Jump to content
tses

Replica ζαντεσ Gti σε Gt Sport

Recommended Posts

εγω προσωπικα την Rondell δεν την ξερω κ δεν μου αρεσουν το ιδιο καθως δεν ειναι πετυχημενη ρεπλικα imo.

Οποτε ΜΑΚΡΙΑ απο Replica !!!!

Εμενα παλι οι Rondell μου φαινονται τελειες ,απλα δεν ξερω απο ποιοτητα τι παιζει σε αυτες ... οποιος γνωριζει ας ποσταρει εδω για να εχουμε μια ολοκληρωμενη αποψη !

Link to comment
Share on other sites

Η 281 είναι από ΚΙΝΑ...

Όλες οι ρέπλικες ανεξαρτίτου μάρκας,

1) Είναι βαρύτερες απο τα κομοδίνα του σπιτιου σας

2) Είναι κατώτερης ποιότητας

3) Έχουν τρελό περιθώριο στην τιμή και έτσι τρώτε το παλούκωμα της ζωής σας , για κάτι κατώτερης ποιότητας

Και Κανουν μπάμ οτι είναι μούφες... Ειδικότερα στις 18αρες του GTI γιατι , το Diamond Finish δεν θα είναι ποτέ ίδιο με της BBS. Αλλα και το χειλάκι που έχει η μαμα, στις ρέπλικες είναι απλά ανύπαρκτο.....

1 εισαι σιγουρος τια την προελευση τους?Απο παιδια με μαμα ζαντα GTI μου ειπανε οτι η διαφορα δεν ειναι μεγαλη στο βαρος καθως κ οι μαμα ειναι αρκετα βαριες.

2 ναι γιατι εχουν κ το 1/4 της τιμης

3 δλδ οι BBS που κανουν 450 η μια η ποιοτητα τους δικαιολογει την τιμη τους?

Ρωταω γιατι με ενδιαφερει αν ειναι να βαλω μαμα ζαντα GTI που κατα καιρους βλεπω σε αγγελια

Link to comment
Share on other sites

επισης βρηκα κ αυτες http://www.bognortyres.com/bognor_tyres_sh...php?itemID=1489

μαρκα ΒΤΕ ας προστεθει στις πιο πανω rondell,281

Σφάλμα εύρεσης διεύθυνσης

Link to comment
Share on other sites

περιεργο εγω κανω κλικ πανω στο λινκ κ εμφανιζεται η σελιδα κανονικα

ισως αυτο βοηθησει http://www.bognortyres.com/bognor_tyres_shopping.php

ΟΚ , προστεθηκαν !

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι οι Rondell μου φαινονται τελειες ,απλα δεν ξερω απο ποιοτητα τι παιζει..

+1 για τις rondell! πολυ ομορφες ειναι κ μου αρεσει που διαφερουν κ λιγο απο τις γνησιες του gti!

οσο για την ποιοτητα, σιγουρα θα ειναι καλυτερες απο τις κινεζικες απομκιμησεις, οσο ναναι ειναι κ γερμανικες..

Link to comment
Share on other sites

Χίλιες φορές μεταχειρισμένες μαμά.

Με τους δρόμους της Ελλάδας και 17-18άρια θα μένεις με τη ζάντα στο χέρι.

Ειδικά αν δεις τιμές που παίζουν στους λαστιχάδες για ζάντες του VAG δε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

για μενα ναι αξιζει ;)

me 2 !!

Eιδα στην Κατερινη ενα 5αρι μαλλον FSI ηταν , με ζαντες απο GTI . Αλλα δεν το ειδα απο μπροστα ωστε να φαινεται η μουρη και μολις το ειδα λεω wtf ? Τεσπα , εαν τις βαλεις βαλε και μια αλλη μασκα και εισαι οκ . Eχω στη γειτονια μου ενα κ@λοφτιαγμενο 5αρι . Δεν ξερω εαν το ειδες στο cosmos εκει με τα ηχεία ? Αλλα η μούρη του ειναι τελεια ......

zgmrwhxp6sjd31m16kw3.jpg

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Αλλα η μούρη του ειναι τελεια ......

