Jump to content
passatempos

Passat Cc Tuning&styling

Recommended Posts

Ευτυχώς που δεν είσαι και εσύ "αυτόματος" και να μας ζαλίσεις με τα kick down. Εγγύηση APR 253+ps χωρίς προβληματα. ¶σε που κάποιοι βγάλανε κατι σηματάκια "Sportec" από το Passat

Καποιον φωτογραφησες,ποιον αραγε? ;):lol:Χριστε μου θα γινει μακελειο :lol::lol::lol: !

Edited by merlin aris
Link to comment
Share on other sites

Oλα καλα,το Πασχα ειχα παει μια εκδρομουλα προς Σπαρτη και στον γυρισμο στην ευθεια της Τριπολης ειδα ενα 250+ στο κοντερ και την αποσταση με τον μπροστινο να τεινει να εκμηδενιστει σε πολυ πολυ μικρο χρονο :o και δεν το ξανακανω μου εφτασε μια φορα B).Τωρα θα κανω κατι αισθητικες μικροβελτιωσεις οπως treadplates κλπ κλπ

Edited by passatempos
Link to comment
Share on other sites

Oλα καλα,το Πασχα ειχα παει μια εκδρομουλα προς Σπαρτη και στον γυρισμο στην ευθεια της Τριπολης ειδα ενα 250+ στο κοντερ και την αποσταση με τον μπροστινο να τεινει να εκμηδενιστει σε πολυ πολυ μικρο χρονο :o και δεν το ξανακανω μου εφτασε μια φορα B).Τωρα θα κανω κατι αισθητικες μικροβελτιωσεις οπως treadplates κλπ κλπ

:o:D:lol: Προσοχη θελει!Ακου εκει 250!εκανα και γω κατι μαγκιτσες στη χαλκιδικη με τετραδα αλλα στη φοτο βγηκαμε κουκλοι!

Link to comment
Share on other sites

το sp σημαινει Σπυρος Παζαροπουλος και το εχει σαν αρχικο σε πολλες του εταιριες,δεν υπαρχει sp βελτιωτικος οικος.ΜΗΝ σας παραμυθιαζουν μεσα εκει το περνανε το προγραμμα ειχα ρωτησει και γω(στην Κυμης)στο περνανε πανω για 4-5 ωρες κανεις βολτες με τ αμαξι και το δοκιμαζεις(demo)αν σ αρεσει το βαζεις αν δεν οχι.κοστος 900κατι και αν εισαι κατοχος της πιστωτικης του παζα εχεις μια εκπτωση και βγαινει καπου στα 720 ευρω(τιμη για 1.6fsi)για cc δεν γνωριζω τιμη αλλα πηγαμε για δυναμομετρηση του αδερφου μου(εκτος παζαρο) και εδειξε 179 ιππους(το 1.:D.και μενα αυτα μου χαν πει οτι δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα κανενα αμαξι που το εχει και 2χρονια εγγυηση και αν καει ο εγκεφαλος μετα απο 2,5 χρονια;αν;χαμενο το χιλιαρικακι!και θα σου δικαιολογησει η cosmocar (πως το θες) αλλαγη εγκεφαλου (εννοειται πως εισαι εντος εγγυησης με 4χρ)ενω θα χεις "βαλει" προγραμμα "οχι δικο της";;;;δεν ξερω κατα τη γνωμη μου ειναι ρισκο.Πιο καλα σε επωνυμους οικους οπως abt,mtm,revo που ειναι και πασιγνωστες και στο εξωτερικο και εχουν "σπουδασει" πανω στο group vag παρα σε κατι sp....

Link to comment
Share on other sites

...για cc δεν γνωριζω τιμη αλλα πηγαμε για δυναμομετρηση του αδερφου μου(εκτος παζαρο) και εδειξε 179 ιππους(το 1.:D...

179 άλογα το 1.8TSI με πρόγραμμα? ΤΡΕΛΗ απάτη δλδ!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

χωρις προγραμμα επειδη εχουν ακουστει διαφορα οτι το μοτερ αυτο στο νεο Α4 βγαζει 170-175 ιππους οτι στο leon σχεδον τα ιδια και στο cc το χουν μετρησει απο 175-183 ιππους ειπαμε να κανουμε μια δυναμομετρηση να μας φυγει η απορια και εδειξε 179

Link to comment
Share on other sites

χωρις προγραμμα επειδη εχουν ακουστει διαφορα οτι το μοτερ αυτο στο νεο Α4 βγαζει 170-175 ιππους οτι στο leon σχεδον τα ιδια και στο cc το χουν μετρησει απο 175-183 ιππους ειπαμε να κανουμε μια δυναμομετρηση να μας φυγει η απορια και εδειξε 179

