Jump to content
CHRISTOSMK5

Diafores Golf V

Recommended Posts

γεια σας παιδιά έχω ένα GOLF V 2.0 tdi 140 ps ξέρει κανένας τι μηχανικές διαφορες έχει με τον κινητήρα που φοράει το GOLF V GT tdi το 2λίτρο με 170 ps!!!τα φωτα σας παιδιά ευχάριστω εκ των προτερων

----------------------------------------------------------------------------------------

gia sas paidia exo ena GOLF V 2.0 tdi 140 ps kserei kanenas ti mixanikes diafores exei me ton kinitira poy foraei to GOLF V GT tdi to 2litro me 170 ps!!!ta fotasas paidia eyxaristo ek ton proteron

ξέρω ότι το 2.0 tdi με τα 140ps φοράει turbo garrett gt1749να και το 2.0 tdi με τα 170 ps φοράει garrett gt 1729vc ξέρει κανένας να μου τι σε τι διαφέρουν αυτά τα 2 τούρμπο?

----------------------------------------------------------------------------------------

ρε παιδιά δεν γνωρίζει κανένας τίποτα??? new_wasntme.gif

Εγινε συγχωνευση των διαδοχικων δημοσιευσεων

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσκολο να σου απαντήσει κάποιος καθώς το συγκεκριμένο μοντέλο κυκλοφορεί μόνο επαρχία. Και δεν το έχουν και πολλοί, οπότε αυτό κάνει ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα. Αν το δει κάποιος με ΕΤΚΑ και σου πει, έχει καλώς. Διαφορετικά σε βλέπω να ρωτάς την αντιπροσωπία.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω φιλε μου dubber stoilas την είχα βάλει να δω πως είναι και βαριόμουνα να την αλλάξω όλο την άφηνα για αργότερα !!!είναι λίγο μικρή e??? :blink:

Δύσκολοι καιροί για TDIάκηδες φίλε μου! Για όσο τουλάχιστον επικρατούν οι ηλίθιες απαγορεύσεις σε Αθήνα-Θεσ/νίκη...

στο θέμα tuning πραγαμτικά δυσκολοι καιροί για τα tdi και αυτό γιατί δεν υπάρχουν tdiakides εκτος από τους ταρίφες και εμενα!!!τουλάχιστον έχω οικονομία στο καύσιμο!!! ;)

Εγινε συγχωνευση των διαδοχικων δημοσιευσεων

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

sto thema tuning pragamtika dyskeloi kairi gia ta tdi kai ayto giati den yparxoun tdiakides ektos apo toys tarifes kai emena!!!toylaxiston exo oikonomia sto kaysimo!!! :wacko:

Πόσα χιλιόμετρα σου βγάζει με ένα φουλάρισμα?

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

Αϊτέ σιγά σιγά να μαζευόμαστε :)

Πέραν του τούρμπο ο δικός μας κινητήρας είναι 8v ενώ τα 170αρια είναι 16v.

Από καταναλώσει εμενα ψιλό καίει λίγο (6-6.5 lt/100) είναι και ο δρόμος που το δουλεύω λίγο μυστήριος και μου βγάζει με ένα γέμισμα κοντά στα 850-900 χιλιόμετρα άσχετα αν το Computer μου δείχνει 1130 όταν το γεμίζω.

Link to comment
Share on other sites

Από καταναλώσει εμενα ψιλό καίει λίγο (6-6.5 lt/100) είναι και ο δρόμος που το δουλεύω λίγο μυστήριος και μου βγάζει με ένα γέμισμα κοντά στα 850-900 χιλιόμετρα άσχετα αν το Computer μου δείχνει 1130 όταν το γεμίζω.

:)<_<:lol::lol::heart::heart: καιει?ε τοτε εγω με τα 14-15lt ειμαι ηδη κατεστραμενος οικονομικα!

Edited by tolisgti
Link to comment
Share on other sites

Πόσα χιλιόμετρα σου βγάζει με ένα φουλάρισμα?

με ένα φουλάρισμα κάνω περίπου 800 με 850 χιλιόμετρα!!! :D

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Από καταναλώσει εμενα ψιλό καίει λίγο (6-6.5 lt/100) είναι και ο δρόμος που το δουλεύω λίγο μυστήριος και μου βγάζει με ένα γέμισμα κοντά στα 850-900 χιλιόμετρα άσχετα αν το Computer μου δείχνει 1130 όταν το γεμίζω.