Μάσκα-προφυλλακτήρας Caractere love.gif

Αν θυμάμαι καλά πριν λίγο είχε ανεβεί αγγελία με μεταχειρισμένες 17άρες Gti με λάστιχα στα 650Ε.

Εγώ τις 17άρες από Α3 που φοράω(δες υπογραφή) τις πήρα 1000Ε ολοκαίνουριες μαζί με τα Conti Sport 3(καινούρια) από λαστιχά.

Κράτησε βέβαια και κάτι παλιότερα ζαντολάστιχα.

Από οικονομικής άποψης αξίζει. Όταν πέσεις σε λακκούβα όμως προσευχήσου..

Εγώ δεν ήθελα look gti. Έχει φορεθεί πολύ. Περί ορέξεως, βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

το ειδα το γκολφακι στο κοσμος καλουτσικο ειναι λιγο καγκουρο-φτιαγμενο

το μονο που ζηλεψα ειναι οι μπροστινες δαγκανες-δισκοι που ειναι απο πορσε κ ειναι τσιμα τσιμα στην 19 ζαντα(η οποια ειναι κ χτυπημενη ελεος?)

το μπροστινο κομματι δεν με ψηνει καθως οι γριλλιες μου αρεσουν περισσοτερο..αν κ το συγκεκριμενο ειναι GTi του οποιου η μαμα μασκα ειναι πιο ομορφη.

Τωρα για γνησιες μαμα - μεταχειρισμενες ζαντες GTi αν ειναι αγρατζουνιστες οκ αλλα κ παλι σημειωνω εγω βρηκα ρεπλικα γυαλισμενες στα 400..φυσικα ψαξιμο

(οχι εντατικα οταν περνουσα απο ενα ζαντα εριχνα κ μια ερωτηση - ματια)

ΥΓ πρεπει να ριξουμε καμια συναντηση στο κοσμος εβλεπα την συναντηση απο ρχ8(καγκουρια στο μεγαλειο) αλλα κ τους τυπους με τα εβο κ λεω εμεις ποτε

θα παμε να παρκαρουμε στην σειρα με τα γκολφακια.....?

Link to comment
Share on other sites

το ειδα το γκολφακι στο κοσμος καλουτσικο ειναι λιγο καγκουρο-φτιαγμενο

το μονο που ζηλεψα ειναι οι μπροστινες δαγκανες-δισκοι που ειναι απο πορσε κ ειναι τσιμα τσιμα στην 19 ζαντα(η οποια ειναι κ χτυπημενη ελεος?)

το μπροστινο κομματι δεν με ψηνει καθως οι γριλλιες μου αρεσουν περισσοτερο..αν κ το συγκεκριμενο ειναι GTi του οποιου η μαμα μασκα ειναι πιο ομορφη.

Τωρα για γνησιες μαμα - μεταχειρισμενες ζαντες GTi αν ειναι αγρατζουνιστες οκ αλλα κ παλι σημειωνω εγω βρηκα ρεπλικα γυαλισμενες στα 400..φυσικα ψαξιμο

(οχι εντατικα οταν περνουσα απο ενα ζαντα εριχνα κ μια ερωτηση - ματια)

ΥΓ πρεπει να ριξουμε καμια συναντηση στο κοσμος εβλεπα την συναντηση απο ρχ8(καγκουρια στο μεγαλειο) αλλα κ τους τυπους με τα εβο κ λεω εμεις ποτε

θα παμε να παρκαρουμε στην σειρα με τα γκολφακια.....?

nope , δεν ειναι GTi , το αμάξι το είδα την πρώτη φορα χωρίς πινακιδες και ηταν απλή μουρη γκολφ με το σημματακι αυτο που εχει στη φωτο , ζαντες τις πολυακτινες του κλασσικου γκολφ και πισω προφυλακτηρας εντελως μαμα (δεν φαινοταν η εξατμιση ) Τωρα εαν τoυ εβαλε αλλη μηχανη δεν το ξερω . Το εχω και νυκτερινες φωτοζ σε δρομο της γειτονιας μ εαν θες να το δεις . Για το ΥΓ : μακαρι να ειχα αμαξι να πηγαιναμε ολοι μαζι ! :)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

ειχα κοιταξει το ταμπλο του κ μου φανηκε οτι ηταν του Gti αλλα πρεπει να εχει κ το σηματακι Gti πισω..αν ειναι το απλο δεν παει βημα με 19 ρε speedy

δεν πειραζει που δεν εχεις τουτου εμεις γιατι ειμαστε εδω..

