Jump to content
MARINE

Αντικατάσταση με Aftermarket Backet Καθίσματα?

Recommended Posts

Eνα ακόμα θέμα που καίει...Μπορεί και όχι...Αλλά???

Λοιπόν...Πάντα μου άρεσε η ιδέα αλλαγής των καθισμάτων με Aftermarket Seats :thumbsup:

To ερώτημα είναι: Αξίζει τελικά ή είναι καθαρά θέμα γούστου???

Εγώ πάντως έχω καταλήξει στα FK Automotive!!!

Exει ασχοληθεί κανένας άλλος με το θέμα??? Δεν είδα καμιά συζήτηση και ανυσηχώ... ;)

Anyway...Αναμένω για γνώμες

post-1668-1118353381_thumb.jpg

post-1668-1118353449_thumb.jpg

post-1668-1118353511_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eνα ακόμα θέμα που καίει...Μπορεί και όχι...Αλλά???

Λοιπόν...Πάντα μου άρεσε η ιδέα αλλαγής των καθισμάτων με Aftermarket Seats :thumbsup:

To ερώτημα είναι: Αξίζει τελικά ή είναι καθαρά θέμα γούστου???

Εγώ πάντως έχω καταλήξει στα FK Automotive!!!

Exει ασχοληθεί κανένας άλλος με το θέμα??? Δεν είδα καμιά συζήτηση και ανυσηχώ... ;)

Anyway...Αναμένω για γνώμες

βασικα οπτικα δε το συζητω οτι ειναι μερα με τη νυχτα..εχεις μπει ομως σε αμαξι με τετοια μπακετ καθισματα?καθισες να οδηγησεις εστω 100 μετρα?πηρες καμια στροφη?ναι μεν εχεις απιστευτη πλευρικη στηριξη αλλα καπου σου δημιουργουν και δυσφορια δε ξερω...δε με ειχαν βολεψει ιδιαιτερα καποια που δοκιμασα να κατσω σε αυτοκινητο φιλου..πριν προχωρησεις σε αγορα παντως θα σε συμβουλευα να δοκιμασεις να δεις τι αισθηση θα σου αφησουν και μετα βλεποντας και κανοντας!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Stoila, περίπου στα 300-450 Ε...και μιλάμε για τα ημιδερμάτινα

Σε σχέση με τα Sparco??? 700E

Τώρα 8α μου πείτε...αλλη φάση...και εγω 8α σας πώ άλλα χρήματα!!!

Το γνωστό πρόβλημα...απλά απο όλλα τα υπόλοιπα...αυτά μου φάνηκαν πιο κοντά στα Sparco...οπτικά και ποιοτηκά

Τα έχουν στην Axion Design

So...its up to us

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Κωνσταντίνε, για αυτό σου είπα ψάξε για Pacific ;)

Έχει και bucket καθίσματα. Εντάξει δεν είναι αγωνιστικού τύπου αλλά σου δίνουν άφθονη πλευρική στήριξη!

f_seat.jpg

Αν θέλεις πάντως αγωνιστικού τύπου, ο chrismk2 έχει βάλει (δεν θυμάμαι ποιά), ρώτησέ τον :thumbsup:

Επίσης πρόσεχε με την FK κοίτα και εδώ!

Επίσης και ο doggy έχει bucket καθίσματα και νομίζω της FK :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε, για αυτό σου είπα ψάξε για Pacific  :thumbsup:

Έχει και bucket καθίσματα. Εντάξει δεν είναι αγωνιστικού τύπου αλλά σου δίνουν άφθονη πλευρική στήριξη!

f_seat.jpg

Αν θέλεις πάντως αγωνιστικού τύπου, ο chrismk2 έχει βάλει (δεν θυμάμαι ποιά), ρώτησέ τον :o

Επίσης πρόσεχε με την FK κοίτα και εδώ!

Επίσης και ο doggy έχει bucket καθίσματα και νομίζω της FK  ;)

thumbsdown.gif Φίλε δεν το γνώριζα...

Πάντως θα το ψάξω λίγο ακόμα και 8α σας πώ άν έχω κάποιο νέο!

...Αβυσσος ο κόσμος της βελτείωσης.............. :huh:

Thanxxx

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΑ AFTERMARKET ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ,

ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΜΗΡΙΟ ΓΙΑ 2 ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ+ΒΑΣΕΙΣ !!!

ΜΙΛΑΩ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ,

ΒΛΕΠΕ MOMO-SPARCO-SABELT KTΛ !!!

