Jump to content
anastos

Εμπλουτισμός της μάσκας με Extra νίκελ

Recommended Posts

Παρήγγειλα και έβαλα τις extra νίκελ γραμμές στη μάσκα. Πιστεύω ότι δείχνει πολύ ωραίο. Έχω πάρει και τα νίκελ για τις γρίλιες που βρίσκονται στα προβολάκια ομίχλης αλλά το σκέφτομαι ακόμα. Μάλλον θα πάει πολύ :D

post-6030-1229981505_thumb.jpg

Edited by anastos
Link to comment
Share on other sites

Πράγματικά Κώστα πολύ ωραίο το αισθητικό αποτέλεσμα αλλά γνώμη μου είναι να μην το προχωρήσεις άλλο. sillyhorse1rb5.gif Κάποτε σκέφτηκα και ΄γω να τις βάλω στη μάσκα του ψυγείου αλλά τελικά άλλαξα γνώμη και τοποθέτησα όλη τη μάσκα καινούργια από την έκδοση Highline. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ και εμένα μου άρεσε είναι πιο κιμπάρικο έτσι,αλλά όπως λέει και ο professor μάλλον θα πάει πολύ να βάλω και στα προβολάκια ομίχλης.

Link to comment
Share on other sites

Με γειά Κώστα! Θα συμφωνήσω (και πάλι) με τον Γιώργο. Θα πάει πολύ μετά και θα πλησιάζει τα όρια του "κιτς". Ο Γιώργος μου είχε προτείνει στα προβολάκια να βάλω τις γρίλιες από την έκδοση R. Αυτό είναι κάτι πολύ ενδιαφέρον και θα μου άρεζε μάλλον, αλλά δεν το έχω ψάξει καθόλου για το αν ταιριάζουν απόλυτα. Αν έχεις χρόνο και όρεξη, θα σου έλεγα να το ψάξεις προς τα εκεί. Όχι τίποτα, θα μάθω κι εγώ που με ενδιαφέρει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μεγεις. Η μασκα εχει αλλαξει εντελως και μοιαζει πολυ στο R. ;) Θα σου προτεινα να μην βαλεις τις γρίλιες που βρίσκονται στα προβολάκια ομίχλης γιατι οντως παει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σας όσο αφορά το ότι μέχρι εδώ πάει :thumbsup: .

Το θέμα είναι ότι δεν έχω προσέξει ποτέ τη μάσκα από το R :unsure: για να δω τις ομοοιότητες.

Δεν ντρέπομαι λίγο!!! θα το ψαξω να το δω.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας για την μάσκα του R36 βρήκα αυτό

http://cgi.ebay.de/VW-Chrom-Fensterheber-S...%3A1|240%3A1318

Αυτό όμως είναι όλος ο διακόπτης. Μήπως έχει βρει κανείς μόνο τα χρώμια. Το ίδιο ισχύει και για το διακόπτη των καθρεπτών.

Είναι πολύ τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν υπάρχουν ξεχωριστά τα χρώμια. Πρέπει ν΄αγοράσεις εξ΄ολοκλήρου τους διακόπτες και να τους τοποθετήσεις. Μόνο για το διακόπτη του καθρέφτη κάπου είδα στο ebay.de ένα δαχτυλίδι το οποίο δεν μοιάζει και τόσο πολύ με το γνήσιο.

Link to comment
Share on other sites

:unsure: - υποψην οτι το πολυ χρωμιο και κατ'επεκταση η "γυαλαδα" στην μπροστινη επιφανεια δινει αριστο στοχο στα πιστολια στο μπλοκο που σημαινει σε πιανουν πολυ γρηγοροτερα και με μεγαλυτερη ακριβεια ,ορισμενοι λεπτολογοι το αποφυγουν αυτο και κανουν ως και την μπροστινη πινακιδα τους ματ (!)
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και έβαλα τις extra νίκελ γραμμές στη μάσκα. Πιστεύω ότι δείχνει πολύ ωραίο. Έχω πάρει και τα νίκελ για τις γρίλιες που βρίσκονται στα προβολάκια ομίχλης αλλά το σκέφτομαι ακόμα. Μάλλον θα πάει πολύ ;) .

παρα πολυ ομορφο αποτελεσμα!!!

να σε ρωτησω ,τα παρηγγειλες απο ελλαδα η' απο το ιντερνετ?????κοστος?

ειναι κατι αντιστοιχο με αυτο http://global.ebay.com/gbh/viItem?ItemId=170263101995 ??????

Link to comment
Share on other sites

Τα νίκελ τα πήρα από εδώ

http://cgi.ebay.de/VW-Passat-3C-Chrom-Zier...%3A1|240%3A1318

Κόστος για τις γρίλιες κάτω από την πινακίδα απ' ότι βλέπω θα βγουν μαζί με μεταφορικά 21Ε.

Εγώ πήρα και για τα προβολάκια οπότε πήγε ακριβότερα

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Αναστο με βοηθησες να βρω αυτο που εψαχνα εδω και καιρο.Πολυ ομορφο αποτελεσμα θα προχωρησω και γω σε παραγγελια.

Μπηκαν ευκολα??

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτοκόλητα. Απλά πρέπει να καθαρίσεις καλά την επιφάνεια. Επίσης πριν τα κολήσεις δοκίμασέ τα πως θα κάτσουν. Δηλ. σε εμένα για να χωρέσουν τέλεια έπρεπε στο ξεκίνημα του κολήματος να ακουμπήσει καλά το νίκελ στα πλαϊνά της μάσκας γιατί μετά σου περισσεύει.Γι΄αυτό πριν τα κολήσεις κάνε μια δοκιμή, γιατί μετά δεν ξεκολάνε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.