Jump to content
twoface

Tsi Vs Gti

Recommended Posts

Αν εχεις οντως 3 αμαξια διαφορα με GTI χωρις DSG τοτε το DSG κανει θαυματα ;)

Παντως για να ξερετε σε μετρησεις το μανουαλ GTi με πολυ καλο οδηγο ειναι μπροστα απο το DSG... :D μια παρατηρηση απλα σημαντικη..

Link to comment
Share on other sites

Παντως για να ξερετε σε μετρησεις το μανουαλ GTi με πολυ καλο οδηγο ειναι μπροστα απο το DSG... :D μια παρατηρηση απλα σημαντικη..

μπα.......

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει καν θέμα συγκρισης..

opc

ετσι ειναι...ειχα ανοιξει και εγω καποια στιγμη...την πρωτη φορα ειμουν μπροστα και επαθα πλακα!!!μετα μου ειπε οτι του εφυγε ενα κολαρο...την δευτερη εφαγα πολυ ξυλο!!!δεν θες να μαθεις.......απο ρολαριστες μου βγηκε με την μια 2 αμαξια μπροστα στο ανοιγμα...

Link to comment
Share on other sites

να σαι σιγουρος που σου λεω.. :D;)

φιλε επιμενω γιατι το εχω ψαξει πολυ....το εχω δει και στην πραξη αλλα δεν θελω να το συζητησω εδω..αν θες παρε το msn moy και εχω και ιλικο να σου δειξω που θα αλλαξεις γνωμη! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

φιλε επιμενω γιατι το εχω ψαξει πολυ....το εχω δει και στην πραξη αλλα δεν θελω να το συζητησω εδω..αν θες παρε το msn moy και εχω και ιλικο να σου δειξω που θα αλλαξεις γνωμη! ;)

Αν μπει ο Puck 8α το επιβεβαιωσει και αυτος νομιζω..δεν εχω λογο να μην σε πιστεψω παντως.. :D

Link to comment
Share on other sites

Αν μπει ο Puck 8α το επιβεβαιωσει και αυτος νομιζω..δεν εχω λογο να μην σε πιστεψω παντως.. :D

οκ ολες οι γνωμες ειναι σεβαστες....αλλα σου μιλαω απο προσωπικη πειρα...μιλαω για μαμα παντα ετσι...

Link to comment
Share on other sites

DSG = αρκετό επιπλέον βάρος. Επίσης, οι σχέσεις μετάδοσης δεν πρέπει να είναι ίδιες με του 6ΜΤ. Μπορεί κάποιος να το εξακριβώσει αυτό? Το σίγουρο πάντως είναι ότι το DSG έχει μικρότερη τελική.

Και το σημαντικότερο: Τα προγράμματα για GTI με DSG είναι πιο ήπια από εκείνα των GTI με 6MT.

Link to comment
Share on other sites

DSG = αρκετό επιπλέον βάρος. Επίσης, οι σχέσεις μετάδοσης δεν πρέπει να είναι ίδιες με του 6ΜΤ. Μπορεί κάποιος να το εξακριβώσει αυτό? Το σίγουρο πάντως είναι ότι το DSG έχει μικρότερη τελική.

Και το σημαντικότερο: Τα προγράμματα για GTI με DSG είναι πιο ήπια από εκείνα των GTI με 6MT.

συμφωνω!στα πολλα το 6μτ ειναι πιο γρηγορο διαπιστομενο αυτο αλλα στο 400αρι απο την δικη μου εμπειρια πιστευω οτι 2 μαμα gti με χερα το 6μτ ..το dsg θα ειναι ενα αμξι μπροστα...αρκει να ξερεις να το δουλεψεις το dsg..θελει και αυτο τον τροπο του...

Link to comment
Share on other sites

η κούραση σε κάνει να μην βλέπεις τί διαβάζεις.Όταν είπα οτι σφάζονται εννοούσε οτι TSi ΜΟΝΟ με πρόγραμμα σφάζεται με ΜΑΜΑ GTi.

Μην με νευριάζεις και την παρασκευή φας 2 κολώνες διαφορά στa Big tasty B) B) B) B)

Ναι έχεις δίκιο. Όλο το πρωί οικοδομή, το διάβασα και βιαστηκά, άστα να πάνε.

Και όσο για την κόντρα στα Μac, ένα έχω να σου πω. Θα σε φάω... -_-:rolleyes::lol:

εν τω μεταξυ εισαι και εσυ καφτης οπως και εγω απ οτι εχω μα8ει και ειναι αντικειμενικα τα αποτελασματα... tongue.gif

Ποιος διαδίδει τέτοιες φήμες για το ατόμο μου;;; Σε παρακαλώ δώστον στεγνά για να ξέρω αν θα του δείξω έλεος την Παρασκευή. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πεί ΠΟΛΛΑΚΙΣ αυτά...

Το DSG παίρνει κεφάλι 1η 2α, 3η είναι κόπιες, και μετά την 3η ανοίγει το manual και μένει μισό με ένα αμάξι μπροστά...

Έτσι είναι. Ειδικά με launch control το dsg πετάγεται πολύ καλά μπροστά, αλλά μετά την 3η, αρχίζει και χάνει έδαφος. Πράγματα δοκιμασμένα 10δες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν βλέπεις τί γίνεται στα αλλα 2 θέματα ?

