Jump to content
mihalis19

φιλτρο K&n σε Tsi 140

Recommended Posts

γεια σας παιδια.θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις.ποιος ακιβως τυπος φιλτρου k&n κανει στο tsi 140?ποσο κοστιζει και πως μπαινει?μπορει να μου πει καποις?ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Κ@Ν 28-365

http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=33-2865

Εγω το πηρα απο Αγγλια( ebay) 55 ευρώ μαζι με τα μεταφορικα!

Στα μαγαζια εδω θα το βρεις απο 70 εως 85.

Η τοποθετηση ειναι πολυ απλη.Ξεβιδωνεις το καπακι απο το φιλτροκουτι,αλλαζεις το φιλτρο,ξαναβιδωνεις,ετοιμος <_<

Edited by MaxSto
Link to comment
Share on other sites

ησουν κατατοπιστικοτατος.σε ευχαριστω πολυ!μια ερωτηση ακομα.κανει καθολου θορυβο?σου εχει κανει κανα προβλημα να μην φορτωνει σωστα το turbo η ο compressoras?ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

:D - φιλτρο ελευθερας ειναι φιλε μου ενα μικρο θορυβο θα τον κανει θελει και καθαρισμα με ειδικα υγρα συν ελαχιστοτατο λαδακι επανω-περναει πιο πολυς αερας απο το μαμισιο αυτο δεν θα σου κανει lag ,ιπποδυναμη θα σου δωσει (!)
Link to comment
Share on other sites

κανει καθολου θορυβο?σου εχει κανει κανα προβλημα να μην φορτωνει σωστα το turbo η ο compressoras?ευχαριστω!

Apo thorivo ena klik perissotero

Kanena provlima..isa isa einai ena klik pio ameso

value 4 money: opws to parei kaneis..padws ftino einai kai kako den kanei.

Link to comment
Share on other sites

ησουν κατατοπιστικοτατος.σε ευχαριστω πολυ!μια ερωτηση ακομα.κανει καθολου θορυβο?σου εχει κανει κανα προβλημα να μην φορτωνει σωστα το turbo η ο compressoras?ευχαριστω!

Νομιζω οτι δεν χρειαζετε να πω κατι αλλο.

Τα ειπαν ολα τα παιδια παραπάνω.... ;)

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα φιλτρο K&N 33-2865.δεν βλπεω διαφορα στον ηχο σε καμια περιπτωση αλλα νομιζω οτι φορτωνει λιγο καλυτερα και λογικο ειναι γιατι ειναι πιο ελευθερο! τιμη 90 ευρω απο μαγαζι!

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα φιλτρο K&N 33-2865.δεν βλπεω διαφορα στον ηχο σε καμια περιπτωση αλλα νομιζω οτι φορτωνει λιγο καλυτερα και λογικο ειναι γιατι ειναι πιο ελευθερο! τιμη 90 ευρω απο μαγαζι!

Μην περιμενεις απο το φλτρο να κανει θορυβο. Το μονο που θα δεις σαν διαφορα, ειναι οπως ειπες οτι φορτωνει λιγο καλυτερα.

Επεδη σκοπευω να το τοποθετησω και εγω στα 15000 χλμ. ριξε καμμια πληροφορια που το τοποθετησες. :D Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω το αγορασα απο μαγαζι στο μαρκοπουλο αττικης!οπου και αν πας θα το βρεις σε μαγαζι η μπορουν να στο φερουν.! προσοχη ο τυπος να ειναι 33-2865.απλα αγορασε το και βαλτο μονος σου.δεν ειναι τιποτα απολυτος.ξεβιδωνεις το φιλτροκουτι βγαζεις το αλλο και βαζεις αυτο!πολυ απλο!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω το αγορασα απο μαγαζι στο μαρκοπουλο αττικης!οπου και αν πας θα το βρεις σε μαγαζι η μπορουν να στο φερουν.! προσοχη ο τυπος να ειναι 33-2865.απλα αγορασε το και βαλτο μονος σου.δεν ειναι τιποτα απολυτος.ξεβιδωνεις το φιλτροκουτι βγαζεις το αλλο και βαζεις αυτο!πολυ απλο!

