Jump to content
R1der

Κρύσταλλα ή μεμβράνες;

Recommended Posts

Είμαι πολύ κοντά στην παραγγελία του cc και μου έχει απομείνει ένα τελευταίο δίλλημα. Θέλω να βάλω φιμέ και σκέφτομαι 2 εκδοχές. Η μία είναι να το φέρω με φιμέ κρύσταλλα στα πίσω παράθυρα και πίσω παρμπρίζ και να βάλω μετά μεμβράνες στα μπροστινά στον ίδιο τόνο και η άλλη να βάλω κατευθείαν μεβράνες σε όλα (πλην του μπροστά παρμπρίζ εννοείται).

Το δίλλημα μου δεν είναι οικονομικό αλλά ο τόνος του φιμέ. Τα εργαστασιακά κρύσταλλα είναι αρκετά φιμέ και βάζοντας αντίστοιχες μεμβράνες μπροστά θα έχω αρκετά σκούρα φιμέ στο αμάξι. Θα το προτιμούσα πιο light οπότε μετά πάω αναγκαστικά σε μεμβράνες παντού γιατί θα είναι κακάσχημο αν μπουν στα μπροστινά παράθυρα πιο ανοιχτά φιμέ από πίσω. Δικές σας γνώμεις - εμπειρίες στο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ειναι καθολου ασχημο...Μπροστα βαλε πιο light και πισω ασε τα εργοστασιακα..

+1,συμφωνω απολυτα,θα δειχνει πολυ ομορφο!

Link to comment
Share on other sites

με φωτο δεν θα μπορεσεις να καταλαβεις την διαφορα,μαλλον το ιδιο θα σου φαινεται.

αν εισαι τυχερος και δεις κανενα στον δρομο θα ειναι πολυ καλυτερα.

παντως μην σε προβληματιζει ,θα ειναι πολυ ομορφο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι σκέφτομαι να κάνω και εγω στο scirocco να βάλω μπροστά πιο light. Πίσω θα έχει τα εργοστασιακά ;)

:D :D :D

πολυ καλη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι σκέφτομαι να κάνω και εγω στο scirocco να βάλω μπροστά πιο light. Πίσω θα έχει τα εργοστασιακά :D

Το ίδιο θα έκανα και ΄γω. B)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω ότι με πείθετε. Δε θυμάμαι ποια εταιρία έχει 5 σκάλες η Lumar ή η 3Μ; Θα έλεγα ότι τα εργοστασιακά είναι 3άρια, οπότε με ένα 2άρι στα μπροστινά θα είναι ότι πρέπει, ε;

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να βαλω στον οδηγο-συνοδηγο την τελευταια σκαλο που επιτρεπετε και απο κει και πισω 1 σκαλα σκουροτερη και ας ειναι παρανομα tongue.giftongue.gif ....Ποτε θα μας γ@μισουν δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να βαλω στον οδηγο-συνοδηγο την τελευταια σκαλο που επιτρεπετε και απο κει και πισω 1 σκαλα σκουροτερη και ας ειναι παρανομα tongue.giftongue.gif ....Ποτε θα μας γ@μισουν δεν ξερω!

Προσωπικα θα εβαζα κρυσταλλα και λιγο πιο ανοιχτα μπροστα.

Υ.Γ. Καλα εχουν να πεσουν κτ 80αρια και κτ αφαιρεσεις διπλωματων που θα πανε συννεφο. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου το παρειγειλα εργοστασιακο και θα βαλω στα μπροστα πιο μετα και αυτο γιατι ακριβως απεναντι απο το σπιτι μου το εχει ενας γειτονας και δεν μου φαινετε πολυ σκουρα φιμε.ειναι το ενδιαμεσο σαν και αυτο που εχω στο αυτοκινητο που εχω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να βαλω στον οδηγο-συνοδηγο την τελευταια σκαλο που επιτρεπετε και απο κει και πισω 1 σκαλα σκουροτερη και ας ειναι παρανομα tongue.giftongue.gif ....Ποτε θα μας γ@μισουν δεν ξερω!

σύμφωνα με το νομο που υποτιθεται ισχυει για τα φιμε (λεμε τωρα) αν δεν εχεις στο μπροστα και εχεις στου οδηγου συνοδηγου μεχρι 4ο σταδιο δε σε γραφουν.εχω φιλαρακι οπου εχει 5ο σταδιο παντου και μπροστα 3ο.δεν τον εχουν γραψει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με το νομο που υποτιθεται ισχυει για τα φιμε (λεμε τωρα) αν δεν εχεις στο μπροστα και εχεις στου οδηγου συνοδηγου μεχρι 4ο σταδιο δε σε γραφουν.εχω φιλαρακι οπου εχει 5ο σταδιο παντου και μπροστα 3ο.δεν τον εχουν γραψει ποτε.

Παιδια νομιζω οτι αμα εχεις χαρτι απο οφθαλμιατρο οτι εχεις προβλημα στα ματια (και καλα στον ηλιο) δεν σε γραφουν,δεν ξερω αμα ισχυει βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οσο σκουρα και να εχετε το κολπο ειναι ενα...Αυτο ειναι για οποιον εχει οροφη!Αν σας σταματησουν απλα ανοιγετε οροφη και μπαινει φως μεσα απο πανω!Παραπλανει τον μπατσο γτ φαινετε αρκετα ανοιχτο λογο του φωτος που ερχετε απο μεσα!Το εχουμε κανει με φιλαρακι που ειχε φιμε παντου τελευταιο σταδιο και την γλυτωσαμε!

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με το νομο που υποτιθεται ισχυει για τα φιμε (λεμε τωρα) αν δεν εχεις στο μπροστα και εχεις στου οδηγου συνοδηγου μεχρι 4ο σταδιο δε σε γραφουν.εχω φιλαρακι οπου εχει 5ο σταδιο παντου και μπροστα 3ο.δεν τον εχουν γραψει ποτε.

Αναλογα σε τι μαλακα θα πεσεις και αν θελει να να γραψει!Αν θελει να σε γραψει για να κανει διακοπες δεν τη γλυτωνεις...Εδω φιλο με RC που στα πισω εχει φιμε απο τη μανα του τον γραψανε!Δεν ακουνε τπτ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οσο σκουρα και να εχετε το κολπο ειναι ενα...Αυτο ειναι για οποιον εχει οροφη!Αν σας σταματησουν απλα ανοιγετε οροφη και μπαινει φως μεσα απο πανω!Παραπλανει τον μπατσο γτ φαινετε αρκετα ανοιχτο λογο του φωτος που ερχετε απο μεσα!Το εχουμε κανει με φιλαρακι που ειχε φιμε παντου τελευταιο σταδιο και την γλυτωσαμε!

Α, ωραία. Θα βάλω ηλιοροφή οπότε no problem!!! :unsure:

Αναλογα σε τι μαλακα θα πεσεις και αν θελει να να γραψει!Αν θελει να σε γραψει για να κανει διακοπες δεν τη γλυτωνεις...Εδω φιλο με RC που στα πισω εχει φιμε απο τη μανα του τον γραψανε!Δεν ακουνε τπτ..

Τον γράψανε για τα εργοστασιακά; Αν δεν απατώμαι έχει και τα απαραίτητα χαρτιά σε αυτή την περίπτωση. Κακώς αν δεν το κυνήγησε ο φίλος σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.