Jump to content
kosaitis

Πλαϊνα μαρσπιέ για Jetta

Recommended Posts

Γεια σας σε λίγες μέρες θα παραλάβω ένα jetta gt.Μήπως γνωρίζει καποίος αν ταιριάζουν τα πλαϊνά μαρσπιέ απο το Golf gti το τετράπορτο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε λίγες μέρες θα παραλάβω ένα jetta gt.Μήπως γνωρίζει καποίος αν ταιριάζουν τα πλαϊνά μαρσπιέ απο το Golf gti το τετράπορτο.

ναι ταιριαζει αλλα του gti ειναι μη βαφομενα του R32 ειναι βαφομενα......

Link to comment
Share on other sites

Όλα βάφονται

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μου πληροφορίες για βάψιμο.Ευχαριστώ

Τελικά την βρήκα την άκρη

1Κ5853859Α 9Β9 αριστερός

1Κ5853860Α 9Β9 δεξιός

1Κ0853493 βάσεις τεμάχια 4

1Κ0853543

1Κ0853544 οι δύο ράγες και μερικές βίδες.

Μήπως γνωρίζει κανείς άν δεν βάλω τις ράγες στερεώνονται με κόλλα διπλής όψεως.

Σύνολο 135 ευρώ παρραγελία απο Γερμανία γιατί δεν έχουν ξαναέρθει στην Ελλάδα.Σημείωση έχουν το look Jetta GLI.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μου πληροφορίες για βάψιμο.Ευχαριστώ

Τελικά την βρήκα την άκρη

1Κ5853859Α 9Β9 αριστερός

1Κ5853860Α 9Β9 δεξιός

1Κ0853493 βάσεις τεμάχια 4

1Κ0853543

1Κ0853544 οι δύο ράγες και μερικές βίδες.

Μήπως γνωρίζει κανείς άν δεν βάλω τις ράγες στερεώνονται με κόλλα διπλής όψεως.

Σύνολο 135 ευρώ παρραγελία απο Γερμανία γιατί δεν έχουν ξαναέρθει στην Ελλάδα.Σημείωση έχουν το look Jetta GLI.

σωστος αλλα τις ραγες γιατι τις πηρες?????

με κολλα θα τις τοποθετησεις οποτε .... μην ασχολεισαι με αυτες!!!!

βασικα θα ηθελα να μου πεις ποσο τα πηρες τα μαρσπιέ????

Link to comment
Share on other sites

45 ευρώ ο ένας.Ράγες δεν αγόρασα, βάση 5,20 η μια ,βίδα 0,42 η μια.Τους κωδικούς τους βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο στο internet και αφού σιγουρεύτηκα απο το ΕΤΚΑ που έχω,γιατί εδώ δεν το ήξεραν π.χ. Παζαρόπουλος,Κarenta κτλ

Μήπως γνωρίζεις τιμές απο βάψιμο,τοποθέτηση.Ευχαριστώ

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

45 ευρώ ο ένας.Ράγες δεν αγόρασα, βάση 5,20 η μια ,βίδα 0,42 η μια.Τους κωδικούς τους βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο στο internet και αφού σιγουρεύτηκα απο το ΕΤΚΑ που έχω,γιατί εδώ δεν το ήξεραν π.χ. Παζαρόπουλος,Κarenta κτλ

Μήπως γνωρίζεις τιμές απο βάψιμο,τοποθέτηση.Ευχαριστώ

καλημερα,

εδω ζητουν οτι τους κατεβει στο κεφαλι, στην δικη σου την περιπτωση τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα γιατι ειναι οι μη βαφομενοι οποτε κοιτα να βρεις καποιον που να ειναι καλος στην δουλεια του για να τους κανει λειους να μη φαινεται δηλαδη αυτο το σαγρε οκ?

Link to comment
Share on other sites

@ ski

Μεγάλη βοήθεια οι κωδικοί. Θενκς. Οταν τα βάλεις επάνω να δούμε καμιά φωτό?

