Jump to content
DIMIK

Χρόνοι αναμονής-παράδοσης

Recommended Posts

Όντως καλό κουράγιο! Και καλώς να σου έρθει και σένα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο τον παζαροπουλο στη Νεα Ιονια. 1.4TSI DSG, Red Salsa, Cruise Control, PLB, Sport Kit, Οθονη αφης, αισθητηρες παρκαρισματος. To αυτοκινητο το εκλεισα στις 25/11/08 και ακομα δεν εχω παρει ημερομηνια παραγωγης αν και απο τον πωλητη(αψογος) εχω παρει 4 με 5 μήνες χρόνο παραδωσης. Μεχρι τοτε θα μου εχουν πεσει τα μαλλια! ;) .Ειναι το πρωτο μου αυτοκινητο και το μεγαλυτερο χρεος που εχω βαλει μεχρι σημερα(ειμαι 23χρονων).Δεν πειραζι ομως καλα να ειμαστε να δουλευουμε να το ξεχρεόνουμε!!! κουραγιο :D :D

Καταρχήν θέλω να σου πω ένα μεγάλο μπράβο γιατί ένα νέο παιδί σαν εσένα δουλεύοντας αποκτάς κάτι, οτιδήποτε είναι αυτό, και δεν το περιμένεις έτοιμο. Μόνο και μόνο για αυτό σου αξίζουν συγχαρητήρια, αλλά δεν είναι σωστό να το συζητήσουμε αυτό εδώ ίσως σε κάποιο άλλο topic.Αυτά τα λέω γιατί ίσως είμαι από τους μεγαλύτερους στην ηλικία εδώ μέσα 45 χρονών. Τώρα σου εύχομαι με το καλό να σου έρθει το αυτοκινητό σου. Σου λέω μιά και το έχω δύο μήνες περίπου ότι έκανες πολύ καλή επιλογή, το αυτοκίνητο σε όλους τους τομείς είναι καταπληκτικό, ότι απορίες έχεις για το αυτοκίνητο μην διαστάσεις να μου γράψεις. Φιλικά Σωτήρης.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θέλω να σου πω ένα μεγάλο μπράβο γιατί ένα νέο παιδί σαν εσένα δουλεύοντας αποκτάς κάτι, οτιδήποτε είναι αυτό, και δεν το περιμένεις έτοιμο. Μόνο και μόνο για αυτό σου αξίζουν συγχαρητήρια, αλλά δεν είναι σωστό να το συζητήσουμε αυτό εδώ ίσως σε κάποιο άλλο topic.Αυτά τα λέω γιατί ίσως είμαι από τους μεγαλύτερους στην ηλικία εδώ μέσα 45 χρονών. Τώρα σου εύχομαι με το καλό να σου έρθει το αυτοκινητό σου. Σου λέω μιά και το έχω δύο μήνες περίπου ότι έκανες πολύ καλή επιλογή, το αυτοκίνητο σε όλους τους τομείς είναι καταπληκτικό, ότι απορίες έχεις για το αυτοκίνητο μην διαστάσεις να μου γράψεις. Φιλικά Σωτήρης.

sotoscirocco μήπως μένεις Κατερίνη ? Αυτή την εβδομάδα σε ένα εβδομαδιαίο μίνι ταξιδάκι στην Κατερίνη είδα ένα ¶σπρο Scirocco με πινακίδες ΚΝΡ-**** , κοίταξα για αυτοκολλητάκι αλλά τπτ ! Ο Οδηγός πρέπει να φορούσε γυαλιά , αλλά δεν είμαι και σίγουρος γιατί έβρεχε καταρρακτωδώς ....

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θέλω να σου πω ένα μεγάλο μπράβο γιατί ένα νέο παιδί σαν εσένα δουλεύοντας αποκτάς κάτι, οτιδήποτε είναι αυτό, και δεν το περιμένεις έτοιμο. Μόνο και μόνο για αυτό σου αξίζουν συγχαρητήρια, αλλά δεν είναι σωστό να το συζητήσουμε αυτό εδώ ίσως σε κάποιο άλλο topic.Αυτά τα λέω γιατί ίσως είμαι από τους μεγαλύτερους στην ηλικία εδώ μέσα 45 χρονών. Τώρα σου εύχομαι με το καλό να σου έρθει το αυτοκινητό σου. Σου λέω μιά και το έχω δύο μήνες περίπου ότι έκανες πολύ καλή επιλογή, το αυτοκίνητο σε όλους τους τομείς είναι καταπληκτικό, ότι απορίες έχεις για το αυτοκίνητο μην διαστάσεις να μου γράψεις. Φιλικά Σωτήρης.

