Jump to content
DIMIK

Χρόνοι αναμονής-παράδοσης

Recommended Posts

ρε παλικαρια εγω το εχω παραγγειλει απο τις 25/11/08 και ακομα δεν εχω παρει ημερομηνια. Στο χαρτι που υπογραψαμε με τον αντιπροσωπο γραφει παραδωση σε 4 με 5 μηνες +10 μερες ο εκτελωνισμος.Οστοσο μεχρι σημερα που εχω σχεδον μπει στον 4 μηνα ημερομηνια παραγωγης δεν εχω παρει.Τσαμπα αγχωνομαι ή και εσεις το κοβετε λιγακι χλωμο να το παρω στην ωρα μου;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα προσωρινή εβδομάδα παραγωγής την 16η/2009. Επιτέλους. Λογικά θα το έχω στα χέρια μου τον Μαϊο. :lol: :lol: :D

Με το καλό Σπύρο!

ρε παλικαρια εγω το εχω παραγγειλει απο τις 25/11/08 και ακομα δεν εχω παρει ημερομηνια. Στο χαρτι που υπογραψαμε με τον αντιπροσωπο γραφει παραδωση σε 4 με 5 μηνες +10 μερες ο εκτελωνισμος.Οστοσο μεχρι σημερα που εχω σχεδον μπει στον 4 μηνα ημερομηνια παραγωγης δεν εχω παρει.Τσαμπα αγχωνομαι ή και εσεις το κοβετε λιγακι χλωμο να το παρω στην ωρα μου;

Μα πως γίνεται να μην έχεις πάρει ακόμα εβδομάδα παραγωγής? Εγώ παράγγειλα 22/12/08 και έχω πάρει! Για πάρτους ένα τηλ. και βάλτους και καμιά φωνή! :o

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο ποσο καιρό απο την παραγγελία παίρνουμε εβδομάδα παραγωγής;

Περίπου 1,5-2 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό Σπύρο!

Σε ευχαριστώ Φίλε ;)

Μα πως γίνεται να μην έχεις πάρει ακόμα εβδομάδα παραγωγής? Εγώ παράγγειλα 22/12/08 και έχω πάρει! Για πάρτους ένα τηλ. και βάλτους και καμιά φωνή! ;)

Προφανώς θα έχουν κάνει κάποια *μη επιτρεπόμενη λέξη* με τα extra ή κάποιο extra που έχεις βάλει θα είναι σε έλλειψη.

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Φίλε ;)

Προφανώς θα έχουν κάνει κάποια *μη επιτρεπόμενη λέξη* με τα extra ή κάποιο extra που έχεις βάλει θα είναι σε έλλειψη.

Σπύροοοο, λάθος παράθεση! tongue.gif;)

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πέρασα σήμερα απο την αντιπροσωπεία και με ενημέρωσαν οτι ειναι καθοδόν για Ελλάδα.Την επόμενη εβδομάδα θα είναι Ελλάδα και τη μεθεπόμενη

θα το έχω στα χέρια μου!!!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΡΧΕΤΑΙ.............!!!!!!!

Εβδομάδα παραγωγής 8η του 2009

Λευκό 1,4 Tsi 160hp DSG

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πέρασα σήμερα απο την αντιπροσωπεία και με ενημέρωσαν οτι ειναι καθοδόν για Ελλάδα.Την επόμενη εβδομάδα θα είναι Ελλάδα και τη μεθεπόμενη

θα το έχω στα χέρια μου!!!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΡΧΕΤΑΙ.............!!!!!!!

Εβδομάδα παραγωγής 8η του 2009

Λευκό 1,4 Tsi 160hp DSG

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

έχω παραγγείλει κι εγώ DSG με 8η εβδομάδα κατασκευής και το περιμένω πως και πως. Ο αντιπρόσωπος μου έλεγε ότι είναι σε κατάσταση "φορτωμένο" από τις 23 Φλεβάρη.

Ξέρεις περισσότερες πληροφορίες φίλε? Την επόμενη εβδομάδα Δευτέρα-Τρίτη ή προς Παρασκευή?

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

έχω παραγγείλει κι εγώ DSG με 8η εβδομάδα κατασκευής και το περιμένω πως και πως. Ο αντιπρόσωπος μου έλεγε ότι είναι σε κατάσταση "φορτωμένο" από τις 23 Φλεβάρη.

Ξέρεις περισσότερες πληροφορίες φίλε? Την επόμενη εβδομάδα Δευτέρα-Τρίτη ή προς Παρασκευή?

