Jump to content
LefterisIraklio

Χρωμα στο Scirocco.....!

??????? ????????  

3 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Σημερα το πρωι που πηγα στο Mega να ψωνισω, πετυχα απο κοντα το πρωτο κοκκινο Scirocco. Το ειχα δει μονο απο φωτογραφιες αλλα ποτε απο κοντα. Το οδηγουσε μια κυρια γυρω στα 50+ αλλα ακομα πολυ ομορφη, στυλ Joan Collins πριν απο 20 χρονια. Anyhow. Για τα γουστα μου δεν εχει καμμια σχεση το κοκκινο που βλεπω στο Internet με το κοκκινο που ειδα απο κοντα. Δεν θελω να φτασω στο σημειο να το χαρακτηρισω καγκουρικο, αλλα σιγουρα καπου εκει παιζει. Το περιμενα να ειναι κοντα στο κοκκινο του Cartier πχ, αλλα φερνει περισσοτερο στο κοκκινο του γαυρου. Ακομα και στο Golf V το κοκκινο ειναι ειτε διαφορετικο ειτε του παει περισσοτερο. Δευτερο συμπερασμα. Το 160 DSG ειναι τελικα αυτο που ειχα γραψει πριν απο μηνες. Αμαξι για να πηγαινει καποια στο Mega, στην λαικη, κλπ. Γενικως αμαξι για groceries, αν και μπορεις να το πας και στο Parking στην Καρνεαδου χωρις να σε κραξουνε για να κανεις σοβαροτερο shopping.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: ετοιμασου για ''λιθοβολισμο''!

:lol: Το εχεις δει σε κοκκινο? :) Θα μου πεις, "Εχεις δικαιο Ηλια".!! Οι υπολοιπες "σιροκοκιστικες" δυναμεις, δεν με ενδιαφερουν

Link to comment
Share on other sites

Εγω ολο αυτο το καιρο διαβαζα εδω μεσα για να καταλληξω αναμεσα στο scirocco και το golf , Τελικα εχτες εκλεισα το rocco 160 σε λευκο...και η βλακια ειναι οτι ψηφισα το rising blue!!!xa0xa0x0a0xa μολις το ειδα το λευκο στην αντιπροσωπεια εμεινα...αυτο της ABT...

Η ΑΒΤ έχει ανοίξει κατάστημα στην Λ. Καραμανλή στο Μενίδι εδώ κ 3 μήνες ενώ παλαιότερα είχε μόνο στα Σπάτα.

Αν εννοείς λοιπόν το άσπρο Scirocco που έχουν μπροστά από το μαγαζί το συγκεκριμένο είναι "τούμπανο" όπως προείπε κάποιος. Σε οποιοδήποτε χρώμα κ να το είχανε πάλι εντύπωση θα σου έκανε.

Μην μπερδεύεσαι από τις 19άρες ζάντες κ το body kit, καλό θα ήταν να το δεις στην αντιπροσωπεία όπως ακριβώς θα το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα! αν εβγαινε το fire spark ομως....

Στο Internet φαινεται μια χαρα οπως και το απλο που ειδα. Ισως εχεις δικαιο για το fire spark. Το αλλο ειναι thumbsdown.gif Απο την αλλη γουστα ειναι αυτα. Καπου ειχε παρει το ματι μου ενα κοκκινο σαν της κυριας που ειδα με λασπωτηρες πχ. Ξερεις. Ο καθενας μπορει να ειναι οσο καγκουρας γουσταρει. Δεν σημαινει οτι ειμαι και εγω. Απο την μια ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες. Απο την αλλη πρεπει να υπαρχει και ενα μετρο. Δινω ενα τελευταιο παραδειγμα που μου εκανε εντυπωση. Η "νεα κυβερνηση" που εκλεχτηκε απο την πλειοψηφεια των Ελληνων, οταν πηγε να ορκιστει, φυσικο ειναι να ειναι ολοι ντυμενοι επισημα. Δεν θα σχολιασω την Αννα Διαμαντοπουλου γιατι και ωραια ξερει να ντυνεται και ηταν 10 κλικ παραπανω απο τους αλλους. Αλλα. Βλεπω την κ. Τινα Μπιρμπιλη. Υπουργος. Και φοραει στο προεδρικο μεγαρο white jean!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Ελεος. Ειναι ο Πρωθυπουργος, ο Προεδρος της Δημοκρατιας μπροστα σου και εσυ επειδη μου το παιζεις οικολογα και αριστερη (αλλα πηγαινεις στο γυμναστηριο της Ν. Ερυθραιας και μενεις και κοντα) εμφανιζεσαι με jean?

Που κολλαει με το Scirocco? Στο θεμα των αποψεων κολλαει.

