Jump to content
lancias

προβλημα με γατα

Recommended Posts

καλα ....ασ μην πιασει η νεφθανιλη η το σπρει κ μετα σου λεω εγω....... :angry2:

καινουργιο αυτοκινητο να το κανουν αχρηστο......

Ναι ρε παιδια χρησιμοποιηστε τις προτεινομενες λυσεις απο αυτο το τοπικ και μην αναφερεστε σε φολες και διαφορα τετοια πραγματα.Τουλαχιστον μην προκαλειτε ετσι...

Φιλικα παντα...

Link to comment
Share on other sites

καλα ....ασ μην πιασει η νεφθανιλη η το σπρει κ μετα σου λεω εγω....... :angry2:

καινουργιο αυτοκινητο να το κανουν αχρηστο......

Σαν φιλοζωος και ιδιοκτητης γατας σου λεω οτι θα πιασει φιλε μου, μην αγχωνεσαι και η ναφθαλινη και το σπρευ που λενε τα υπολοιπα παιδια. Εγω προσωπικα στο γκαραζ εχω ολοκληρες οικογενειες απο γατες.Τα υπολοιπα αυτοκινητα εχουν γινει κρεβατια για αυτες,ολα εκτος απο το δικο μου(ναφθαλινη). Αλλα οπως και να εχει ποτε δεν θα προτεινα τον θανατο καποιου ζωου...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά καλά όλα αυτά που λέτε αλλά εγώ νομίζω ότι οι γάτες κάνουν ζημιά όταν τις βλέπουμε επάνω στα αυτοκίνητα και προσπαθώντας να τις διώξουμε τις τρομάζουμε και αυτές αρχίζουν τότε να ''σπινιάρουν'' επάνω στις λαμαρίνες με τα νύχια τους με αποτέλεσμα να γίνεται αυτό που γίνεται!

Έχω δει πατημασιές από γάτα στο αυτοκίνητο μου αλλά όχι σημάδια γρατζουνιών περιφερειακά του αμαξιού σε προσπάθειες να ανέβουν επάνω. Αν θέλουν ανεβαίνουν με ένα απλό πήδημα χωρίς ίχνος γρατζουνιάς!

Την άποψη μου λέω δεν ξέρω τι έχει τύχει στον καθένα.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι κριμα αυτα που λετε περι φολας κτλ...

ισως θα ηταν καλητερα να τις βαζαμε στη μηχανη του κιμα με τη μια!ζωντανες :angry2: :angry2:

Edited by dubbeR_xronis
Link to comment
Share on other sites

κ στο κατω κατω εγω δεν ανεβαινω στο αυτοκινητο της ,αυτη γιατι ανεβαινει στο δικο μου.....θα με αναγκασει να παρω κανα σκυλο :thumbsup:

Είσαι θεός... Τί ατάκα πέταξες...??? :lol::lol::lol:rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λετε για τις γατες δεν ειναι τιποτα. Ξερεις τι ειναι να σου εχουν φαει κυριολεκτικα τον μισο μπροστινο προφυλακτηρα να σου εχουν βγαλει κομματι απο την μασκα γρατζουνιες στο καπο στα φωτα ακομα και στο φτερο εχω βαθιες γρατζουνιες. Και ολα αυτα απο αδεσποτα σκυλια που κυνηγουσαν δυο γατες που ειχαν κρυφτει κατω απο το αμαξι μου???Η ζημια που εχω ειναι γυρο στα 700 με 800 ευρω (Προφηλακτηρας μασκα φωτα αριστερο φτερου και βαψιμο καπο). Τι πρεπει να κανω εγω δηλαδη σε αυτη την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ΜΑΡΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΡΕΙ????

