Jump to content
Nrgakos3

Προβλημα με τιμονι;

Recommended Posts

Χωρίς να βγει το τιμόνι?? Πως γίνετε ξέρεις?

Οχι, απλως το εχω δει δυο φορες στην αντιπροσωπεια, καθως ειμαι παντα πανω απο το αυτοκινητο,

και δεν εχω δει να βγαινει κανενα τιμονι.Εξαλλου γιατι να βγει, τι σχεση μπορει να εχει το μπρατσακι του cc/δεικτη φλας με το τιμονι?

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω ειχα το ιδιο προβλημα κ μετα απο ευθυγραμιση ηρθε στα ισια του μονο μια πολυ ελαχιστη εχει αποκλιση,, το καταλαβενω οτα βαζω το χερι μου πανω απο το τιμονι κ αγγιζω κ τη πλακα που εχει αναμεσα στο τιμονι κ το καντραν, μου ειπανε οταν αλλαξω λαστιχα κ κανω ζυγοσταθμιση τοτε θα χρειαστει κανονικα ευθυγραμιση κ θα ερθει στα ισα του παλι. παντως ειναι πολυ σπαστικο!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με τον ιδιο τροπο καταλαβαινω αν ειναι στραβο η οχι new_killother.gif

Τι ηθελα και μιλουσα; Μαλλον παλι δεν μπηκαν καλα τα πλαστικα και ακουμπαει το τιμονι με τα πλαστικα της κολονας και κανει τον θορυβο που ελεγα, πιο λιγο αλλα τον κανει sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα golfaki 4 και το τιμονι ειναι υδραυλικο αλλα εδω και μερικες μερες γυρναει αρκετα δυσκολα(λαδια εχει και καμμια διαρροη δεν εχω παρατηρησει)μηπως γνωριζει κανεις τι μπορει να ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω ειχα το ιδιο προβλημα κ μετα απο ευθυγραμιση ηρθε στα ισια του μονο μια πολυ ελαχιστη εχει αποκλιση,, το καταλαβενω οτα βαζω το χερι μου πανω απο το τιμονι κ αγγιζω κ τη πλακα που εχει αναμεσα στο τιμονι κ το καντραν, μου ειπανε οταν αλλαξω λαστιχα κ κανω ζυγοσταθμιση τοτε θα χρειαστει κανονικα ευθυγραμιση κ θα ερθει στα ισα του παλι. παντως ειναι πολυ σπαστικο!

Επίσης είχα το ίδιο πρόβλημα αλλά όχι μετά από cc σχεδόν από την πρώτη μέρα που το πήρα. Μου έκαναν ευθυγράμμιση σύγκλιση τροχών και όλα ΟΚ από τότε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα golfaki 4 και το τιμονι ειναι υδραυλικο αλλα εδω και μερικες μερες γυρναει αρκετα δυσκολα(λαδια εχει και καμμια διαρροη δεν εχω παρατηρησει)μηπως γνωριζει κανεις τι μπορει να ειναι?

Πιθανον η αντλια να φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 6000χλμ παλι στραβωσε το τιμονι προς τα αριστερα. Να θυμισω πως πριν απο 6000χλμ μου εκαναν ευθυγραμμιση και το τιμονι μετα ηταν λιγο δεξια (πριν ηταν αριστερα) και απλα γυρισαν τη "βιδα" του τιμονιου λιγο αριστερα και ηρθε στα ισια του. Τι γινεται ρε παιδια; Να αρχισω να ανησυχω για κατι μεγαλυτερο;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 6000χλμ παλι στραβωσε το τιμονι προς τα αριστερα. Να θυμισω πως πριν απο 6000χλμ μου εκαναν ευθυγραμμιση και το τιμονι μετα ηταν λιγο δεξια (πριν ηταν αριστερα) και απλα γυρισαν τη "βιδα" του τιμονιου λιγο αριστερα και ηρθε στα ισια του. Τι γινεται ρε παιδια; Να αρχισω να ανησυχω για κατι μεγαλυτερο;

Μηπως καβαλάς πεζοδρόμια? μήπως πας με τις πόρτες, μήπως τραβάς χειρόφρενα, ......και στραβώνει το τιμόνι??? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Τιποτε απο ολα αυτα, πεζοδρομιο μαλιστα δεν εχω καβαλησει ποτε. Γενικα οδηγω σαν μπαρμπας θα ελεγα tongue.gif

Ε τότε τι να πω? Πέρα τις πλάκας μήπως εχει λασκάρει καμιά κρεμαγιερα ή κάτι στο μπροστινό σύστημα, ειναι και περιεργο δεν το εχω ξανα ακούσει να φευγει καθε τόσο το τιμονι και σε τόσο λίγα χιλιόμετρα

Link to comment
Share on other sites

1 για να ρυθμίσει το τιμόνι δεν χρειαζεται ξεβίδωμα.

2 αν ακούς κλατς κλατς απο καπου (κάτω απο το ταμπλώ περίπου) οταν αλλάζεις πορεία στο τιμόνι μάλλον ειναι κρεμαργιέρα ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.