Γι αυτό άνοιξα αυτό το θέμα να κάνουμε ποιό ευκολή τη ζωή των admin και να γράφουμε εδώ την παπαρολογία και όχι στην ενότητα κινητήρας

Ναι αλλα μπορεις να τον διορθωσεις λιγακι τον τιτλο.....γιατι φαινετε γελειος!!! -_-

Link to comment
Share on other sites

prosexte ton anesti giati otan tha katexvei athina na ta rixei me ton filo sas ton george tha sas pei gia 500 eyro mporei kai parapano...mhn ton pisteyete giati na sas parei ta lefta thelei..kai epeidh mou eipe gia ayta pou egrapse....egw ton prokalw dimosia na vgei kai na to paradextei kai na afhsei ta mama gia alou giati otan tha akousete ti skasimata varaei h exatmish tou tha katalavete...kai se mas edw me ta tsi poulaei paramithia oti to amaxi tou einai apeiraxto kai oti ta skasimata einai apo to dsg... -_-

Φιλαράκο μην ανησυχείς δεν βάζω ποτέ με λεφτά άντε να τον κεράσω κανά καφέ μια που θα κάνει τόσο δρόμο...

Link to comment
Share on other sites

τρελα πουλατε ?

φυσικα το GTI ειναι πολυ μπροστα απο το 1400 TSI. αν βαλεις λεφτα και φτιαξεις τον σκαραβαιο τοτε θα περναει και πορσε. δε μπορεις να συγκρινεις φτιαγμενο αμαξι με μαμα.

απο εκει και περα το DSG συγουρα περναει το μηχανικο κιβωτιο, καθως οι αλλαγες γινονται αμεσα λογω των 2 συμπλεκτων. και ουτως η αλλως το DSG ειναι και σειριακο οποτε εχει και τα πλεονεκτηματα του μηχανικου αν θελεις νααλλαζεις εσυ ταχυτητες απλα το κανεις ποιο γρηγιορα καθως εχεις 2 συμπλεκτες και οι αλλαγες γινονται αμεσα

Αλωστε και στο club εχουμε βαλει πολλες φορες αυτοματα με μηχανικα και παντα τα αυτοματα ειναι πολυ μπροστα

Link to comment
Share on other sites

αν βαλεις λεφτα και φτιαξεις τον σκαραβαιο τοτε θα περναει και πορσε. δε μπορεις να συγκρινεις φτιαγμενο αμαξι με μαμα.

Το θεμα ειναι οτι για να περασει ο σκαραβαιος τη πορσε θελεις πολλες χιλιαδες ευρω, για να περασει το tsi το gti θελεις μια χιλιαδα ευρω ;)

ΥΓ. Οχι δεν ειμαι υπερ της κοντρας γιατι ειναι δυο διαφορετικα αυτοκινητα, αλλα η αληθεια ειναι οτι με ενα χιλιαρικακι το tsi vs gti ειναι πραγματικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι για να περασει ο σκαραβαιος τη πορσε θελεις πολλες χιλιαδες ευρω, για να περασει το tsi το gti θελεις μια χιλιαδα ευρω ;)

ΥΓ. Οχι δεν ειμαι υπερ της κοντρας γιατι ειναι δυο διαφορετικα αυτοκινητα, αλλα η αληθεια ειναι οτι με ενα χιλιαρικακι το tsi vs gti ειναι πραγματικοτητα.

καλα το ιδιο τροπαριο παλι........

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι για να περασει ο σκαραβαιος τη πορσε θελεις πολλες χιλιαδες ευρω, για να περασει το tsi το gti θελεις μια χιλιαδα ευρω ;)

ΥΓ. Οχι δεν ειμαι υπερ της κοντρας γιατι ειναι δυο διαφορετικα αυτοκινητα, αλλα η αληθεια ειναι οτι με ενα χιλιαρικακι το tsi vs gti ειναι πραγματικοτητα.

πολλα λες χιλια απο 600 Ε - 800 Ε ;)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι για να περασει ο σκαραβαιος τη πορσε θελεις πολλες χιλιαδες ευρω, για να περασει το tsi το gti θελεις μια χιλιαδα ευρω ;)

ΥΓ. Οχι δεν ειμαι υπερ της κοντρας γιατι ειναι δυο διαφορετικα αυτοκινητα, αλλα η αληθεια ειναι οτι με ενα χιλιαρικακι το tsi vs gti ειναι πραγματικοτητα.

H Μακακια παει συννεφο εδω μεσα..βρηκε το νεο της χωρο..Αφηστε τα παιδια να εκτονωθουν..

Η επομενη συγκριση θα ειναι Μπεζαντακου vs Μονικα Μπελουτσι..Με ενα χιλιαρικακι η Μπεζαντακου τα κανει ολα ..τι Μπελουτσι και παπαρρρρρ...ς

Edited by andain
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να ανοίξουμε και ένα Thread "Π@ΥΤΣΑ vs ΒΟΥΡΤΣΑ", τρελή επιτυχία θα έχει και αυτό.....

Τωρα καποιο απο αυτα τα 2 ειναι το GTI κ καποιο το TSI?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.