Link to comment
Share on other sites

@ ski

Μεγάλη βοήθεια οι κωδικοί. Θενκς. Οταν τα βάλεις επάνω να δούμε καμιά φωτό?

H παραγγελία ένινε 6/2/09 και τους περιμένω.Θα ανεβάσω φωτο πάρτε μια ιδέα απο τους άβαφους http://www.jettamkv.com/album/

Επίσης σκέφτομαι και για την πίσω αεροτομή τιμή 310 ευρώ.Τοποθέτηση και βάψιμο χωρίς ΦΠΑ στον Παζαρόπουλο 165 ευρώ.Για τους μαρσπιέδες τιμή για βάψιμο και τοποθέτηση 250+100 χωρίς ΦΠΑ.

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

H παραγγελία ένινε 6/2/09 και τους περιμένω.Θα ανεβάσω φωτο πάρτε μια ιδέα απο τους άβαφους http://www.jettamkv.com/album/

Επίσης σκέφτομαι και για την πίσω αεροτομή τιμή 310 ευρώ.Τοποθέτηση και βάψιμο χωρίς ΦΠΑ στον Παζαρόπουλο 165 ευρώ.Για τους μαρσπιέδες τιμή για βάψιμο και τοποθέτηση 250+100 χωρίς ΦΠΑ.

Είναι πανάκριβοι. Δεν είμαστε με τα καλά μας!! Η τοποθέτηση είναι πολύ εύκολη και αν πηγαίνει στο αυτοκίνητο (αν ταιριάζει με το χρώμα) άφησε τους άβαφους. Οι κωδικοί είναι διαφορετικοί από του τετράπορτου GTi.

Η πίσω αεροτομή χαλάει την αισθητική της ουράς και δεν προσφέρει τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πανάκριβοι. Δεν είμαστε με τα καλά μας!! Η τοποθέτηση είναι πολύ εύκολη και αν πηγαίνει στο αυτοκίνητο (αν ταιριάζει με το χρώμα) άφησε τους άβαφους. Οι κωδικοί είναι διαφορετικοί από του τετράπορτου GTi.

Η πίσω αεροτομή χαλάει την αισθητική της ουράς και δεν προσφέρει τίποτε.

αυτη η αεροτομη οντως ειναι για τα μπαζα.... αλλα..... η αεροτομη που ειναι σε 3 κοματια ειναι απλα τελεια

απο το δικο μου τουτου θα παραθεσω συντομα εικονες το project εχει φτασει στο τελος χα χα χα.

@ski βρε φιλε εχω την εντυπωση οτι τα μαρσπιε που εχεις παρει δεν εχουν σχεση με αυτα απο τις photo ειναι εντελως διαφορετικα

Link to comment
Share on other sites

αυτη η αεροτομη οντως ειναι για τα μπαζα.... αλλα..... η αεροτομη που ειναι σε 3 κοματια ειναι απλα τελεια

απο το δικο μου τουτου θα παραθεσω συντομα εικονες το project εχει φτασει στο τελος χα χα χα.

@ski βρε φιλε εχω την εντυπωση οτι τα μαρσπιε που εχεις παρει δεν εχουν σχεση με αυτα απο τις photo ειναι εντελως διαφορετικα

φιλε μου mkaragiannis ,αυτά είναι και είναι βαμένα όμοια με του golf gti αλλά με μικρότερο σε ύψος και στενότερο γύρισμα προς τα πάνω στους πίσω θόλους .Στο μαύρο βλέπεις το τετραπορτο gti,στο άσπρο 2πορτο golf ,oι κωδικοι στο 2πορτo gti ξεκινούν απο 1Κ3,και στο 4πορτο gti απο 1Κ4 μόνο για τους μαρσπιέδες,τα υπόλοιπα νούμερα είναι τα ίδια.Οι κωδικοί είναι απο το ETKA.Στο ασημί jetta είναι βαμένοι.