ΘΑ ΡΑΝΤΙΣΩ ΟΛΟ ΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ......ΟΧΙ ΠΛΕΟΝ ΓΑΤΕΣ ΣΕ ΔΡΟΜΟΥΣ Κ ΣΤΕΝΑ.....ΟΙ ΓΑΤΕΣ ΤΟ ΣΚΑΣΑΝ :thumbsup:

Πηγα σε ενα μεγαλο pet-shop που ειναι στη Κηφισιας στο υψος του Αμαρουσιου. Ειχε πολλες μάρκες σπρέυ, όλα την ίδια περίεργη μυρωδια ειχαν. Μάλλον το ίδιο χημικό χρησιμοποιούν ολοι. Τελικά πηρα αυτό που μου σύστησαν από το μαγαζί (σε μεγαλο μπουκάλι :lol:

Οταν το κοιτάξω (ειναι στο υπόγειο) θα σου πω, γιατι τωρα δεν θυμαμαι ποια μάρκα ήταν.

EDIT: Λεγεται: APOTHOL PET ή καπως ετσι

Edited by konas
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λετε για τις γατες δεν ειναι τιποτα. Ξερεις τι ειναι να σου εχουν φαει κυριολεκτικα τον μισο μπροστινο προφυλακτηρα να σου εχουν βγαλει κομματι απο την μασκα γρατζουνιες στο καπο στα φωτα ακομα και στο φτερο εχω βαθιες γρατζουνιες. Και ολα αυτα απο αδεσποτα σκυλια που κυνηγουσαν δυο γατες που ειχαν κρυφτει κατω απο το αμαξι μου???Η ζημια που εχω ειναι γυρο στα 700 με 800 ευρω (Προφηλακτηρας μασκα φωτα αριστερο φτερου και βαψιμο καπο). Τι πρεπει να κανω εγω δηλαδη σε αυτη την περιπτωση?

....φιλόζωος ...φιλόζωος..αλλά εαν αγγίξουν το γκολφάκι μου..... rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λετε για τις γατες δεν ειναι τιποτα. Ξερεις τι ειναι να σου εχουν φαει κυριολεκτικα τον μισο μπροστινο προφυλακτηρα να σου εχουν βγαλει κομματι απο την μασκα γρατζουνιες στο καπο στα φωτα ακομα και στο φτερο εχω βαθιες γρατζουνιες. Και ολα αυτα απο αδεσποτα σκυλια που κυνηγουσαν δυο γατες που ειχαν κρυφτει κατω απο το αμαξι μου???Η ζημια που εχω ειναι γυρο στα 700 με 800 ευρω (Προφηλακτηρας μασκα φωτα αριστερο φτερου και βαψιμο καπο). Τι πρεπει να κανω εγω δηλαδη σε αυτη την περιπτωση?

να πεις στα σκυλια και στις γατες να σου κανουν φιλικη δηλωση...μην τρεχετε στα δικαστηρια τετοιες μερες!!! :D

....φιλόζωος ...φιλόζωος..αλλά εαν αγγίξουν το γκολφάκι μου..... rocket.gif

κοψε κατι ρε φιλε....γιατι αγριευτηκαμε!!!

εχεις δει γατα να αγριευει???αντε να τις πουλησεις τσαμπουκα να σε δω...

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως δεν είμαι διατεθιμένος να πληρώνω την ανευθυνότητα των άλλων. Θέλεις γάτα κύριε, να φροντίζεις να την κρατάς στο σπίτι σου ή στην αυλή. Αν δεν μπορείς, πάρε ένα ενυδρείο και γέμισε το ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

i Epixeirisi ksekinise xtes.....

ebala 3-4 nefthalines panw sto aytokinito....

simera to prwi eleipe ena kommati....an mou trwne akoma k tis nefthalines....pame plan B'!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως δεν είμαι διατεθιμένος να πληρώνω την ανευθυνότητα των άλλων. Θέλεις γάτα κύριε, να φροντίζεις να την κρατάς στο σπίτι σου ή στην αυλή. Αν δεν μπορείς, πάρε ένα ενυδρείο και γέμισε το ψάρια.