:D:rolleyes::blink::blink::blink::blink: καιει?ε τοτε εγω με τα 14-15lt ειμαι ηδη κατεστραμενος οικονομικα!

εμείς αδερφέ είμαστε για φυλακή!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του φορουμ.

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Αϊτέ σιγά σιγά να μαζευόμαστε :D

Πέραν του τούρμπο ο δικός μας κινητήρας είναι 8v ενώ τα 170αρια είναι 16v.

Από καταναλώσει εμενα ψιλό καίει λίγο (6-6.5 lt/100) είναι και ο δρόμος που το δουλεύω λίγο μυστήριος και μου βγάζει με ένα γέμισμα κοντά στα 850-900 χιλιόμετρα άσχετα αν το Computer μου δείχνει 1130 όταν το γεμίζω.

:rolleyes: ναι φιλε μου να μαζευόμαστε!!!!!

σίγουρα???γιατί νομίζω ότι ο 2.0 tdi 140ps με τον 2.0 tdi με 170 ps έχει άλλη εξάτμιση,turbo,και άλλο πρόγραμμα!!νομίζω όμως ότι είναι 16v και οι δυο κινητήρες! είσαι σίγουρος ότι το 2.ο tdi 140 ps είναι 8v???Και εμενα πριν βάλω ζαντολάστιχα κάπου εκεί ήταν η κατανάλωση αλλα από όταν άλλαξα ανέβηκε λίγο!αλλα ήταν αναμενόμενο!!!

Θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του φορουμ.

Από καταναλώσει εμενα ψιλό καίει λίγο (6-6.5 lt/100) είναι και ο δρόμος που το δουλεύω λίγο μυστήριος και μου βγάζει με ένα γέμισμα κοντά στα 850-900 χιλιόμετρα άσχετα αν το Computer μου δείχνει 1130 όταν το γεμίζω.

:blink::blink::blink::lol::lol::lol: καιει?ε τοτε εγω με τα 14-15lt ειμαι ηδη κατεστραμενος οικονομικα!

μακάρι τόλη να είχαμε και εμείς 2??ps και ας έκαιγε λίγο παραπάνω tongue.gif

emeis aderfe eimaste gia fylaki!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Axxxxx μακάρι να είχα τα αλογακια σας!!!!αλλα έχω μονο 140 :blink:

Εγινε συγχωνευση των διαδοχικων δημοσιευσεων

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

me ena foylarisma kano peripoy 800 me 850 xiliometra!!! :D

αφου πας σαν τη κοτα ρε Χρησταρα,στα 50 χιλ. εχεις κουμπωσει τη 5η!

ο υπολογιστης ταξιδιου σου δεν εχει δειξει ποτε διψηφιο νουμερο στη καταναλωση!

μετα το DAIHATSU CUORE θα εισαι ο επομενος που θα του απονειμουν χρυσο μεταλιο οικονομιας! :lol::lol::(:cry:

Link to comment
Share on other sites

αφου πας σαν τη κοτα ρε Χρησταρα,στα 50 χιλ. εχεις κουμπωσει τη 5η!

ο υπολογιστης ταξιδιου σου δεν εχει δειξει ποτε διψηφιο νουμερο στη καταναλωση!

μετα το DAIHATSU CUORE θα εισαι ο επομενος που θα του απονειμουν χρυσο μεταλιο οικονομιας! :lol::(:cry::cry:

:D hehehe σαν την κότα!!!!τελικά είναι γρήγορες οι κότες e και δεν τις είχα σε εκτίμηση!!!! :lol:

Θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του φορουμ.

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

:) hehehe σαν την κότα!!!!τελικά είναι γρήγορες οι κότες e και δεν τις είχα σε εκτίμηση!!!! :o

Θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του φορουμ.

sorry alla dystixos o ypologistismoy den exei ellinika gia ayto grafo me latinikoys xaraktires!!!

Link to comment
Share on other sites

:) ναι φιλε μου να μαζευόμαστε!!!!!

