Jump to content
lancias

προβλημα με γατα

Recommended Posts

vre vlaka otan exeis mia gata prepei na xereis k pos na tin metaxiristis ilithie...i gata thelei onixordromio oeo an xereis apo ayta...k xereis k kati polli xerome pou sto kanei ayto pios xerei ti mporei na tis exeis kanei..mathe na simpereferese sti gata sou opos prepei gia na sou simperiferthi k ayti analoga...alla ti leo milas gia petres k gia foles...eyxome to zontano na vrei tropo k na to skasi kapoia mera apo sena na sothei.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα δεν ξερω σε ποιον αναφερεσαι? αυτο που ξερω ειναι οτι ο γειτονας εχει μια γατα σκετο διαολο.κοβει βολτες στην αυλη και οταν βαρεθει σκαρφαλωνει στο μπαλκονι του να αραξει(1ος οροφος). το θεμα ειναι οτι οταν αποφασισει να βγει βολτα πηδαει στο αμαξι μου και φυσικα μετα απο 3 μηνες η κουκουλα εχει γινει μπουρ&$#λο . αντεχει λιγες μερες ακομα αλλα μετα περναω στις ναφθαλινες και τα σπρει γυρω απο τη γατα και αν δεν πετυχει το σχεδιο πες μου εσυ τι να κανω.γιατι εγω σκεφτομαι να βαλω τις ναφθαλινες μεσα στη γατα. τι θα γινει αν κανει καμια χοντρη ζημια μου λες?(οχι γρατζουνια).θα την πληρωσει ο γειτονας ή θα μου λεει οτι ειναι αδεσποτη και δεν ξερει τπτ?

Link to comment
Share on other sites

μπηκες στον κοπο να κανεις εγγραφη στο φορουμ μονο και μονο για να γραψεις αυτο το σχολιο??Ειδες περι τινος προκειται η συζητηση? Ειμαστε υποχρεωμενοι να παρουμε ονυχοδρομιο για τις αδεσποτες γατες που καταστρεφουν τις περιουσιες μας? Να εισαι πιο προσεκτικη αλλη φορα οταν θα βρισκεις στο google κατι συναφες για να μην κουραζεσαι να ανοιγεις ασκοπα λογαριασμους κιολας..withstupid.gif

Link to comment
Share on other sites

vre vlaka otan exeis mia gata prepei na xereis k pos na tin metaxiristis ilithie...i gata thelei onixordromio oeo an xereis apo ayta...k xereis k kati polli xerome pou sto kanei ayto pios xerei ti mporei na tis exeis kanei..mathe na simpereferese sti gata sou opos prepei gia na sou simperiferthi k ayti analoga...alla ti leo milas gia petres k gia foles...eyxome to zontano na vrei tropo k na to skasi kapoia mera apo sena na sothei.

Off Topic

Αρχικά χαλάρωσε!!!Ένα πόστ έχεις και αυτό είναι το παραπάνω!!!Εάν θέλεις να θεωρείσαι μέλος του συγκεκριμένου φόρουμ πρέπει να ακολουθείς και τους κανόνες!!!Χαρακτηρισμοί(τύπου βλάκα κλπ κλπ...) δεν επιτρέπονται!!!

Όσο αναφορά την γάτα τι να πώ...???Και εγώ όταν τις βλέπω πάνω στα αμάξια κάτι με πιάνει!!!Θέλουν να λιαστούν τρομάρα τους!!!Κάτι κλοτσίδια που θέλουν να δεις αν θα ξαναπλησιάσουν!!! machinegun.gifmachinegun.gif

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

vre vlaka otan exeis mia gata prepei na xereis k pos na tin metaxiristis ilithie...i gata thelei onixordromio oeo an xereis apo ayta...k xereis k kati polli xerome pou sto kanei ayto pios xerei ti mporei na tis exeis kanei..mathe na simpereferese sti gata sou opos prepei gia na sou simperiferthi k ayti analoga...alla ti leo milas gia petres k gia foles...eyxome to zontano na vrei tropo k na to skasi kapoia mera apo sena na sothei.

O κάθε πονεμένος με τα προβλήματα του. new_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω μαζι σου.και αν σου τελειωσουν οι ναφθαλινες σου φερνω εγω καμια 10αρια κιλα.προχτες ανεβηκαν στο καπο μου ενω το ειχα σταθμευσει για να παω στην δουλεια μου.το βρηκαν τελειο ''ονυχοδρομιο'' καθοτι φρεσκογυαλισμενο και φρεσκοκερωμενο και μου το εκαναν μες στις γρατσουνιες.αραγε τι εφταιγε το μολις μερικων δεκαδων χιλιαδων ευρω αυτοκινητακι μου να υποστει τετοιο εξευτελισμο στο διπλης στρωσης βερνικι του.το σιγουρο ειναι πως αν τις πετυχαινα την στιγμη της ανωμαλιας τους θα ηξερα πως να τις μεταχειριστω φιλοζωος γαρ ανανταμ παπανταμ.οπως επισης πολυ καλα θα μεταχειριζομουν και καθε λογης ανοργασμικες μυξοπαρθενες που ερχονται σε ονειρωξη σκεφτομενες και μονο το τριχωμα ενος γατου και που τυχον εφερναν οποιαδηποτε ειδους αντιρρηση στην σπεσιαλ φιλοζωικη μεταχειριση μου.

