Jump to content
passatempos

Passat Cc Tuning&styling

Recommended Posts

Bασικα δεν υπαρχει προγραμμα μαμας VW μιασ και η kosmocar απαγορευει ρητα οποιαδηποτε αλλαγη σε software h hardware απλως καποιοι επισημοι συνεργατες συνεργαζοντε με καποιους προγραμματιστες η εταιρειες και τοποθετουν προγραμματα.Η καταναλωση σιγουρα θα εχει αυξηθει αλλα δεν εχω τσεκαρει ποσο

Σωστά. Απλώς εννοούσα αυτό που βάζεις και δε χάνεις εγγύηση και..και... Αν τσεκάρεις κατανάλωση ρίξε μια ενημέρωση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Bασικα δεν υπαρχει προγραμμα μαμας VW μιασ και η kosmocar απαγορευει ρητα οποιαδηποτε αλλαγη σε software h hardware απλως καποιοι επισημοι συνεργατες συνεργαζοντε με καποιους προγραμματιστες η εταιρειες και τοποθετουν προγραμματα.Η καταναλωση σιγουρα θα εχει αυξηθει αλλα δεν εχω τσεκαρει ποσο

Ειναι το revo και με εγγυηση απο καποια αντιπροσωπια?μπραβο ρε θηριο και γω θελω ενα προγραμματακι αλλα τα φοβαμαι ρε γαμ@το!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το revo και με εγγυηση απο καποια αντιπροσωπια?μπραβο ρε θηριο και γω θελω ενα προγραμματακι αλλα τα φοβαμαι ρε γαμ@το!

Αφού θα το βάλεις που θα το βάλεις Δημητράκη ,τουλάχιστον έχεις και τον Passatempo που το έβαλε πρώτος και έτσι δεν θα είσαι μόνος σαν την καλαμιά στον κάμπο. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

To προγραμμα ειναι απο καποιον που συνεργαζεται με τον παζαροπουλο,δηλ κανει το ecu τuning για ολον τον ομιλο και audi,skoda,seat.Τωρα μπορεις να βαλεις οτι προγραμμα θελεις απο οποιον θελεις δεν εχεις τι να φοβηθεις ετσι και αλλιως δεν μπορουν να τα ανιχνευσουν και οτι στραβο να γινει σου γυρνανε το εργοστασιακο set up.Eγω διαλεξα τον συγκεκριμενο γιατι τον ηξερα απο το προηγουμενο μου αυτοκινητο και τον εμπιστευομουν

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε θηρίο!!! Πολύ καλή επένδυση έκανες! Να είσαι σίγουρος ότι θα το ευχαριστηθείς μέχρι το τελευταίο λεπτό που έδωσες!! :wacko: ¶ντε να μπουκώσουν μερικοί στο δρόμο, που θα σε έβλεπαν και θα ξύνιζαν τα μούτρα τους!!! :baby:

Από θόρυβο από την εξάτμιση, πως πας?

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στον Παζαροπουλο να ρωτησω για το προγραμμα και μου ειπαν οτι υπαρχει το sp power με αναβαθμιση 40 ιππων.Φυσικα οτι η εγγυηση συνεχιζει να τρεχει και στο δινει με γραπτη εγγυηση 2 ετων με τιμη 1300 ευρω και προς τα κατω!Μου ειπαν επισης οτι εχουν κανει περιπου 2,500αυτοκινητα και δεν ειχαν καποια προβληματα!Φιλε passatempos ολα καλα με το δικο σου?Μετα το προγραμμα τι αλλο πρεπει να κανω ωστε να εχω το καλυτερο αποτελεσμα?

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στον Παζαροπουλο να ρωτησω για το προγραμμα και μου ειπαν οτι υπαρχει το sp power με αναβαθμιση 40 ιππων.Φυσικα οτι η εγγυηση συνεχιζει να τρεχει και στο δινει με γραπτη εγγυηση 2 ετων με τιμη 1300 ευρω και προς τα κατω!Μου ειπαν επισης οτι εχουν κανει περιπου 2,500αυτοκινητα και δεν ειχαν καποια προβληματα!Φιλε passatempos ολα καλα με το δικο σου?Μετα το προγραμμα τι αλλο πρεπει να κανω ωστε να εχω το καλυτερο αποτελεσμα?

