Jump to content
lancer742005

Tsi 140 Gearbox

Recommended Posts

Kλασικα κι εγω 25000ΚΜ παω για συχρονιζε 2ας και ισως δισκο-πλατο.Η παραγγελια αντ/κων εγινε και αναμενουμε εξελιξεις.Καλα τοσα σασμαν εχουν προβλημα γιατι αραγε δεν ΄΄στοκαρουν αντ/κα΄΄ και περιμενουν ποτε και αν θα τα παιξει καποιο?

Link to comment
Share on other sites

π.χ ξεκινας απο φαναρι με πρωτη και κανεις την αλλαγη σε 2α γρηγορα ανεξαρτητα στροφων κινητηρα,στο δικο μου το κανει ΜΟΝΟ μετα απο πολυωρη λειτουργια.Στην αντιπρωσοπεια ενω στην ΄΄δοκιμη΄΄ δεν το εκανε κατευθειαν μου ειπαν οτι φταιει το συχρονιζε δευτερας και ετσι εγινε παραγγελια των αντ/κων.Επισης θα σου πω κατι αλλο ασχετο με τοσυχρονιζε που μου εχει κανει 2-3 φορες σε διαστημα 25000κμ

Ενω δουλευει κανονικα παλι μετα απο πολλη ωρα π.χ. παω απο αθηνα-πατρα και στα διοδια πατρων παω να κουμπωσω πρωτη και δεν την παιρνει,μαλλον για αυτο φταιει δισκο-πλατο αλλα μου ειπαν οταν παω το αμαξι για το συγχρονιζε να τους το πω ετσι ωστε να λυσουν το προβλημα.

ΠΡΟΣΟΧΗ οι δυο βλεβες που σου περιγραφω ειναι διαφορετικες και δεν εξαρταται η μια της αλλης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αλλαχτηκε το συχρονιζε 2ας εγινε και το τελευταιο update στον εγκεφαλο,ολα δωρεαν εντος εγγυησης.Η αισθηση του σασμαν ειναι η ιδια με πριν απλα δεν γρατζουναει η 2α,μετα το update σε απολυτα νουμερα δεν ξερω τι κανει αλλα ειναι πιο ομαλη-γραμικη η επιταχυνση και η αισθηση?? που σου δινει ειναι οτι παει πιο αργα σε σχεση με πριν.Παντως με ολα αυτα εχω ξενερωσει τελειως αν και ακουγα για το σασμαν ελεγα οκ ενα προβληματακι ειναι αλλα τωρα που μου ετυχε και το οχημα κλειστηε 2 ημερες συνεργειο και το σασμαν κατεβηκε σε αυτοκινητο των 21000 με 25000ΚΜ.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

ΑΝ ειχα την δυνατοτητα θα το εδινα και θα επαιρνα κατι το οποιο δεν χαλαει ειναι απροσωπο δεν εχει τη φινετσα του jetta και δεν θα μου ζητουσε κατι αλλο εκτος απο τυπικο service

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αλλαγη συχρονιζε 2ας ορισμενες φορες δυσκολα αποσυμπλεκει την οπισθεν και σε αλλαγη 3ης-4ης μπαινει η βγαινει παλι με δυσκολια και το καλυτερο ειναι οτι παλι μερικες φορες ακουω ενα τακ τακ που οταν παταω συμπλεκτη σταματαει.Παραγγέλθηκε σετ συμπλεκτη το οποιο θα αλλαχθεί εντος εγγυησεως.Ας ελπισουμε οτι το θεμα κιβωτιο ταχυτητων θα σταματησει εδω.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση το αμαξι σου τι μοντελο εινσι ? το ρωταω, γιστι κι εγω ειχα κατι προβληματα. Εμενα ειναι του 2007, κσι ειχα διαβασει και για αλλα αυτοκινητα του 07΄ με προβληματα στις ταχυτητες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα

καθυστεριμενος λιγο(καμια 20αρια ημερες :D :D :D )το αυτοκινητο μου ειναι 6ος του 07,μετα απο την αλλαγη σετ συμπλεκτη ολα καλα(μεχρι στιγμης)Αντε να δουμε θα βγαλει τιποτα αλλο οεο????

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ειχα την δυνατοτητα θα το εδινα και θα επαιρνα κατι το οποιο δεν χαλαει ειναι απροσωπο δεν εχει τη φινετσα του jetta και δεν θα μου ζητουσε κατι αλλο εκτος απο τυπικο service

Ενα Jetta DSG δηλαδη εεεε?

Link to comment
Share on other sites

Jetta GT DSG? :lol: :lol: :lol: :lol: H αληθεια ειναι οτι εχω ξενερωσει αφανταστα με το αυτοκινητο λογω του σασμαν (δεν μου εχει βγαλει κατι αλλο)Τελος παντων πιστευω οτι ενα pasat cc sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif θα μου ταιριαζε :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jetta GT DSG? ;) ;) :lol: :lol: H αληθεια ειναι οτι εχω ξενερωσει αφανταστα με το αυτοκινητο λογω του σασμαν (δεν μου εχει βγαλει κατι αλλο)Τελος παντων πιστευω οτι ενα pasat cc sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif θα μου ταιριαζε :lol: :lol:

Εγω το DSG εχω με 22500 χλμ και απλα ειναι ΚΑΥΛΑ το κιβωτιο

Link to comment
Share on other sites

Εχω το tsi με τα 140 άλογα, 2/2007 με 45000 χλμ. σχεδον πάντα στην αλλαγή 2ας γρατσουνάει. Πρεπει να αλλαξω συγχρονιζε και πόσο κοστιζει γιατι ειμαι εκτος εγγύησης?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.