Jump to content
alex30

ΤΡΙΖΕΙ-ΒΟΗΘΕΙΑ

Recommended Posts

γιατι τοση μεγαλη πιεση στα λαστιχα???εαν δεις στην ταπα της βενζινης λεει 32 εαν θυμαμαι καλα. εγω εχω 22000χιλ. και δεν ακουω κανενα τριγμο

Στην ταπα βενζινης οντως λεει 32 πιεση για αυτοκινητο χωρις φορτιο, 1-2 ατομα το πολυ, ενω σε περιπτωση γεματου αυτοκινητου θελει 40. ετσι κι εγω δεδομενου οτι αρκετες φορες μεταφερω και 2-3 ατομα την αφησα στο 35. θα δοκιμασω ομως να την παω και στο 32 για να δω αν θα ακουω εκει καποιον τριγμο.

Πιστευω σε μενα οτι οι τριγμοι παιζει να προηλθαν επειδη εκανα καποια χιλιομερα με ψηλη πιεση, το αμαξι 'κοπανησε' στις ανωμαλιες και ετσι να ταλαιπωρηθηκαν καποια ευαισθητα μερη εσωτερικα οπως οι κεντρικοι αεραγωγοι που δε θελουν και πολυ να τριξουν. Αφου λιγο αν τους πιεσεις με το δαχτυλο τριζουν.

Link to comment
Share on other sites

Στην ταπα βενζινης οντως λεει 32 πιεση για αυτοκινητο χωρις φορτιο, 1-2 ατομα το πολυ, ενω σε περιπτωση γεματου αυτοκινητου θελει 40. ετσι κι εγω δεδομενου οτι αρκετες φορες μεταφερω και 2-3 ατομα την αφησα στο 35. θα δοκιμασω ομως να την παω και στο 32 για να δω αν θα ακουω εκει καποιον τριγμο.

Πιστευω σε μενα οτι οι τριγμοι παιζει να προηλθαν επειδη εκανα καποια χιλιομερα με ψηλη πιεση, το αμαξι 'κοπανησε' στις ανωμαλιες και ετσι να ταλαιπωρηθηκαν καποια ευαισθητα μερη εσωτερικα οπως οι κεντρικοι αεραγωγοι που δε θελουν και πολυ να τριξουν. Αφου λιγο αν τους πιεσεις με το δαχτυλο τριζουν.

Παίζει και κατι αλλο. Οταν μπαίνεις πρωτη φορα σε ενα καινούργιο αυτοκίνητο σου φαίνονται ολα τελεια, οσο περνάει ομως ο καιρός και αυτο το "τελειο" μπαίνει σε εισαγωγικά και αρχίζεις να βρισκεις προβλήματα. Π.χ. Κάτι σαν το γάμο ώσπου φτάνει η ωρα και την στέλνεις πισω στην ΜΑΜΑ της :angry2::lol: :lol: :lol:

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι ρε παιδια ξεκινησε ενας θορυβος οταν παταω φρενο, ακουγεται μεσα απ το ταμπλο ενα τσικ, σαν να δουλευει καποιος διακοπτης οπως πχ οταν ανεβαζεις τον διακοπτη απο τα παραθυρα. Οταν παω να ξεκινησω παλι κανει το τσικ. Απο τι μπορει να ειναι??????? :(:huh::huh:

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και κατι αλλο. Οταν μπαίνεις πρωτη φορα σε ενα καινούργιο αυτοκίνητο σου φαίνονται ολα τελεια, οσο περνάει ομως ο καιρός και αυτο το "τελειο" μπαίνει σε εισαγωγικά και αρχίζεις να βρισκεις προβλήματα. Π.χ. Κάτι σαν το γάμο ώσπου φτάνει η ωρα και την στέλνεις πισω στην ΜΑΜΑ της :huh::huh::lol::lol:

Χα χα πολύ καλό!!! :( Έγραψες πάλι!!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.