Jump to content
OrEsTiS82

Τιμες για φιμέ τζαμια στο Passat

Recommended Posts

Παιδια ενδιαφερομαι να βαλω φιμέ τζαμια, στην γειτονια μου εχει ενα μαγαζι η lummar,στην ιστοσελιδα γραφει οτι κοστιζει 222 ευρω,εχω δει δουλειες τους και ειναι καλοι,εχετε παει σε αλλα μαγαζια να μου πειτε τιμες και εντυπωσεις;

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Tο θεμα δεν ειναι τοσο η μεμβρανη οσο η τοποθετηση τους.

Ολες οι εταιρειες πλεον δινουν εγγυηση εφ ορου ζωης,οπως η 3μ και η llumar.

Σε ποια περιοχη εισαι μηπως καποιο αλλο μελος εχει βαλει και μπορει να σου πει εντυπωσεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Tο θεμα δεν ειναι τοσο η μεμβρανη οσο η τοποθετηση τους.

Ολες οι εταιρειες πλεον δινουν εγγυηση εφ ορου ζωης,οπως η 3μ και η llumar.

Σε ποια περιοχη εισαι μηπως καποιο αλλο μελος εχει βαλει και μπορει να σου πει εντυπωσεις κτλ.

Φιλε μου εγω μενω πολυ κοντα στο καταστημα της Lummar στο Νεο Ψυχικο,μαλλον εκει θα παω να τα βαλω γιατι εχω δει οτι κανει πολυ καλη δουλεια στην τοποθετηση τους.

Περιπου 220ευρω κανουν , οσοι ειχατε βαλει ποσο ειχατε πληρωσει;

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα τα εβαλα 160 € 3Μ με εφ'ορου ζωης εγγυηση πριν απο 2 χρονια κ ακομα τπτ...Τα φιμε ειναι μια χαρα ακομα...Φυσικα η τιμη ειναι για επαρχεια...

Πολυ καλη τιμη τα 160 ευρω, αλλα στην Αθηνα δεν νομιζω να βρει καποιος τοσο καλη τιμη...

Link to comment
Share on other sites

Μαζι με μπροστινο?

μπορουμε να βαλουμε μπροστα μεμβρανη? περναει κτεο?

και αν ναι, θα ειναι αντιηλιακη? η μονο για τα θραυσματα?

καμια πληροφορια?

(ρεκορ ερωτησεων στο πρωτο μου ποστ tongue.gif )

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να βαλουμε μπροστα μεμβρανη? περναει κτεο?

και αν ναι, θα ειναι αντιηλιακη? η μονο για τα θραυσματα?

καμια πληροφορια?

(ρεκορ ερωτησεων στο πρωτο μου ποστ tongue.gif )

Ολες οι μεμβρανες ειναι αντιηλιακες.

Για ποια θραυσματα μιλας?Για αυτα απο τα αλλα αυτοκινητα ή σε περιπτωση που σπασει το τζαμι?

Το αν ειναι νομιμες ή οχι,θα ακουσεις πολλες και διαφορες αποψεις.

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να βαλουμε μπροστα μεμβρανη? περναει κτεο?

και αν ναι, θα ειναι αντιηλιακη? η μονο για τα θραυσματα?

καμια πληροφορια?

(ρεκορ ερωτησεων στο πρωτο μου ποστ tongue.gif )

Φιλε μπαινει στο μπροστινο το νουμερο 1 της lumar.Εγω αυτο το εχω βαλει και δεν φαινεται και περασε κτεο κανονικα.Τωρα η lumar δεν βαζει στο εμπρος αλλα υπαρχουν καποιοι που βαζουν

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπαινει στο μπροστινο το νουμερο 1 της lumar.Εγω αυτο το εχω βαλει και δεν φαινεται και περασε κτεο κανονικα.Τωρα η lumar δεν βαζει στο εμπρος αλλα υπαρχουν καποιοι που βαζουν

ευχαριστω φιλε

θα το εχω υποψη μου

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΦΙΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΝΟΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΤΟΥ 2008 ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΜΕ ΤΖΑΜΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΣΤΟ ΚΑΘΕ ΤΖΑΜΙ (ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΑΝΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ) ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ. ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΗΣ LLUMAR (TITANIUM) ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΙΣΩ ΤΖΑΜΙΑ. ΤΑ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΜΕΜΒΡΑΝΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΑΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟΡΡΟΦΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΥΠΕΡΙΩΔΕΙΣ ΑΚΤΙΝΕΣ. ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΣΕ ΤΡΩΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΑΝ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΤΑ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΗΜΟ ΓΙΑ ΤΑ ΦΙΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ. ΒΛΕΠΕΤΕ ΨΑΧΝΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΣΕ ΓΡΑΦΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΟΝΤΑΣ ΝΕΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα χθες εναν αγνωστο που τοποθετει φιμε τζαμια,και του λεω ποσο κοστιζει, μου λεει 220 ευρω (εχουν βαλει και "πλαφόν",ολοι τοσα ζητανε αντιγραφουν την Lummar tongue.gif

Του λεω αμα φερω και ενα φιλο που θελει να βαλει θα εχουμε καλυτερη τιμη; και μου λεει ο ξεφτιλας ναι 10%, σιγα ρε καραμήτρο!!!!!!! τι ειναι 10% οταν σου κοστιζουν οι μεμβρανες κατω απο 30 ευρω (χονδρικη) που τις αγοραζει και βγαζει καθαρο κερδος ανα αυτοκινητο περιπου 200 ευρω.