ο κοσμος ομως ειναι μικρος ,που ξερουν, ισως να συναντηθουν καποια στιγμη τα μουστακια μας....

Link to comment
Share on other sites

"οπως επισης πολυ καλα θα μεταχειριζομουν και καθε λογης ανοργασμικες μυξοπαρθενες που ερχονται σε ονειρωξη σκεφτομενες και μονο το τριχωμα ενος γατου"

Καλά είσαι απίστευτος, άκου "ονειρωξη" που το βρηκες :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια κανω πλακα , εχω ζωακι και τα αγαπαω παρα πολυ!!

Αλλα φιλε το εχω σκεφτει να το κανω οταν βλεπω ενα καπο μ@@νι

H λυση της ναφθαλινης δεν πιανει τη δοκιμασα η λυση απο τα πετ σοπ δεν την ηξερα η λυση να τις μαζεψω σε ενα το τσουβαλι ειναι χρονοβορα ασε που εχω κατι γειτονες που τις ταιζου τις ποτιζουν αλλα δεν τις κοβουν τα νυχια και ειναι οι δικηγοροι του διαβολου {ντεν εχουν αμαξι οι π@@@ς} αυτη τις φολας ειναι οντως βαρβαρη{ζωντανες ψυχες εναι} αρα το μονο που μενει ειναι να μετακομισουμε στον σκανδιναβικο βορρα που εχου ψηλα ποσοστα αυτοκτονιων δηλ μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.Θα πουλησω το αμαξι και θα παρω πατινακι χαχα

Link to comment
Share on other sites

vre vlaka otan exeis mia gata prepei na xereis k pos na tin metaxiristis ilithie...i gata thelei onixordromio oeo an xereis apo ayta...k xereis k kati polli xerome pou sto kanei ayto pios xerei ti mporei na tis exeis kanei..mathe na simpereferese sti gata sou opos prepei gia na sou simperiferthi k ayti analoga...alla ti leo milas gia petres k gia foles...eyxome to zontano na vrei tropo k na to skasi kapoia mera apo sena na sothei.

10% warn γιατι

Στα μηνύματα που αναρτώνται θα πρέπει να υπάρχει σαφήνεια, λιτότητα, ουσία και να είναι ευανάγνωστα. Να χρησιμοποιούνται Ελληνικά ΜΙΚΡΑ γράμματα (Ελληνικές γραμματοσειρές - χαρακτήρες) και όχι Greeklish. Μέλος/επισκέπτης που δεν μπορεί να εφαρμόζει την ελληνική γραφή οφείλει να ενημερώσει τον διαχειριστή προκειμένου να ληφθεί υπόψη το πρόβλημα που παρουσιάζεται, διαφορετικά το μέλος/επισκέπτης μπορεί να αποβληθεί προσωρινά ή μόνιμα.

Κάθε δημοσίευση απαγορεύεται να περιέχει κείμενο υβριστικό, άσεμνο, πρόστυχο, χυδαίο, συκοφαντικό, απεχθές, απειλητικό, πορνογραφικό, ειρωνικό, ιδιαίτερα έντονο προσανατολισμό (π.χ. θρησκευτικό, πολιτικό, αθλητικό κλπ), «δεσμούς» προς άλλους δικτυακούς τόπους που περιέχουν τέτοια μέρη ή παράνομο περιεχόμενο. Επίσης κάθε δημοσίευση απαγορεύεται να διαθέτει αρχεία συνημμένα που να περιέχουν παράνομο λογισμικό, ιούς ή άλλο λογισμικό που μπορεί να προκαλέσει ζημιά στα συστήματα των υπολοίπων μελών. Γενικά τα μηνύματα απαγορεύεται να περιέχουν σημεία που μπορούν να εκθέσουν τον «δικτυακό τόπο» και τα μέλη αυτού καθώς επίσης και να οδηγούν σε πράξεις αξιόποινες ή αντίθετες προς την ελληνική και ευρωπαϊκή νομοθεσία και των διεθνών συμβάσεων.

Φιλοζωοι ειμαστε, μην φοβασαι.Πολυ φορα ομως πηρες με το καλημερα.

Link to comment
Share on other sites

Τοσο καιρο απλα γελουσα με τα ποστ σας και ελεγα "Ε ρε τι τραβανε"

Σημερα ηταν η μερα μου να δω γατα .

Απορω.. δεν ειχα κουραγιο να της σφυριξω και καλα "φιλικα" ... τρεμοπαιζε το σφυριγμα.

Αν την τρομαξεις βγαζει νυχια και σπινιαρι πανω στην οροφη μεχρι να φυγει..

ΕΥΤΥΧΩΣ "μυρισε τον φοβο μου" και εφυγε.. ! :):D

Link to comment
Share on other sites

τι σας φταινε ρε τα ζωντανα? εδω οι ανθρωποι κανουν γρατζουνιες. αυτο δε σας πειραζει? εμενα και τα 2 γκολφ που εχω ειναι γρατζουνισμενα τιγκα απο ανθρωπο!

ξεκολληστε με τις μαλακ*ες που γραφετε εδω μεσα για φολες και για κλωτσιες. οι ανθρωποι ειναι για κλωτσιες και φολες οχι τα τετραποδα.

δηλαδη αν ριξει χαλαζι θα ριξετε φολα στον ουρανο?

