Jump to content
Zouperman

Λαμπες σε νεο Scirocco

Recommended Posts

καλησπερα,

θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου πει τι τυπου λαμπες φοραει το νεο Scirocco

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καπως καθυστερημενα αλλα τωρα το θυμηθηκα:

Την προηγουμενη βδομαδα αν δεν κανω λαθος ειχε ή το AutoBild ή το AutoΤριτη

ενα συγκριτικο αναμεσα στα φωτα των νεων αυτοκινητων, αναμεσα τους τα Scirocco και Golf 6.

Οταν θα παω σπιτι θα προσπαθησω να σκαναρω τις σελιδες και να τις ανεβασω

να τις δειτε για οσους δεν το αγορασανε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν ειναι να ανεβασεις καποιο αρθρο φροντισε να ειναι συμφωνο με τους ορους χρησης του forum σχετικα με τις δημοσιευσεις.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανει πω αλλαζουν οι λαμπες?(μπροστα) ο Παζαροπουλος μου ειπε οτι δεν ειναι ευκολο...να το παιδεψω μονος μου?

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις κάτι τέτοιο βγάλε και φωτογραφίες με επεξηγήσεις για να φωτίσεις και μας, που ακόμα δεν το έχουμε παραλάβει!

Link to comment
Share on other sites

τελικα οι αντιπροσωπιες μας ελουν τακτικους πελατες ακομα και για τις λαμπες..

το παιδεψα λιγο και τις αλλαξα μονος μου. ειναι οπως στο golf v

οταν πας να τις ξεκουμπωσεις στριβοντας τες προσοχη να θυμαστε πως βγηκαν (καντε ενα σημαδακι με μαρκαδορο πανω στο ντουι και ενα πανω στο φαναρι για να θυμαστε που ακριβως ειναι η εγκοπη)

μετα ολα ειναι πολυ ευκολα

Link to comment
Share on other sites

τελικα οι αντιπροσωπιες μας ελουν τακτικους πελατες ακομα και για τις λαμπες..

το παιδεψα λιγο και τις αλλαξα μονος μου. ειναι οπως στο golf v

οταν πας να τις ξεκουμπωσεις στριβοντας τες προσοχη να θυμαστε πως βγηκαν (καντε ενα σημαδακι με μαρκαδορο πανω στο ντουι και ενα πανω στο φαναρι για να θυμαστε που ακριβως ειναι η εγκοπη)

μετα ολα ειναι πολυ ευκολα

Φώτο δεν έβγαλες! :D

Link to comment
Share on other sites

βρε!!! τι φωτο να βγαλεις? ισα ισα που χωραει το χερι σου να μπει εκει μεσα!!!

Γι αυτό είπα Φώτο για να δούμε πως είναι σε αυτό το σημείο. Φυσικά, όχι! να βάλεις την φωτογραφική μέσα, απλά από πάνω και πλάγια ώστε να δείχνει κατά κάποιο τρόπο το σημείο ώστε να πάρουμε μια γεύση. tongue.gif Τεσπα οκ όλα καλά! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω αλλάξει ΟΛΕΣ τις λάμπες... και τα πορείας .. και τα Daylight... Το ξέρω ότι είναι λίγο στριμωχτά ... αλλά είναι ΕΥΚΟΛΟ!!!!

Όσο για τα κάτω... είναι πολύ εύκολο... απλά συρταρωτά βγαίνει το καπάκι του προβολέα ομίχλης... και τραβάς το λαμπάκι από πίσω (είναι κουμπωτό)

Έχω βάλει λάμπες Η7 και 5w5 που βγάζουν ΚΑΤΑΣΠΡΟ με λίιιιιιγο... γαλάζιο χρώμα... και τα κάνει να δείχνουν ακριβώς ίδιο με XENON)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε solaris να ρωτήσω κάτι;άλλαξες τις λάμπες για αισθητικούς λόγους ή δεν έχουν έντονο φώτισμό οι μαμα;και αν μπορείς να πείς το κόστος;

Σε μιαμιση ώρα πάω να το πάρω!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε solaris να ρωτήσω κάτι;άλλαξες τις λάμπες για αισθητικούς λόγους ή δεν έχουν έντονο φώτισμό οι μαμα;και αν μπορείς να πείς το κόστος;

Σε μιαμιση ώρα πάω να το πάρω!!!!!!!!!!!!