Γραπτή εγγύηση δίνει νομίζω Δημήτρη μόνο για το εγκέφαλο :D

Link to comment
Share on other sites

Γραπτή εγγύηση δίνει νομίζω Δημήτρη μόνο για το εγκέφαλο :D

Του ζητησα να εγγυηθει γραπτως οτι το αυτοκινητο μετα το προγραμμα θα παραμεινει στην εγγυηση οπως επισης οτιδηπωτε προκυψει και ειναι υπευθυνο το προγραμμα.Δυο χρονια καλης λειτουργιας του προγραμματος και η παραταση της εγγυησης για τα επομενα δυο χρονια θα ισχυει!Ο ανθρωπος δεχτηκε παντως!Γιωργο ξερεις κατι διαφορετικο γιατι ο τυπος με καλυψε και το σκεφομαι σοβαρα αφου ψαξω βεβαια τι παιζει με αυτην την sp power!

Edited by merlin aris
Link to comment
Share on other sites

Του ζητησα να εγγυηθει γραπτως οτι το αυτοκινητο μετα το προγραμμα θα παραμεινει στην εγγυηση οπως επισης οτιδηπωτε προκυψει και ειναι υπευθυνο το προγραμμα.Δυο χρονια καλης λειτουργιας του προγραμματος και η παραταση της εγγυησης για τα επομενα δυο χρονια θα ισχυει!Ο ανθρωπος δεχτηκε παντως!Γιωργο ξερεις κατι διαφορετικο γιατι ο τυπος με καλυψε και το σκεφομαι σοβαρα αφου ψαξω βεβαια τι παιζει με αυτην την sp power!

Παλιότερα που είχα ρωτήσει εγώ μου είχε πει αυτό που προανέφερα. Δεν ξέρω τώρα ίσως να έχουν αλλάξει τα δεδομένα.Το sp είναι τα αρχικά κάποιου συγγενικού προσώπου του Παζαρόπουλου που ασχολείται με προγραμματισμούς εγκεφάλων μέσα βέβαια στην ίδια την εταιρία.

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα που είχα ρωτήσει εγώ μου είχε πει αυτό που προανέφερα. Δεν ξέρω τώρα ίσως να έχουν αλλάξει τα δεδομένα.Το sp είναι τα αρχικά κάποιου συγγενικού προσώπου του Παζαρόπουλου που ασχολείται με προγραμματισμούς εγκεφάλων μέσα βέβαια στην ίδια την εταιρία.
Ρε γαμ@το δεν την ξερω την sp power τη γνωριζει κανεις? και εχει τοση μεγαλη σημασια το ονομα?Δηλαδη τι αλλαζει απο τη μια στην αλλη? :D
Link to comment
Share on other sites

To SP ειναι τα αρχικα σχεδον ολων των εταιρειων που ανηκουν στον ομιλο παζαροπουλο πχ sp auto used,sp yachting,sptech klp klp.Τα προγραμματα τα φτιαχνει ο Γιωργος Θεολογιτης.Εγω ειμαι ευχαριστημενος με το προγραμμα,δεν συνεργαζεται πολυ καλα με την εξατμιση βεβαια αλλα καναμε καποιες διορθωσεις και φαινεται να δουλευει.Αυτο ειναι το καλο με τον Γιωργο οτι αν εχεις καποιο προβλημα μιλας μαζι του και αν περναει απο το χερι του στο λυνει αμεσως και γλυτωνεις απο καταστασεις του τυπου 'θα στειλουμε fax στην εταιρεια να μας διαγνωση το προβλημα' η θα ξαναπερασουμε το προγραμμα κλπ κλπ κλπ.Εγω δεν πηρα γραπτη εγγυηση γιατι ξεχασα να την ζητησω :D Τωρα δεν ξερω αν περνεις 40 η 30 η 50 αλογα γιατι δεν ειχα δυναμομετρηση το δικο μου μαμα αλλα για το τιβγαζει το αμαξι μετα το προγραμμα θα δεις στην δυναμομετρηση που εχω ποσταρει.