:D Εγκρίνω και επαυξάνω φίλε μου για τα λεγόμενα σου στο φίλο μας τον νεότατο και για να σε παρηγορήσω και εσένα σου λέω ότι υπάρχει μεγαλύτερος εδώ, ημερολογιακά 49! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Χθές μου αλλάξαν την παράδοση στους 4 μήνες. Εβδομάδα παραγωγής δεν έχω πάρει ακόμα.

Συμπέρασμα Γιάννενα χωρίς scirocco :lol: :lol:

Μια σκεψη:

Λοιπον, λογω οικονομικης κρισης ειχαν κλεισει τα εργοστασια ή ειχε μειωθει

η παραγωγη... Οποτε, ολωνων μας οι παραγγελιες πανε προς τα πισω...

Εγω το ειχα κλεισει στις 12-12-07, τη 1η βδομαδα αποφασιζω να βαλω τα 160 αλογα.

Τον παιρνω τηλ μου λεει εγω θα το δωσω και θα δουμε αν θα το δεχθει το συστημα.

Την επομενη μερα ξανα τηλ εγω, του λεω τι εγινε ολα οκ, ναι μου λεει το δεχθηκε

στην ηδη υπαρχουσα παραγγελια χωρις προβλημα οποτε ολα οκ. Ε μεχρι σημερα

βδομαδα παραγωγης δεν εχω παρει... Οποτε ή το παραπανω που ειπα συμβαινει ή

μαλλον δεν θελει να μου πει ξαναγινε 2η φορα η παραγγελια με ακυρωση της 1ης

και με παει παραπισω...

Link to comment
Share on other sites

Geia se olous tous trelous en anamoni idioktites Scirocco!!Eimai kai egw enas apo autous kai kanourgios edw!!Arxika siggnwmi gia ta greeklish alla to parakmiako internet cafe pou sas grafw den exei ellinika!!!!Loipon egw pariggeila stis 13/11 (diladi o pateras mou gia mena logw tou oti eimai 18 xronwn kai spoudazw se antithesi me ton 23 xrono tipa pou mono kai mono gia to risko pou pire ton sevomai kai ton ektimw afantasta) ena 160ps deep black me iliorofi anartiseis cruise control metrti piesis elastikwn paketa fwtismou sinagermos,ta fime pisw parathira auta an den kanw lathos me xeirokinito 6ari kivwtio kai mou eipan oti tha to parw se 3-4 mines!!!den mou eipan pote imerominia paragwgis an kai tous exw prixei ta p@p@ri@ kai stin antiproswpeia kai stin 24wri grammi tis kosmokar!!prin duo meres pira malista pali kai tous edwsa ton arithmo paraggelias kai perimenw na me paroun na mou poun!!episis vlepw pou lete me iliorofi kai kapoia extra akoma opws xrwma kai alla oti plirwsate 25500 kai niwthw mamakas giati emena mou pige 28000!me epiasan koroido na kanw kanenan samata giati den mou ekanan dwro tipota!!!!kai ipotithetai oti itan kai gnwstos!!vevaia tous exw idi sti mpouka giati apo oti katalava o kathenas leei to makri tou kai to konto tou gia tis imerominies paradosis!!!an kathisterisei panw apo 3 mines tha tous anagkasw na mou kanoun dwra :D :D :D.

Ysterografo:Kalws sas vrika!kai mia protasi:Eiste na ftiaksoume scirocco club?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου ειπαν 6 με 7 μηνες παραδοση διοτι υπαρχει λεει καποιο προβλημα με τον προμηθευτη για τις ηλιοροφες της VW αλλιως λεει θα εκανε 4 μηνες.Προτιμω να περιμενω και να το παρω οπως θελω ομως.Ισχυει 6-7 μηνες?Οντως τοσο πολυ??

θα εχει τα εξης:

ηλιοροφη

πακετο καθρεπτων PLB

cruise control

sport pack(ζαντες και δερμα αλκανταρα μεσα)

RCD 510

Media in

Ελεγχο πιεσης ελαστικων

Εκανα παραταση εγγυησης αλλα 2 χρονια

Συναγερμο

Αισθητηρες παρκαρισματος.

Και κατι αλλο που ξεχναω(θα το θυμηθω που θα μου παει).