Για τοσο κλεφτες μιλαμε! αλλα φταιμε εμεις τοσα χρονια που παμε και τα σκάμε,να πω οτι ηταν φανοποιος που εκει χρειαζεται ταλεντο και εισαι μες στις καρκινογόνες μπογιες να πω να τα σκάσω $$$, αλλα να σκαμε 220 ευρω σε εναν τρόμπα που θα βγαλει καθαρο κερδος 200 ευρω μεσα σε '20 λεπτάκια που θα χρειαστει να τα τοποθετησει ειναι κανονικη κλεψια.

Βεβαια δεν τους νοιαζει αν δεν πας, θα παει καποιος αλλος και παλι καθαρο κερδος βγαζει αφου αγοραζει κατι 20 ευρω (τις μεμβρανες) και βγαζει 200 καθαρά!

Τι λετε συμφωνειτε με τα παραπανω; ;)

Link to comment
Share on other sites

θέλει και λίγο τέχνη αλλά ότι είναι κλεψιά είναι κλεψιά...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΦΙΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΝΟΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΤΟΥ 2008 ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΜΕ ΤΖΑΜΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΣΤΟ ΚΑΘΕ ΤΖΑΜΙ (ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΑΝΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ) ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ. ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΗΣ LLUMAR (TITANIUM) ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΙΣΩ ΤΖΑΜΙΑ. ΤΑ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΜΕΜΒΡΑΝΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΑΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟΡΡΟΦΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΥΠΕΡΙΩΔΕΙΣ ΑΚΤΙΝΕΣ. ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΣΕ ΤΡΩΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΑΝ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΤΑ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΣΤΗΜΟ ΓΙΑ ΤΑ ΦΙΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ. ΒΛΕΠΕΤΕ ΨΑΧΝΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΣΕ ΓΡΑΦΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΟΝΤΑΣ ΝΕΕΣ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ

Δλδ αν πας να βάλεις φιμε είτε σε λουμαρ , είτε σε 3Μ , θα σου βάλουν αυτοκόλλητο μόνο στα πίσω και στα μπροστά όχι ?? Επίσης θα πρέπει να βάλεις κι άλλη διαφάνεια στα μπροστά για να έχει το σηματάκι ότι είναι με τις προδιαγραφές και να μην σε γράψουν ?

Link to comment
Share on other sites

στο πασσάτ έβαλα Foliatec 3 νούμερο σε όλα τα τζάμια (όχι βέβεα το παρμπριζ το μπροστινό) 160 ευρά μου έβαλε 5 αυτοκόλλητα στα τζάμια πριν περάσει τις μεμβράνες μου έδωσε ένα χαρτή για το ΚΤΕΟ μου είπε το παιδί που της τοποθέτησε ότι δεν σε γράφει η αστυνομία και μία φορά προ ολίγων ημερών που με σταμάτισαν και τους έδιξα το χαρτί έφυγα άνετος κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

εγω στο passataki μου τα εβαλα τα φιμε 180 ευρω πριν απο εναμιση χρονο-(Αθηνα οχι επαρχια) και το συγκεκριμενο μαγαζι εχει ακομα τιν ιδια τιμη(πηγα προσφατα και το cc του αδερφου μου).Παρα πολυ καλη δουλεια,εννοειται εγγυηση,και το σημαντικοτερο,το παλικαρακι δεν ξηλωνει ταπετσαριες ωστε να τριζουν μετα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!!! Έχει βάλει κάποιος μεμβράνες στο CC του; Με νοιάζει αυτός που θα τις βάλει να μην ανοίξει ταπετσαρίες. Για πείτε αν έχετε βρει κάποιον (και τιμούλα αν γίνεται) :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξέχασα να το αναφέρω!!

εγω εβαλα στο cc του αδερφου μου με 180ε πολυ καλη δουλεια εγγυηση κ.τ.λ και κυριως δεν εβγαλε ταπετσαριες κατα την τοποθετηση αν σ ενδιαφερει πες μου να σου στειλω το τηλ α ξεχασα να σου πω εχω βαλει και στο δικο μου το πασατ,2 χρονια τωρα ουτε μια φυσσαλιδα γενικα κανενα παραπονο

Link to comment
Share on other sites

Σε εκείνο το ποστ απλά αναφέρουμε τιμή. Εμένα με νοιάζει κυρίως ο τρόπος τοποθέτησης.

εγω εβαλα στο cc του αδερφου μου με 180ε πολυ καλη δουλεια εγγυηση κ.τ.λ και κυριως δεν εβγαλε ταπετσαριες κατα την τοποθετηση αν σ ενδιαφερει πες μου να σου στειλω το τηλ α ξεχασα να σου πω εχω βαλει και στο δικο μου το πασατ,2 χρονια τωρα ουτε μια φυσσαλιδα γενικα κανενα παραπονο

Έχεις πμ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.