Link to comment
Share on other sites

To SP ειναι τα αρχικα σχεδον ολων των εταιρειων που ανηκουν στον ομιλο παζαροπουλο πχ sp auto used,sp yachting,sptech klp klp.Τα προγραμματα τα φτιαχνει ο Γιωργος Θεολογιτης.Εγω ειμαι ευχαριστημενος με το προγραμμα,δεν συνεργαζεται πολυ καλα με την εξατμιση βεβαια αλλα καναμε καποιες διορθωσεις και φαινεται να δουλευει.Αυτο ειναι το καλο με τον Γιωργο οτι αν εχεις καποιο προβλημα μιλας μαζι του και αν περναει απο το χερι του στο λυνει αμεσως και γλυτωνεις απο καταστασεις του τυπου 'θα στειλουμε fax στην εταιρεια να μας διαγνωση το προβλημα' η θα ξαναπερασουμε το προγραμμα κλπ κλπ κλπ.Εγω δεν πηρα γραπτη εγγυηση γιατι ξεχασα να την ζητησω :D Τωρα δεν ξερω αν περνεις 40 η 30 η 50 αλογα γιατι δεν ειχα δυναμομετρηση το δικο μου μαμα αλλα για το τιβγαζει το αμαξι μετα το προγραμμα θα δεις στην δυναμομετρηση που εχω ποσταρει.

Αυτο με την εξατμιση το εβγαλε επειδη εβαλες αλλη η και με την μαμα το ιδιο θα ηταν?

Link to comment
Share on other sites

Ρε γαμ@το δεν την ξερω την sp power τη γνωριζει κανεις? και εχει τοση μεγαλη σημασια το ονομα?Δηλαδη τι αλλαζει απο τη μια στην αλλη? :D

Υπάρχει ένα παλιό post που μπορεί να σε βοηθήσει:http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=10162&st=0

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την εξατμιση το εβγαλε επειδη εβαλες αλλη η και με την μαμα το ιδιο θα ηταν?

Δεν το ξερω γιατι την φοραγα ηδη οταν εβαλα το προγραμμα, αλλα μετα τισ καταλληλες διορθωσεις δουλευουν ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εδω στην αντιπροσωπεια της πατρας δινουν το revo και μας παει στα 220 με 36 κιλα ροπης αν δεν κανω λαθος και το εχουν 1000 ευρω λοιπον δεν ειναι πολλα 1300 για το sp που δεν ειναι και τοσο γνωστο??

Link to comment
Share on other sites

Kαποιοι αντιπροσωποι συνεργαζοντε με διαφορετικους προγραματιστες,τα 1300 ειναι πολλα αλλα νομιζω οτι με την δηθεν εκπτωση στο δινουν 1000,τουλαχιστον τοσα εδωσα εγω.Δεν υπαρχει γνωστος και μη γνωστος υπαρχει αυτος που ξερει τι πειραζει και αυτος που δεν ξερει,τωρα πως θα μαθει κανεις ποιος ξερει και ποιος δεν ξερει hmmm.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Μήτσε, μην κάνεις καμιά τρέλα!!! Τι Παζαρόπουλος και τα ρέστα μας λες??!! Ούτε να το σκέφτεσαι! tongue.gif Θα τα πούμε και την Τετάρτη από κοντά, αλλά για μένα το πρώτο που θα έπρεπε να κάνεις, είναι να πας να ρωτήσεις στην Χρυσαυγή στο Στάθη, εκεί που βάλανε τα παιδιά της APR. Οι λόγοι?

1. Η APR δεν είναι τυχαία. Είναι σαν να λες AMG, M Power κλπ. Είναι η εταιρεία που κάνει επισήμως τις βελτιώσεις για την VW στην Αμερική.

2. Το πρόγραμμα είναι δοκιμασμένο και αξιόπιστο (βέβαια είναι αργό αλλά τι να κάνουμε? -- Αυτό ήταν πείραγμα για τους αλητήριους με τα 2λιτρα) :o

3. Εκτός ότι βάζεις ένα γνήσιο πρόγραμμα επώνυμου βελτιωτή, το κόστος του είναι 600€!!!!

