Jump to content
DIMIK

Χρόνοι αναμονής-παράδοσης

Recommended Posts

για λογους διαφημησης δεν ξερω αν επιτρεπετε να αναφερω της αλλες δυο εταιρειες που μου συμπεριφερθηκαν αψογα και με σεβασμο και του ευχαριστω για αυτο.

οσο για την τιμη την πετυχα με το σχετικο παζαρι οχι ομως φοβερα πραγματα.

Φίλε Κώστα, επιβάλλεται να κάνεις διαφήμιση σε αυτούς του ανθρώπους, για να έχουν και τα ανάλογα οφέλη για την σωστή αντιμετώπιση σε πελάτες! Όπως εγώ έχω γράψει σε άλλο θέμα ότι το πείρα από την Autonet στο Κορωπί και με εξυπηρέτησε με το πάρα πάνω ο κ. Γιαννόπουλος!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα, επιβάλλεται να κάνεις διαφήμιση σε αυτούς του ανθρώπους, για να έχουν και τα ανάλογα οφέλη για την σωστή αντιμετώπιση σε πελάτες! Όπως εγώ έχω γράψει σε άλλο θέμα ότι το πείρα από την Autonet στο Κορωπί και με εξυπηρέτησε με το πάρα πάνω ο κ. Γιαννόπουλος!

Ενταξει με επεισες. Το πηρα απο τον φιλιπαιο στο ποταμι και ευχαριστω τον Κυριο Ψεμματικα για την αψογη εξυπηρετηση.

Επισης αψογη εξυπερετηση ειχα και απο το Παζαροπουλο στο ιλιον και τους ευχαριστω παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

και στης τρεις εταιρειες που πηρα προσφορα μου ειχαν πει οτι αν βαλω οροφη παει συν ενας μηνας η παραδοση. ειναι γενικο δηλαδη το προβλημα δεν ειναι του εν λογο καταστηματος.

[/quote)

Παει συν ενας μηνας επιπλεον απο την αρχη.Ναι αυτο μπορει να παιζει.

Οχι αν πας καποια στιγμη και προσθεσεις κατι ,ενω το εχεις παραγγειλει,θα περιμενεις απο εκεινη τη στιγμη 5 με 6 μηνες.Αυτο δεν ισχυει...

Απλα.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει με επεισες. Το πηρα απο τον φιλιπαιο στο ποταμι και ευχαριστω τον Κυριο Ψεμματικα για την αψογη εξυπηρετηση.

Επισης αψογη εξυπερετηση ειχα και απο το Παζαροπουλο στο ιλιον και τους ευχαριστω παρα πολυ.

Στον ίδιο είχα πάρει τηλέφωνο μετά από e-mail που μου είχε στείλει με κάποιες προσφορές και αν έπαιρνε το παλιό μου μάλλον από αυτόν θα το είχα πάρει! Οπότε σωστός!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ έκλεισα το αυτοκίνητο μέσα Νοεμβρίου στην Καρέντα (Βουλιαγμένης) και ομολογώ πως ο πωλητής που με εξυπηρέτησε ήταν άψογος (κος Βεντουράτος) από την πρώτη στιγμή που μπήκα μέχρι και το κλείσιμο της παραγγελίας. Πιστεύω πως σε κάποιο βαθμό είναι και θέμα ανθρώπου, διότι ένας άλλος πωλητής εκεί ήταν κάπως... ξυνόγαλο Δεν θα αναφερθώ στο θέμα της έκπτωσης, γιατί στην περίπτωσή μου θα γίνει χρονομίσθωση του αυτοκινήτου. Ο πωλητής πάντως προσφέρθηκε να κάνει μόνος του τις επαφές με 4-5 εταιρίες Leasing και να μου στείλει τις σχετικές προσφορές ηλεκτρονικά.

Όσον αφορά στο χρόνο παράδοσης για το 1.4 160ps DSG + κάποια extra [+DCC και κάποια ...ψιλικοκό (!!!)] αρχικά μου είπαν για μέσα-τέλη Μαρτίου και τώρα το περιμένουμε προς τέλη Φλεβάρη.

Ερώτησις: Όταν ρώτησα για τα αλκαντάρα μου είπαν στην Καρέντα ότι ΔΕΝ μπορούν να μπουν στο 1.4 160ps αλλά είναι μόνο στο 2lt (????). Archery, πότε έβαλες την παραγγελία σου? Ήθελα να βάλω αυτό το sport πακέτο αλλά μου είπαν ότι δεν μπαίνει.... Μήπως να αρχίσω να νιώθω λίγο.... μ@κ@κ@ς !?!??!?!!? Μήπως να πάρω ΤΩΡΑ τον πωλητή μπας και μπορώ να προσθέσω τίποτα???? (χλωμό προς άσπρο rocket.gif )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ έκλεισα το αυτοκίνητο μέσα Νοεμβρίου στην Καρέντα (Βουλιαγμένης) και ομολογώ πως ο πωλητής που με εξυπηρέτησε ήταν άψογος (κος Βεντουράτος) από την πρώτη στιγμή που μπήκα μέχρι και το κλείσιμο της παραγγελίας. Πιστεύω πως σε κάποιο βαθμό είναι και θέμα ανθρώπου, διότι ένας άλλος πωλητής εκεί ήταν κάπως... ξυνόγαλο Δεν θα αναφερθώ στο θέμα της έκπτωσης, γιατί στην περίπτωσή μου θα γίνει χρονομίσθωση του αυτοκινήτου. Ο πωλητής πάντως προσφέρθηκε να κάνει μόνος του τις επαφές με 4-5 εταιρίες Leasing και να μου στείλει τις σχετικές προσφορές ηλεκτρονικά.