ΜΕ ΛΙΓΟ ΝΕΡΑΚΙ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ.

Στην τελικη βαλτε αυτοματο ποτισμα στην οροφη.

Link to comment
Share on other sites

τι σας φταινε ρε τα ζωντανα? εδω οι ανθρωποι κανουν γρατζουνιες. αυτο δε σας πειραζει? εμενα και τα 2 γκολφ που εχω ειναι γρατζουνισμενα τιγκα απο ανθρωπο!

ξεκολληστε με τις μαλακ*ες που γραφετε εδω μεσα για φολες και για κλωτσιες. οι ανθρωποι ειναι για κλωτσιες και φολες οχι τα τετραποδα.

δηλαδη αν ριξει χαλαζι θα ριξετε φολα στον ουρανο?

ΜΕ ΛΙΓΟ ΝΕΡΑΚΙ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ.

Στην τελικη βαλτε αυτοματο ποτισμα στην οροφη.

10% warn και post ability μια βδομαδα γιατι εσυ το παρατραβηξες.

Οι λογοι ειναι οι ιδιοι με την κοπελα-κυρια παραπανω.

Τα off σβηστηκαν.

Το topic κλειδωνει.

Με το Θεο δεν τα βαζει κανενας....

Link to comment
Share on other sites

το ξεκλειδώνω και ελπίζω να συνεχίσουμε με ήρεμη συζήτηση πολιτισμένη και ΧΩΡΙΣ ακρότητες.

Παγούρι, ρίξε και κανένα 10αράκι σε όσους θέλουν να φωλιάσουν τα ζωντανά.

Για κακή σας τύχη είμαι απίστευτα φιλόζωος, και τα 2 αυτοκίνητά μου έχουν γρατζουνιές από γατί -σ.σ. είναι σε κλειστό garage και τα 2- ναι μεν όταν είδα τις γρατζουνιές την 1η φορά ξενέρωσα τη ζωή μου (έριξα τα μπινελίκια μου) αλλά ουδέποτε δεν θα έμπαινα στη διαδικασία να τις χτυπήσω, φολιάσω κλπ.

Υπάρχουν λύσεις για όλα, καταρχήν τις γρατζουνιές τις εξαφάνισα με το να πάω για κέρωμα τα αυτοκίνητα και οκ έμειναν 2 γραμμούλες στα πλαστικά της οροφής, so f*cking what?

Καλώς οι κακώς πάντα κάτι θα γίνεται στο τουτούνι μας, αφήστε μια γρατζουνίτσα για το μάτι, big deal!!!

Τέλος αν θέλετε να μην ξαναπλησιάσουν, ε δοκιμάστε την συσκευή που ανέφερε κάποιο μέλος νωρίτερα που παράγει υπερήχους και δεν πλησιάζει ούτε κουνούπι.

Πάντα φιλικά,

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

εδω ορμανε στο δικο σου που εχεις nickname "doggy" και το αμαξι το λες σκυλαμαξο!! φαντασου τι γινεται με τους υπολοιπουςnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

το ξαναεγραψα,,,, πιαστες σε τσουβαλι η τελαρο και αμολησετες στο βουνο ... Προσφατα ειδα να κανουν τσουληθρα ...παλι σε αλλο μερος του γειτονα ... 1-2 Δεν αντεξα ..gamo hunter + διοπτρα = εγγυημενο αποτελεσμα. αντε να δινω 100σταρια τωρα για κερωμα ... κωλογατες .

η φωλα ειναι βαναυσος τροπος ... απο την αλλη ...αν δεν γινεται αλλιως ..

Φιλε μου μην τσαντιζεσε ... οι γατες τα ποντικια τα σκουλικια τα ψαρια ειναι ζωα ...οπως τα ρανια και τα σκυλια .Εγω δεν μου αρεσει να πληρωνω καθε 3 και λιγο κερατιατικα για τα γατια ...να τα μαζεψουν ασε που δεν θα εκληψουν ποτε...

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σταματησα να ασχολουμε σχολαστικα με το αυτοκινητο και υσηχασα!Χωρια που εχω να το πλυνω απο τον οκτωμβρη και ετσι ειναι και "κερομενο"! Καθε φορα που το πλενω το νιωθω καινουργιο xaxaxaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω (με ολο τον σεβασμο προς ολους τους γραφοντες οποια αποψη και αν εχουν) το θεμα να ξανακλειδωσει.Δεν προσφερει κατι ουσιωδης πια αφου λυσεις εχουν προταθει για το προβλημα(δεν αναφερομαι στις ακραιες).

Δεν το παιζω φιλοζωος ουτε ειμαι αλλα επειδη προβλεπω παλι να αρχισουν τα της φολας,καραμπινες κτλ κτλ που θα εκνευρισουν ή θα προσβαλλουν καποια αλλα μελη ας ξανακλεισει το θεμα.

Δεν ειμαι 'θιγμενος' απο ολα αυτα που γραφτηκαν αλλα περα απο καποιες λογικες λυσεις που ηδη εχουν προταθει τα αλλα 'θα την σκισω την γατα θα την σκοτωσω θα θα' δεν προσφερουν πρακτικη λυση.