4. Στον Στάθη, θα του ζητήσεις να σου κάνει και μια δυναμομέτρηση πριν και μετά, οπότε θα ξέρεις και τι έγινε.

5. Σε περίπτωση που σε αγχώνει η εγγύηση (είσαι και επιρεπής στις βλάβες εσύ), με 300€ επιπλέον (αν θυμάμαι καλά), σου βάζει την επιλογή να το απενεργοποιείς εντελώς και δεν είναι ανιχνεύσιμο από την αντιπροσωπεία!

Με λίγα λόγια... άσε τα SP, BP, XY, AB, και τρέχα γύρευε, και πάμε ένα απόγευμα μαζί από τον Στάθη, να σου τα πει πως έχουν τα πράγματα, να σου βάλει κι ένα demo που κρατάει 5-6 ώρες νομίζω, και αν τη επόμενη (αφού λήξει το demo) δεν πας με την μία να το αγοράσεις, κερνάω καφέδες!!! tongue.gif

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Aπο ολα αυτα που λεει ο Νικος συμφωνω με το Demo,αν σου δουλευει σωστα το demo δηλ χωρις 'κοψιματα' και "παγωματα" του γκαζιου τοτε εισαι οκ,αλλιως αν δεν σου δουλεψει το προγραμμα 'εταιρειας' αντε μετα περιμενε να σου βρουν το προβλημα μεσω αλληλογραφιας με APR,REVO,ABT,SPORTEC klp klp.Παντως 600 ευρω ειναι η καλυτερη τιμη που εχω ακουσει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Μήτσε, μην κάνεις καμιά τρέλα!!! Τι Παζαρόπουλος και τα ρέστα μας λες??!! Ούτε να το σκέφτεσαι! tongue.gif Θα τα πούμε και την Τετάρτη από κοντά, αλλά για μένα το πρώτο που θα έπρεπε να κάνεις, είναι να πας να ρωτήσεις στην Χρυσαυγή στο Στάθη, εκεί που βάλανε τα παιδιά της APR. Οι λόγοι?

1. Η APR δεν είναι τυχαία. Είναι σαν να λες AMG, M Power κλπ. Είναι η εταιρεία που κάνει επισήμως τις βελτιώσεις για την VW στην Αμερική.

2. Το πρόγραμμα είναι δοκιμασμένο και αξιόπιστο (βέβαια είναι αργό αλλά τι να κάνουμε? -- Αυτό ήταν πείραγμα για τους αλητήριους με τα 2λιτρα) :wacko:

3. Εκτός ότι βάζεις ένα γνήσιο πρόγραμμα επώνυμου βελτιωτή, το κόστος του είναι 600¤!!!!

4. Στον Στάθη, θα του ζητήσεις να σου κάνει και μια δυναμομέτρηση πριν και μετά, οπότε θα ξέρεις και τι έγινε.

5. Σε περίπτωση που σε αγχώνει η εγγύηση (είσαι και επιρεπής στις βλάβες εσύ), με 300¤ επιπλέον (αν θυμάμαι καλά), σου βάζει την επιλογή να το απενεργοποιείς εντελώς και δεν είναι ανιχνεύσιμο από την αντιπροσωπεία!

Με λίγα λόγια... άσε τα SP, BP, XY, AB, και τρέχα γύρευε, και πάμε ένα απόγευμα μαζί από τον Στάθη, να σου τα πει πως έχουν τα πράγματα, να σου βάλει κι ένα demo που κρατάει 5-6 ώρες νομίζω, και αν τη επόμενη (αφού λήξει το demo) δεν πας με την μία να το αγοράσεις, κερνάω καφέδες!!! tongue.gif

Να αγιάσει το στόμα σου Πρόεδρε!!!!! ;):rolleyes:worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν είσαι και εσύ "αυτόματος" και να μας ζαλίσεις με τα kick down. Εγγύηση APR 253+ps χωρίς προβληματα. ¶σε που κάποιοι βγάλανε κατι σηματάκια "Sportec" από το Passat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.