Jump to content
leflo

Εγκατάσταση χenon σε Polo 9n3 Help !

Recommended Posts

Γειά σας και από εμένα .είναι το 1ο ποστ που κάνω και θα ήθελα τις συμβουλές σας για να περάσω τα xenon που αγόρασα (Η7 phillips)στο Polo 9N3.Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει καμιά φωτογραφία για να δώ που να τοποθετήσω τα μπάλαστ κ να μου πει αν κουμπώνει κανονικά η λάμπα xenon δλδ χωρίς καμιά πατέντα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by leflo
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα .είναι το 1ο ποστ που κάνω και θα ήθελα τις συμβουλές σας για να περάσω τα xenon που αγόρασα (Η7 phillips)στο Polo 9N3.Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει καμιά φωτογραφία για να δώ που να τοποθετήσω τα μπάλαστ κ να μου πει αν κουμπώνει κανονικά η λάμπα xenon δλδ χωρίς καμιά πατέντα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Φιλε καλως ορισες στην παρεα μας. Δεν γνωριζω αν το 9Ν3 εχει projector στο φαναρι του αλλα αν δεν εχει τοτε τα xenon ειναι εφιαλτης για τους αλλους οδηγους (συγκεκριμενα αυτους που οδηγουν μπροστα απο εσενα την νυχτα tongue.gif ). Κοιτα στον τομεα HOW TO μηπως βρεις καμια πληροφορια αν και εγω στην θεση σου θα πηγαινα σε εναν ηλεκτρολογο να μου κανει την δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Γειά και από μένα!

Το φανάρι του 9n3 ΔΕΝ έχει projector και οι λάμπες μπαίνουν κανονικά χωρίς κάποια πατέντα.

Εγώ τα balast τα βίδωσα στις βάσεις των φαναριών(δες και την φωτό)

0801301439ow7.th.jpg

Η φωτό είναι παλιά και την έβαλα στα γρήγορα για να πάρεις μια ιδέα,εξάλλου φαίνεται που μπήκαν τα balast.....

Edited by Sepulto
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τη συμμετοχη σας !!!!Sepulto Ekei δεν ειχα σκεφτει να τα βαλω .Να σε ρωτησω και κατι ακομι.Τα καλωδια που εχει το κιτ για να τροφοδοτησει τα μπαλαστ με ρευμα απο το αμαξι ειναι μαυρο και μπλε.το μπλε δεν ειναι το θετικο αν δεν κανω λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

Γειά και από μένα!

Το φανάρι του 9n3 ΔΕΝ έχει projector και οι λάμπες μπαίνουν κανονικά χωρίς κάποια πατέντα.

Εγώ τα balast τα βίδωσα στις βάσεις των φαναριών(δες και την φωτό)

0801301439ow7.th.jpg

Η φωτό είναι παλιά και την έβαλα στα γρήγορα για να πάρεις μια ιδέα,εξάλλου φαίνεται που μπήκαν τα balast.....

Παιδιά χωρίς projectors τα xenon ειναι απελπισία σκέτη... Θες να ξεριζώσεις ολους τους καθρέπτες όταν σου τυχαίνει καποιος νύχτα από πίσω :) .

Link to comment
Share on other sites

Aν ρυθμιστουν σωστα με μηχανημα συνεργειου, δεν ενοχλεις κανενα. Οι περισσοτεροι απο εμας εχουμε xenon στα polo μας και δεν εχουμε ιδιαιτερα προβληματα, περα απο 1-2 ελληναρες οδηγους...

Σε αυτο που λεει ο Capamaru εχει δικιο και ειναι συχνο φαινομενο τωρα που επεσαν πολυ οι τιμες των kit. Το πιο ενοχλητικο ομως ειναι απο τις μηχανες που ειναι ψηλα τα φαναρια σου και κυριολεκτικα σε πιανει πονοκεφαλος οταν ειναι πισω σου ή διπλα σου.