Καταλαβαινω τον εκνευρισμο,το ξενερωμα οταν βλεπεις το αμαξι σου γεματο γραντζουνιες αλλα το ιδιο εκνευρισμο νιωθεις για αυτον που στο γραντζουνισε(βαθια) στο ξεπαρκαρισμα ή στο εκανε με κλειδι επιτηδες ή οπως εμενα που καθε βδομαδα βρισκω κολλα πανω στο καπο!!!Αλλα τι να κανεις?Θα μου πειτε αν τον βρω θα θα θα!Αυτο λεω και εγω που ειλικρινα εχω κολλημα με το αμαξι γιατι ειναι και το πρωτο μου!Αλλα δυστυχως οταν δεν εχεις δικο σου γκαραζ να το βαλεις τοτε ειναι η περιουσια σου στο δρομο με οτι αυτο συνεπαγεται...........(γατες,σκυλια,ο καθε απροσεκτος κτλ κτλ κτλ!

Χρονια πολλα σε ολους και υγεια πανω απο ολα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω (με ολο τον σεβασμο προς ολους τους γραφοντες οποια αποψη και αν εχουν) το θεμα να ξανακλειδωσει.Δεν προσφερει κατι ουσιωδης πια αφου λυσεις εχουν προταθει για το προβλημα(δεν αναφερομαι στις ακραιες).

Δεν το παιζω φιλοζωος ουτε ειμαι αλλα επειδη προβλεπω παλι να αρχισουν τα της φολας,καραμπινες κτλ κτλ που θα εκνευρισουν ή θα προσβαλλουν καποια αλλα μελη ας ξανακλεισει το θεμα.

Δεν ειμαι 'θιγμενος' απο ολα αυτα που γραφτηκαν αλλα περα απο καποιες λογικες λυσεις που ηδη εχουν προταθει τα αλλα 'θα την σκισω την γατα θα την σκοτωσω θα θα' δεν προσφερουν πρακτικη λυση.

Καταλαβαινω τον εκνευρισμο,το ξενερωμα οταν βλεπεις το αμαξι σου γεματο γραντζουνιες αλλα το ιδιο εκνευρισμο νιωθεις για αυτον που στο γραντζουνισε(βαθια) στο ξεπαρκαρισμα ή στο εκανε με κλειδι επιτηδες ή οπως εμενα που καθε βδομαδα βρισκω κολλα πανω στο καπο!!!Αλλα τι να κανεις?Θα μου πειτε αν τον βρω θα θα θα!Αυτο λεω και εγω που ειλικρινα εχω κολλημα με το αμαξι γιατι ειναι και το πρωτο μου!Αλλα δυστυχως οταν δεν εχεις δικο σου γκαραζ να το βαλεις τοτε ειναι η περιουσια σου στο δρομο με οτι αυτο συνεπαγεται...........(γατες,σκυλια,ο καθε απροσεκτος κτλ κτλ κτλ!

Χρονια πολλα σε ολους και υγεια πανω απο ολα!!!!

+10000 Συμφωνώ.

Κακως ξεκλειδώθηκε δεν προσφέρει τίποτα.

Εδιτ

Και επειδή το θεμα το διαβασε και η κόρη μου με παρακάλεσε να σας "πω" μια μικρη ιστορία διαβάστε την αξίζει, ειναι για σκύλο αλλα ταιριάζει.

--------------------------------------------------------

"1η εβδομάδα Σήμερα είμαι ηλικίας μιας εβδομάδας. Τι χαρά να είμαι μέρος αυτού του Κόσμου!

1 μηνός Η μαμά μου με φροντίζει πάρα πολύ καλά. Είναι μια εξαιρετική μητέρα.

2 μηνών Σήμερα με χώρισαν από τη μητέρα μας. Ήταν πολύ ανήσυχη και με τα μάτια της με χαιρετούσε.Ελπίζω η νέα «ανθρώπινη» οικογένειά μου να με φροντίζει το ίδιο καλά με τη μαμά μου.

4 μηνών Έχω μεγαλώσει πολύ γρήγορα, τα πάντα τραβάνε την προσοχή μου. Υπάρχουν μερικά παιδιά στο σπίτι που μου είναι σαν «μικρά αδερφάκια». Παίζουμε πολύ, τραβάνε την ουρά μου κι εγώ τους δίνω μικρές ψεύτικες δαγκωνιές για πλάκα...

5 μηνών Σήμερα μου φωνάξανε. Η κυρία μου ήταν πολύ αναστατωμένη επειδή ούρησα μέσα στο σπίτι. Όμως δεν μου είπαν ποτέ πού έπρεπε να το κάνω αυτό. Επίσης, κοιμάμαι στο χωλ. Στεναχωρήθηκα πολύ γι' αυτό!

8 μηνών Είμαι ένα πολύ χαρούμενο σκυλί! Έχω τη ζεστασιά ενός σπιτιού, αισθάνομαι τόσο ασφαλής, τόσο προστατευμένος... Νομίζω ότι η «ανθρώπινη» οικογένειά μου με αγαπάει. Η αυλή είναι όλη δική μου και,συχνά, ξεπερνάω τον εαυτό μου, σκάβοντας στο χώμα σαν τους προγόνους μου, τους λύκους, για να κρύψω το φαγητό. Ποτέ δεν δοκιμάζουν να μου μάθουν τίποτε. Τότε θα πρέπει όλα να πηγαίνουν καλά, όλα αυτά τα πράγματα που κάνω να είναι εντάξει!

