Jump to content
Zouperman

Xenon

Recommended Posts

Βγαζουν και υποτιθεται οτι τα διαθετουν για μονο για μηχανηματα και οχι για οχηματα δρομου..

Φερε μου κιτ xenon της philips και σου δινω 1000 ευρω που εχουν τα εργοστασιακα.

Ωραια το αμαξι σου και το κιτ xenon που εχει,ανατρεπει τους νομους της φυσικης.

Ολοι οι κατασκευαστες αυτοκινητων που βαζουν projector δεν γνωριζουν...

Οι ελληνες ειμαστε παντα ενα βημα μπροστα.....

Καλα σοβαρα μιλας? δινεις 380 για τις μουφες που δεν ειναι καν bixenon δεν δινεις για τα εργοστασιακα?

Μηπως εμπορευεσαι η τοποθετεις κιτακια?

Οσο για το χρονο αναμονης,εχεις απολυτο δικιο...ειναι ξενερα να περιμενεις τοσους μηνες,ειμαι παθων....

Παιδιά ηρεμίστε! και ο φίλος Scirocco08 ούτε έμπορας είναι ούτε διαφήμιση κάνει! Όπως και εγώ γνωρίζω η philips βγάζει xenon και για φορτηγά και για επιβατηγά! Και ιδού του λόγου το αληθές!!! tongue.gif:lol:http://www.lampsource.gr/products5.php?wh=...28&open2=92

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ηρεμίστε! και ο φίλος Scirocco08 ούτε έμπορας είναι ούτε διαφήμιση κάνει! Όπως και εγώ γνωρίζω η philips βγάζει xenon και για φορτηγά και για επιβατηγά! Και ιδού του λόγου το αληθές!!! tongue.gif:lol:http://www.lampsource.gr/products5.php?wh=...28&open2=92

Δεν παίρνω όρκο, αλλά απ' όσο γνωρίζω οι Osram και Philips παράγουν λάμπες, μεταξύ αυτών και xenon, όμως δεν διαθέτουν κιτ στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι λαμπες για εργοστασιακο φαναρι xenon.

Δεν ειναι H4 η H7 xenon ωστε να προσαρμοστουν σε απλου τυπου φαναρι.(halogen)

Εδω ειμαστε για να ανταλασουμε πληροφοριες για δικο μας κερδος,οποτε σιγουρα θα υπαρχουν και αντικρουωμενες αποψεις,οι οποιες παλι εμας ωφελουν..

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνω όρκο, αλλά απ' όσο γνωρίζω οι Osram και Philips παράγουν λάμπες, μεταξύ αυτών και xenon, όμως δεν διαθέτουν κιτ στην αγορά.

Και όμως βγάζει και διαθέτει κιτ στην αγορά και μου το έδειξαν, αλλά αν και έχω πάρει όχι! xenon αλλά τις BlueVision Xenon effect της PHILIPS Η7 ακόμα δεν τις έχω περάσει επάνω!

XenonH7.jpg

Αυτες ειναι λαμπες για εργοστασιακο φαναρι xenon.

Δεν ειναι H4 η H7 xenon ωστε να προσαρμοστουν σε απλου τυπου φαναρι.(halogen)

Εδω ειμαστε για να ανταλασουμε πληροφοριες για δικο μας κερδος,οποτε σιγουρα θα υπαρχουν και αντικρουωμενες αποψεις,οι οποιες παλι εμας ωφελουν..

Και φυσικά είμαστε εδώ για να ανταλάσουμε πληροφορίες για δικό μας κέρδος. Ο κάθε ένας από εμάς λέει αυτά που πιστεύει και γνωρίζει και ο κάθε ένας από εμάς, βγάζει τις δικές του απόψεις!!! Και συμπεράσματα! :(

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτεσ ειναι λαμπες απλες halogen και οχι xenon.

Δεν συνεργαζονται καν με μετασχηματιστες τασης.

Ειναι λαμπες που απλα η αποχρωση τους φερνει σε xenon (xenon effect)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα παρολο που δεν ειναι xenon,ειναι η πιο καλη επιλογη γιατι αυτη η λαμπα ειναι φτιαγμενη για τον τυπο φαναριου που εχεις.

Ετσι θ εχεις χρωματισμο xenon,με οχι τοσο μεγαλη ενταση βεβαια,σωστες δεσμες και θα δουλευουν αψογα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.