Καθαρά αισθητικούς λόγους...

Βγάζει καλό φωτισμό το Scirocco...αλλά μετά από αυτές τις λάμπες... που είχα βάλει και στο GOLF GT... η εργοστασιακές μου φαίνονται... υπερβολικά κιτρινίλα... Οι καινούργιες είναι της RAZO και βγάζουν 4550k που είναι γαλαζο-άσπρο χρώμα... ΑΚΡΙΒΩΣ σαν XENON... Τις είχα πάρει από AUTOPLUS με 49ευρώ την ΜΙΑ!!!! Τσουχτερές... αλλά αξίζουν... Γενικά αν είναι να πάρεις άλλες λάμπες... να μην πάρεις ΚΑΤΩ από 4000 kelvin ... θα είναι κίτρινο πάλι....

Μετά άλλαξα και τις κάτω λάμπες σε RAZO 5w5 σε λευκό χρώμα... για να ταιριάζει με τις πάνω...με 20ευρώ το ΣΕΤ... αν και έχω παραγγείλει για κάτω λάμπες LED για να φωτίζουν σαν αυτές που έχουν τα AUDI

Το Scirocco γενικά φωτίζει καλά... αν και είναι λίγο ΧΑΜΗΛΑ... Η απλά στο GT ήταν πολύ ψηλά..... πάντως έχω την αίσθηση ότι θα έπρεπε να φωτίζει λίγο πιο ψηλά

Link to comment
Share on other sites

Φίλε solaris να ρωτήσω κάτι;άλλαξες τις λάμπες για αισθητικούς λόγους ή δεν έχουν έντονο φώτισμό οι μαμα;και αν μπορείς να πείς το κόστος;

Σε μιαμιση ώρα πάω να το πάρω!!!!!!!!!!!!

¶ντε με το καλό! Και πού είσαι, βγάλε και μερικές φώτο για μας τα λιγούρια που το περιμένουμε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα!!!!το αυτοκίνητο είναι ΦΟΒΕΡΟ!Δεν έχω λόγια!Φώτο θα δείτε μάλλον αύριο!

Κ μια απορία για τη λειτουργία των φώτων:

Μόλις βάζω μπρος -ο διακόπτης των φώτων είναι στο 0- ανάβουν τα μεσσαία φώτα και μένουν σβηστά τα φώτα του ταμπλό.

Στην "πρώτη" σκάλα - αυτή που έχει το πράσινο σύμβολο- σβήνουν τα μεσσαία φώτα και ανάβουν τα φώτα του ταμπλό.

Στη "δεύτερη" σκάλα ανάβουν και τα μεσσαία φώτα και τα φώτα του ταμπλό.

Στις δύο πρώτες περιπτώσεις είναι φυσιολογικό αυτο που συμβαίνει;

Υ.Γ. Δεν έχω βάλει κάποιο απο τα πακέτα φωτισμού

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα!!!!το αυτοκίνητο είναι ΦΟΒΕΡΟ!Δεν έχω λόγια!Φώτο θα δείτε μάλλον αύριο!

Κ μια απορία για τη λειτουργία των φώτων:

Μόλις βάζω μπρος -ο διακόπτης των φώτων είναι στο 0- ανάβουν τα μεσσαία φώτα και μένουν σβηστά τα φώτα του ταμπλό.