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχε παρει το ματι μου ενα κοκκινο σαν της κυριας που ειδα με λασπωτηρες πχ.

κατι μου θυμιζει... :)

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη πρεπει να υπαρχει και ενα μετρο. Δινω ενα τελευταιο παραδειγμα που μου εκανε εντυπωση. Η "νεα κυβερνηση" που εκλεχτηκε απο την πλειοψηφεια των Ελληνων, οταν πηγε να ορκιστει, φυσικο ειναι να ειναι ολοι ντυμενοι επισημα. Δεν θα σχολιασω την Αννα Διαμαντοπουλου γιατι και ωραια ξερει να ντυνεται και ηταν 10 κλικ παραπανω απο τους αλλους. Αλλα. Βλεπω την κ. Τινα Μπιρμπιλη. Υπουργος. Και φοραει στο προεδρικο μεγαρο white jean!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Ελεος. Ειναι ο Πρωθυπουργος, ο Προεδρος της Δημοκρατιας μπροστα σου και εσυ επειδη μου το παιζεις οικολογα και αριστερη (αλλα πηγαινεις στο γυμναστηριο της Ν. Ερυθραιας και μενεις και κοντα) εμφανιζεσαι με jean?

Που κολλαει με το Scirocco? Στο θεμα των αποψεων κολλαει.

Αυτό το 11% σας έκανε τόσο μεγάλη ζημιά που λέτε ό,τι σας κατέβει στο κεφάλι. Το τζην της Μπιρμπίλη σε πείραξε (που στο κάτω κάτω τόλμησε να είναι ο εαυτός της, αντί να παραστήσει κάτι άλλο). Μπράβο της, της βγάζω το καπέλο, και εύχομαι να δώσει και στο έργο της βάση στην ουσία και όχι στους τύπους. Ας προστατέψει το συνεχώς υποβαθμιζόμενο περιβάλλον, και ας το κάνει με τζην και αθλητικά. Μακάρι να τη μιμηθούν και άλλοι σε ανάλογες περιστάσεις. Ο συντηρητισμός και ο καθωσπρεπισμός δεν ήταν ποτέ καλοί σύμβουλοι. Είδαμε που κατέληξε το «σεμνά και ταπεινά».

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΒΤ έχει ανοίξει κατάστημα στην Λ. Καραμανλή στο Μενίδι εδώ κ 3 μήνες ενώ παλαιότερα είχε μόνο στα Σπάτα.

Αν εννοείς λοιπόν το άσπρο Scirocco που έχουν μπροστά από το μαγαζί το συγκεκριμένο είναι "τούμπανο" όπως προείπε κάποιος. Σε οποιοδήποτε χρώμα κ να το είχανε πάλι εντύπωση θα σου έκανε.

Μην μπερδεύεσαι από τις 19άρες ζάντες κ το body kit, καλό θα ήταν να το δεις στην αντιπροσωπεία όπως ακριβώς θα το πάρεις.

J.P Φυσικα και το ειδα στην αντιπροσωπεια... αλλα εκει , στη λεωφορο καραμανλη ειδα στα "ματια" του scirocco ;) (εκεινο το ασπρο οπως ειπες το τουμπανιαρικο!) το μελλον του δικου μου "εργαλειου"! γιαυτο χεχεχε

Αυτό το 11% σας έκανε τόσο μεγάλη ζημιά που λέτε ό,τι σας κατέβει στο κεφάλι. Το τζην της Μπιρμπίλη σε πείραξε (που στο κάτω κάτω τόλμησε να είναι ο εαυτός της, αντί να παραστήσει κάτι άλλο). Μπράβο της, της βγάζω το καπέλο, και εύχομαι να δώσει και στο έργο της βάση στην ουσία και όχι στους τύπους. Ας προστατέψει το συνεχώς υποβαθμιζόμενο περιβάλλον, και ας το κάνει με τζην και αθλητικά. Μακάρι να τη μιμηθούν και άλλοι σε ανάλογες περιστάσεις. Ο συντηρητισμός και ο καθωσπρεπισμός δεν ήταν ποτέ καλοί σύμβουλοι. Είδαμε που κατέληξε το «σεμνά και ταπεινά».

αρε πασοκαρα! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 11% σας έκανε τόσο μεγάλη ζημιά που λέτε ό,τι σας κατέβει στο κεφάλι. Το τζην της Μπιρμπίλη σε πείραξε (που στο κάτω κάτω τόλμησε να είναι ο εαυτός της, αντί να παραστήσει κάτι άλλο). Μπράβο της, της βγάζω το καπέλο, και εύχομαι να δώσει και στο έργο της βάση στην ουσία και όχι στους τύπους. Ας προστατέψει το συνεχώς υποβαθμιζόμενο περιβάλλον, και ας το κάνει με τζην και αθλητικά. Μακάρι να τη μιμηθούν και άλλοι σε ανάλογες περιστάσεις. Ο συντηρητισμός και ο καθωσπρεπισμός δεν ήταν ποτέ καλοί σύμβουλοι. Είδαμε που κατέληξε το «σεμνά και ταπεινά».