Με το καλό να το δεχτείτε! Ας ήτανε και το δικό μου φορτωμένο και ας ερχόταν την Παρασκευή! tongue.gif:D

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το δεχτείτε! Ας ήτανε και το δικό μου φορτωμένο και ας ερχόταν την Παρασκευή! tongue.gif:D

To λες αυτό γιατί έχεις μπροστά σου αρκετή αναμονή ακόμα αλλά πίστεψε με όσο πλησιάζει ο καιρός γίνεται αβάσταχτη και δεν θές να περιμένεις ούτε μέρα <_<

Link to comment
Share on other sites

To λες αυτό γιατί έχεις μπροστά σου αρκετή αναμονή ακόμα αλλά πίστεψε με όσο πλησιάζει ο καιρός γίνεται αβάσταχτη και δεν θές να περιμένεις ούτε μέρα <_<

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Απλά κάνω λίγο χιούμορ για να σπάμε την μονοτονία γιατί αλλιώς θα τρελαθούμε!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Απλά κάνω λίγο χιούμορ για να σπάμε την μονοτονία γιατί αλλιώς θα τρελαθούμε!!! :D

Μην ανησυχείς σε πειράζω.... <_<

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το παρηγγειλα και γω:

-Λευκο

-160 hp

-Σπορ πακέτο

-Ηλιοροφη

-RCD 510

-Αισθητηρες Παρκαρισματος

-Συναγερμος

Αρχικη εκτιμηση για παραλαβη σε 4 μηνες (μέσα Μαίου)

Τιμη τελικη: 25.240

Πηρα εβδομαδα παραγωγης: 20 (Μεσα Μαιου).

Καθυστερηση κατα 1 μηνα λογω επιλογης καφε (κασμιρ) alcadara στο σπορ πακετο.

Με μαυρη δεν υπαρχουν καθυστερησεις, αλλα ελα που το θελω με κασμιρ

Edited by konas
Link to comment
Share on other sites

Πηρα εβδομαδα παραγωγης: 20 (Μεσα Μαιου).

Καθυστερηση κατα 1 μηνα λογω επιλογης καφε (κασμιρ) alcadara στο σπορ πακετο.

Με μαυρη δεν υπαρχουν καθυστερησεις, αλλα ελα που το θελω με κασμιρ

Υπομονή! ^_^

Link to comment
Share on other sites

re paidia...

mia aporia...

an pao kai akyroso tin paraggellia tora (tin ekana 20/1/2009) tin prokatavoli 1500 euros pou edosa tha tin paro piso??

SOS

plz apantiste

Εξαρταται απο τη συμφωνια που εχεις κανει.

Κατα κανονα αν δεν φταιει η αντιπροσωπεια για την ακυρωση δεν επιστρεφονται τα χρηματα.

Μια συμφωνια που γινεται συνηθως ειναι οτι οταν ερθει και πωληθει σε αλλον τοτε θα σου επιστρεψουν τη προκαταβολη.

Αν ειναι ΠΟΛΥ φιλος σου, και δεν εχει προλαβει να δωσει την εντολη στην VW (μαλλον απιθανο καθοσον λες για 20/1) τοτε ΙΣΩΣ το δεχτει.

Δεν χανεις τπτ να ρωτησεις ομως

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο τη συμφωνια που εχεις κανει.

Κατα κανονα αν δεν φταιει η αντιπροσωπεια για την ακυρωση δεν επιστρεφονται τα χρηματα.

Μια συμφωνια που γινεται συνηθως ειναι οτι οταν ερθει και πωληθει σε αλλον τοτε θα σου επιστρεψουν τη προκαταβολη.

Αν ειναι ΠΟΛΥ φιλος σου, και δεν εχει προλαβει να δωσει την εντολη στην VW (μαλλον απιθανο καθοσον λες για 20/1) τοτε ΙΣΩΣ το δεχτει.

Δεν χανεις τπτ να ρωτησεις ομως

ypotithetai oti otan kaneis tin paraggelia tou dineis ayta ta xrimata outos wste na katoxirothei aytos oti tha pareis to amaksi...

an mou pei dld oti den sou ta dino ta lefta piso tote kai go ama thelo den tin akyrono alla otan erxetai to amaksi den to agorazo giati den exo ta lefta as poume...

opote autos anagazetai na to poulisei allou...

erotisi alli an akirothei i paraggelia kai paro etoimo vw ta lefta ta xano??

esy konas ti les??

dld pao apo alli antiprosopeia meso kosmocar i vriskoume etoimo amaksi na mou to ferei o arxikos antiprosopos??

tote??

xilia signoomi gia ton kopo pou sas vazo olous alla diavazo oti erxontai ta scirocco se 5 kai 6 mines kai den tin palevo...

sas efxaristo olous

Link to comment
Share on other sites

ypotithetai oti otan kaneis tin paraggelia tou dineis ayta ta xrimata outos wste na katoxirothei aytos oti tha pareis to amaksi...

an mou pei dld oti den sou ta dino ta lefta piso tote kai go ama thelo den tin akyrono alla otan erxetai to amaksi den to agorazo giati den exo ta lefta as poume...

opote autos anagazetai na to poulisei allou...

erotisi alli an akirothei i paraggelia kai paro etoimo vw ta lefta ta xano??

esy konas ti les??

dld pao apo alli antiprosopeia meso kosmocar i vriskoume etoimo amaksi na mou to ferei o arxikos antiprosopos??

tote??

xilia signoomi gia ton kopo pou sas vazo olous alla diavazo oti erxontai ta scirocco se 5 kai 6 mines kai den tin palevo...

sas efxaristo olous

Εχουμε αρχισει και βγαινουμε εκτος θεματος...

