Jump to content
alex30

ΤΡΙΖΕΙ-ΒΟΗΘΕΙΑ

Recommended Posts

Θελω να μου δωστε μια λυση διοτι εδω στη vw παιδια τιποτα δεν ειναι μηχανικο το προβλημα αλλα κοιταξτε πως εχει.Δεν το κανει παντα εχω αδειασει ολο το πορτ μπαγκαζ εχω διαβασει ολα τα ποστ ουτε το σχοινακι ειναι ουτε εκεινη η μπιλια ουτε η ρεζερβα αεπαναλαμβανω δεν το κανει παντα στις ανωμαλιες ενα τρακ-τρακ απο πισω δεν καταλαβαινω ομως απο που.μπορει καποιος να βοηθησει επαναλμβανω ο ηχος ερχεται απο εξω προς την καμπινα ελεγξα κα τα αμορτισερ εδωσα 30 ευρω μου βρηκαν οτι το δξι πισω ειναι 42 ενω το αλλο 68 τοις εκατο εχει μια αποκλιση περιμενω απαντησεισς

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η κλειδαριά της τζαμόπορτας εχει κενά και παιζει η ολη τζαμόπορτα πανω-κατω

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η κλειδαριά της τζαμόπορτας εχει κενά και παιζει η ολη τζαμόπορτα πανω-κατω

Αυτό το είχαν πάθει δύο εταιρικά αυτοκίνητα που είχα παλαιότερα,ένα Micra και ένα Astra.

Αν η πίσω πόρτα χρησιμοποιείται καθημερινά είναι φυσιολογικό να αποκτήσει κάποιους τζόγους και είναι ένα πρόβλημα που λύνεται με μία απλή ρύθμιση του μεντεσέ της.

Εύχομαι να είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχω δει οτι η δεξια μοκετα στο πορτ παγκαζ εχει λιγο τζογο και οταν την ακουμπας ακουγεται παρομοιος

θορυβος με αυτον που ακουω οταν περναω απο λακουβα

Τι να πω εχω χασει και εγω τη μπαλα ;)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου δωστε μια λυση διοτι εδω στη vw παιδια τιποτα δεν ειναι μηχανικο το προβλημα αλλα κοιταξτε πως εχει.Δεν το κανει παντα εχω αδειασει ολο το πορτ μπαγκαζ εχω διαβασει ολα τα ποστ ουτε το σχοινακι ειναι ουτε εκεινη η μπιλια ουτε η ρεζερβα αεπαναλαμβανω δεν το κανει παντα στις ανωμαλιες ενα τρακ-τρακ απο πισω δεν καταλαβαινω ομως απο που.μπορει καποιος να βοηθησει επαναλμβανω ο ηχος ερχεται απο εξω προς την καμπινα ελεγξα κα τα αμορτισερ εδωσα 30 ευρω μου βρηκαν οτι το δξι πισω ειναι 42 ενω το αλλο 68 τοις εκατο εχει μια αποκλιση περιμενω απαντησεισς

Τελικά βρήκες τι είναι γιατί κι εμένα κάτι παρόμοιο κάνει και μου έχει σπάσει τα νεύρα... Εχω δοκιμασει να βρω όλες τις πιθανες αιτίες αλλα τίποτα....

Ακούγεται από πισω δεξιά...

τι να είναι οεοοο....?

Από οτι φαίνεται η καλυτερη επιλογη ειναι το ραδιο!

δεν το περιμενα παντως γιατι ολοι το εκθιαζουν απο θέμα συναρμογης!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το ράδιο δυνατά... Τα αυτοκίνητα τρίζουν και ξετρίζουν

A γεια σου!!

Tα σημερινά αυτοκίνητα είναι ΝΤΕΝΕΚΈΔΕΣ παρτετο χαμπάρι κάθε μέρα κάτι θα βροντάει δε γίνεται να μην ακούς τίποτα. :D

Και όσο τα σκαλίζεις τόσο θα βρίσκεις.. B)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκες τι είναι γιατί κι εμένα κάτι παρόμοιο κάνει και μου έχει σπάσει τα νεύρα... Εχω δοκιμασει να βρω όλες τις πιθανες αιτίες αλλα τίποτα....

Ακούγεται από πισω δεξιά...

τι να είναι οεοοο....?

Από οτι φαίνεται η καλυτερη επιλογη ειναι το ραδιο!

δεν το περιμενα παντως γιατι ολοι το εκθιαζουν απο θέμα συναρμογης!

