Jump to content
DIMIK

Χρόνοι αναμονής-παράδοσης

Recommended Posts

Αποκλείεται να μην το έχουν περάσει στο σύστημα?

Τι να σου πω φιλε, ελπιζω να εκανε λαθος ο αντιπρωσοπος σου..

Κανονικα με το που κατασκευαστει το αμαξη περνει αρηθμο πλαισιου και ενιμερωνεται και το συστημα κατ΄ευθειαν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εγώ το παράγγειλα το Scirooco μου στης 30/03/2009

Μου ειπαν για 27η εβδομαδα τελικα εκλεισε 23η εβδομαδα αλλα εκει ποθ προβληματιζομαι ειναι οτι δεν εχω βαλει τον Συναγερμός εργοστασίου, τουσ εχω παρει τηλ και μου ειπανα οτι καλυτερα να μην το προσθεσω γιατι θα αλλαξει η εβδομαδα παραγωγης και μπορει να χασω το -50% απο τα τελη τελικα δεν το εβαλα αλλα το σκεφτομαι ακομα. εχει μεγαλη διαφορα Συναγερμός , εργοστασίου με τους μη?

α.122ps

β.Candy white

1.Πακέτο φωτισμού PLA

2.RDC 510

3.Ελεγχος πιεσης ελαστικων

4.Πανοραμικη ηλιοροφη

5.Σπορ πακετο

6.Αισθητηρες παρκαρισματος,αντιπροσωπειας

7.Αυτοματος σταθεροποιητης ταχυτητας

Υπομονη παιδιαααααααα πλησιαζει ο καιρος..... ;) ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φιλε, ελπιζω να εκανε λαθος ο αντιπρωσοπος σου..

Κανονικα με το που κατασκευαστει το αμαξη περνει αρηθμο πλαισιου και ενιμερωνεται και το συστημα κατ΄ευθειαν...

Τι λάθος μπορεί να έχει κάνει? Εμένα μου είπε οτι το σύστημα του βγάζει 17η εβδομάδα. Τίποτα άλλο. Σήμερα αυτό. Βοήθεια. Τα νεύρα μου

Link to comment
Share on other sites

Τι λάθος μπορεί να έχει κάνει? Εμένα μου είπε οτι το σύστημα του βγάζει 17η εβδομάδα. Τίποτα άλλο. Σήμερα αυτό. Βοήθεια. Τα νεύρα μου

Μα η 17η βδομαδα περασε! ειμαστε στιν 18η τωρα, πως ειναι δηνατον να λεει ακομα 17η στο συστημα του?

πες τον να επικοινονισει τηλεφωνικα.. αν ξερει γερμανικα να παρει στο Wolfsburg τηλ.

Αλλιος υπομονη.. το πλοιο ουτος η αλλος σε 2 ωρες δενει στο λιμανι(Setubal). και πιστευω οτι θα κατσει κανα 2 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Μα η 17η βδομαδα περασε! ειμαστε στιν 18η τωρα, πως ειναι δηνατον να λεει ακομα 17η στο συστημα του?

πες τον να επικοινονισει τηλεφωνικα.. αν ξερει γερμανικα να παρει στο Wolfsburg τηλ.

Αλλιος υπομονη.. το πλοιο ουτος η αλλος σε 2 ωρες δενει στο λιμανι(Setubal). και πιστευω οτι θα κατσει κανα 2 μερες.

Μίλησα με την kosmocar και μου είπαν και αυτοί τα ίδια. Δεν ξέρω τι να πω. Θα επικοινωνήσω μαζί τους πάλι την Τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τον παζαρόπουλο και μου είπε οτι το αμάξι είναι σε κατάσταση μεταφοράς !! έχει πάρει αρ. πλαισίου κλπ !! :whistling:

Είχα 18 εβδομάδα λέτε να είναι μέσα στο καράβι που περιμένουμε ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες..με εβδομάδα παραγωγής 20ή ποτε πιστεύετε χοντρικά θα το παραλάβω?Ο πωλητής μου είπε ότι τέλος μαΐου θα είναι στο τελωνείο...μετά από εκεί πόσες μέρες χρειάζεται να εκτελωνιστεί και να ετοιμαστεί?