EXΩ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΜΕ 150ΕΥΡΩ ΤΟ ΕΝΑ,

ΟΛΑ MADE IN CHINA (ΤΥPE R-WRC-SPEED-DRAG KΤΛ)

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΜΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Μπορείς να βρείς και μεταχειρισμένα από S3... Και δέρμα και bucket :whistling:

Πρέπει να τα δίνουν γύρω στα 900€ και άμα πάρουν τα δικά σου 300-400€ την έχεις βγάλει πολύ τζάμι!!!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τα καθισματα παιδες δεν ειναι και τοσο ευκολο. Πολλες φορες δεν τεργιαζουν οι αεροσακοι με τον εγκεφαλο. Tου S3 τα καθισματα κατα πασα πιθανοτητα δεν τεριαζουν στον εγκεφαλο του GOLF. Εδω GOLF με GOLF δεν ταιριαζουν.Μεγαλη προσοχη με αυτο, οι αεροσακοι ειναι πολυ σημαντικο θεμα.

Εκτος αν μας ενδιαφερει μονο η εμφανηση τοτε παω πασο.

Υ.Γ:Παντως απο S3 και ΤΤ δεν παιζονται με τιποτα.

H φθινοτερη τιμη που βρηκα ειναι 1000ε μονο τα δυο μπροστινα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Guest nikolas

σε περίπτωση που βάλεις μπάκετ τι γίνεται με τους αερόσακους απενεργοποιούνται και οι μπροστινοι?γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

σε περίπτωση που βάλεις μπάκετ τι γίνεται με τους αερόσακους απενεργοποιούνται και οι μπροστινοι?γνωρίζει κανείς?

Απενεργοποιούντε οι πλαινοί κ μένει αναμένο μόνιμα το λαμπάκι του αερόσακου στο καντράν του αυτοκινήτου..

Link to comment
Share on other sites

Guest Bassakos
τελικα τι εκανες φιλε MARINE  τα εβαλες?? :baby:

foto?? :baby:

ενδιαφερoμαι και εγω για backet :baby:

bucket ρε παιδιά, bucket όχι backet

ωxει ραι..........

>>>>>MPAQAIT<<<<<<

γραφαιται lick.giflick.giflick.giflick.gif;)B):lol:

παντα φοιλυκα! :unsure:

ps . απο ορθογραφεια σκοιζο ωμος εεεε???? :whistling:

Edited by Golf.gti16v
Link to comment
Share on other sites

γκ@μ@οι τω ορτωγκραφυα σοο!

Αλλα αφήστε τα off-topic και γράψτε για τα mpaket

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχω βρει και ανωνυμα, σε ιδιο ακριβως σχημα, με κοστος 250ευρω τα 2...ΤΟ θεμα ειναι το βαρος τους...Περα απο Recaro ,υπαρχουν αλλα μπακετ, που να παιρνουν πλευρικους αεροσακους...?

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Ωχ αγόρι μου ψάχνεσαι και για bucket??? Δεν μας βλέπω καλάααα!!!

(¶ντε έλα κάτω ρε σε πεθυμήσαμε tongue.gif )

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια , Αν ανοιξει ο αεροσακος στο καθισμα (Υφασματινο ή Δερμα) μετα το καθισμα το πετας ή επισκευαζονται? (Εννοειται αφου πρωτα βαλουν νεο σακο και το απαραιτητο αεριο!)

Link to comment
Share on other sites

recaro.....mmmm....yummy!!! slourp!

περεπιπτοντως το αναμμενο λαμπακι στο ταμπλο δεν ειναι προβλημα.Σβηνει ευκολα με πολλους τροπους.....ο πιο απλος?Βγαζεις το λαμπακι!

:)

Edited by VasP
Link to comment
Share on other sites

Tα μόνα μου αξίζουν τον κόπο κατά τη γνώμη μου είναι τα Recaro του Gti και φυσικά τα Sparco. Τώρα για τις τιμές γνωρίζω ότι είναι πανάκριβα αλλά έτσι είναι τα καλά πράγματα στη ζωή, πληρώνονται και πληρώνονται ακριβά...

Edited by panos7424
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι της αποψης οτι το αμαξι εχει φτιαχτει οπως ολα τα γερμανικα με σκοπο την ανεση (φιλοσοφια γενικοτερη των Γερμανων) , με τετοια καθισματα το μονο που θα καταφερει καποιος ειναι απλα να βελτιωσει την εμφανιση και να χειροτερεψει την ανεση κατα πολυ...εμενα παντως τα μαμα δερματινα bucket στο Α3 μου φαινονται κορυφαια και σε εμφανιση και σε πλευρικη στηριξη , κατι ποιο extreme θα κατεστρεφε την ανεση που μου προσφερει απλοχερα!

Τιθεται βεβαια και το θεμα της συμβατοτητας των καθισματων με τον εγκεφαλο και για μενα οποιος δεν το υπολογιζει αυτο κανει μεγαλη χαζομαρα , εχουν σωσει ζωες αυτοι οι αεροσακοι!

ΥΓ : Ελπιζω αυτα που λεγονται εδω να ειναι απλα σκεψεις και να μην υλοποιηθουν ποτε , δεν παιζουμε με την ασφαλεια μας , γνωμη μου!!

Edited by dpan_a3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.