Λοιπον ακου πως εχουν τα πραγματα...Βεβαια δεν ξερω αν λεμε τον ιδιο θορυβο.Δεν μπορεσε να τον εντοπισει εστειλε email κατω και του εδωσαν οδηγια να αλλαξει μια βαση πισω απο μεταλικη σε ελαστικη ατο ειναι που κανει θορυβο.Παιρνω τηλ και μου λεει οκ το ανταλακτικο ηρθε. απεχω 60κμ απο την αντιπροσωπεια.Φτανω ψαχνει ο αποθηκαριος και δεν βρισκει τιποτα ....συγνωμη καναμε λαθος....τα νευρα μου εγω συγκρατιεμαι δεν λεω τιποτα καταλαβαινει πως οτι και να πει μαλακια θα πει και μου λεει την αλλη βδομαδα διοτι δεν εχουν αποθεμα στα κεντρικα..ειδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

Παιρνω τηλ και μου λεει οκ το ανταλακτικο ηρθε. απεχω 60κμ απο την αντιπροσωπεια.Φτανω ψαχνει ο αποθηκαριος και δεν βρισκει τιποτα ....συγνωμη καναμε λαθος....

Καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοό :)shockgun.gifpopeye.gif

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου δωστε μια λυση διοτι εδω στη vw παιδια τιποτα δεν ειναι μηχανικο το προβλημα αλλα κοιταξτε πως εχει.Δεν το κανει παντα εχω αδειασει ολο το πορτ μπαγκαζ εχω διαβασει ολα τα ποστ ουτε το σχοινακι ειναι ουτε εκεινη η μπιλια ουτε η ρεζερβα αεπαναλαμβανω δεν το κανει παντα στις ανωμαλιες ενα τρακ-τρακ απο πισω δεν καταλαβαινω ομως απο που.μπορει καποιος να βοηθησει επαναλμβανω ο ηχος ερχεται απο εξω προς την καμπινα ελεγξα κα τα αμορτισερ εδωσα 30 ευρω μου βρηκαν οτι το δξι πισω ειναι 42 ενω το αλλο 68 τοις εκατο εχει μια αποκλιση περιμενω απαντησεισς

Θυμάμαι όταν πήγα για το πρώτο service το Passat 2.0FSI μου στον Παζαρόπουλο, ο υπεύθυνος μηχανικός μου είπε ότι στο αμάξι κάτι τρίζει. Κατέληξαν ότι μάλλον κάποια τεπετσαρία στις πόρτες δεν ήταν καλά στερεωμένη ή το ταμπλό του αυτοκινήτου. Τρελάθηκα και φυσικά δεν τους άφησα να μου το κάνουν κόσκινο.

Ξέρετε τι ήταν τελικά?

Τα γυαλιά ηλίου μέσα στην υαλοθήκη της πλαφονιέρας. Μάλιστα κύριοι! new_grrrr.gifrocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου δωστε μια λυση διοτι εδω στη vw παιδια τιποτα δεν ειναι μηχανικο το προβλημα αλλα κοιταξτε πως εχει.Δεν το κανει παντα εχω αδειασει ολο το πορτ μπαγκαζ εχω διαβασει ολα τα ποστ ουτε το σχοινακι ειναι ουτε εκεινη η μπιλια ουτε η ρεζερβα αεπαναλαμβανω δεν το κανει παντα στις ανωμαλιες ενα τρακ-τρακ απο πισω δεν καταλαβαινω ομως απο που.μπορει καποιος να βοηθησει επαναλμβανω ο ηχος ερχεται απο εξω προς την καμπινα ελεγξα κα τα αμορτισερ εδωσα 30 ευρω μου βρηκαν οτι το δξι πισω ειναι 42 ενω το αλλο 68 τοις εκατο εχει μια αποκλιση περιμενω απαντησεισς

Και εμενα το ιδιο κανει...Αλλα επειδη κανει ενα σωρο ακομα,δεν δινω σημασια tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακου πως εχουν τα πραγματα...Βεβαια δεν ξερω αν λεμε τον ιδιο θορυβο.Δεν μπορεσε να τον εντοπισει εστειλε email κατω και του εδωσαν οδηγια να αλλαξει μια βαση πισω απο μεταλικη σε ελαστικη ατο ειναι που κανει θορυβο.Παιρνω τηλ και μου λεει οκ το ανταλακτικο ηρθε. απεχω 60κμ απο την αντιπροσωπεια.Φτανω ψαχνει ο αποθηκαριος και δεν βρισκει τιποτα ....συγνωμη καναμε λαθος....τα νευρα μου εγω συγκρατιεμαι δεν λεω τιποτα καταλαβαινει πως οτι και να πει μαλακια θα πει και μου λεει την αλλη βδομαδα διοτι δεν εχουν αποθεμα στα κεντρικα..ειδωμεν..

Καλημερα αλεξ ακομα να μας πεις ποια ηταν αυτη η μεταλλικη βαση και που ακριβως βρισκεται στο αμαξι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αλεξ ακομα να μας πεις ποια ηταν αυτη η μεταλλικη βαση και που ακριβως βρισκεται στο αμαξι?

ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΤΟ ΦΥΛΛΟ ΤΗΣ ΠΙΣΩ ΦΤΕΡΟΥΓΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΩΣΤΗ Η ΚΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΙΖΕΙ. ΤΟ ΕΙΧΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου δωστε μια λυση διοτι εδω στη vw παιδια τιποτα δεν ειναι μηχανικο το προβλημα αλλα κοιταξτε πως εχει.Δεν το κανει παντα εχω αδειασει ολο το πορτ μπαγκαζ εχω διαβασει ολα τα ποστ ουτε το σχοινακι ειναι ουτε εκεινη η μπιλια ουτε η ρεζερβα αεπαναλαμβανω δεν το κανει παντα στις ανωμαλιες ενα τρακ-τρακ απο πισω δεν καταλαβαινω ομως απο που.μπορει καποιος να βοηθησει επαναλμβανω ο ηχος ερχεται απο εξω προς την καμπινα ελεγξα κα τα αμορτισερ εδωσα 30 ευρω μου βρηκαν οτι το δξι πισω ειναι 42 ενω το αλλο 68 τοις εκατο εχει μια αποκλιση περιμενω απαντησεισς

καλησπερα σας δεν ξερω για το δικο σας τρακ τρακ το δικο μου σπαστικο θορυβακι εγινε πλεον θορυβαρα στη παραμικρη ανωμαλια και προερχεται απο την οροφη εσωτερικα ακριβως στην ευθεια της πισω αρ.χειρολαβης στην νοητη ευθεια του τελειωματος της ηλιοροφης.οταν πιεζω εκει την οροφη αισθανομαι αυτο το εντονο τριξιμο σαν να εχει σπασει κατι μεσα.κανεις στην αντιπροσωπεια δεν πηρε το ρισκο να ξηλωσει την οροφη για να το ψαξει και να με απαλλαξει απο το βασανο.καλο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πλεον μετα απο 2 χρονια τριζει απιστευτα απο παντου!Απο αμορτισερ εμπρος-πισω (τα αλλαξα,οπως και βασεις & σινεμπλοκ)-ο μαστορας δεν εχει ιδεα γιατι-,τριζει πισω στο πορτπαγκαζ,σε καθε λακουβιτσα κοπαναει λες και οδηγας γκαλιαρντο στο ακροπολις,τριζει δεξια-αριστερα στις ζωνες και απο ενα σωρο μεριες ακομα.Απλα μετα απο δυο χρονια βαρεθηκα να ασχολουμε και τα παρατησα.Ουτως ή αλλως δεν εβγαζα ακρη.Η χειροτερη ποιοτητα κατασκευης που ειδα σε αυτοκινητο και ασχημα υλικα για VW.Ενα golf V fsi που εχω εδω και 5 χρονια δεν ακουγεται καθολου!!!

Ελπιζω το VI να το μαζεψανε γιατι για την τιμη (του 5) δεν σου δινουν τιποτα!...ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΟΤΕΡ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας δεν ξερω για το δικο σας τρακ τρακ το δικο μου σπαστικο θορυβακι εγινε πλεον θορυβαρα στη παραμικρη ανωμαλια και προερχεται απο την οροφη εσωτερικα ακριβως στην ευθεια της πισω αρ.χειρολαβης στην νοητη ευθεια του τελειωματος της ηλιοροφης.οταν πιεζω εκει την οροφη αισθανομαι αυτο το εντονο τριξιμο σαν να εχει σπασει κατι μεσα.κανεις στην αντιπροσωπεια δεν πηρε το ρισκο να ξηλωσει την οροφη για να το ψαξει και να με απαλλαξει απο το βασανο.καλο βραδυ.

Καλα κανανε γιατι οι πιθανοτητες ειναι και να μην βρουν το προβλημα και να βγει κανενα αλλο με το ξυλωνε/ραβε.

Και εμενα το κανει αυτο και απλως επειδη φαινεται να ειναι απο την επαφη της ηλιοπροστασιας καπου στο τελειωμα της μεσα, την τραβαω λιγο πιο μπροστα οπου δεν ακουγεται. Εμενα ακουγεται μονο οταν ειναι πληρως τραβηγμενη πισω.

Στο αλλο Tsi που ειχα δεν ακουγοτανε τιποτα.

Ειναι να σου τυχει.

Καλυτερα βρες ενα τροπο να μην σε ενοχλει παρα να αρχισεις τα ξηλωματα, ιδιως εκει..

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανανε γιατι οι πιθανοτητες ειναι και να μην βρουν το προβλημα και να βγει κανενα αλλο με το ξυλωνε/ραβε.