έχω αρχίσει και βαριέμαι να περιμένω.θα έρθει το αμάξι και θα έχω ξενερώσει!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες..με εβδομάδα παραγωγής 20ή ποτε πιστεύετε χοντρικά θα το παραλάβω?Ο πωλητής μου είπε ότι τέλος μαΐου θα είναι στο τελωνείο...μετά από εκεί πόσες μέρες χρειάζεται να εκτελωνιστεί και να ετοιμαστεί?

έχω αρχίσει και βαριέμαι να περιμένω.θα έρθει το αμάξι και θα έχω ξενερώσει!

Kαι εγω 20η εβδομαδα παραγωγης εχω και μου ειπαν πως μεσα ιουνιου λογικα παραλαμβανω, οποτε και εσυ καπου εκει παιζεις :D

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα!Ούτε Bentley να είχαμε παραγγείλει ρε γμτ!

Aσε που πρέπει να είμαι ο μονος που από την πιθανή εβδομάδα παραγωγής (19η) αντί να πέσει ανέβηκε (στην 20η)!

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα!Ούτε Bentley να είχαμε παραγγείλει ρε γμτ!

Aσε που πρέπει να είμαι ο μονος που από την πιθανή εβδομάδα παραγωγής (19η) αντί να πέσει ανέβηκε (στην 20η)!

Για να μην αισθανεσαι μονος, και σε μενα ακριβως το ιδιο εγινε.

Ειναι κριμα για τοσο λιγο να χανουμε τις αλλαγες.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες και από μένα. Μόλις σήμερα μπήκα και έχω κάνει παραγγελία από 29/4/09

α.160ps

β.Candy white

γ.RDC 510

δ.Ελεγχος πιεσης ελαστικων

ε.Πανοραμικη ηλιοροφη

στ.Συναγερμός plus

Τιμή: 23700¤

Προς το παρόν είχα αγχωθεί με τις τιμές που ανακοινώνεται εδώ, αλλά μετά είδα οτι δεν είχαν ηλιοροφή...Μάλλον καλά το πήρα!!!

Τόσο καιρό το έπαιζα cool με το χρόνο αναμονής αλλά τώρα περνάει βασανιστικά.

Το μόνο που εύχομαι είναι να προλάβω τα τέλη ταξινόμησης...Υπάρχει κανείς να μου δώσει λίγο κουράγιο????

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες και από μένα. Μόλις σήμερα μπήκα και έχω κάνει παραγγελία από 29/4/09

α.160ps

β.Candy white

γ.RDC 510

δ.Ελεγχος πιεσης ελαστικων

ε.Πανοραμικη ηλιοροφη

στ.Συναγερμός plus

Τιμή: 23700¤

Προς το παρόν είχα αγχωθεί με τις τιμές που ανακοινώνεται εδώ, αλλά μετά είδα οτι δεν είχαν ηλιοροφή...Μάλλον καλά το πήρα!!!

Τόσο καιρό το έπαιζα cool με το χρόνο αναμονής αλλά τώρα περνάει βασανιστικά.

Το μόνο που εύχομαι είναι να προλάβω τα τέλη ταξινόμησης...Υπάρχει κανείς να μου δώσει λίγο κουράγιο????

Καλησπέρα & από εμένα,

Και εγώ εν αναμονή είμαι ενός TSI 160HP σε μαύρο πέρλα. Έκλεισες ετοιμοπαράδοτο ή παρήγγειλες με παράδοση 3 μήνες??

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα!Ούτε Bentley να είχαμε παραγγείλει ρε γμτ!

Aσε που πρέπει να είμαι ο μονος που από την πιθανή εβδομάδα παραγωγής (19η) αντί να πέσει ανέβηκε (στην 20η)!