Edited by ted33
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα

Παραγγελεία Scirocco TSI 160 6 χειροκίνητο στις 28/11/2008

Έχτρα:

Γκρι Μεταλλικο

Έλεγχος πίεσης ελαστικών

cruise control

PLA

RCD 510

Sport Package

Δώρα:

Συναγερμός εγκεκριμένος από την VW Cosmokar (Aftermarket)

Αισθητήρες βαμμένοι στο χρώμα του αμαξώματος (aftermarket)

Εκπτωση: 105€

Συνολική τιμή: 25780€

Παραγγελεία στη Θεσσαλονίκη

Ημερομηνία παραγωγής δεν γνωρίζω, παράδωση στους 4 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Geia se olous tous trelous en anamoni idioktites Scirocco!!Eimai kai egw enas apo autous kai kanourgios edw!!Arxika siggnwmi gia ta greeklish alla to parakmiako internet cafe pou sas grafw den exei ellinika!!!!Loipon egw pariggeila stis 13/11 (diladi o pateras mou gia mena logw tou oti eimai 18 xronwn kai spoudazw se antithesi me ton 23 xrono tipa pou mono kai mono gia to risko pou pire ton sevomai kai ton ektimw afantasta) ena 160ps deep black me iliorofi anartiseis cruise control metrti piesis elastikwn paketa fwtismou sinagermos,ta fime pisw parathira auta an den kanw lathos me xeirokinito 6ari kivwtio kai mou eipan oti tha to parw se 3-4 mines!!!den mou eipan pote imerominia paragwgis an kai tous exw prixei ta p@p@ri@ kai stin antiproswpeia kai stin 24wri grammi tis kosmokar!!prin duo meres pira malista pali kai tous edwsa ton arithmo paraggelias kai perimenw na me paroun na mou poun!!episis vlepw pou lete me iliorofi kai kapoia extra akoma opws xrwma kai alla oti plirwsate 25500 kai niwthw mamakas giati emena mou pige 28000!me epiasan koroido na kanw kanenan samata giati den mou ekanan dwro tipota!!!!kai ipotithetai oti itan kai gnwstos!!vevaia tous exw idi sti mpouka giati apo oti katalava o kathenas leei to makri tou kai to konto tou gia tis imerominies paradosis!!!an kathisterisei panw apo 3 mines tha tous anagkasw na mou kanoun dwra :):wacko: :wacko:.

Ysterografo:Kalws sas vrika!kai mia protasi:Eiste na ftiaksoume scirocco club?

Καλώς μας ήρθες φίλε μου και καλή σταδιοδρομία, επίσης και στους υπόλοιπους. Τώρα για την τιμή τι να πω? Καλό είναι να πας από εκεί μιας και είναι και γνωστός όπως αναφέρεις και να του ζητήσεις τον τιμοκατάλογο εκτυπωμένο, τον έχω αναρτήσει και εγώ μόνο που είναι με DSG κιβώτιο, βέβαια την διαφορά την ξέρεις, αφαιρείς αυτό και προσθέτεις τα έξτρα που έχεις βάλει, κάνεις την σούμα και αν βγαίνει άλλη από αυτή που σου έδωσε αυτός, τότε του την λες! Εγώ ήξερα ότι καθυστερούν μόνο αυτά που βάζεις DSG αλλά εφόσον θέλεις ηλιοροφή και τα συναφή σίγουρα θα υπάρχει πρόβλημα. Τώρα για την πρόταση σου εγώ προσωπικά είμαι μέσα. Αλλά σίγουρα θέλει κάποιο χώρο στον ίντερνετ και μια ιστοσελίδα από αυτές τις έτοιμες για να την φτιάξεις. μόνο για να μη ξεφεύγουμε από το θέμα μας άνοιξε ένα άλλο ή στείλε π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου ειπαν 6 με 7 μηνες παραδοση διοτι υπαρχει λεει καποιο προβλημα με τον προμηθευτη για τις ηλιοροφες της VW αλλιως λεει θα εκανε 4 μηνες.Προτιμω να περιμενω και να το παρω οπως θελω ομως.Ισχυει 6-7 μηνες?Οντως τοσο πολυ??

θα εχει τα εξης:

ηλιοροφη

πακετο καθρεπτων PLB

cruise control

sport pack(ζαντες και δερμα αλκανταρα μεσα)

RCD 510

Media in

Ελεγχο πιεσης ελαστικων

Εκανα παραταση εγγυησης αλλα 2 χρονια

Συναγερμο

Αισθητηρες παρκαρισματος.