post-10144-1234343427_thumb.jpg

post-10144-1234345341_thumb.jpg

post-10144-1234346888_thumb.jpg

post-10144-1234379220_thumb.jpg

post-10144-1234788756_thumb.jpg

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου mkaragiannis ,αυτά είναι και είναι βαμένα όμοια με του golf gti αλλά με μικρότερο σε ύψος και στενότερο γύρισμα προς τα πάνω στους πίσω θόλους .Στο μαύρο βλέπεις το τετραπορτο gti,στο άσπρο 2πορτο golf ,oι κωδικοι στο 2πορτo gti ξεκινούν απο 1Κ3,και στο 4πορτο gti απο 1Κ4 μόνο για τους μαρσπιέδες,τα υπόλοιπα νούμερα είναι τα ίδια.Οι κωδικοί είναι απο το ETKA.Στο ανθρακί jetta είναι βαμένοι.

ok τωρα το επιασα

Link to comment
Share on other sites

το πριν

φιλε στη δευτερη εικονα που εβαψε το πισω κατω μισω του προφυλακτηρα?

ποσο κοστισε?

την τρυπα για την εξατμηση στο προφυλακτηρα πως την εκανες?

δωσε αναλυτικες πληροφοριες για με ενδιαφερει

Σπυρος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έτσι το αγόρασα,είναι το Jetta GT-1.4 170hp.Από ότι γνωρίζω ο μπροστά και ο πίσω προφυλακτήρας είναι διαιρούμενοι πράγμα που σημαίνει ότι αν τους αλλάξεις μπορείς να βάλεις τους βαφόμενους όμως πιστεύω ότι στοιχίζει ακριβά δηλαδή το μποστινό σπόιλερ κωδικός 1Κ0805903J GRU primed (πακέτο individual )τιμή 300ευρώ περίπου,το πίσω σπόιλερ κωδικός 1Κ5807433A GRU primed (πακέτο individual )τιμή 450ευρώ περίπου.Πιστεύω όμως ότι και τα δικά σου που είναι μη βαφόμενα βάφονται απλώς θέλουν αρκετή προεργασία.Εγώ την άλλη βδομάδα θα βάψω και θα βάλω τα πλαϊνά μαρσπιέ απο το GLI όπως στην ανωτέρω φωτογραφία,το ασημί.

Κώστας

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έτσι το αγόρασα,είναι το Jetta GT-1.4 170hp.Από ότι γνωρίζω ο μπροστά και ο πίσω προφυλακτήρας είναι διαιρούμενοι πράγμα που σημαίνει ότι αν τους αλλάξεις μπορείς να βάλεις τους βαφόμενους όμως πιστεύω ότι στοιχίζει ακριβά δηλαδή το μποστινό σπόιλερ κωδικός 1Κ0805903J GRU primed (πακέτο individual )τιμή 300ευρώ περίπου,το πίσω σπόιλερ κωδικός 1Κ5807433B GRU primed (πακέτο individual )τιμή 450ευρώ περίπου.Πιστεύω όμως ότι και τα δικά σου που είναι μη βαφόμενα βάφονται απλώς θέλουν αρκετή προεργασία.Εγώ την άλλη βδομάδα θα βάψω και θα βάλω τα πλαϊνά μαρσπιέ απο το GLI όπως στην ανωτέρω φωτογραφία,το ασημί.

Κώστας

σ'ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έτσι το αγόρασα,είναι το Jetta GT-1.4 170hp.Από ότι γνωρίζω ο μπροστά και ο πίσω προφυλακτήρας είναι διαιρούμενοι πράγμα που σημαίνει ότι αν τους αλλάξεις μπορείς να βάλεις τους βαφόμενους όμως πιστεύω ότι στοιχίζει ακριβά δηλαδή το μποστινό σπόιλερ κωδικός 1Κ0805903J GRU primed (πακέτο individual )τιμή 300ευρώ περίπου,το πίσω σπόιλερ κωδικός 1Κ5807433B GRU primed (πακέτο individual )τιμή 450ευρώ περίπου.Πιστεύω όμως ότι και τα δικά σου που είναι μη βαφόμενα βάφονται απλώς θέλουν αρκετή προεργασία.Εγώ την άλλη βδομάδα θα βάψω και θα βάλω τα πλαϊνά μαρσπιέ απο το GLI όπως στην ανωτέρω φωτογραφία,το ασημί.