Link to comment
Share on other sites

ειχα κοιταξει το ταμπλο του κ μου φανηκε οτι ηταν του Gti αλλα πρεπει να εχει κ το σηματακι Gti πισω..αν ειναι το απλο δεν παει βημα με 19 ρε speedy

δεν πειραζει που δεν εχεις τουτου εμεις γιατι ειμαστε εδω..

καλα καλα , λεγε τετοια εσυ ... tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif Πλακα κανω !

Ναι ειχε σηματακι αλλα ήταν της Nothelle ;) Ναι εννοειται δεν παει μια ! Εαν ειδες η δαγκανα τσιμα τσιμα ηταν με τη ζαντα .. Ελεος , λιγο να στραβωσει παει ! Εχει αλλαξει εσωτερικο και εβαλε καθισματα που μοιαζουν του GTI, αλλα δερματινα ! Δεν εχουν το χαρακτηριστικο λογοτυπο στο προσκεφαλο :lol:

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για σας αλλα αν ηταν να αλλαξω ζαντες στο γκολφακι μου, δεν θα εβαζα ρεπλικες. Θα προτιμουσα να εβαζα μια αλλη μαρκα με ενα σχεδιο που θα του πηγαινε. Εξαλλου το σχεδιο της ζαντας του gti οντως εχει φορεθει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν εβαζες μια μαρκα αξιολογη τοτε η ποιοτητα σιγουρα θα ηταν καλυτερη αλλα αν εβαζες μια μαρκα οτι νανε δεν νομιζω να ειχες καλυτερη ποιοτητα

οντως εχουν φορεθει πολυ αλλα αυτο κατι λεει.εχω βρει κ μια αλλη ζαντα που του παει πολυ αλλα για να δειξει πρεπει να βαλεις 18 κ δεν το ψηνω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για σας αλλα αν ηταν να αλλαξω ζαντες στο γκολφακι μου, δεν θα εβαζα ρεπλικες. Θα προτιμουσα να εβαζα μια αλλη μαρκα με ενα σχεδιο που θα του πηγαινε. Εξαλλου το σχεδιο της ζαντας του gti οντως εχει φορεθει πολυ.

+1

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα πριν λιγες μερες μεταχειρησμενα 17'' ζαντολαστιχα απο golf gti με 600Ε. εγω ειμαι απο ροδο και τα παραγγειλα απο Αθηνα απο τον καρλη, τυχαια τις βρηκα στο ιντερνετ. οποιος ψαχνει βρισκει ;)

Link to comment
Share on other sites

ειχαν καμμια εκδορα-γρατζουνια η ηταν "σαν" κοινουργια?ο τυπος δλδ με το που πηρε το gti τις αλλαξε ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

ειχαν καμμια εκδορα-γρατζουνια η ηταν "σαν" κοινουργια?ο τυπος δλδ με το που πηρε το gti τις αλλαξε ας πουμε?

οι ζαντες ειναι σχεδον καινουργιες, μονο η μια ειχε μια γρατζουνια και τα λαστιχα αντεχουν για ενα-εναμιση χρονο(continental sport contact 2) τωρα τις εχω για βαψημο θα τις κανω σαν του καινουργιου gti

για ριξτε μια ματια www.karlis.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν οι απλές αλουμινένιες 17άρες ζάντες από το gti μπορούν να βαφτούν σε εκείνο το γυαλιστερό με τα μαύρα κυκλάκια όπως στην φωτό?

golf%20gti63B8F.jpg

Link to comment
Share on other sites

ετσι θα τις κανω! ειναι πολυ δυσκολο να γινει αλλα εμενα ειναι η δουλεια μου οποτε με λιγο υπομονη θα γινουν σωστα. μολις τις εχω ετοιμες θα ανεβασω φοτο

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ δυσκολο να γινει αλλα εμενα ειναι η δουλεια μου οποτε με λιγο υπομονη θα γινουν σωστα.

Δηλαδή γίνετε ε? σωστές θα είναι ή θα ξεπεταλίζουν με το παραμικρό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.