Jump to content
GAK

Xenon Aftermarket

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ XENON AFTERMARKET.ΓΙΑ ΤΟ JETTA TSI 07'

ΕΧΩ ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ

1. ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΛΩΔΙΟ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ Η' ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ EXTRA ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ?

2. ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣH ΣΤΟΝ ΕΚΓΕΦΑΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ (ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΛΟΓΩ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ CAN BUS) ?

*Η ΕΚΓΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ

ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΟΣΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ XENON AFTERMARKET

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε κ χρονια πολλα!

τα παρηγγειλες μονος σου η στα παρηγγειλε η αντιπροσωπεια για να στα βαλει?

αν τα παρηγγειλες μονος σου να ξερεις πως χρειαζεσαι κ αλλα ντουι για τις λαμπες(θα κανουν κ αυτα για γκολφ 5, αφου εχουν το ιδιο φαναρι) κ επισης τα anti-canbus (warning cancellers λενε χαρακτηριστικα τα δικα μου πανω). ειναι ειδικα πυκνωτακια που πλεον τα βρισκεις ευκολα στην αγορα μιας κ η τεχνολογια canbus υπαρχει στα περισσοτερα αυτοκινητα πλεον. απ τον εγκεφαλο δεν χρειαζεσαι καμια ρυθμιση, ουτε τιποτα επιπλεον καλωδια περα απο αυτα που εχει ηδη η συσκευασια μεσα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε κ χρονια πολλα!

τα παρηγγειλες μονος σου η στα παρηγγειλε η αντιπροσωπεια για να στα βαλει?

αν τα παρηγγειλες μονος σου να ξερεις πως χρειαζεσαι κ αλλα ντουι για τις λαμπες(θα κανουν κ αυτα για γκολφ 5, αφου εχουν το ιδιο φαναρι) κ επισης τα anti-canbus (warning cancellers λενε χαρακτηριστικα τα δικα μου πανω). ειναι ειδικα πυκνωτακια που πλεον τα βρισκεις ευκολα στην αγορα μιας κ η τεχνολογια canbus υπαρχει στα περισσοτερα αυτοκινητα πλεον. απ τον εγκεφαλο δεν χρειαζεσαι καμια ρυθμιση, ουτε τιποτα επιπλεον καλωδια περα απο αυτα που εχει ηδη η συσκευασια μεσα.

ΟΧΙ ΤΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΜΟΝΟΣ, ΤΑ ΝΤΟΥΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΥΚΝΩΤΑΚΙΑ ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΛΕΣ ?

Link to comment
Share on other sites

ρωτα το καταστημα απ οπου τα πηρες, κατα πασα πιθανοτητα θα εχει, ολα τα μαγαζια που εμπορευονται ξενον εχουν κ ολα τα παρελκομενα κ δεν εχεις προβλημα.

αν δεν βρεις ακρη, πες μου να σε στειλω εκει απ οπου τα πηρα εγω!

αν παλι εταιρια εννοεις την αντιπροσωπεια, λογικα θα μπορεσουν να σου φερουν κ αυτοι (κ αυτοι τα χρειαζονται στην τοποθετηση, οποτε ξερουν κ που να τα βρουν).

Link to comment
Share on other sites

ρωτα το καταστημα απ οπου τα πηρες, κατα πασα πιθανοτητα θα εχει, ολα τα μαγαζια που εμπορευονται ξενον εχουν κ ολα τα παρελκομενα κ δεν εχεις προβλημα.

αν δεν βρεις ακρη, πες μου να σε στειλω εκει απ οπου τα πηρα εγω!

αν παλι εταιρια εννοεις την αντιπροσωπεια, λογικα θα μπορεσουν να σου φερουν κ αυτοι (κ αυτοι τα χρειαζονται στην τοποθετηση, οποτε ξερουν κ που να τα βρουν).

NAI ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΛΕΩ, ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΧΕΝΟΝ, ΕΚΤΙΜΩ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ.

Edited by GAK
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τελικα τα περασα, οχι στην αντιπροσωπεια σε εναν ηλεκτρολογο, συγκεκριμενα σε αντιπροσωπο της Bosch. Ομως λογω οτι ο κινητηρας δεν εχει και πολλα περιθορια για να "βαλεις χερι" ΤSI, εβγαλα τον προφυλακτηρα για να βγαλουμε και τα φωτα αλλιως δεν γινοταν !!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ XENON AFTERMARKET.ΓΙΑ ΤΟ JETTA TSI 07'

ΕΧΩ ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ

1. ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΛΩΔΙΟ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ Η' ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ EXTRA ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ?

2. ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣH ΣΤΟΝ ΕΚΓΕΦΑΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ (ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΛΟΓΩ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ CAN BUS) ?

*Η ΕΚΓΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ

ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΟΣΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ XENON AFTERMARKET

καλημερα βασικα τι εχεις παρει για το αυτοκινητο σου???

πηρες μονο τις λαμπες ή και τα φαναρια ??

Link to comment
Share on other sites

φωτο θα βγαλω και θα ανεβασω, δεν εχω αλλαξει τα φαναρια, εγω εγκαταστησει μονο xenon (τις λαμπες και τους μετασχηματιστες). Ηταν προβλημα με τον tsi δεν εχει χωρο για τους μετασχηματιστες ειδικα στην δεξια μερια, αναγκαστικα εβγαλα και εβαλα προφυλακτηρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.