Jump to content
twoface

Tsi Vs Gti

Recommended Posts

Guest Grouper_8L
prosexte ton anesti giati otan tha katexvei athina na ta rixei me ton filo sas ton george tha sas pei gia 500 eyro mporei kai parapano...mhn ton pisteyete giati na sas parei ta lefta thelei..kai epeidh mou eipe gia ayta pou egrapse....egw ton prokalw dimosia na vgei kai na to paradextei kai na afhsei ta mama gia alou giati otan tha akousete ti skasimata varaei h exatmish tou tha katalavete...kai se mas edw me ta tsi poulaei paramithia oti to amaxi tou einai apeiraxto kai oti ta skasimata einai apo to dsg... :D

Στο DSG όντως σκάει η εξάτμιση στις αλλαγές και "μαμά" να είναι. Κάνει ένα χαρακτηριστικό ("γκουν") που ακούγεται αρκετά.

Όσο για τα λεφτά πίστευα ή μάλλον ήθελα να πιστεύω ότι δεν βάζουν πλέον στοιχήματα για τέτοιες αηδίες.

Έχετε όλοι το ίδιο χόμπι και αντί να κάνετε παρέα και να ανοίγετε για χαβαλέ, παίζετε τα λεφτά σας και σφαζόσαστε?? Και βγαίνεις και το λες κιόλας, ότι δέχτηκες να τρέξεις με λεφτά? Μαγκιά του που στα πήρε τότε.

Link to comment
Share on other sites

Στο DSG όντως σκάει η εξάτμιση στις αλλαγές και "μαμά" να είναι. Κάνει ένα χαρακτηριστικό ("γκουν") που ακούγεται αρκετά.

Moύ έφτιαξες την μέρα με το ΓΚΟΥΝ και είχα πολύ φορτίο.... :D:rolleyes::thumbsup::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edited by JDL9
Link to comment
Share on other sites

το τοπικ ειναι τελειως ανουσιο...

ειναι σαν να συγκρινετε το gsxr 1000 με το gsxr 600...

δλδ ΕΛΕΟΣ!!!!!!!! αμα βαλει φ.π.ε ο audi 1.8t γινεται s3? αμα βαλει φ.π.ε το astra gtc 1.6t γινεται astra opc? μηπως να αλλαζουμε και το logo πισω στο αυτοκινητο μας για να περνανε για γρηγορους? ολοι πατε και βαζετε φ.π.ε για να περνατε τους αλλους η για δικη σας ικανοποιηση?

Link to comment
Share on other sites

μηπως να αλλαζουμε και το logo πισω στο αυτοκινητο μας για να περνανε για γρηγορους? ολοι πατε και βαζετε φ.π.ε για να περνατε τους αλλους η για δικη σας ικανοποιηση?

Ποιό logo, εδώ άλλοι αλλάζουν τα πάντα από προφυλαχτήρες μέχρι ζάντες για να μοιάζουν με GTi :D:rolleyes::thumbsup: και καλά κάτι TSI και GT που να δείς 1.4 FSI με look GTi. tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιό logo, εδώ άλλοι αλλάζουν τα πάντα από προφυλαχτήρες μέχρι ζάντες για να μοιάζουν με GTi :lol: :lol: :lol: και καλά κάτι TSI και GT που να δείς 1.4 FSI με look GTi. tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

:D:rolleyes::thumbsup::lol: :lol: :lol:

fsi απλο με look gti??????????????????????????????????????

lol lol lol και παλι lol

το κορυφαιο το χω δει στο ναυπλιο οπου τυπακος εχει ξυλωσει το i απο to gti και το εχει κολησει διπλα στο gt...

Link to comment
Share on other sites

Ποιό logo, εδώ άλλοι αλλάζουν τα πάντα από προφυλαχτήρες μέχρι ζάντες για να μοιάζουν με GTi :whistling:;):lol: και καλά κάτι TSI και GT που να δείς 1.4 FSI με look GTi. tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

γουστο κ καπελο τους δικα τους ειναι τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως να βαζαμε και κανενα porsche για συνοδια?πιστεψτε τον βλακακο σας.......