Τεσπα, αλλαγη αυτοκινητου στον ιδιο που παρηγγειλες και το 1ο, ισως να το πετυχεις ...

Αλλα γιατι δεν ρωτας εκει να εχεις την απαντηση, εδω μονο εικασιες μπορουμε να κανουμε.

Και σε παρακαλουμε γραφε ΕΛΛΗΝΙΚΑ. Μας βγαινουν τα ματια με τα γκρικλις

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΑ........!!!

ΕΓΩ ΣΤΙΣ 20/10/08 ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΤΟ SCIROCCO 1.4 160 DSG7,ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ 8/1/09 ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ(ΑΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΓΑ) ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ SPORT ΠΑΚΕΤΟ(ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΓΙΑ ΤΑ 1.4) ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΦΛΕΒΑΡΗ!!!ΦΥΣΙΚΑ ΗΘΕΛΑ ΤΟ ΣΠΟΡ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΙΣ 9/1/09(ΠΙΘΑΝΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ (ΤΥΧΕΡΟΣ...)ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΥΡΩΣΑ)!!!!!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΟΠΩΣ ΗΘΕΛΑ!

SCIROCCO 1.4 160 DSG7 ΛΕΥΚΟ

-ΠΑΝΟΡΑΜΙΚΗ ΗΛΙΟΡΟΦΗ

-DCC

-ΣΠΟΡ ΠΑΚΕΤΟ

-CRUISE CONTROL

-ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΘΡΕΠΤΩΝ(PLA+PLB)

-ΠΙΕΣΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ,ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ,ΑΛΛΑ 5 ΜΗΝΕΣ ΗΔΗ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ 3(?) ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ....!

Υ.Γ. ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΑΝ Ο ΛΕΒΙΕΣ ΤΟΥ DSG7 ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟΥ DSG6 'Η ΕΙΝΑΙ Ο ΝΕΟΣ(ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΝΕΟ GOLF 1.4 160ps)!

ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΝΕΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΙΟΣ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ!!!!!!!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!! :rolleyes:

SORRY ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα έχω καλά νέα, επικοινώνησα με τον αντιπρόσωπο και μου είπε ότι εχτές βγήκε το εργαλείο από την παραγωγή και λογικά θα είναι εδώ μετά από ένα μήνα και θα το παραλάβω αντί για τις αρχές με μέσα Μαΐου γύρω στις 20 με τέλη Απριλίου!!! Η πρώτη ημερομηνία παργωγής που μου είχε δώσει ήταν 1 εβδομάδα του Απριλίου!!! :o

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω κ εγω λοιπον με τη σειρα μου..το παρηγγειλα 4 μαρτιου.εχει περασει ακριβως μια εβδομαδα.επειτα απο ποσες μερες,απο τη στιγμη της παραγγελιας, πρεπει να παρω τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια για να με ενημερωσουν ως προς την εβδομαδα παραγωγης?η μηπως σε παιρνουν οι ιδιοι κ σε ενημερωνουν μολις μαθουν(μου φαινεται λιγο απιθανο..)? :o

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω κ εγω λοιπον με τη σειρα μου..το παρηγγειλα 4 μαρτιου.εχει περασει ακριβως μια εβδομαδα.επειτα απο ποσες μερες,απο τη στιγμη της παραγγελιας, πρεπει να παρω τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια για να με ενημερωσουν ως προς την εβδομαδα παραγωγης?η μηπως σε παιρνουν οι ιδιοι κ σε ενημερωνουν μολις μαθουν(μου φαινεται λιγο απιθανο..)? :o

Προσωπικά τους έπαιρνα κάθε 1-2 εβδομάδες και μου δώσανε ημερομηνια στον 1 1/2 μήνα. Και σήμερα εγώ τους πήρα τηλέφωνο σιγά να μην με παίρνανε αυτοί!

Επίσης έμαθα πριν λίγο ότι μπορείς να βάλεις τις interlagos με το σπορ πακέτο ενώ αυτός μου είπε ότι με το σπορ πακέτο δεν μπαίνουν οι Interlagos. Τον πήρα τηλέφωνο και μου επιβεβαίωσε ότι μπορούσα να επιλέξω τις Interlagos! και του λέω όταν σε ρώτησα γιατί μου είπες ότι δεν γίνεται! Και ότι με το σπορ πακέτο πάνε οι Donington??? Όχι μου λέει δεν με ρώτησες και κάτι τέτοια new_grrrr.gifτην πανακόλα μου !!!! γ........ω!!! Φτου και πάλι φτου!!! Αλλά έχει χάρη που μου έδωσε καλά μαντάτα που θα το πάρω ποιο νωρίς. Φυσικά του είπα αν υπάρχει καμία πιθανότητα να πάρουμε τηλέφωνο και να το τακάρουν και να αλλάξουν τους τροχούς και μου είπε ούτε 1: 100000000000000000000 έχει φύγει είδη από το εργοστάσιο και είναι στην αποθήκη περιμένοντας να έρθει! Ας πάει και το παλιάμπελο του new_grrrr.gif !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.