Jump to content
passat1.8

Φίλτρο ή Σκουπα στα Passat?

Recommended Posts

Αν δεν σκεφτεσαι συντομα να βαλεις προγραμμα ΝΑ ΜΗΝ το βαλεις γιατι μονο προβληματα θα σου φερει! Αμα σκεφτεσαι να βαλεις προγραμμα τοτε βαλτο! Οι απαντησεις για αυτο το θεμα ειναι σε πολλα σημεια στο forum.

Τελικά δεν έβαλα τίποτα...Τσαντίστηκα με το βαρελάκι επειδή θέλει αναγκαστικά πρόγραμμα και ξεκ@λωσα!!¶λλη λύση δεν υπάρχει οπότε μένω με το φιλτράκι και ονειρέυομαι ότι κάααααποια στιγμή θα βρώ κινητήρα από Turbo.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αναγκη να πας τοσο μακρια , απλα η φιλοσοφια ειναι να τα βαλεις και τα 3 μαζι (βαρελι - προγραμμα - εξατμιση) ή να μην τα βαλεις καθολου!

Απλα κανε υπομονη , μαζεψε τα φραγκα και πηγαινε βαλτα ολα μαζι

Edited by dpan_a3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αναγκη να πας τοσο μακρια , απλα η φιλοσοφια ειναι να τα βαλεις και τα 3 μαζι (βαρελι - προγραμμα - εξατμιση) ή να μην τα βαλεις καθολου!

Απλα κανε υπομονη , μαζεψε τα φραγκα και πηγαινε βαλτα ολα μαζι

Όπως έχεις διαβάσει και παραπάνω για κάποιο καιρό ψιλοέψαχνα για πρόγραμμα (Μόνο ΠΟΙΟΤΙΚΟ!) για το αυτοκίνητο.Επειδή ο κινητήρας δεν είναι τούρμπο και τα ατμοσφαιρικά 1.8 τα έχουν λίγο γραμμένα, βρήκα πάαρα πολύ λίγες επιλογές σε προγράμματα (σχεδόν τίποτα).

Τελικά βρήκα απο το net ένα από Γερμανία που μου έδινε +19hp και και +5 Nm!!!Τόσο εύκολα δίνει αυτός ίππους....!!Δεν σου φαίνεται μ@λ@κί@???? Και εμένα....Μάλλον κάγκουρας ο Γερμανός!!!

Μετά λοιπόν από αυτό ξέχασα και βαρέλια και προγράμματα και εξατμίσεις....

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα οσο ο κινητηρας μεγαλωνει σε κυβισμο τα εξτρα αλογα με το προγραμμα ειναι και πιο πολλα.Εμενα μου φαινεται λογικο το +19hp με μια αποκλιση 4-5 αλογων πανω λογω αισιοδοξου δυναμομετρου , δηλαδη καθαρα 15 αλογα , μην ξεχνας εχεις 1.8 , τα 1,4 παιρνουν 7-8 αλογα πανω με προγραμμα , εσυ που εχεις 1.8 να μην παρεις το κατι τοις παραπανω? Θα μου πεις δεν εχεις value for money αλλα αυτο το ηξερες οταν αγορασες ατμοσφαιρα ε? Το καλυτερο value for money εχουν τα σαλιγκαρια , α ρε καταραμενη πιεση! :D

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχεις διαβάσει και παραπάνω για κάποιο καιρό ψιλοέψαχνα για πρόγραμμα (Μόνο ΠΟΙΟΤΙΚΟ!) για το αυτοκίνητο.Επειδή ο κινητήρας δεν είναι τούρμπο και τα ατμοσφαιρικά 1.8 τα έχουν λίγο γραμμένα, βρήκα πάαρα πολύ λίγες επιλογές σε προγράμματα (σχεδόν τίποτα).

Τελικά βρήκα απο το net ένα από Γερμανία που μου έδινε +19hp και και +5 Nm!!!Τόσο εύκολα δίνει αυτός ίππους....!!Δεν σου φαίνεται μ@λ@κί@???? Και εμένα....Μάλλον κάγκουρας ο Γερμανός!!!

Μετά λοιπόν από αυτό ξέχασα και βαρέλια και προγράμματα και εξατμίσεις....

Ποιος είναι αυτός ο γερμανός μήπως έχει τίποτα και για τον 1.6FSI του νέου Passat?

@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Guest trajector_2
Poios einai autos o germanos mipos exei tipota kai gia ton 1.6FSI tou neou Passat?

Φιλαράκο μην απογοητευεσε ακόμα τσέκαρε και την GIAC για προγραμματάκι να δείς θεού πρόσωπο. Ασχολείται με group VAG περισσότερο turbo αλλά σίγουρα θα πάιζει και κάτι για ατμόσφαιρα, δοκιμασμένο πρόγραμμα απο πολλά φιλαράκια που έμειναν υπερευχαριστημένοι.Πάντως αν θές την γνώμη μου η κάθε αναβάθμιση πρέπει να γίνεται σωστά και ολοκληρωμένα (πρόγραμμα φίλτρο εξάτμιση χταπόδι μπουζάκια μπεκάκια, και σε προχωρημένες καταστάσεις παίζεις με εκεντροφόρο και πιστονάκια- και μην ξεχνας πως οταν τα άλογα γινουν πολλά στο σταυλο δεν σταματάνε και εύκολα συνεπώς ασχολήσου μετα και με τιποτε δισκόπλακες τύπου μεγεθους ιπταμενου δίσκου και δαγκάνες μεγαλύτερες απο εκεινες που εχουν τα καβούρια στις τσέπες) :thumbsup: όταν έχεις μαζέψει ή βρείς... τα φράγκα

Link to comment
Share on other sites

Χτες που παρατηρουσα το μοτορι του αυτοκινητου,ειδα οτι δεν υπαρχει ιδιαιτερος χωρος για βαρελακι.

Εγω εχω βαλει μονο ενα ελευθερο φιλτρο στο μαμα κουτι και σκεφτομουν μηπως μπορουσα να βρω και τιποτα αλλο.

Εχει κανεις καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Για να μπεί το βαρελάκι ούτως ή άλλως δεν θα φύγει το εργοστασιακό φιλτροκούτι???? Εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Για να μπεί το βαρελάκι ούτως ή άλλως δεν θα φύγει το εργοστασιακό φιλτροκούτι???? Εκεί...

Οκ. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.