Jump to content
atrias

Ιοί και προγράμματα Antivirus

Recommended Posts

Παίδες!!!!!!! Αναθεώρηση απόψεων όσων αφορά αυτό το τόσο ευαίσθητο θέμα!!!! To NOD βγήκε 2ο τελικά με νικητή το Kaspersky!!! Επίσης ένα εξίσου καλό πρόγραμμα με το Spyware Nuker είναι το Xoft antispyware!!!! Απλά βιάζει!!!!!

Το εχω κι εγω αυτο το spyware.Μου το εδωσε ενας φιλος μου new_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Εαν χρειάζεστε ένα άπαιχτο Antivirus που βρίσκει τα πάντα και τα

εξολοθρεύει κιόλας τότε μπείτε στο www.grisoft.com και κατευάστε

το free software,και θα με θυμηθείτε όταν θα σας βρεί τους ιούς

που δεν έβρησκε το προυγούμενο Antivirus.Υπ' όψιν το AVG

μπλοκάρει μόνο τα e-mail τα οποία περιέχουν ιούς,και σε κάθε

e-mail καθώς θα το διαβάζετε στο τέλος της σελίδας θα σας

γράφει εάν το e-mail περιείχε ιό ή όχι.

:D:D:cry: :cry: :cry:

Edited by TNT Lamia Power
Link to comment
Share on other sites

Για να μην σέρνεται το PC σας και να ξεχάσετε τους ιούς :

Antivirus > NOD32 - KASPERSKY - AVG

Antispyware > Spybot Search&Destroy - AdAware - Malwarebyte's Anti-Malware

Firewall > Kerio - Zone Alarm - Comodo

Διαλέξτε και στήστε...

Υ.Γ. : Μακριά απο Norton και McAfee

Link to comment
Share on other sites

Για να μην σέρνεται το PC σας και να ξεχάσετε τους ιούς :

Antivirus > NOD32 - KASPERSKY - AVG

Antispyware > Spybot Search&Destroy - AdAware - Malwarebyte's Anti-Malware

Firewall > Kerio - Zone Alarm - Comodo

Διαλέξτε και στήστε...

Υ.Γ. : Μακριά απο Norton και McAfee

Η.......................

Παρτε MAC ;)tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και το zone alarm suite που ειναι antivirus /adware/firewall τρια σε ενα.αυτο χρησιμοποιω και καθαριζει μονο του τα παντα...τωρα για βαρυ δεν ειναι,ειναι πιο ελαφρυ απτο norton αλλα πιο βαρυ apto nod32 εξου και τα τρια...αλλα αν εχεις 1 giga μνημη εισαι μια χαρα...εγω σε pentum 4 sta 3.0 το δουλευω με 1 μνημη και παει καλα

Link to comment
Share on other sites

Απο antivirus που χρειάζονται συνδρομή:

NOD32 - Καλούτσικο... (δεν θα το έπερνα...)

KASPERSKY (antivirus/internet security) - αν όχι το καλύτερο, απο τα καλύτερα... (προσωπική άποψη: "το καλύτερο")

Απο free antivirus:

Avast - πολύ καλό για free...

AVG - Ανατριχιάζω και μόνο στην σκέψη ότι κάποιος θα του εμπιστευθεί την ασφάλεια του... τηλεχειριστηρίου του!

Πόσο μάλλον του PCιού του...!

Μερικοί το λένε πολύ καλό...

Μερικοί το λένε πολύ ελαφρύ...

Όσους και αν ρώτησα για να μου αναφέρουν τον τρόπο που "μέτρησαν" το AVG και το βρήκαν τόσο καλό, με τόσο καλή προστασία... δεν πήρα καμία απάντηση...

Όσο για το ελαφρύ... ναι... είναι... αυτό όμως γιατί απλά κάθετε... δεν κάνει απολύτως τίποτα...

Εδώ autorun ιό έβλεπα με τα ματιά μου και το AVG μου έλεγε πως το αρχείο είναι καθαρό!

Απο Antispyware:

Spybot...

AdAware...

Υ.Γ.

Καλό είναι να μην εμπιστεύεστε τα διάφορα sites/περιοδικά/φίλους και γνωστούς που "ΞΕΡΟΥΝ απο PC"...

Μην εμπιστεύεστε ούτε καν εμένα... άσχετα που τα PC είναι η δουλειά μου...

Εμπιστευθείτε μόνο τον εαυτό σας...

Κάντε αυτό που έκανα και γω πριν μερικά χρόνια...

Κατεβάστε μια συλλογή με ιούς, όπως π.χ. η "VX heavens", η οποία μέχρι στιγμής αριθμεί 66.711 samples και κάντε scan με το κάθε ένα antivirus, για να δείτε τα αποτελέσματα...

Για λόγους που αναφέρονται στο site, δεν θα μπορέσετε να βγάλετε λεπτομερέστατα αποτελέσματα, αλλά παρόλα αυτά, θα καταλάβετε στο περίπου, τι ψάρια πιάνει το κάθε ένα antivirus...

Αυτά τα ολίγα... ελπίζω να μην σαν έπρηξα...

Υ.Γ.2

Αν θέλετε περισσότερες λεπτομέρειες για τις προσωπικές απόψεις περι καλύτερου antivirus, μπορώ να σας αναφέρω πολλά παραδείγματα, που αφορούν την δουλειά μου...

Link to comment
Share on other sites

εγω firewall εχω απο το router της hol...οτι κι αν σημαινει αυτο :thumbsup:

antivirus χρησιμοποιω εδω και χρονια συνδιασμο avg με avira και ποτε δεν ειχα προβλημα.προσφατα δουλεψα το καινουριο kaspersky και ειδα πολυ μεγαλη διαφορα.δεν ειναι τοσο βαρυ οσο τα πιο παλια αλλα ενιωθα οτι ο υπολογιστης ψιλοκολλαει και το εβγαλα.ειναι ομως απο τα κορυφαια antivirus.

ε μετα εχω τα γνωστα,adaware,spybot,spyware blaster και διαφορα τετοια ψιψιψονια :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν και βλεπω το θεμα ειναι παλιο ας απαντησω.

Για να την βγαζετε στο τζαμπε καντε install avast free μαζι με comodo firewall και θα ειστε πενα.

Και γενικα μην πατατε οτι λινκ βρισκετε στο ιντερνετ θελει προσοχη πρωτα απο εμας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν και βλεπω το θεμα ειναι παλιο ας απαντησω.

Για να την βγαζετε στο τζαμπε καντε install avast free μαζι με comodo firewall και θα ειστε πενα.

Και γενικα μην πατατε οτι λινκ βρισκετε στο ιντερνετ θελει προσοχη πρωτα απο εμας.

+ 1000

Link to comment
Share on other sites

Άντε, ας πω και εγω τη ******* μου..

Αν θέλετε να σωθείτε μια και καλή από τα άγχη βάλτε F-Secure. Προσωπικά χρησιοποιώ την έκδοση Client security εδώ και κανά 7άρι χρόνια. Δε περνά τίποτα.

(περιττό να συζητήσουμε για το που μπαίνω και που δε μπαίνω..)

Edited by trelaras582
Link to comment
Share on other sites

Για να την βγαζετε στο τζαμπε καντε install avast free μαζι με comodo firewall και θα ειστε πενα.

8) - το comodo δεν μου αρεσε τοτε που το ειχα δοκιμασει, τα τελευταια χρονα εχω Zone Alarm σαν firewall.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.