Για να επανελθουμε ομως στο θεμα, leflo καλως ηρθες στις σελιδες του Hellenic VWClub και Καλα Χριστουγεννα <_<

Ριξε μια ματια στο παρακατω θεμα για περισσοτερες πληροφοριες http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=18621

Τα δικα μου ballast τα εχω στηριξει το ενα στο δεξι ραμφος του σασι και το αλλο στην θηκη της μπαταριας, αλλα απο οτι θυμαμαι αυτη η θηκη δεν υπαρχει πια στο 9N3 :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ρωτησα στην αντιπροσωπεια για xenon στο polo μου (9ν3) και μου ειπαν οτι δεν βαζουν γτ επηρεαζεται ο εγκεφαλος και οτι μια φορα βαλαν και ηταν αποτυχια! αν ηθελα λεει θα επρεπε να το παραγκειλω να ερθει απο το εργοστασιο με xenon ... ;):blink:B)

ισχυει κατι τετοιο? :o

Edited by ALdaperan
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ρωτησα στην αντιπροσωπεια για xenon στο polo μου (9ν3) και μου ειπαν οτι δεν βαζουν γτ επηρεαζεται ο εγκεφαλος και οτι μια φορα βαλαν και ηταν αποτυχια! αν ηθελα λεει θα επρεπε να το παραγκειλω να ερθει απο το εργοστασιο με xenon ... :lol::blink::D

ισχυει κατι τετοιο? :unsure:

OXIIIII!

για το 1ο δεν ξερω(νομιζω σε γκολφακια υπηρχε καποιο προβλημα επειδη δεν εβλεπε ο εγκεφαλος λαμπα με συρμα).....οσο για το 2ο πολο 9ν3 με ξενον(μαμα) δεν βγαινει ...ουτε με ειδικη παραγγελεια ουτε με τιποτα....πουθενα ουτε εδω ουτε στην γερμανια....!

εδω ΔΕΝ φερνουν αλλα και αλλα (ουτε με ειδ παραγκ μπορεις να τα βαλεις στην ελλαδα)...που ειναι εξτρα στην γερμανια.... fire.giffire.giffire.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gif βλεπε αυτοματος καθρεφτης...χειμερινο καπετο...αισθητηρες πιεσης, κτλ, που αξιζει να μπουν και δεν εχουν ιδιαιτερο κοστος....! Ασχετο αλλα επρεπε να πω τον πονο μου....!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα polo μοντελο 2008 ειναι το 9Ν3 που λετε..?

Θελω να βαλω κατι xenon (H7 σωστα ?) και δε ξερω αν μαπινουν κανονικα και χωρις καποιο προβλημα..

Εννοω ηλεκτρονικο( καμια ενδειξη, προβλημα με εγκεφαλο κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια του forum καλο χειμωνα απο μενα και καλες βολτες...επειδη το ειχα ψαξει το θεμα,τα xenon για το polaki μας χρειαζονται ενα συστημα το οποιο λεγεται can-bus και αν δεν μπει αυτο υπαρχει κινδυνος να καει ο εγκεφαλος...στα united,inspired,excited αυτο ισχυει παντως...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια του forum καλο χειμωνα απο μενα και καλες βολτες...επειδη το ειχα ψαξει το θεμα,τα xenon για το polaki μας χρειαζονται ενα συστημα το οποιο λεγεται can-bus και αν δεν μπει αυτο υπαρχει κινδυνος να καει ο εγκεφαλος...στα united,inspired,excited αυτο ισχυει παντως...

εγω που τελικα εβαλα κατι xenon με τους λεπτους μετασχηματιστες, ενω τα φωτα δουλευουν μια χαρα, σταματησε να λειτουργει ο συναγερμος..

Οταν το ξεκλειδωνες το αμαξι, εκανε 2 σφυριγματα.Τωρα δε κανει..

Δε ξερω αν ειναι συμπτωση ή πειραξα κατι αλλο...Αλλα δε μου φαινεται λογικο να συνδεεται ο συναγερμος με τα φωτα

ΚΑι για το οτι θελει can bus, αλλιως θα καει ο εγκεφαλος , μου ακουγεται λιγο υπερβολικο..

Ας πουν οσοι εχουν βαλει xenon...Εχουν βαλει για can bus??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.