12 μηνών Σήμερα έγινα ενός έτους. Είμαι ένας ενήλικος σκύλος. Όμως τα αφεντικά μου λένε ότι μεγάλωσα πολύ περισσότερο από ότι περίμεναν. Πόσο υπερήφανοι πρέπει να είναι για μένα!

13 μηνών Σήμερα με έδεσαν. Σχεδόν δεν μπορούσα να κουνηθώ, να βρεθώ σε λίγο ήλιο όταν κρυώνω, ή να βρω λίγη σκιά όταν ο ήλιος ανεβαίνει ψηλά στον ουρανό. Λένε ότι θα με επιτηρούν και ότι είμαι αχάριστος. Δεν καταλαβαίνω τίποτε απ' όσα μου συμβαίνουν.

15 μηνών Όλα έχουν αλλάξει τώρα. .. Με κρατάνε συνέχεια κλειδωμένο στη βεράντα. Αισθάνομαι πολύ μόνος. Η «ανθρώπινη» οικογένειά μου δεν με θέλει πια. Μερικές φορές ξεχνάνε ότι διψάω και πεινάω. Όταν βρέχει, δεν έχω μια στέγη πάνω από το κεφάλι μου.

16 μηνών Σήμερα με έβγαλαν από τη βεράντα. Ήμουνα σίγουρος ότι η «ανθρώπινη» οικογένειά μου με είχε συγχωρέσει. Ήμουν τόσο χαρούμενος που χοροπήδαγα από ενθουσιασμό. Η ουρά μου κουνιόταν σαν τρελή. Επιπλέον, πίστεψα ότι θα με πήγαιναν βόλτα! Κατευθυνθήκαμε προς τον αυτοκινητόδρομο, και άξαφνα, σταμάτησαν το αυτοκίνητο, άνοιξαν την πόρτα και εγώ βγήκα έξω, χαρούμενος, γιατί σκεπτόμουν ότι θα περνάγαμε τη μέρα μας στην εξοχή. Δεν καταλαβαίνω γιατί έκλεισαν την πόρτα κι έφυγαν. «Ακούστε, περιμένετε!» - γάβγισα. Με ξέχασαν... Έτρεξα πίσω από το αυτοκίνητο με όλη τη δύναμή μου. Η αγωνία μου μεγάλωνε καθώς άρχισα να καταλαβαίνω, ενώ δεν μπορούσα να αναπνεύσω από το λαχάνιασμα και αυτοί δεν σταματούσαν, ότι με είχαν εγκαταλείψει!

17 μηνών Έψαχνα μάταια να βρω το δρόμο για να γυρίσω σπίτι. Είμαι μόνος και αισθάνομαι χαμένος. Στις περιπλανήσεις μου, συναντάω μερικούς ανθρώπους με καλή καρδιά που με κοιτάνε με θλίψη και μου δίνουν λίγο φαγητό. Τους ευχαριστώ με τα μάτια μου, από τα βάθη της ψυχής μου. Εύχομαι να με υιοθετούσαν. Θα ήμουνα τόσο πιστός όσο κανένας άλλος σκύλος! Όμως, αυτοί απλά λένε: «καημένο σκυλάκι, πρέπει να έχει χαθεί».

18 μηνών Πριν από μερικές ημέρες, πέρασα από ένα σχολείο και είδα πολλά παιδιά μικρά και μεγαλύτερα σαν τα «μικρά μου αδερφάκια». Πλησίασα περισσότερο και μια ομάδα από τα μικρότερα παιδιά, γελώντας, μου πέταξαν πολλές πέτρες, απλά για να δούνε «ποιος σημαδεύει καλύτερα». Μια από αυτές τις πέτρες με χτύπησε στο μάτι και, έκτοτε, δεν μπορώ να δω καθόλου με αυτό το μάτι.

19 μηνών Είναι απίστευτο. Όταν είχα καλύτερη όψη, οι άνθρωποι με λυπόντουσαν. Τώρα είμαι πολύ αδύνατος και αδύναμος και η όψη μου είναι απαίσια. Έχω χάσει το ένα μου μάτι και οι άνθρωποι με διώχνουν με τις σκούπες όταν προσπαθώ να ξεκουραστώ σε κάποια σκιά.