Depending on the Bentley, υπαρχουν και ετοιμοπαραδοτες που εχει στην εκθεση στην Κηφισιας!!!! tongue.gif If you've got the money :D

Link to comment
Share on other sites

Sorry γιατί δεν είχα δει το "υποφόρουμ" ότι αφορά Scirocco, η παραγγελία που έχω κάνει είναι για GOLF.

Υπήρχαν καθόλου ετοιμοπαράδοτα Scirocco παιδιά ή μόνο παραγγελία δίνεται??

Στα Golf πάντως μέχρι την περασμένη εβδομάδα είχαν αυτοκίνητα στο τελωνείο (έτσι έλεγαν τουλάχιστον) & το παράδοξο είναι ότι η μεγαλύτερη ζήτηση είναι για TSI 160 αντί TSI 122.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ετοιμοπαράδοτο, μου είπαν 4 μήνες αλλά θα το παλέψουν! Αν δεν το παλέψουν, την κλαίω τη μείωση του τέλους ταξινόμησης! Και παρότι ακούγεται οτι θα παραταθεί το μέτρο, αμφιβάλλω αφου όλα τα λαμόγια ασχολούνται τώρα με το πως θα πάρουν την εξουσία στα χέρια τους πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαινετε σημερα φορτωνει το πλοιο, δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι ειναι αυτο το πλοιο...

θα το δουμε μολις βγει απ το λιμανη προς τα που περνει κατευθηνση..

http://syros-observer.aegean.gr/ais/defaul...mp;type_color=7

Link to comment
Share on other sites

Είναι φίλε dani και τα δικά μας μέσα :lol: Μίλαγα το πρωί με τον πωλητή μου και μου είπε οτι το αμάξι φορτώθηκε απο την προηγούμενη βδομάδα και σαλπάρειιιιιιιιιιιιιιιι new_sugkrotima.gif οποτε και τα 2 μπλε τερατάκια μέσα θα είναι!!!!!(εύχομαι δλδ)και όπως και τα υπόλοιπα στατιστικά, τέλη Μαίου θα είναι τελωνείο..άντε να δούμε ρε φίλε!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση σε αυτο το πλοιο να ειναι και ορισμενα απο την 20η εβδοαμαδα παραγωγης?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!με εβδομαδα παραγωγης 16η,ποτε περιπου θα βρισκεται ελλαδα?σας ρωταω γιατι ο αντιπροσωπος μου ποτε μου λεει μεσα μαιου και ποτε αρχες ιουνιου!αν καποιος εχει παρομοια εβδ. παραγωγης ας μου πει περιπου ποτε ερχεται το δικο του!!!!!!ευχαριστω και με το καλο σε ολους μας!!!!!!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!με εβδομαδα παραγωγης 16η,ποτε περιπου θα βρισκεται ελλαδα?σας ρωταω γιατι ο αντιπροσωπος μου ποτε μου λεει μεσα μαιου και ποτε αρχες ιουνιου!αν καποιος εχει παρομοια εβδ. παραγωγης ας μου πει περιπου ποτε ερχεται το δικο του!!!!!!ευχαριστω και με το καλο σε ολους μας!!!!!!!! :)

Το δικο μου ειχε 17η βδομαδα και ειναι ηδη απο την δευτερα στην αθηνα!!

Link to comment
Share on other sites

sergio7 επειδη η 20η εβδομαδα παραγωγης που αναφερεις ειναι η εβδομαδα που διανυουμε(10/5-16/5) κ επειδη τυγχαινει χτες να κατασκευαστηκε κ το δικο μου(κ εγω 20η εβδομαδα κατασκευης) να σε ενημερωσω πως θεωρω αδυνατο να ειναι ηδη στο πλοιο.ο αντιπροσωπος με πληροφορησε πως θα το εχω μεσα ιουνιου.η κλασσικη περιοδος αναμονης των 4 εβδομαδων απο την εβδομαδα κατασκευης..ελπιζω να σε βοηθησα εστω κ λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειχε 17η βδομαδα και ειναι ηδη απο την δευτερα στην αθηνα!!

λες να είναι και το δικο μου ; εγω είχα 18η . ποτε θα ειναι Θεσσαλονίκη!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.