Και κατι αλλο που ξεχναω(θα το θυμηθω που θα μου παει).

νομιζω φιλε χωρις να ειμαι σιγουρος οτι η παραγωγη της WV οπως και αλλων εταιριων χωριζεται σε εξαμηνα. Πρωτα περιμενουν τι θα παραγγειλει ο κοσμος και μετα καθοριζουν το πλανο παραγωγης με συγγεκριμενες παραγγελειες και εξαγωγες.Χωρις να θελω να σε ξενερωσω πιστευω οτι επειδη η 2 γραμμη παραγωγης αρχιζει το Φεβρουαριο(Η 1η ηταν τα ετοιμοπαραδοτα και αυτα που βρισκονται ηδη στις εκθεσεις) η δικια σου παραγγελεια μπενει στην 3η γραμμη γιατι υποθετω οτι το αυτοκινητο το εκλεισες Ιανουαριο.Καποιοι ισως να μην συμφωνουν αλλα αυτα δεν τα λενε στις αντιπρωσοπειες για ευνοητους λογους

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, εν μέρη, γιατί το κλείσιμο το έκανε αρχές, άντε μέσα Ιανουαρίου. Οπότε μπορεί να προλάβει να μπει η παραγγελία του μέσα στις υπάρχουσες εφόσον τα αξεσουάρ που ζητάει είναι ίδια με αυτά των άλλων. Τώρα για το αν υπάρχει πρόβλημα με τον προμηθευτή, τότε θα έχουν όλοι πρόβλημα που έχουν παραγγείλει με ηλιοροφή, που το απεύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, εν μέρη, γιατί το κλείσιμο το έκανε αρχές, άντε μέσα Ιανουαρίου. Οπότε μπορεί να προλάβει να μπει η παραγγελία του μέσα στις υπάρχουσες εφόσον τα αξεσουάρ που ζητάει είναι ίδια με αυτά των άλλων. Τώρα για το αν υπάρχει πρόβλημα με τον προμηθευτή, τότε θα έχουν όλοι πρόβλημα που έχουν παραγγείλει με ηλιοροφή, που το απεύχομαι!

paidia yparxei ontos provlima me thn iliorofi.ego to parageila 12/12/08 kai apo tote mou eipan oti kathisterei parapano me thn iliorofi logo promitheyti.

Link to comment
Share on other sites

Paidia fernw kaka mandata!!!opws eipe kai o filos kostas scirocco osoi exoume valei iliorofi pikra!!Milisa ksana me antrwpous tis vw kai mou eipan oti to diko mou pou to pariggeila 13/11 tha einai apo ta prwta me pou tha paraxthoun me iliorofi alla auto diskola yha ginei prin ta teli fevrouariou........opote skeftomai na tous pw na paw na to pargw o idios gia na to parw pio nwris!!! tongue.gif:D:whistling::D :D

Link to comment
Share on other sites

Paidia fernw kaka mandata!!!opws eipe kai o filos kostas scirocco osoi exoume valei iliorofi pikra!!Milisa ksana me antrwpous tis vw kai mou eipan oti to diko mou pou to pariggeila 13/11 tha einai apo ta prwta me pou tha paraxthoun me iliorofi alla auto diskola yha ginei prin ta teli fevrouariou........opote skeftomai na tous pw na paw na to pargw o idios gia na to parw pio nwris!!! tongue.gif:D:whistling::D :D

Παιδια τρωμε μεγαλο δουλεμα απο τις αντιπροσωπειες...φυσικα και εχουν παραχθει αυτοκινητα με ηλιοροφες,εγω σημερα περασα απο τη μαντρα της Κοσμοκαρ στη μαγουλα και ειχε μπροστα μπροστα ενα ασπρο με interlagos και ηλιοροφη...Ειδα και πρασινο και περιττο να σας πω οτι ειναι το μονο που το αναδεικνυει τοσο! :mellow: ...φοβερο !Δεν το περιμενα τοσο ωραιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Σας παραθέτω ένα δυσάρεστο νέο που θα πάει πίσω την παράδοση του scirocco μας.

Κυριακή, 25 Ιανουάριος 2009

VW: Σε μερική ανεργία τα 2/3 των υπαλλήλων της

Η μεγαλύτερη αυτοκινητοβιομηχανία της Ευρώπης, η γερμανική Volkswagen ανακοίνωσε σήμερα ότι θα προσφύγει στη λύση της μερικής ανεργίας για τα 2/3 των 92.000 υπαλλήλων της στη Γερμανία, για μια εβδομάδα τον Φεβρουάριο.