20 μηνών Κινούμαι με εξαιρετικά μεγάλη δυσκολία. Σήμερα, ενώ προσπαθούσα να περάσω το δρόμο, με χτύπησε ένα αυτοκίνητο. Βρισκόμουνα στη ζώνη των πεζών για να περάσω το δρόμο, όμως ποτέ δεν θα ξεχάσω το γεμάτο ικανοποίηση βλέμμα του οδηγού, που έδινε συγχαρητήρια στον εαυτό του που με πάτησε. Εύχομαι να με είχε σκοτώσει! Όμως, απλά μου προκάλεσε εξάρθρωση στα πίσω μου πόδια! Ο πόνος ήταν ανυπόφορος! Τα πόδια μου δεν με υπακούνε και μόλις με τεράστια δυσκολία μπόρεσα να συρθώ στο γκαζόν στην άκρη του δρόμου. Επί δέκα μέρες έχω μείνει εκτεθειμένος στον ήλιο που καίει, στη δυνατή βροχή, στο κρύο, χωρίς φαγητό. Δεν μπορώ πλέον να κουνηθώ. Ο πόνος είναι ανυπόφορος. Βρίσκομαι σε ένα πολύ υγρό μέρος, και φαίνεται ότι ακόμη και το τρίχωμά μου μαδάει. Κάποιοι περαστικοί ούτε καν με προσέχουν, άλλοι λένε: «μην πλησιάζεις». Είμαι σχεδόν αναίσθητος, όμως, μια ελάχιστη δύναμη από τα βάθη του σώματός μου με αναγκάζει να ανοίξω τα μάτια μου. Η γλυκύτητα στη φωνή της με έκανε να αντιδράσω. «Καημένο μου σκυλάκι, κοίτα πώς σε έχουν αφήσει», έλεγε. Μαζί με την γυναίκα ήταν ένας άντρας με λευκή ποδιά που με ακούμπησε και είπε: «Λυπάμαι, κυρία μου, αλλά αυτός ο σκύλος δεν θα τα καταφέρει. Είναι καλύτερα να τον βοηθήσουμε να βγει από αυτόν τον πόνο και τη δυστυχία». Η ευγενική κυρία, με δάκρυα να τρέχουν ποτάμι στα μάγουλά της, συμφώνησε. Όσο καλύτερα μπορούσα, κούνησα την ουρά μου και την ευχαρίστησα, με τα μάτια μου, για τη βοήθειά της να αναπαυθώ ειρηνικά και ήρεμα. Ενώ αισθανόμουν το ελαφρύ τσίμπημα της βελόνας, πριν από αυτόν τον μακρύ ύπνο, η τελευταία μου σκέψη ήταν: «γιατί έπρεπε να γεννηθώ, αφού δεν με ήθελε κανείς;»."

---------------------------------------------------------

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα με μια γατα οταν γυρναω το βραδυ σπιτι οπως ειναι ζεστο το καπο της μηχανης ανεβαινει και καθεται πανω μου εχει κανει κατι μικρες γρατσουνιες στο καπο που φαινονται στον ηλιο πολυ λιγο και αφηνει και πατημασιες οποτε το πρωι εγω πριν παω για δουλεια καθαριζω το καπο με ενα πανι και ειμαι ενταξει δεν την εχω πειραξει ποτε τωρα παιδια αν ενοχλουν οι γατες καλο θα ηταν να ριξεται ενα παλιο σεντονι στο καπο για προστασια και ολα θα ειναι ενταξει. Νικο πολυ ωραια η ιστορια που εγραψες !!!!

Edited by stavros geoldasis
Link to comment
Share on other sites

+10000 Συμφωνώ.

Κακως ξεκλειδώθηκε δεν προσφέρει τίποτα.

Εδιτ

Και επειδή το θεμα το διαβασε και η κόρη μου με παρακάλεσε να σας "πω" μια μικρη ιστορία διαβάστε την αξίζει, ειναι για σκύλο αλλα ταιριάζει.

--------------------------------------------------------

"1η εβδομάδα Σήμερα είμαι ηλικίας μιας εβδομάδας. Τι χαρά να είμαι μέρος αυτού του Κόσμου!

1 μηνός Η μαμά μου με φροντίζει πάρα πολύ καλά. Είναι μια εξαιρετική μητέρα.

2 μηνών Σήμερα με χώρισαν από τη μητέρα μας. Ήταν πολύ ανήσυχη και με τα μάτια της με χαιρετούσε.Ελπίζω η νέα «ανθρώπινη» οικογένειά μου να με φροντίζει το ίδιο καλά με τη μαμά μου.

4 μηνών Έχω μεγαλώσει πολύ γρήγορα, τα πάντα τραβάνε την προσοχή μου. Υπάρχουν μερικά παιδιά στο σπίτι που μου είναι σαν «μικρά αδερφάκια». Παίζουμε πολύ, τραβάνε την ουρά μου κι εγώ τους δίνω μικρές ψεύτικες δαγκωνιές για πλάκα...

5 μηνών Σήμερα μου φωνάξανε. Η κυρία μου ήταν πολύ αναστατωμένη επειδή ούρησα μέσα στο σπίτι. Όμως δεν μου είπαν ποτέ πού έπρεπε να το κάνω αυτό. Επίσης, κοιμάμαι στο χωλ. Στεναχωρήθηκα πολύ γι' αυτό!

8 μηνών Είμαι ένα πολύ χαρούμενο σκυλί! Έχω τη ζεστασιά ενός σπιτιού, αισθάνομαι τόσο ασφαλής, τόσο προστατευμένος... Νομίζω ότι η «ανθρώπινη» οικογένειά μου με αγαπάει. Η αυλή είναι όλη δική μου και,συχνά, ξεπερνάω τον εαυτό μου, σκάβοντας στο χώμα σαν τους προγόνους μου, τους λύκους, για να κρύψω το φαγητό. Ποτέ δεν δοκιμάζουν να μου μάθουν τίποτε. Τότε θα πρέπει όλα να πηγαίνουν καλά, όλα αυτά τα πράγματα που κάνω να είναι εντάξει!

12 μηνών Σήμερα έγινα ενός έτους. Είμαι ένας ενήλικος σκύλος. Όμως τα αφεντικά μου λένε ότι μεγάλωσα πολύ περισσότερο από ότι περίμεναν. Πόσο υπερήφανοι πρέπει να είναι για μένα!