Γιατί αυτή η αντίδραση; :whistling:

Εγώ δεν είπα οτι λες ψέματα. Αν όμως δεν έχεις κάτι να φοβηθείς τότε θα συμφωνούσες με αυτό που έγραψα ;)

Όποιος έχει τη μύγα .......

Link to comment
Share on other sites

το τοπικ ειναι τελειως ανουσιο...

ειναι σαν να συγκρινετε το gsxr 1000 με το gsxr 600...

δλδ ΕΛΕΟΣ!!!!!!!! αμα βαλει φ.π.ε ο audi 1.8t γινεται s3? αμα βαλει φ.π.ε το astra gtc 1.6t γινεται astra opc? μηπως να αλλαζουμε και το logo πισω στο αυτοκινητο μας για να περνανε για γρηγορους? ολοι πατε και βαζετε φ.π.ε για να περνατε τους αλλους η για δικη σας ικανοποιηση?

Τα βλέπεις Twoface;

Στο είπα :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Αnesti δεν απαντησες σε κατι με GTI μαμα χωρις DSG τι διαφορες εχεις ...?

το ειχα πει πιο παλια φιλε μου και το ειπε και πετριζ..3 αμαξια μπροστα εγω...αλλα δεν ξερω αν εκανε καλες αλλαγες το παιδι...και εγω το αμαξι μου το ξερω πολυ καλα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι μπροστά απο το GTi.

Κοίτα ένα Full stage 2 TSi-GT περνάει μαμα GTi απο δευτέρες απο τρίτες απο τετάρτες.Μόνο με πρόγραμμα σφάζοντε.

Αλλα η ουσία ξέρεις ποια είναι ρε Bill ? Ότι ο Shadow το πουλάει το αμάξι γιατι κατάλαβε ότι δεν αξίζει να ρίχνεις περισσότερα λεφτά σε αυτό το αμάξι. :D

Και κατα της γνώμη μου ο κομπρέσορας δεν είναι και το καλύτερο απο την στιγμή που θές να βελτιώσεις αυτό το μοτέρ.

Βασικα αυτοσ ειναι ενας απο τους λογους που 8ελω να το πουλησω..αλλα οχι ο μονος..και κατσε να το πουλησω γτ μπορει να το κρατησω λιγο ακομα..8α δουμε.. ;)

Link to comment
Share on other sites

ωραια υπογραφη.να προσεχεις που την βαζεις..

πολυ ωραια υπογραφη και επικαιρη...δεν συμφωνεις?η μηπως εχει αδικο?

Link to comment
Share on other sites

Τα βλέπεις Twoface;

Στο είπα :D

Εσυ δεν βλέπεις τί γίνεται στα αλλα 2 θέματα ?

Γι αυτό άνοιξα αυτό το θέμα να κάνουμε ποιό ευκολή τη ζωή των admin και να γράφουμε εδώ την παπαρολογία και όχι στην ενότητα κινητήρας

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μεταξύ της σύγκρισης των δυο αυτοκινητων εχει να κανει με τη βαση που παιρνεις και τα χρηματα που δινεις για να την αποκτησεις. Δηλαδη, το GT με δυσκολία θα ξεπερασει τα 200-250 αλογα και καπου εκει τελειωνει η βελτιωση του οχι μονο γιατι ειναι ασυμφορο να παει για παραπανω απο θεμα χρηματων αλλα και γιατι εχει και 600 κυβικα διαφορα απο το GTI πραγμα που το περιορίζει αρκετα στο κυνηγι μεγαλων ιπποδυναμεων. Ολα συντελουν σε αυτο απο το σχεδιασμο του κινητηρα μεχρι και το στησιμο του αυτοκινητου. Το GTI εχει σαφως αλλο tuning potential και αυτο φαινεται απο το γεγονος οτι ο κινητηρας κυριολεκτικα κοιμαται σε νορμαλ μορφη. Με ενα S3 setup ξεπερναει οριακα τους 300 ιππους ενω η APR ετοιμαζει big turbo convertion με στοχο τα 400+ άλογα.