καλα πηγε με casual ντυσιμο,το θεμα ειναι να μην φυγει με...ταγερ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

κατι μου θυμιζει... :lol:

Ποιος ειναι?

Αυτό το 11% σας έκανε τόσο μεγάλη ζημιά που λέτε ό,τι σας κατέβει στο κεφάλι. Το τζην της Μπιρμπίλη σε πείραξε (που στο κάτω κάτω τόλμησε να είναι ο εαυτός της, αντί να παραστήσει κάτι άλλο). Μπράβο της, της βγάζω το καπέλο, και εύχομαι να δώσει και στο έργο της βάση στην ουσία και όχι στους τύπους. Ας προστατέψει το συνεχώς υποβαθμιζόμενο περιβάλλον, και ας το κάνει με τζην και αθλητικά. Μακάρι να τη μιμηθούν και άλλοι σε ανάλογες περιστάσεις. Ο συντηρητισμός και ο καθωσπρεπισμός δεν ήταν ποτέ καλοί σύμβουλοι. Είδαμε που κατέληξε το «σεμνά και ταπεινά».

Το προεδρικο μεγαρο δεν ειναι λαικη αγορα. Υπαρχει και ενα πρωτοκολλο που πρεπει ολοι να το τηρουνε. Το βραδακυ που πηγαινει στο Sallemaio και πινει τις σαμπουκες της ας φορεσει και see through or something.

Link to comment
Share on other sites

J.P Φυσικα και το ειδα στην αντιπροσωπεια... αλλα εκει , στη λεωφορο καραμανλη ειδα στα "ματια" του scirocco :lol: (εκεινο το ασπρο οπως ειπες το τουμπανιαρικο!) το μελλον του δικου μου "εργαλειου"! γιαυτο χεχεχε

ΟΚ κατανοητό, λάβε υπόψιν σου όμως ότι η ΑΒΤ είναι από λίγο τσουχτερή έως εντελώς πανάκριβη!!

Εκτός των άλλων δεν σου επιτρέπουν να πάρεις το κιτ κ να το τοποθετήσεις αλλού γιατί λένε ότι είναι υπόλογοι για το τελικό αποτέλεσμα κ η μαμά ΑΒΤ δεν επιτρέπει να τοποθετείται αλλού το body kit.

Γνωστός με Touareg ρωτάει μέσω καταστήματος αξεσουάρ κ του λένε τιμή 6.000¤. Στην συνέχεια ρώτησε πόσο κοστίζει χωρίς την τοποθέτηση το body kit κ του είπαν 3.000 νομίζω αλλά κ ότι δεν δέχονται να τοποθετηθεί αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστός με Touareg ρωτάει μέσω καταστήματος αξεσουάρ κ του λένε τιμή 6.000¤. Στην συνέχεια ρώτησε πόσο κοστίζει χωρίς την τοποθέτηση το body kit κ του είπαν 3.000 νομίζω αλλά κ ότι δεν δέχονται να τοποθετηθεί αλλού.

χαχαχαχα πλακα κανεις ε ??/ ελεος... τεσπα απο οτι ειδα υπαρχουν πολλες με Body kit! οποτε το ονειρο δε χανεται :D

Link to comment
Share on other sites

Και το rising blue (χρώμα που έχουν κυκλοφορήσει πολλές φωτογραφίες και με το GOLF R) είναι πολύ όμορφο στο Scirocco.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είδα το viper green..

...όσο μπροστά ήταν το Seat Ibiza σε λαχανί το 1997 άλλο τόσο είναι και το λαχανί Scirocco. Νομίζω επίσης ότι το συγκεκριμένο χρώμα παραπέμπει σε Focus RS. Γούστα είναι αυτά βέβαια.

Το rising blue όπως και να'χει θυμίζει λίγο και το Scirocco GT24 :

330090053294660fe260z.jpg

sciroccogt24.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα θα επιλεξω το ασημι επειδη εχουμε πολυ στη χωρα μας και δευτερο το μπλε γιατι μου αρεσει ασπρο δεν επιλεγω γιατι το εχει ολη η ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Μαρεσουν ολα και τα θελω ολα:)μηπος να πουλησω το γκολφ και να παρω ενα scirocco:P?εγω απο χρωμα θα διαλεγα rising blue χαλαρα η το ποιο σκουρο περλε μπλε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.