13 μηνών Σήμερα με έδεσαν. Σχεδόν δεν μπορούσα να κουνηθώ, να βρεθώ σε λίγο ήλιο όταν κρυώνω, ή να βρω λίγη σκιά όταν ο ήλιος ανεβαίνει ψηλά στον ουρανό. Λένε ότι θα με επιτηρούν και ότι είμαι αχάριστος. Δεν καταλαβαίνω τίποτε απ' όσα μου συμβαίνουν.

15 μηνών Όλα έχουν αλλάξει τώρα. .. Με κρατάνε συνέχεια κλειδωμένο στη βεράντα. Αισθάνομαι πολύ μόνος. Η «ανθρώπινη» οικογένειά μου δεν με θέλει πια. Μερικές φορές ξεχνάνε ότι διψάω και πεινάω. Όταν βρέχει, δεν έχω μια στέγη πάνω από το κεφάλι μου.

16 μηνών Σήμερα με έβγαλαν από τη βεράντα. Ήμουνα σίγουρος ότι η «ανθρώπινη» οικογένειά μου με είχε συγχωρέσει. Ήμουν τόσο χαρούμενος που χοροπήδαγα από ενθουσιασμό. Η ουρά μου κουνιόταν σαν τρελή. Επιπλέον, πίστεψα ότι θα με πήγαιναν βόλτα! Κατευθυνθήκαμε προς τον αυτοκινητόδρομο, και άξαφνα, σταμάτησαν το αυτοκίνητο, άνοιξαν την πόρτα και εγώ βγήκα έξω, χαρούμενος, γιατί σκεπτόμουν ότι θα περνάγαμε τη μέρα μας στην εξοχή. Δεν καταλαβαίνω γιατί έκλεισαν την πόρτα κι έφυγαν. «Ακούστε, περιμένετε!» - γάβγισα. Με ξέχασαν... Έτρεξα πίσω από το αυτοκίνητο με όλη τη δύναμή μου. Η αγωνία μου μεγάλωνε καθώς άρχισα να καταλαβαίνω, ενώ δεν μπορούσα να αναπνεύσω από το λαχάνιασμα και αυτοί δεν σταματούσαν, ότι με είχαν εγκαταλείψει!

17 μηνών Έψαχνα μάταια να βρω το δρόμο για να γυρίσω σπίτι. Είμαι μόνος και αισθάνομαι χαμένος. Στις περιπλανήσεις μου, συναντάω μερικούς ανθρώπους με καλή καρδιά που με κοιτάνε με θλίψη και μου δίνουν λίγο φαγητό. Τους ευχαριστώ με τα μάτια μου, από τα βάθη της ψυχής μου. Εύχομαι να με υιοθετούσαν. Θα ήμουνα τόσο πιστός όσο κανένας άλλος σκύλος! Όμως, αυτοί απλά λένε: «καημένο σκυλάκι, πρέπει να έχει χαθεί».

18 μηνών Πριν από μερικές ημέρες, πέρασα από ένα σχολείο και είδα πολλά παιδιά μικρά και μεγαλύτερα σαν τα «μικρά μου αδερφάκια». Πλησίασα περισσότερο και μια ομάδα από τα μικρότερα παιδιά, γελώντας, μου πέταξαν πολλές πέτρες, απλά για να δούνε «ποιος σημαδεύει καλύτερα». Μια από αυτές τις πέτρες με χτύπησε στο μάτι και, έκτοτε, δεν μπορώ να δω καθόλου με αυτό το μάτι.

19 μηνών Είναι απίστευτο. Όταν είχα καλύτερη όψη, οι άνθρωποι με λυπόντουσαν. Τώρα είμαι πολύ αδύνατος και αδύναμος και η όψη μου είναι απαίσια. Έχω χάσει το ένα μου μάτι και οι άνθρωποι με διώχνουν με τις σκούπες όταν προσπαθώ να ξεκουραστώ σε κάποια σκιά.

20 μηνών Κινούμαι με εξαιρετικά μεγάλη δυσκολία. Σήμερα, ενώ προσπαθούσα να περάσω το δρόμο, με χτύπησε ένα αυτοκίνητο. Βρισκόμουνα στη ζώνη των πεζών για να περάσω το δρόμο, όμως ποτέ δεν θα ξεχάσω το γεμάτο ικανοποίηση βλέμμα του οδηγού, που έδινε συγχαρητήρια στον εαυτό του που με πάτησε. Εύχομαι να με είχε σκοτώσει! Όμως, απλά μου προκάλεσε εξάρθρωση στα πίσω μου πόδια! Ο πόνος ήταν ανυπόφορος! Τα πόδια μου δεν με υπακούνε και μόλις με τεράστια δυσκολία μπόρεσα να συρθώ στο γκαζόν στην άκρη του δρόμου. Επί δέκα μέρες έχω μείνει εκτεθειμένος στον ήλιο που καίει, στη δυνατή βροχή, στο κρύο, χωρίς φαγητό. Δεν μπορώ πλέον να κουνηθώ. Ο πόνος είναι ανυπόφορος. Βρίσκομαι σε ένα πολύ υγρό μέρος, και φαίνεται ότι ακόμη και το τρίχωμά μου μαδάει. Κάποιοι περαστικοί ούτε καν με προσέχουν, άλλοι λένε: «μην πλησιάζεις». Είμαι σχεδόν αναίσθητος, όμως, μια ελάχιστη δύναμη από τα βάθη του σώματός μου με αναγκάζει να ανοίξω τα μάτια μου. Η γλυκύτητα στη φωνή της με έκανε να αντιδράσω. «Καημένο μου σκυλάκι, κοίτα πώς σε έχουν αφήσει», έλεγε. Μαζί με την γυναίκα ήταν ένας άντρας με λευκή ποδιά που με ακούμπησε και είπε: «Λυπάμαι, κυρία μου, αλλά αυτός ο σκύλος δεν θα τα καταφέρει. Είναι καλύτερα να τον βοηθήσουμε να βγει από αυτόν τον πόνο και τη δυστυχία». Η ευγενική κυρία, με δάκρυα να τρέχουν ποτάμι στα μάγουλά της, συμφώνησε. Όσο καλύτερα μπορούσα, κούνησα την ουρά μου και την ευχαρίστησα, με τα μάτια μου, για τη βοήθειά της να αναπαυθώ ειρηνικά και ήρεμα. Ενώ αισθανόμουν το ελαφρύ τσίμπημα της βελόνας, πριν από αυτόν τον μακρύ ύπνο, η τελευταία μου σκέψη ήταν: «γιατί έπρεπε να γεννηθώ, αφού δεν με ήθελε κανείς;»."