Πες μας έτσι βρε άνθρωπέ μου! -_--_-:D Τζάμπα έριχνα καντήλια! :D

Link to comment
Share on other sites

το sp σημαινει Σπυρος Παζαροπουλος και το εχει σαν αρχικο σε πολλες του εταιριες,δεν υπαρχει sp βελτιωτικος οικος.ΜΗΝ σας παραμυθιαζουν μεσα εκει το περνανε το προγραμμα ειχα ρωτησει και γω(στην Κυμης)στο περνανε πανω για 4-5 ωρες κανεις βολτες με τ αμαξι και το δοκιμαζεις(demo)αν σ αρεσει το βαζεις αν δεν οχι.κοστος 900κατι και αν εισαι κατοχος της πιστωτικης του παζα εχεις μια εκπτωση και βγαινει καπου στα 720 ευρω(τιμη για 1.6fsi)για cc δεν γνωριζω τιμη αλλα πηγαμε για δυναμομετρηση του αδερφου μου(εκτος παζαρο) και εδειξε 179 ιππους(το 1.:D.και μενα αυτα μου χαν πει οτι δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα κανενα αμαξι που το εχει και 2χρονια εγγυηση και αν καει ο εγκεφαλος μετα απο 2,5 χρονια;αν;χαμενο το χιλιαρικακι!και θα σου δικαιολογησει η cosmocar (πως το θες) αλλαγη εγκεφαλου (εννοειται πως εισαι εντος εγγυησης με 4χρ)ενω θα χεις "βαλει" προγραμμα "οχι δικο της";;;;δεν ξερω κατα τη γνωμη μου ειναι ρισκο.Πιο καλα σε επωνυμους οικους οπως abt,mtm,revo που ειναι και πασιγνωστες και στο εξωτερικο και εχουν "σπουδασει" πανω στο group vag παρα σε κατι sp....

Γιατι αν βαλεις της REVO και εμφανισει προβημα ο εγκεφαλος η cosmokar θα στον δικαιολογησει?Ο αντιπροσωπος θα το περασει ως βλαβη δεν προκειται να μαθει η cosmocar πως χαλασε και γιατι,δεν ειναι και καμια πανακριβη βλαβη για να στειλει η cosmocar ελεγκτη.

Link to comment
Share on other sites

χωρις προγραμμα επειδη εχουν ακουστει διαφορα οτι το μοτερ αυτο στο νεο Α4 βγαζει 170-175 ιππους οτι στο leon σχεδον τα ιδια και στο cc το χουν μετρησει απο 175-183 ιππους ειπαμε να κανουμε μια δυναμομετρηση να μας φυγει η απορια και εδειξε 179

Μπραβο ρε φιλε μου ελυσες μια μεγαλη απορια γιατι δεν ηξερα κανεναν να ειχε κανει δυναμομετρηση πριν τη βελτιωση! worthy.gif !Δηλαδη ειμαστε 175+ε?Καλη φαση!!

Edited by merlin aris
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τη Δευτερα τα cc θα γινουν δυο?

Δεν ξέρω αν θα διπλασιαστούν τα cc.Το σίγουρο όμως είναι ότι θα έχουμε μια Golfω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στην προκειμενη περιπτωση επειδη μιλαμε για προγραμμα και οχι για ενα κιτ ξενον π.χ αλλο revo και αλλο χορευω(sp)...

Link to comment
Share on other sites

Και ουτε ειπα οτι το revo κ.α οτι θα στο δικαιολογησει η cosmocar εννοειται οτι αν ξεκινησεις το φουσκωμα του μοτερ ξεχνας αντιπροσωπειες και εγγυησεις αλλα εγω θα προτιμουσα κατι πιο επωνυμο και δοκιμασμενο(οχι οτι δεν υπαρχουν κατι τσακαλακια που καθονται συνοδηγοι με το λαπτοπ και συ πας την αττικη οδο πανω κατω πανω κατω και σου περναει καλο προγραμμα) αλλα οχι και τις ψευτιες μερικων αντιπροσωπων τυπου -xp power performance(;;;;τι ναι αυτο τρωγεται;;; tongue.gif) - που θα δωσεις και ενα τσουβαλι λεφτα....

Link to comment
Share on other sites

να καλησπερίσω την όμορφη παρέα του vw club και ιδιαίτερα των απανταχού passat..

διαβάζω σχεδόν καθημερινά αυτά που γράφετε αλλά είναι η πρώτη φορά που εγώ γράφω..!!

είμαι κάτοχος ενός passat Cc 1.8 tsi απο τις αρχές του 2009 σχεδόν..!!έχω αρχίσει τρελό ψάξιμο για αναβάθμιση του μοτέρ μου και όπως καταλαβαίνεται ο κάθε ένας το κοντό και το μακρύ του..!!

με λίγα λόγια είμαι ανάμεσα σε revo & a.p.r. με τη τελευταία να με κερδίζει πολύ περισσότερο, άσχετα εάν εδώ στην Ελλάδα πολλοί δε τη γνωρίζουν..!!

θα ήθελα τις απόψεις σας..