Όσον αφορά στο χρόνο παράδοσης για το 1.4 160ps DSG + κάποια extra [+DCC και κάποια ...ψιλικοκό (!!!)] αρχικά μου είπαν για μέσα-τέλη Μαρτίου και τώρα το περιμένουμε προς τέλη Φλεβάρη.

Ερώτησις: Όταν ρώτησα για τα αλκαντάρα μου είπαν στην Καρέντα ότι ΔΕΝ μπορούν να μπουν στο 1.4 160ps αλλά είναι μόνο στο 2lt (????). Archery, πότε έβαλες την παραγγελία σου? Ήθελα να βάλω αυτό το sport πακέτο αλλά μου είπαν ότι δεν μπαίνει.... Μήπως να αρχίσω να νιώθω λίγο.... μ@κ@κ@ς !?!??!?!!? Μήπως να πάρω ΤΩΡΑ τον πωλητή μπας και μπορώ να προσθέσω τίποτα???? (χλωμό προς άσπρο rocket.gif )

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις: Όταν ρώτησα για τα αλκαντάρα μου είπαν στην Καρέντα ότι ΔΕΝ μπορούν να μπουν στο 1.4 160ps αλλά είναι μόνο στο 2lt (????). Archery, πότε έβαλες την παραγγελία σου? Ήθελα να βάλω αυτό το sport πακέτο αλλά μου είπαν ότι δεν μπαίνει.... Μήπως να αρχίσω να νιώθω λίγο.... μ@κ@κ@ς !?!??!?!!? Μήπως να πάρω ΤΩΡΑ τον πωλητή μπας και μπορώ να προσθέσω τίποτα???? (χλωμό προς άσπρο rocket.gif )

Φίλε αν πας ποιο πάνω στο post #22 θα δεις πότε έβαλα την παραγγελία μου. Τώρα μόλις τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμα για την δική μου παραγγελία αλλά σε μια άλλη που είχε πάρει τον Οκτώβρη μπαίνει στην τελική φάση στο εργοστάσιο, και το αργότερο τέλη Φλεβάρη θα το κάνει παράδοση, γιατί από ότι έμαθε το εργοστάσιο ξεκίνησε την παραγωγή ποιο μπροστά από ότι προβλεπόταν λόγο, αυξημένων παραγγελιών! Οπότε και το δικό μου θα έρθει αρκετά ποιο νωρίς!!! Είδομεν. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά νέος και εγώ και αναφέρω :

Tsi 160

Λευκό

Ηλιοροφή (Λόγω ύψους)

RCD 510 (Δώρο)

Πίεση ελαστικών (Δώρο)

Τελική : 24.475 + 500 Λοιπά

Παραγγελία : 7/1 Αναμονή 4-4,5 μήνες.

Μου είπαν σε 1 μήνα θα έχουν ημερομηνία παραγωγής!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά νέος και εγώ και αναφέρω :

Tsi 160

Λευκό

Ηλιοροφή (Λόγω ύψους)

RCD 510 (Δώρο)

Πίεση ελαστικών (Δώρο)

Τελική : 24.475 + 500 Λοιπά

Παραγγελία : 7/1 Αναμονή 4-4,5 μήνες.

Μου είπαν σε 1 μήνα θα έχουν ημερομηνία παραγωγής!

Τα δώρα σου είναι ύψους 290€ tongue.giftongue.giftongue.gif:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν πας ποιο πάνω στο post #22 θα δεις πότε έβαλα την παραγγελία μου. Τώρα μόλις τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμα για την δική μου παραγγελία αλλά σε μια άλλη που είχε πάρει τον Οκτώβρη μπαίνει στην τελική φάση στο εργοστάσιο, και το αργότερο τέλη Φλεβάρη θα το κάνει παράδοση, γιατί από ότι έμαθε το εργοστάσιο ξεκίνησε την παραγωγή ποιο μπροστά από ότι προβλεπόταν λόγο, αυξημένων παραγγελιών! Οπότε και το δικό μου θα έρθει αρκετά ποιο νωρίς!!! Είδομεν. :D

Καλημέρα.