---------------------------------------------------------

τωρα, μας ψυχοβγαλες και συ! Αντε κλειδωστε το το ρημαδι και μην σκατε για καμμια γρατζουνια.Τοσα και τοσα προβληματα εχουμε στις γρατζουνιες θα κολλησουμε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα ..gamo hunter + διοπτρα = εγγυημενο αποτελεσμα. αντε να δινω 100σταρια τωρα για κερωμα ... κωλογατες .

η φωλα ειναι βαναυσος τροπος ... απο την αλλη ...αν δεν γινεται αλλιως ..

Φιλε μου μην τσαντιζεσε ... οι γατες τα ποντικια τα σκουλικια τα ψαρια ειναι ζωα ...οπως τα ρανια και τα σκυλια .Εγω δεν μου αρεσει να πληρωνω καθε 3 και λιγο κερατιατικα για τα γατια ...να τα μαζεψουν ασε που δεν θα εκληψουν ποτε...

Μπράβο εξυπνόπουλο... ενώ εμείς τι είμαστε; Εντελώς πληροφοριακά ζώα θεωρούμαστε και εμείς αλλά η διαφορά μας είναι ότι τα ζώα ξέρουν να εκτιμούν τα άλλα ζώα του πλανήτη ενώ κάτι "άνθρωποι" με το σκεπτικό το δικό σου δεν ανήκουν στην κατηγορία αυτή, απλά ανθρωποειδή είστε! ¶κου εκεί "δεν θα εκλείψουν ποτέ" ωραία νοοτροπία, αν στη θέση του σκύλου δηλαδή ήταν ένας άνθρωπος τι θα έλεγες; Εντάξει μωρέ, ένας είναι υπάρχουν άλλα 12 εκατομμύρια στην Ελλάδα. Τι σημαίνει αυτό; Ό,τι τα ζώα δεν έχουν ψυχή; Δεν νιώθουν; Διάβασε το μήνυμα του Νίκου που έγραψε (την ιστορία) η οποία μπορεί μεν να την έπλασε κάποιος άνθρωπος αλλά σίγουρα ΔΕΝ ΑΠΕΧΕΙ καθόλου από το πως νιώθουν τα άμοιρα ζώα! ¶ντε μην ανοίξω το στόμα μου με τις μ.λακίες που διαβάζω.

Και για να μη γκρινιάξετε ορισμένοι "άνθρωποι" που έθιξα τους "ανθρώπους" που δεν αντέχουν να βλέπουν άλλα όντα στο πλανήτη αυτό, θα μου ρίξω και 20% έτσι για να γουστάρουμε.

Και επειδή το θεμα το διαβασε και η κόρη μου με παρακάλεσε να σας "πω" μια μικρη ιστορία διαβάστε την αξίζει, ειναι για σκύλο αλλα ταιριάζει.

--------------------------------------------------------

"1η εβδομάδα Σήμερα είμαι ηλικίας μιας εβδομάδας. Τι χαρά να είμαι μέρος αυτού του Κόσμου!

.....

«γιατί έπρεπε να γεννηθώ, αφού δεν με ήθελε κανείς;»."

---------------------------------------------------------

Νίκο το έχω ξαναδιαβάσει και έχω συγκινηθεί πραγματικά και ξανά το ίδιο ένιωσα διαβάζοντάς το... άμοιρα ζώα...

Δυστυχώς έχουμε καταπατήσει τον πλανήτη αυτό και νομίζουμε πως όλα μας ανήκουν ρε χαλαρώστε και σκεφτείτε λογικά, ίσοι είμαστε όλοι, απλά η φύση μας έδωσε τα 2 κουλά μας και αντί να τα χρησιμοποιήσουμε λογικά κοιτάμε πως θα καταστρέψουμε τόσο τον πλανήτη όσο και τους άλλους κατοίκους αυτού.... άντε...!

¶μα βρω ένα videaki θα το ανεβάσω εδώ μπας και νιώσουν ορισμένα "ανθρωποειδή"....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.