Jump to content
MARINE

Αντικατάσταση με Aftermarket Backet Καθίσματα?

Recommended Posts

ενοοειται οτι αμα δεν υπαρχει συμβατοτητα εγκεφαλων δεν τιθεται θεμα αλλαγης.Αληθεια,αν παρεις το bucket του Α3 και του βαλεις αεροσακο απο VW οποτε να υπαρχει συμβατοτητα....Αυτο γινεται?η οπως ρωτησε καποιος παραπανω αμα σκιστει αλλαζεις καθισμα?(υπερβολικο ακουγεται αλλα δεν ξερω!)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ρωτησα! Προσφατα που πηγα αντιπροσωπεια για αλλαγη στις βαλβολινες μου ειδα ενα GOLF 5 που το ειχαν τρακαρει στην πορτα του συνοδηγου και ειχε μπει μεσα , ε ειδα το καθισμα (bucket) και ειχε ξηλωθει η ραφη στα πλαγια και βγηκε ο αεροσακος , και παραμενει η απορια μου , φτιαχνεται το καθισμα ή παμε για καινουργιο αν συμβει το μοιραιο?

Για το σεναριο επεμβασης στο καθισμα δεν γνωριζω περισσοτερα , αλλα καλο ειναι να μαθουμε , θελω να πιστευω οτι θα αποτελειται απο εναν αισθητηρα και τον αεροσακο , οποτε αμα του βαλεις απο αλλο μοντελο γιατι να μην κανουν? Χωρο εχει εξαλλου το καθισμα! :)

Link to comment
Share on other sites

αυτο σκεφτομαι και εγω.Και μαλιστα ειναι πιο απλα τα πραγματα αφου στην θεση του καθισματος λογικα πρεπει να υπαρχει ο αεροσακος και μια μπριζα μονο.Οποτε αν ταιραιζει η μπριζα,τοτε απλα βαζεις τον αεροσακο απο VW.Αν δεν ταιριαζει η μπριζα,βρισκεις blueprints και ταιριαζεις τα καλωδια(που μαλλον την ιδια δουλεια θα πρεπει να κανουν) και πρεπει να δουλευει....

εκτος αν παιζει ρολο ο εγκεφαλος των αεροσακων που μπορει να μην αναγνωριζει τον νεο αεροσακο κλπ κλπ κλπ....

Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιξει ο αεροσακος τα καθησματα ξαναφτιαχνονται.

δεν αλλαζονται.

απλα μπαινει νεος αεροσακος και ξαναραβετε. :blush:

Edited by NforN_xronis
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Emena ta kathismata pou exei to pacific ine arista se siberifora. Malista to kainourio r32 forai ta akrivos idia kathismata aplos ependimena me derma !

Hello Mr. Pacific,

Pacific και εγώ :whistling: .

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες, αν και εγώ έχω το ίδιο σαλόνι με εσένα

Golf V R32:

content_models.Par.0079.Image.jpg

Golf IV R32:

2003-04-25-Golf-R32-16.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίξουν οι πλευρικοί αερόσακοι το κάθισμα ξαναράβεται!

Οι αερόσακοι που ξαναμπαίνουν παραγγέλνονται σύμφωνα με τον αριθμό πλαισίου και το σειριακό του εγκεφάλου.

Ακόμα και στο ίδιο μοντέλο υπάρχουν τρελές διαφορές και ασυμβατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.