σίγουρα???γιατί νομίζω ότι ο 2.0 tdi 140ps με τον 2.0 tdi με 170 ps έχει άλλη εξάτμιση,turbo,και άλλο πρόγραμμα!!νομίζω όμως ότι είναι 16v και οι δυο κινητήρες! είσαι σίγουρος ότι το 2.ο tdi 140 ps είναι 8v???Και εμενα πριν βάλω ζαντολάστιχα κάπου εκεί ήταν η κατανάλωση αλλα από όταν άλλαξα ανέβηκε λίγο!αλλα ήταν αναμενόμενο!!!

Nαι είναι 8v γιαυτo άλλωστε δουλεύει και εξευτελιστικά χαμηλά! θα το δεις άλλωστε όταν θα πας να αλλάξεις ιμάντα.

Σίγουρα θα έχει διαφορετική χαρτογραφήσει και εξατμίσει αφού μιλάμε για άλλο κινητήρα...

μακάρι τόλη να είχαμε και εμείς 2??ps και ας έκαιγε λίγο παραπάνω tongue.gif

Axxxxx μακάρι να είχα τα αλογακια σας!!!!αλλα έχω μονο 140 :lol:

Eδώ έχουμε θέμα και μπριζομα! :lol:

Mε το πρόγραμμα τις ABT ανεβαίνει στα 170ps! αν βάλεις φίλτρο εξατμίσει θα είσαι κοντά στα 180+... sillyhorse1rb5.gif ξεχνάς βεβαια τα 800-850 χιλ αλλα καταλαβαίνεις το γκάζι και φυσικά τα σχεδόν 400 Nm ροπής!

Καινούριο το πήρες η το έφερες απέξω γιατί μεταχειρισμένο στην ελλάδα κομματάκι δύσκολο :lol:

Edited by K_M_l
Link to comment
Share on other sites

Nαι είναι 8v γιαυτo άλλωστε δουλεύει και εξευτελιστικά χαμηλά! θα το δεις άλλωστε όταν θα πας να αλλάξεις ιμάντα.

Σίγουρα θα έχει διαφορετική χαρτογραφήσει και εξατμίσει αφού μιλάμε για άλλο κινητήρα...

Eδώ έχουμε θέμα και μπριζομα! :lol:

Mε το πρόγραμμα τις ABT ανεβαίνει στα 170ps! αν βάλεις φίλτρο εξατμίσει θα είσαι κοντά στα 180+... sillyhorse1rb5.gif ξεχνάς βεβαια τα 800-850 χιλ αλλα καταλαβαίνεις το γκάζι και φυσικά τα σχεδόν 400 Nm ροπής!

Καινούριο το πήρες η το έφερες απέξω γιατί μεταχειρισμένο στην ελλάδα κομματάκι δύσκολο :)

το πήρα κούτα καινούριο!!!!βγάζει και η SKN chiptuning από γερμανία πρόγραμμα για το 2.0 tdi από 140 στα 185ps!! και 425 Nm!!! ροπή stage 2 με 950¤ αντιπρόσωπος στην ελλάδα είναι ο γκίκας motospor!!!με φίλτρο και εξατμιση πιστεύω τα 190 ps να τα γλείφουμε!!!Αλλα όπως είπες και εσύ αντίο 800-850 χιλιόμετρα αλλα μην τα θέλουμε και όλα!!!!!!

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

to pira koyta kainoyrio!!!!bgazei kai i SKN chiptuning apo germania programa gia to 2.0 tdi apo 140 sta 185ps!! kai 425 Nm!!! ropi stage 2 me 950€ antiprosopos stin ellada einai o gkikas motospor!!!me filtro kai eksatmsi pisteyo ta 190 ps na ta gleifoyme!!!Alla opos eipes kai esy antio 800-850 xiliometra alla min ta theloyme kai ola!!!!!!

Ικανο σε εχω να εχεις παρει τον εγκεφαλο μαζι σου στη Γερμανια! hmmm.gifhmmm.gifhmmm.gifhmmm.gif

Link to comment
Share on other sites

Ικανο σε εχω να εχεις παρει τον εγκεφαλο μαζι σου στη Γερμανια! hmmm.gifhmmm.gifhmmm.gifhmmm.gif

:lol: μακάρι να τον είχα πάρει αλλα υπάρχουν αφραγκίες δυστυχώς1 αλλιώς θα τον είχα εδώ μαζί αγκαλίτσα!!!!και με το πρόγραμμα φορεμένο!!!

:D

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.