«Αυτή η μείωση της παραγωγής θα μας επιτρέψει να προσαρμόσουμε τις δυνατότητές μας στη ζήτηση», εξήγησε ο Γιόχεν Σούμ, επικεφαλής του προσωπικού της Volkswagen σε ανακοίνωση του.

Η μερική ανεργία που θα τεθεί σε εφαρμογή από τις 23 έως τις 27 Φεβρουαρίου δεν θα πλήξει τους τομείς της έρευνας-ανάπτυξης ούτε ορισμένους κλάδους που είναι υπεύθυνοι για την τελειοποίηση των εξαρτημάτων, διευκρινίζεται στην ανακοίνωση.

Η ανακοίνωση αυτή γίνεται λίγο μετά την απόφαση της αυτοκινητοβιομηχανίας του Μονάχου, της BMW να θέσει 26.000 από τους εργαζόμενούς της σε μερική ανεργία για δυο μήνες από την 1η Φεβρουαρίου.

ΠΗΓΗ: e-go

Διάβασε περισσότερα

Αναρτήθηκε από AUTOCARNET BLOGGER στις 11:16 μμ 0 σχόλια Σύνδεσμοι σε αυτήν την ανάρτηση

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήγα χθες και υπέγραψα την τρίτι το περνώ στα χερια μου!!!!περιμένω συνάντηση! tongue.gif

¶ντε με το καλό! Και να ποστάρεις καμιά φωτογραφία να ξεχαρμανιάσουμε και εμείς! 97+1???

Link to comment
Share on other sites

Παντως 6-7 μηνες παραδοση ειναι απλα απαραδεκτο.Κριμα...(με οροφη εννοω παντα 6-7 μηνες)

Για αυτο ακριβως και εγω αναγκαστηκα και πηρα και το πολο και το γκολφ αμεσως χωρις εξτρα εξοπλισμο. Το ιδιο εκανε και ο πατερας μου με το jetta. Χαρα στο κουραγιο σε οσους εχουν τοοοοοοοοοοοοοοοοση υπομονη για 6-7 μηνες παραδοση .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Σας παραθέτω ένα δυσάρεστο νέο που θα πάει πίσω την παράδοση του scirocco μας.

....

«Αυτή η μείωση της παραγωγής θα μας επιτρέψει να προσαρμόσουμε τις δυνατότητές μας στη ζήτηση», εξήγησε ο Γιόχεν Σούμ, επικεφαλής του προσωπικού της Volkswagen σε ανακοίνωση του.

Η μερική ανεργία που θα τεθεί σε εφαρμογή από τις 23 έως τις 27 Φεβρουαρίου δεν θα πλήξει τους τομείς της έρευνας-ανάπτυξης ούτε ορισμένους κλάδους που είναι υπεύθυνοι για την τελειοποίηση των εξαρτημάτων, διευκρινίζεται στην ανακοίνωση.

Ε ενταξει, αν ειναι να περιμενω 3.5 μηνες να το παρω στα χερια μου στις 4 μερες θα κολλησω; ;)

Κι απο την αλλη, αν προσεξεις τι λεει:

"Αυτή η μείωση της παραγωγής θα μας επιτρέψει να προσαρμόσουμε τις δυνατότητές μας στη ζήτηση",

τοτε μπορεις να σκεφτεις και το εξης: που εχουν ζητηση τωρα; στα Scirocco και στα Golf, αντε και στα Passat CC.

Οποτε ισως να εισαι τυχερος και να σου 'ρθει και πιο γρηγορα... :lol:

Think positive !! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

εμ... αν δεν κανω λαθος το αυτοκινητο φτιαχνεται στη πορτογαλια...(υπαλληλων στη γερμανια)

και το αρθρο λεει για γερμανια ;):lol: :lol:

εγω τωρα κλεινω 2 μηνες.. και ακομα χωρις εβδομαδα παραγωγης

Link to comment
Share on other sites

εμ... αν δεν κανω λαθος το αυτοκινητο φτιαχνεται στη πορτογαλια...(υπαλληλων στη γερμανια)

και το αρθρο λεει για γερμανια ;):lol: :lol:

εγω τωρα κλεινω 2 μηνες.. και ακομα χωρις εβδομαδα παραγωγης

Και εγω 2 μήνες και 3 μέρες και εγω δεν έχω πάρει εβδομάδα παραγωγης. Το αυτοκίνητο όντως φτιάχνεται στην Πορτογαλλία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.