Jump to content
tses

Replica ζαντεσ Gti σε Gt Sport

Recommended Posts

κατι τετοιο μαλλον θα κανω..ελεγα να παρω ποιοτητα (μαμα vw-bbs)αλλα κλαιν ποιοτητα στην τελικη ζαντα ειναι k#λος θα γινει με τον καιρο....

Link to comment
Share on other sites

Αν συμφέρει να βάψεις τις γνήσιες ζάντες αντί να τις δώσεις και να πάρεις τις αντιγραφές γιατί να μην το κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

γιατι απλα δεν συμφερει ...200 ευρω παει οπως ειπα το γυαλισμα(το οποιο δεν ειναι ακριβως βαψιμο αλλα τριψιμο με ειδικη βουρτσα μετα ασταρωμα βαψιμο απο οτι νομιζω) κ οι γνησιες ζαντες μεταχειρισμενες πανε στα 500 οποτε συνολο 700 ενω οι ρεπλικες πανε 500 απο γνωστο..να αναφερω οτι οι ρεπλικα ειναι πιο ελαφριες απο τις γνησιες...ζυγισμενα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια αναζήτηση σε λαστιχάδες εχθές αλλά σε 17άρες έχουν μόνο αυτές που στα κυκλάκια έχουν ανθρακί χρώμα.Σε μαύρο όπως τις γνήσιες 18άρες δεν βρήκα. Έχει βρεί κανείς ? γνήσιες σε 17άρες δεν υπάρχουν ε?

Edited by Κοσμάς
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για σας αλλα αν ηταν να αλλαξω ζαντες στο γκολφακι μου, δεν θα εβαζα ρεπλικες. Θα προτιμουσα να εβαζα μια αλλη μαρκα με ενα σχεδιο που θα του πηγαινε. Εξαλλου το σχεδιο της ζαντας του gti οντως εχει φορεθει πολυ.

+1 B)

Link to comment
Share on other sites

τι να σε κανουμε εισαι κ μακρυα να ερθουμε να μας τις κανεις εσυ tongue.gif.....

Να έρθω κι εγώ? tongue.gif

Ωραίο αποτέλεσμα!

Έχεις βάψει μόνο τα υμικύκλια? η υπόλοιπη επιφάνεια έχει μείνει όπως ήταν?

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη είναι πιό εντυπωσιακή από την εντελώς μαύρη αλλά μαύρο και γκρί ταιριάζουν αρκετά.

Αν δεν έχεις πρόβλημα από πεζοδρόμια κλπ. θα σου έλεγα να βάλεις την διαμαντιζέ με τα ανθρακί κυκλάκια.

Edited by Κοσμάς
Link to comment
Share on other sites

τα πεζοδρομια υπαρχουν παντου οποτε καπου καποτε η σταβη θα γινει...απλα απο θεμα Look δεν ξερω ακομη τι θα ειναι πιο καλο...dark night or shinning armor tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια κι απο μενα . Εχω ενα 122αρι και του εχω βαλει τις 17αρες απο gti τις οποιες τις αγορασα απο τον βουλκανιζατερα μου μαζι με dunlop sport maxx στα 1000 ευρω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο εμφανιση αν και εχασα λιγο στην ανεση λογω GT sport εκδοση αλλα το γουσταρω πολυ το γκολφακι μου ετσι!!!!

Edited by digigram
Link to comment
Share on other sites

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/374471/

Για πειτε μου την γνωμη σας για αυτες...

Γενικα ποσα κιλα πρεπει να ειναι η καθε ζαντα..?

Μια χαρά είναι. :pardon:

Ο koumparos που ζύγισε πρόσφατα 18άρα ρέπλικα ήταν 12,5 κιλά νομίζω. :D

Αν εξαιρέσεις την OZ Ultraleggera όλες οι υπόλοιπες πάνω κάτω στα ίδια κιλά είναι.

Σε τι τιμή τις δίνουν?

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

:lol:knife.gifpopeye.gif

Ευτυχώς που τα γραπτά μένουν

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=31613&pid=339681&st=0entry339681

xmmm... ;)

Το εχω δει το Topic αλλα δεν θελω τις συγκεκριμένες..εκτος και αν τις εχεις σε Edition 30...

Link to comment
Share on other sites

Koumpare πρέπει να είσαι μεγάλη "μορφή"(με την καλή έννοια).

Θα γνωριστούμε μάλλον όταν έρθω Αθήνα για ζάντες.

Στις ρεπλίκα gti μπαίνει το σήμα της VW στο κέντρο?

Link to comment
Share on other sites

Koumpare πρέπει να είσαι μεγάλη "μορφή"(με την καλή έννοια).

Θα γνωριστούμε μάλλον όταν έρθω Αθήνα για ζάντες.

Στις ρεπλίκα gti μπαίνει το σήμα της VW στο κέντρο?

Θα είσαι ευπρόσδεκτος, φίλε Tominio :)

Οι replica GTI συνοδεύονται από σήμα VW, of course

Link to comment
Share on other sites

xmmm... :)

Το εχω δει το Topic αλλα δεν θελω τις συγκεκριμένες..εκτος και αν τις εχεις σε Edition 30...

Γιατρέ, θα το δω και θα σου :whistling:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω η αλλαγη διαστασης απο 16 σε 17 σε ενα αμαξι με 160 αλογα ειναι η διαφορα αισθιτη?

καταλβαινεις δλδ μειωση στην επιταχυνση κλπ εντονα?

ενα χαμηλο προφιλ βοηθαει?

επισης ωταν αλαξεις ζαντες πρπει να γινει ευθυγραμιση ζυγοσταθμιση κλπ?

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.