Θελω να πω δηλαδη οτι η vw εχει κανει σαφεστατο διαχωρισμο στο target group που στοχευει, το GT ειναι για αυτους που θελουν ενα GTI αλλα ειτε τους φοβιζει το κοστος, ειτε δεν εχουν καποια προηγουμενη οδηγικη εμπειρια πισω απο το τιμονι ενος γρηγορου vw, κλπ. Βρισκονται δλδ σε ενα entry level και θελουν να δοκιμασουν, πριν πανε σε κατι πιο δυνατο και με μεγαλυτερες δυνατοτητες βελτιωσης οπως το GTI.

Link to comment
Share on other sites

Στο DSG όντως σκάει η εξάτμιση στις αλλαγές και "μαμά" να είναι. Κάνει ένα χαρακτηριστικό ("γκουν") που ακούγεται αρκετά.

Όσο για τα λεφτά πίστευα ή μάλλον ήθελα να πιστεύω ότι δεν βάζουν πλέον στοιχήματα για τέτοιες αηδίες.

Έχετε όλοι το ίδιο χόμπι και αντί να κάνετε παρέα και να ανοίγετε για χαβαλέ, παίζετε τα λεφτά σας και σφαζόσαστε?? Και βγαίνεις και το λες κιόλας, ότι δέχτηκες να τρέξεις με λεφτά? Μαγκιά του που στα πήρε τότε.

+1000 :D

το τοπικ ειναι τελειως ανουσιο...

ειναι σαν να συγκρινετε το gsxr 1000 με το gsxr 600...

δλδ ΕΛΕΟΣ!!!!!!!! αμα βαλει φ.π.ε ο audi 1.8t γινεται s3? αμα βαλει φ.π.ε το astra gtc 1.6t γινεται astra opc? μηπως να αλλαζουμε και το logo πισω στο αυτοκινητο μας για να περνανε για γρηγορους? ολοι πατε και βαζετε φ.π.ε για να περνατε τους αλλους η για δικη σας ικανοποιηση?

+1000 ;)

ωραια υπογραφη.να προσεχεις που την βαζεις..

:wub: :wub: :lol: :lol: :lol:

Εσυ δεν βλέπεις τί γίνεται στα αλλα 2 θέματα ?

Γι αυτό άνοιξα αυτό το θέμα να κάνουμε ποιό ευκολή τη ζωή των admin και να γράφουμε εδώ την παπαρολογία και όχι στην ενότητα κινητήρας

καλα εκανες.μην γινονται ολα μπαχαλο.

Το θεμα μεταξύ της σύγκρισης των δυο αυτοκινητων εχει να κανει με τη βαση που παιρνεις και τα χρηματα που δινεις για να την αποκτησεις. Δηλαδη, το GT με δυσκολία θα ξεπερασει τα 200-250 αλογα και καπου εκει τελειωνει η βελτιωση του οχι μονο γιατι ειναι ασυμφορο να παει για παραπανω απο θεμα χρηματων αλλα και γιατι εχει και 600 κυβικα διαφορα απο το GTI πραγμα που το περιορίζει αρκετα στο κυνηγι μεγαλων ιπποδυναμεων. Ολα συντελουν σε αυτο απο το σχεδιασμο του κινητηρα μεχρι και το στησιμο του αυτοκινητου. Το GTI εχει σαφως αλλο tuning potential και αυτο φαινεται απο το γεγονος οτι ο κινητηρας κυριολεκτικα κοιμαται σε νορμαλ μορφη. Με ενα S3 setup ξεπερναει οριακα τους 300 ιππους ενω η APR ετοιμαζει big turbo convertion με στοχο τα 400+ άλογα.

Θελω να πω δηλαδη οτι η vw εχει κανει σαφεστατο διαχωρισμο στο target group που στοχευει, το GT ειναι για αυτους που θελουν ενα GTI αλλα ειτε τους φοβιζει το κοστος, ειτε δεν εχουν καποια προηγουμενη οδηγικη εμπειρια πισω απο το τιμονι ενος γρηγορου vw, κλπ. Βρισκονται δλδ σε ενα entry level και θελουν να δοκιμασουν, πριν πανε σε κατι πιο δυνατο και με μεγαλυτερες δυνατοτητες βελτιωσης οπως το GTI.

