οχι μαυρο) κ τα continental sport contact 3 610 ευρω συνολο 1250 χωρις να δωσω τις δικες μου.

σωστό σε βρίσκω για το τι θα λένε οι άλλοι έτσι το σκέφτομαι και εγώ απλά ήθελα και άλλεσ γνώμεσ

και εγώ τόσο υπολογίζω να κάνουν οι ζάντεσ οι 17αρεσ γιατί στην αρχή είχα ρωτήσει για 18αρεσ εσένα τι μάρκα είναι

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν θυμαμαι (δεν τις εχω παρει ακομα απλα το εψαξα λιγο γιατι με ενδιαφερει το θεμα) νομιζω οτι μου ειχε πει οτι ειναι ιταλικες αλλα μαρκα δεν θυμαμαι

τωρα αν ο getsagal προτεινει τις Alutec μαλλον ειναι πιο ασφαλης οδος αυτη αφου ειναι κ δοκιμασμενη.Ποσο καιρο τις φορας?

Link to comment
Share on other sites

τισ έχω βρει σε ένα μαγαζι με ζάντεσ -αξεσουαρ στο ναύπλιο

τισ γυαλισμένεσ που έχουν και λίγο μαύρο οχι όπωσ είναι οι original GTI

1200 ευρω 18αρεσ μου κρατέι και τισ δικέσ μου αλλά μάλλον

θα βάλω 17αρεσ οποτε γυρω στα 1000 ευρω υπολογίζω

τα λαστχα continental conti sport 3

έχω καταλήξει σε αυτέσ γιατί κατα την γνώμη για golf είναι

φοβερέσ στο μόνο που κόλλάω είναι μήπωσ μου πουν οτι πάω να το κάνω να μοιάζει με GTI και δεν θα μου

αρέσει καθόλου αυτό για αυτό και το λέω σε σασ τι λέτε

Βαλτες. Εχω δει Golf FSI 1.6 με ζαντες απο GTi -δεν ξερω αν ηταν replica- αλλα μου αρεσαν πολυ...

Ειναι η ΖΑΝΤΑ του Golf......το σημα κατατεθεν...

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν θυμαμαι (δεν τις εχω παρει ακομα απλα το εψαξα λιγο γιατι με ενδιαφερει το θεμα) νομιζω οτι μου ειχε πει οτι ειναι ιταλικες αλλα μαρκα δεν θυμαμαι

τωρα αν ο getsagal προτεινει τις Alutec μαλλον ειναι πιο ασφαλης οδος αυτη αφου ειναι κ δοκιμασμενη.Ποσο καιρο τις φορας?

Δεν εχω καιρο που την επαθα και αλλαξα ζαντες, 2-3 εβδομαδες.

Γι' αυτο και μπηκα στη διαδικασια να γραψω 1 post για να βοηθησω καποιον συμforumιτη να μην την παθει.. :o

Μαρκα δεν θυμαμαι απο τις replica με το μαυρο εσωτερικο, αλλα σιγουρα ηταν ιταλικες.

Οσο για τις Alutec, εγω εβαλα αυτες τις Dynamite και μονο ως υφη δεν εχουν καμια σχεση με τις αλλες, αλλα δεν μπορω να πω και τιποτα ακομη, ειναι νωρις.............

Alutec rims

Και μην ξεχνατε οτι υπαρχει και μια μεγαλη διαφορα στην τιμη των ζαντων των οποιων λετε και ειχα πριν, και αυτων που εχω τωρα

Link to comment
Share on other sites

repilca που να ειναι καλες δεν υπαρχουν?μονο οι ιταλικες που ξεφλουδισαν ειναι available?ωραιες οι αλουτεκ απλα ειναι αλλο σχεδιο

ποσο τις ειχες παρει τις repilca ζαντεες?παιζει ρολο το εσωτερικο που εγω τις εχω βρει σε γκρι ως προς την μαρκα (εννοω μηπως οι μαυρες ειναι αλλη μαρκα απο τις γκρι)

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

repilca που να ειναι καλες δεν υπαρχουν?μονο οι ιταλικες που ξεφλουδισαν ειναι available?ωραιες οι αλουτεκ απλα ειναι αλλο σχεδιο

ποσο τις ειχες παρει τις repilca ζαντεες?παιζει ρολο το εσωτερικο που εγω τις εχω βρει σε γκρι ως προς την μαρκα (εννοω μηπως οι μαυρες ειναι αλλη μαρκα απο τις γκρι)

Δεν εχω ιδεα αν προκειται για αλλη εταιρεια.