Κώστας

Φίλε Κώστα, πολύ ωραίο το αμάξι και θα δείξει ακόμη πιο πολύ με τις βαμμένες φουστίτσες στο πλάι. Οι ζάντες σιένα τελικά του πηγαίνουν πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα, πολύ ωραίο το αμάξι και θα δείξει ακόμη πιο πολύ με τις βαμμένες φουστίτσες στο πλάι. Οι ζάντες σιένα τελικά του πηγαίνουν πολύ.

Ευχαριστώ jsmirlis μόλις τους βάψω θα δοκιμάσω να βάλω τις ράγες με μπαπριζόκολα για να αποφύγω τις τρύπες και την επόμενη μέρα τα μαρσπιέ με τις 2 βίδες και τις βάσεις τους.Θα ανεβάσω φώτο.Ψήνομαι και για την πίσω αεροτομή σε Β'στάδιο,να ψαζέψω κανένα ευρώ.

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ jsmirlis μόλις τους βάψω θα δοκιμάσω να βάλω τις ράγες με μπαπριζόκολα για να αποφύγω τις τρύπες και την επόμενη μέρα τα μαρσπιέ με τις 2 βίδες και τις βάσεις τους.Θα ανεβάσω φώτο.Ψήνομαι και για την πίσω αεροτομή σε Β'στάδιο,να ψαζέψω κανένα ευρώ.

Νομίζω ότι δεν χρειάζονται οι ράγες αν βάλεις κόλλα, μόνο οι βάσεις....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν χρειάζονται οι ράγες αν βάλεις κόλλα, μόνο οι βάσεις....

Σκέφτομαι και τις βάσεις για να είναι ακόμα πιο σταθερά,εξάλου κοστίζουν περίπου 20 ευρώ και οι δύο.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα μαρσπιε ειναι ολοιδια με του ΠΟΛΟ GTI και σε υψος και σε μεγεθος

α ρε SKI τι μας κανεις Κυριακατικα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα μαρσπιε ειναι ολοιδια με του ΠΟΛΟ GTI και σε υψος και σε μεγεθος

α ρε SKI τι μας κανεις Κυριακατικα

Κωδικοί

polo μοντέλο 2007 gti

6Q0853895 9B9 (satin black)αριστερό μη βαφόμενο,

6Q0853860 9B9 (satin black)δεξί μη βαφόμενο(Βάφονται όμως)

6Q0853493A βάσεις τεμαχιά 4

6Q0853543 ράγες τεμάχια 2

bN 10354602 βίδες τουλάχιστον 4 τεμάχια

Υπάρχουν και τα βαφόμενα κωδικοί

6Q0853751 GRU (primed)αριστερό βαφόμενο

6Q0853752 GRU (primed)δεξί βαφόμενο

Ελπίζω να σε βοήθησα

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

Κωδικοί

polo μοντέλο 2007 gti

6Q0853895 9B9 (satin black)αριστερό μη βαφόμενο,

6Q0853860 9B9 (satin black)δεξί μη βαφόμενο(Βάφονται όμως)

6Q0853493A βάσεις τεμαχιά 4

6Q0853543 ράγες τεμάχια 2

bN 10354602 βίδες τουλαχιστόν 4 τεμάχια

Υπάρχουν και τα βαφόμενα κωδικοί

6Q0853751 GRU (primed)αριστερό βαφόμενο

6Q0853752 GRU (primed)δεξί βαφόμενο

Ελπίζω να σε βοήθησα

τους ξερω τους κωδικους, αλλα τα μαρσπιε ειναι ιδια....

ειναι λιγο πιο μικρα απο του GTI και ειναι αρκετα διακριτικα.....

καλοφορετα .....

εγω παλι Κωστα απο την μερια εχω κανει κρατηση στα μαρσπιε του GTI.... εχω κανει κρατηση γιατι περιμενω να δω πως θα κατσουνε τα δικα σου.... για το λογο λοιπον αυτο βαλτα γρηγορααααααα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.