:rolleyes::lol: :lol: :lol::wub:

πολλα εγραψα παλι. tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

το ειχα πει πιο παλια φιλε μου και το ειπε και πετριζ..3 αμαξια μπροστα εγω...αλλα δεν ξερω αν εκανε καλες αλλαγες το παιδι...και εγω το αμαξι μου το ξερω πολυ καλα...

Αν εχεις οντως 3 αμαξια διαφορα με GTI χωρις DSG τοτε το DSG κανει θαυματα :D

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου αρέσει που μετά την καταιγίδα, είμαστε μια χαρούμενη παρέα πάλι.

Το μόνο που θέλω να διορθώσω είναι κάτι που είπε ο βλάκας ο twoface... :D

Μιλάμε πάντα για μαμά GTI. Εκεί ναι, ένα καλό tsi είναι μπροστά. Και λέγοντας καλό, εννοώ σαν του Shaddow. Εκεί τρώει ξύλο το GTI και μάλιστα στα 1.000 μέτρα, πρέπει να του ρίχνει 1,5 κολώνα από 2ες. Αν το GTI έχει πρόγραμμα, τότε δεν υπάρχει καμιά επαφή. Να σας δώσω ένα παράδειγμα, για να μην λέτε ότι μιλάω χωρίς αποδείξεις.

Ο Twoface έχει ένα Astra πύραυλο. Πόσο είμαι εγώ πίσω Γιώργο; 3-4 αμάξια στο 1000μετρο; Ε, εγώ μαμά με gti που έχει πρόγραμμα, από 2ες μέχρι κούμπωμα 3ης, είμαι 3 κενές πίσω. Τελειώματα 4ης είμαι 2 κολώνες πίσω. 5η δεν έχει νόημα. Μιλάμε τώρα για καλό πρόγραμμα που βγάζει 260-265 και 40+ κιλά ροπής.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θέλω να διορθώσω είναι κάτι που είπε ο βλάκας ο twoface... :D

η κούραση σε κάνει να μην βλέπεις τί διαβάζεις.Όταν είπα οτι σφάζονται εννοούσε οτι TSi ΜΟΝΟ με πρόγραμμα σφάζεται με ΜΑΜΑ GTi.

Μην με νευριάζεις και την παρασκευή φας 2 κολώνες διαφορά στa Big tasty ;):rolleyes::lol: :lol:

Edited by twoface
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου αρέσει που μετά την καταιγίδα, είμαστε μια χαρούμενη παρέα πάλι.

Το μόνο που θέλω να διορθώσω είναι κάτι που είπε ο βλάκας ο twoface... :D

Μιλάμε πάντα για μαμά GTI. Εκεί ναι, ένα καλό tsi είναι μπροστά. Και λέγοντας καλό, εννοώ σαν του Shaddow. Εκεί τρώει ξύλο το GTI και μάλιστα στα 1.000 μέτρα, πρέπει να του ρίχνει 1,5 κολώνα από 2ες. Αν το GTI έχει πρόγραμμα, τότε δεν υπάρχει καμιά επαφή. Να σας δώσω ένα παράδειγμα, για να μην λέτε ότι μιλάω χωρίς αποδείξεις.

Ο Twoface έχει ένα Astra πύραυλο. Πόσο είμαι εγώ πίσω Γιώργο; 3-4 αμάξια στο 1000μετρο; Ε, εγώ μαμά με gti που έχει πρόγραμμα, από 2ες μέχρι κούμπωμα 3ης, είμαι 3 κενές πίσω. Τελειώματα 4ης είμαι 2 κολώνες πίσω. 5η δεν έχει νόημα. Μιλάμε τώρα για καλό πρόγραμμα που βγάζει 260-265 και 40+ κιλά ροπής.

εν τω μεταξυ εισαι και εσυ καφτης οπως και εγω απ οτι εχω μα8ει και ειναι αντικειμενικα τα αποτελασματα... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.