Πήρα χτες τηλέφωνο για να φάω την απόλυτη ξενέρα... Μου είπε ο πωλητής ότι επειδή το sport kit είχε μεγάλη ζήτηση, επικοινώνησαν όλοι οι αντιπρόσωποι και ζήτησαν να ενταχθεί και στην παραγωγή του 1.4, το οποίο και έγινε πρόσφατα αλλά το δικό μου είναι ήδη σε φάση παραγωγής και δεν μπορεί τώρα να αλλαχθεί η παραγγελία. Εκτός και αν ακυρωθεί και μπει νέα, η οποία φυσικά όμως θα λάβει νέο χρόνο παράδοσης 4+ μήνες. Οπότε... χαρείτε εσείς τα sport kits σας γιατί εγώ δεν... :(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το παρηγγειλα και γω:

-Λευκο

-160 hp

-Σπορ πακέτο (πράγματι αυτο εγκρίθηκε σχετικά πρόσφατα σαν επιλογη στα 1400 cc)

-Ηλιοροφη

-RCD 510

-Αισθητηρες Παρκαρισματος

-Συναγερμος

Παραλαβη σε 4 μηνες (μέσα Μαίου)

Τιμη τελικη: 25.240

Edited by konas
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αλλά δεν παρείγγειλα από Αθήνα!

Πριν κάνω παραγγελία πήρα τηλ. Παζαρόπουλο και Καρέντα και έδιναν ασύγκριτα πιο καλά δώρα από τον εδώ αντ/πο αλλά σκέφτηκα το "τρέξιμο" της υπόθεσης και το μετάνιωσα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει φίλε "John160", αλλά αυτά συμβαίνουν. Όσο για σένα φίλε "damokles" Τι να πω? Συμπάσχω! dizzy2.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα ενα μηνα και 3-4 μερες μετα την παραγγελια μου.. δλδ χθες:D

και δεν ξερουν ακομα εβδομαδα παραγωγης... δν θα πρεπε να χανε παρει εστω προσωρινη?? :o

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως έγγραψα, που ρώτησα μου είπε το ίδιο, αλλά την έκανα στις 22/12/08!

Link to comment
Share on other sites

φιλε και εγω απο την karenta το πήρα 1,4 dsg τον Οκτώβριο 20 συγκεκριμένα το παράγγειλα και 2 εβδομάδες μετά μπόρεσα και έβαλα το sport πακέτο χρόνος παράδοσης τέλοι φεβρουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

φιλε και εγω απο την karenta το πήρα 1,4 dsg τον Οκτώβριο 20 συγκεκριμένα το παράγγειλα και 2 εβδομάδες μετά μπόρεσα και έβαλα το sport πακέτο χρόνος παράδοσης τέλοι φεβρουαρίου.

Προφανώς το αυτοκίνητο δεν είχε μπει ακόμα στη γραμμή παραγωγής και ήταν ανοιχτή η παραγγελία. Εν πάσει περιπτώσει, δεν θα την ακυρώσω την παραγγελία και θα το πάρω χωρίς το sport kit. Εξάλλου, τις Donington τις έβαλα ως extra και γενικά έχω βάλει αρκετά καλούδια.

Link to comment
Share on other sites

Σε 10 ημέρες ετοιμοπαράδοτο απο την auto marin.

Αυτα ειναι !! Με το καλο να το παραλαβεις, καλοταξιδο και απροβληματιστο ;)B)

Και εμεις εχουμε δωσει παραγγελια εδω και ενα μηνα

και δεν εχουμε μαθει ακομη βδομαδα παραγωγης !! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι !! Με το καλο να το παραλαβεις, καλοταξιδο και απροβληματιστο ;)B)

Και εμεις εχουμε δωσει παραγγελια εδω και ενα μηνα

και δεν εχουμε μαθει ακομη βδομαδα παραγωγης !! :rolleyes::cry:

Ευχάριστο πολύ για τα καλά σου λόγια

E ετοιμαστείτε για συνάντηση EEEEEEEEEEEE! :lol:

Link to comment
Share on other sites

¶ντε η ώρα η καλή και καλοτάξιδο με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα! ¶ντε να πέρνουμε σειρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πσρήγγειλα το 2.0 TSI DSG

Risinig blue

FULL EXTRA

19 άρες ζάντες.

ΠΑΡΑΔΟΣΗ 3 μήνες αλλά θα έρθει στους 2 το πολύ 2,5. Θα σας πω εβδομάδα παραγωγής σε 1 εβδομάδα.

Χθές μου αλλάξαν την παράδοση στους 4 μήνες. Εβδομάδα παραγωγής δεν έχω πάρει ακόμα.

Συμπέρασμα Γιάννενα χωρίς scirocco B):D

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο τον παζαροπουλο στη Νεα Ιονια. 1.4TSI DSG, Red Salsa, Cruise Control, PLB, Sport Kit, Οθονη αφης, αισθητηρες παρκαρισματος. To αυτοκινητο το εκλεισα στις 25/11/08 και ακομα δεν εχω παρει ημερομηνια παραγωγης αν και απο τον πωλητη(αψογος) εχω παρει 4 με 5 μήνες χρόνο παραδωσης. Μεχρι τοτε θα μου εχουν πεσει τα μαλλια! ;) .Ειναι το πρωτο μου αυτοκινητο και το μεγαλυτερο χρεος που εχω βαλει μεχρι σημερα(ειμαι 23χρονων).Δεν πειραζι ομως καλα να ειμαστε να δουλευουμε να το ξεχρεόνουμε!!! κουραγιο :D :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.