Στην "πρώτη" σκάλα - αυτή που έχει το πράσινο σύμβολο- σβήνουν τα μεσσαία φώτα και ανάβουν τα φώτα του ταμπλό.

Στη "δεύτερη" σκάλα ανάβουν και τα μεσσαία φώτα και τα φώτα του ταμπλό.

Στις δύο πρώτες περιπτώσεις είναι φυσιολογικό αυτο που συμβαίνει;

Υ.Γ. Δεν έχω βάλει κάποιο απο τα πακέτα φωτισμού

Ελα τασο μόλις εγραφα για σενα, που είσαι? ναι φίλε μου ετσι είναι τα φώτα στα φώτα ημερας δεν είναι αναμένος ο πίνακας οργάνων, καλοτάξιδο το αμάξι νασε καλά να το χαρείς ότι θες ρώτα για τυχον απορείες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σωτήρη σ'ευχαριστώ για τις ευχές και για τη βοήθεια!Είναι σούπερ το αυτοκίνητο!!!!!!!! και μια φώτο απο το κινητό μου! το βραδυ θα κοιτάξω να ανεβάσω και μερικές ακόμη!

post-10323-1234883024_thumb.jpg

Edited by tassos_th
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σωτήρη σ'ευχαριστώ για τις ευχές και για τη βοήθεια!Είναι σούπερ το αυτοκίνητο!!!!!!!! και μια φώτο απο το κινητό μου! το βραδυ θα κοιτάξω να ανεβάσω και μερικές ακόμη!

Πανέμορφο, στην αρχή στην έκθεση αυτό το χρώμα είχα διαλέξει, μετά το άλλαξα σε κόκκινο! Μπήκες στο πάνθεον και εσύ!

http://profile.imageshack.us/user/archery5...imag0026xl9.jpg ;)

Υ.Γ. Θεωρώ ότι είμαστε off topic ;) . Και ζητώ συγνώμη από τα μέλη!

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα!!!!το αυτοκίνητο είναι ΦΟΒΕΡΟ!Δεν έχω λόγια!Φώτο θα δείτε μάλλον αύριο!

Κ μια απορία για τη λειτουργία των φώτων:

Μόλις βάζω μπρος -ο διακόπτης των φώτων είναι στο 0- ανάβουν τα μεσσαία φώτα και μένουν σβηστά τα φώτα του ταμπλό.

Στην "πρώτη" σκάλα - αυτή που έχει το πράσινο σύμβολο- σβήνουν τα μεσσαία φώτα και ανάβουν τα φώτα του ταμπλό.

Στη "δεύτερη" σκάλα ανάβουν και τα μεσσαία φώτα και τα φώτα του ταμπλό.

Στις δύο πρώτες περιπτώσεις είναι φυσιολογικό αυτο που συμβαίνει;

Υ.Γ. Δεν έχω βάλει κάποιο απο τα πακέτα φωτισμού

Ναι έτσι είναι... Είναι η νέοι κανονισμοί που αφορούν το Day Light Driving από την Ευρωπαϊκή Ένωση...

Εγώ που έχω αλλάξει λάμπες στα μεσαία ... και έχω βάλει ακριβές (49ευρώ η μία) έχω πάντα στο αμάξι τα φώτα στα "θέσης" (στο πράσινο) για να είναι κλειστά τα πορείας... Βέβαια ανάβουν τα φώτα μέσα στο αμάξι... αλλά ταιριάζουν με το RCD 510 που έχω :)

Απλά μην ξεχνάς την ημέρα να βάζεις ξανά τα φώτα στο '0' όταν είναι να παρκάρεις... και φύγεις.. γιατί δεν θα σβήσουν τα φώτα... ούτε μέσα...ούτε έξω

Link to comment
Share on other sites

ρε σολ πως βγαινουν τα μικρα(ψειρες)? εχουν βιδες? ετσι μου ειπαν στον φιλοσιδη.

αγορασα led απο τον σουμα και θελω να τα δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.