Εγω τις ειχα παρει απο φιλο 1300 αν θυμαμαι μαζι με λαστιχα...18αρες

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ? Εαν πάρει ο φίλος τις απλές χωρίς το μαύρο εσωτερικό και πάει και τις βάψει μόνος του ή ο λαστιχάς του σε μαύρο χρώμα ( το εσωτερικο μόνο ) θα έχει πάλι το ίδιο πρόβλημα ? Επειδή είναι η μόνη λύση που σκέφτηκα και τις έχω δεί έτσι ( βαμενες απο τον λαστιχά ) και ήταν απίστευτο το αποτέλεσμα ! Ονόματα δεν λέμε , οικογένειες δεν θίγουμε :angry2: :angry2:

Link to comment
Share on other sites

καλως τον ..ναι κ εγω τις εχω δει σε ενα ασπρο iconcool5lw.gif

κ δεν ρωτησα αν παρουσιασαν κανενα ξεφλουδισμα.δεν θυμαμαι κ ποσο παει το μαλλι..

Link to comment
Share on other sites

βρηκα σε γνωστο λαστιχα της λαρισας τις προαλλες τις ρεπλικα 18αρες του gti, γυαλισμενες κ με μαυρες λεπτομερειες, γυρω στα 600 ευρω, αλλα λογικα θα ειναι οι συγκεκριμενες που λεει ο getsagal (δεν ξερω αν ηταν κ οι ιδιες του getsagal!). μου ειπε οτι ενα παλικαρι εδωσε τις δικες του 17αρες για να βαλει αυτες.

στον ιδιο λαστιχα επισης ειδα τις παλιες 17αρες απο το fiesta του vrachou επισκευασμενες, για χρηση πλεον μονο για πιστα (ασχετο)!

α, επισης ωραια η dynamite γιωργο!! ανυπομονω να το δω απο κοντα , πιστευω πως θα ειναι κουκλι!!!

Edited by doctordim
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι κανεις δεν ξερει μαρκα απο τις ρεπλικα ζαντες για να συγκρινουμε αν ειναι προβληματικες κ ιδιες η αλλη μαρκα

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι κανεις δεν ξερει μαρκα απο τις ρεπλικα ζαντες για να συγκρινουμε αν ειναι προβληματικες κ ιδιες η αλλη μαρκα

Μην περνεις και όρκο :) :

Replica GTI (281)(ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΧΩΡΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ) 281%20copiaD6B1B.jpg

golf%20gti63B8F.jpg

Rondell(GERMANY) - Design 0024 : Rondell_0024.jpg

Rondell (GERMANY) - Design 0024 - Schwarz poliert : Rondell_0024_SP.jpg

BTE VW02 Alloy Wheels 4 x 17" : VW02.jpg

PS: Ελπίζω να μην το μάθουν πολλοί και γίνουν σούπα , μεταξύ μας ε ! :lol:

EDIT : Νεα Εταιρια !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

οι 1 πρεπει να ειναι οι ιταλικες που εχω βρει ει ναι ολοιδιες με το γκρι εσωτερικο που κατα την γνωμη μου ειναι κ σχεδον πανοποιοτυπες με του GTI ενω οι 2 καπου μου το χαλανε

δεν ξερω εαν εχω δικιο αυτην την εντυπωση εβγαλα μετα απο λιγη ωρα παρατηρησης τους.

αν θελετε σας λεω κ τα σημεια που "χανουν" οι γερμανικες στο σχεδιο.Τις ειδα κ απο κοντα σε ενα golf κ απλα κανανε μπαμ οτι ειναι ρεπλικα κα μαλιστα οχι κ τοσο καλη

Link to comment
Share on other sites

οι 1 πρεπει να ειναι οι ιταλικες που εχω βρει ει ναι ολοιδιες με το γκρι εσωτερικο που κατα την γνωμη μου ειναι κ σχεδον πανοποιοτυπες με του GTI ενω οι 2 καπου μου το χαλανε

δεν ξερω εαν εχω δικιο αυτην την εντυπωση εβγαλα μετα απο λιγη ωρα παρατηρησης τους.

αν θελετε σας λεω κ τα σημεια που "χανουν" οι γερμανικες στο σχεδιο.Τις ειδα κ απο κοντα σε ενα golf κ απλα κανανε μπαμ οτι ειναι ρεπλικα κα μαλιστα οχι κ τοσο καλη

Έχει δοκιμάσει κανείς τις Rondell ? Γερμανικές είναι , λογικά θα είναι σε καλύτερη μοίρα από τις Replica ?

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα την Rondell δεν την ξερω κ δεν μου αρεσουν το ιδιο καθως δεν ειναι πετυχημενη ρεπλικα imo.

Link to comment
Share on other sites

Η 281 είναι από ΚΙΝΑ...

Όλες οι ρέπλικες ανεξαρτίτου μάρκας,

1) Είναι βαρύτερες απο τα κομοδίνα του σπιτιου σας

2) Είναι κατώτερης ποιότητας

3) Έχουν τρελό περιθώριο στην τιμή και έτσι τρώτε το παλούκωμα της ζωής σας , για κάτι κατώτερης ποιότητας

Και Κανουν μπάμ οτι είναι μούφες... Ειδικότερα στις 18αρες του GTI γιατι , το Diamond Finish δεν θα είναι ποτέ ίδιο με της BBS. Αλλα και το χειλάκι που έχει η μαμα, στις ρέπλικες είναι απλά ανύπαρκτο.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.