Και εμενα το κανει αυτο και απλως επειδη φαινεται να ειναι απο την επαφη της ηλιοπροστασιας καπου στο τελειωμα της μεσα, την τραβαω λιγο πιο μπροστα οπου δεν ακουγεται. Εμενα ακουγεται μονο οταν ειναι πληρως τραβηγμενη πισω.

Στο αλλο Tsi που ειχα δεν ακουγοτανε τιποτα.

Ειναι να σου τυχει.

Καλυτερα βρες ενα τροπο να μην σε ενοχλει παρα να αρχισεις τα ξηλωματα, ιδιως εκει..

καλημερα και ευχαριστω για τις απαντησεις σας και εγω πλεον δεν ρισκαρω κατι.απλα ακουγεται οταν δεν θελω να εχω μουσικη στο αμαξι.οι θορυβοι στο δικο μου γkολφ gt δεν παλευονται πια το αμαξι εχει σκορπισει και ευτυχως με την καινουρια αναρτηση καπως το εσωσα.εμενα παντως kirra το κανει σε οποιαδηποτε θεση της ηλιοροφης.

Edited by FLABI
Link to comment
Share on other sites

Καλα κανανε γιατι οι πιθανοτητες ειναι και να μην βρουν το προβλημα και να βγει κανενα αλλο με το ξυλωνε/ραβε.

Και εμενα το κανει αυτο και απλως επειδη φαινεται να ειναι απο την επαφη της ηλιοπροστασιας καπου στο τελειωμα της μεσα, την τραβαω λιγο πιο μπροστα οπου δεν ακουγεται. Εμενα ακουγεται μονο οταν ειναι πληρως τραβηγμενη πισω.

+1.

Κι εμένα έτσι ξεκίνησε αλλά τώρα ακούγεται σε περισσότερες θέσεις κι όχι μόνο όταν έχω το αλεξήλιο τελείως ανοιχτό κι όχι πάντα.

Επίσης μερικές φορές συντονίζει και το σκιάδιο του οδηγού.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρατηρησει οτι μετα απο 30' στο δρομο και ειδικα το καλοκαιρι σχεδον ολοι οι θορυβοι εξαφανιζονται!

Διαστολη να υποθεσω...Χαλια μονταρισμα και υλικα οι γερμαναραδες τρομαρα τους!

Ειμαστε και Eastern EU και παιρνουμε τα "δευτερα μοντελα".Τα ποιο προσεγμενα πανε στην Western

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και ευχαριστω για τις απαντησεις σας και εγω πλεον δεν ρισκαρω κατι.απλα ακουγεται οταν δεν θελω να εχω μουσικη στο αμαξι.οι θορυβοι στο δικο μου γkολφ gt δεν παλευονται πια το αμαξι εχει σκορπισει και ευτυχως με την καινουρια αναρτηση καπως το εσωσα.εμενα παντως kirra το κανει σε οποιαδηποτε θεση της ηλιοροφης.

Εχεις απολυτο δικιο για την αναρτηση!

Η δικια μου ειναι οτι χειροτερο εχω δει και οδηγησει.Το αυτοκινητο γερνει αρκετα στις στροφες και απο ανεση κυριολεκτικα 0

Να πεις οτι ειναι τερμα χαμηλομενο και μπαινει τρενο,να πω παει στο διαολο,ας χασω ανεση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρατηρησει οτι μετα απο 30' στο δρομο και ειδικα το καλοκαιρι σχεδον ολοι οι θορυβοι εξαφανιζονται!

Διαστολη να υποθεσω...Χαλια μονταρισμα και υλικα οι γερμαναραδες τρομαρα τους!

Ειμαστε και Eastern EU και παιρνουμε τα "δευτερα μοντελα".Τα ποιο προσεγμενα πανε στην Western

Μα ειναι φυσικο αγαπητε geocha το αμαξι ειναι μεσογειακο θελει τη ζεστη του.και εγω στους 40οc δεν ακουω κανενα τριγμο γιατι εχω το παραθυρο ανοιχτο.οταν το εχω κλειστο με τον κλιματισμο τριζει η κονσολα.

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι φυσικο αγαπητε geocha το αμαξι ειναι μεσογειακο θελει τη ζεστη του.και εγω στους 40οc δεν ακουω κανενα τριγμο γιατι εχω το παραθυρο ανοιχτο.οταν το εχω κλειστο με τον κλιματισμο τριζει η κονσολα.

:lol::rolleyes::lol: :lol: ολα τα λεφτα η απαντηση σου!

Παντως εγω την κεντρικη κονσολα την ελυσα και εβαλα παντου γρασο σε σπει.Δεν εχω ακουσει τιποτα απο τοτε.Βεβαια το υπολοιπο αμαξι ειναι αμαξα :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.