Φίλε Μιχάλη

τα 90 ευρακια ειναι ομως πολλα !!!

Απο Αγγλια ,σπιτι μου σε 4 μερες 55 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μιχάλη

τα 90 ευρακια ειναι ομως πολλα !!!

Απο Αγγλια ,σπιτι μου σε 4 μερες 55 ευρώ.

Μπορεις να μου γραψεις εδω ή με pm την διευθυνση του καταστηματος που το αγορασες τοσο το φιλτρο σου, διοτι το βρηκα απο ebay οχι το συγκεκριμενο φιλτρο, ιδια μαρκα αλλα για αλλο μοντελο golf και βγαινει γυρω στα 77¤ με τα εξοδα μεταφορας.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου γραψεις εδω ή με pm την διευθυνση του καταστηματος που το αγορασες τοσο το φιλτρο σου, διοτι το βρηκα απο ebay οχι το συγκεκριμενο φιλτρο, ιδια μαρκα αλλα για αλλο μοντελο golf και βγαινει γυρω στα 77¤ με τα εξοδα μεταφορας.

ευχαριστω.

Και εγω απο ebay το πηρα.

Θα ψαξω να το βρώ και θα το ποστάρω!!

Edit:

Το βρήκα ....

http://cgi.ebay.co.uk/K-N-Air-Filter-Audi-...1742.m153.l1262

Συμφωνα και με τον μετατροπεα νομισματων της dhl βγαινει συνολικα 50 ευρώ.Ακομα φθηνοτερα!!!

Μην σε παραξενευει που γραφει για Audi ...κανει και για golf V tsi ή GT, συμφωνα και με το site της Κ&Ν αυτος ο Κωδικός (33-2865)

http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=33-2865

Edited by MaxSto
Link to comment
Share on other sites

Από site στο Ιντερνετ το βρήκα σε μαγαζί στον ¶λιμο. Διαθεσιμότητα σε 1 εργάσιμη. Τιμή 80Ε + 17Ε το κιτ καθαρισμού. Απ' ότι μου είπε ο τύπος, κάθε 10000km το πλένουμε και βάζουμε λάδι.

Link to comment
Share on other sites

Από site στο Ιντερνετ το βρήκα σε μαγαζί στον ¶λιμο. Διαθεσιμότητα σε 1 εργάσιμη. Τιμή 80Ε + 17Ε το κιτ καθαρισμού. Απ' ότι μου είπε ο τύπος, κάθε 10000km το πλένουμε και βάζουμε λάδι.

Εμενα 70 ευρω, ομως Λεωφορος Ηρακλειου στο Ηρακλειο. Το καθαριστικο 15 ευρω, οταν θα ερθει η ωρα θα το αγορασω. Ακομα το στρωνω tongue.gif . ( το φιλτρο).

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνωντας κατεβαίνουν οι τιμές. Βρήκα από Θεσσαλονίκη με 75Ε.

ρε παιδια εγω εψαξα για καθαριστικο k&n αλλα μου ειπαν να το πλυνω με σβελτο για τα πιατα :huh:

..........τελικα με αυτο το επλυνα! :D

αποτι το ειδα μια χαρα ειναι αλλα μετα για λαδωμα ξερει κανεις ποσο λαδι θελει; μια ψεκασια απο μακρια και απο καθε μερια εβαλα δεν εβαλα περισσοτερο μη κανω καμια μλκ

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να σας την σπασω παιδες αλλα το ολο ποστ δεν ειναι how to. Ας το μεταφερει καποιος mod. εδω http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=27551

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να σας την σπασω παιδες αλλα το ολο ποστ δεν ειναι how to. Ας το μεταφερει καποιος mod. εδω http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=27551

κοιτα το ποιος τυπος φιλτρου μπαινει στο γκολφ 140 ποσο κανει κτλ οντως δεν ειναι how to. αλλα το πως μπαινει πως πλενεται και λαδωνεται πως να το κανουμε ευκολο η οχι ειναι how to και αυτο :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.