η το πολυ πολυ αν δε σου αρεσουν τα ψαρια μπορεις ανετα να πνιξεις τη γατα στο ενυδρειο!να μη πανε και χαμενα τα λεφτα! :D:huh::D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως δεν είμαι διατεθιμένος να πληρώνω την ανευθυνότητα των άλλων. Θέλεις γάτα κύριε, να φροντίζεις να την κρατάς στο σπίτι σου ή στην αυλή. Αν δεν μπορείς, πάρε ένα ενυδρείο και γέμισε το ψάρια.

ρε Γιωργη πως μπορεισ να κρατησεις μια γατα στο σπιτι η σε περιορισμενο χωρο τελος παντων,να πεις για σκυλο οκ,αλλα γατα???

δεν γινετε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το λέω. Επειδή μια γάτα είναι δύσκολο να την ελέγξεις και επειδή μένουμε σε πόλη και όχι σε χωριό, για αυτό οι γάτες είναι το πλέον ακατάλληλο κατοικίδιο. Δεν είναι ότι δεν μου αρέσουν και δεν αγαπάω τα ζώα, αλλά δεν μπορώ να δέχομαι εγώ τις συνέπειες γιατί κάποιος άλλος έκανε μια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

κοψε κατι ρε φιλε....γιατι αγριευτηκαμε!!!

εχεις δει γατα να αγριευει???αντε να τις πουλησεις τσαμπουκα να σε δω...

....δεν θα πάω εγώ ...θα πάνε οι 5 γάτες και τα δύο σκυλιά που έχω στην κατοχή μου.... tongue.gif

Edited by kospasTSI12345
Link to comment
Share on other sites

Εγω την αλλη φορα ειχα βρει ακαθαρσιες απο γατα πανω στο καπο μου(προφανως δεν κρατιοταν)....Λεω δεν γινετε να ειναι απο γατα..αλλα και ομως απο γατα ειναι γτ καθε απογευμα που γυρναω απο σχολη ολο το απογευμα μεχρι το βραδυ που ξαναπαω να το παρω να βγω βολτα μια γατα το εχει κανει σπιτι της...Ειχα δοκιμασει ναφθαλινες αλλα την αλλη μερα δεν της ειχα βρει(ποτε δεν βρεθηκαν)..και λεω τι εγινε ρε π@στη μου τις ταιζουμε κιολας? ;):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα ψαρακι,στουμπωσα ναφθαλινη μεσα στο στομα του και το αφησα διπλα στη ροδα.το παιρνει η γατα(προφανως το καταλαβε)και το πηγαινει διπλα στο σκυλακι της γειτονισσας να το φαει!το σκυλακι εγινε τουμπανο,πρηστηκε αλλα ευτηχως δεν ψοφησε,η καταραμενη γατα περπαταει ακομα! ;):rolleyes:;)

Link to comment
Share on other sites

βαλε ενα σπιτακι πανω στο καπο για γατες αυτα τα βαμβακερα ξερεις. κοιτα αν δεν την τρομαξεις δεν σου το γρατζουναει απλα κατεβενει σαν κυρια B)

Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα ψαρακι,στουμπωσα ναφθαλινη μεσα στο στομα του και το αφησα διπλα στη ροδα.το παιρνει η γατα(προφανως το καταλαβε)και το πηγαινει διπλα στο σκυλακι της γειτονισσας να το φαει!το σκυλακι εγινε τουμπανο,πρηστηκε αλλα ευτηχως δεν ψοφησε,η καταραμενη γατα περπαταει ακομα! B):angry2::angry2:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε της παντόφλες και ακουμπατες δίπλα στο αμάχη σου με ένα μήνυμα φώρατες μην σε γ@μ*** ;)

post-7237-1252134941_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olous.

an kai neos sto club eixa paliotera to idio problima.

agorasa mia syskeyi kai elysa to problima mou

einai syskeyi ekpompis yperyxon pou dioxnei pontikia, gates, skylous

einai isos i kalyteri lysi giati to problima einai megalo

http://www.clevermarket.gr/displayITM2.asp?ITMID=1527

http://www.cpc.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=675&p=1479

yparxoun kia alla paromia

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.