Link to comment
Share on other sites

να καλησπερίσω την όμορφη παρέα του vw club και ιδιαίτερα των απανταχού passat..

διαβάζω σχεδόν καθημερινά αυτά που γράφετε αλλά είναι η πρώτη φορά που εγώ γράφω..!!

είμαι κάτοχος ενός passat Cc 1.8 tsi απο τις αρχές του 2009 σχεδόν..!!έχω αρχίσει τρελό ψάξιμο για αναβάθμιση του μοτέρ μου και όπως καταλαβαίνεται ο κάθε ένας το κοντό και το μακρύ του..!!

με λίγα λόγια είμαι ανάμεσα σε revo & a.p.r. με τη τελευταία να με κερδίζει πολύ περισσότερο, άσχετα εάν εδώ στην Ελλάδα πολλοί δε τη γνωρίζουν..!!

θα ήθελα τις απόψεις σας..

APR δαγκωτό! :lol:

¶σχετο, από ποιά περιοχή είσαι?

Link to comment
Share on other sites

APR δαγκωτό! ;)

¶σχετο, από ποιά περιοχή είσαι?

Νίκο και εγώ για A.P.R.είμαι, απλά οι τύποι δε μου υπόσχονται πολλά περί εγγυήσεων, όπως λένε στη Revo, όσον αφορά τον εγκέφαλο..εν τω μεταξύ δεν αναφέρθηκα στην abt, διότι εάν οι τιμές των άλλων δύο βγαίνουν κάπου στα 800 ευρώ, η abt μου ζητά 1500 ευρώ ακατέβατα..!! ;)

..μένω Χαιδάρι..

..εδώ στην Αθήνα έχω βρει να το τοποθετήσω (a.p.r.) στην Αργυρούπολη..έχεις να μου προτείνεις κάτι..??

(υ.γ. δε χρειάζεται να αναφέρω το πόσο μερακλής είσαι, διότι και μόνο από τις photo και αυτά που έχεις κάνει στο passat σου, φαίνεται)

Edited by theocris
Link to comment
Share on other sites

Νίκο και εγώ για A.P.R.είμαι, απλά οι τύποι δε μου υπόσχονται πολλά περί εγγυήσεων, όπως λένε στη Revo, όσον αφορά τον εγκέφαλο..εν τω μεταξύ δεν αναφέρθηκα στην abt, διότι εάν οι τιμές των άλλων δύο βγαίνουν κάπου στα 800 ευρώ, η abt μου ζητά 1500 ευρώ ακατέβατα..!! ;)

..μένω Χαιδάρι..

..εδώ στην Αθήνα έχω βρει να το τοποθετήσω (a.p.r.) στην Αργυρούπολη..έχεις να μου προτείνεις κάτι..??

(υ.γ. δε χρειάζεται να αναφέρω το πόσο μερακλής είσαι, διότι και μόνο από τις photo και αυτά που έχεις κάνει στο passat σου, φαίνεται)

Γνωρίζω καλά 3 Passat δίλιτρα turbo που έχουν upgrades της APR (το ένα μάλιστα είναι stage 2). Δεν έχουν κανένα πρόβλημα, το πρόγραμμα δουλεύει πολύ ομαλά χωρίς ξεσπάσματα και αρυθμίες, και διαβάζοντας και στο αμερικάνικο VW vortex καθημερινά, έχω ακούσει μόνο τα καλύτερα. Πιστεύω ότι στην APR το ψάχνουν πάρα πολύ (είναι οι επίσημοι βελτιωτές για την VW στην αμερική) και το έχουν πάει σε ένα επίπεδο παραπάνω από τους υπόλοιπους. Εκτός του ότι έχουν ένα από τα καλύτερα προγράμματα, έχουν και πολύ καλή τιμή.

Εγώ είμαι οπαδός της APR πλέον (αυτό έχω πει στον αδερφό μου να βάλει στο 18άρι CC του και αυτό θα βάλω κάποια στιγμή και στο Golf VI 160PS της γυναίκας μου)... ;) Και να φανταστείς ότι εγώ είμαι κάτοχος προγράμματος SPORTEC! Δυστυχώς όταν έψαχνα εγώ, στην Θεσσαλονίκη δεν υπήρχε άλλος αντιπρόσωπος... Ευχαριστώ και για τα καλά σου λόγια... ;)

Link to comment
Share on other sites

..μάλλον 99,9% A.P.R. θα βάλω...!!

..όντως επίσημος βελτιωτικός οίκος στην Αμερική της vw, είναι πλεον η a.p.r...η συνεργασία με τη a.b.t. έλαβε τέλος..μόνον που στο αμερικανικο site της apr δεν αναφέρονται καθόλου στην αναβάθμιση του 1,8 tsi, διότι το αυτοκίνητο εκεί κάνει πωλήσεις καλές, μόνον στα 2,0cc..

σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες και ελπίζω να επανέλθω με καλά "βελτιωτικά νέα"..!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.