Jump to content
DIMIK

Χρόνοι αναμονής-παράδοσης

Recommended Posts

:lol: τελικα εχεις δικιο,μολις με ενημερωσανε πως την τεταρτη 20/5 παραλαμβανω........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5 μερες εμειναν..........σχεδον 7 μηνες αναμονης............! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Αναμονή Τέλος....

¶υριο το πρωί θα το έχω στα χέρια μου σήμερα το είδα από κοντά...

Εβδομάδα παραγωγής είχα 17η...

Το τιμόνι κ το ταμπλό είναι χωρίς αλλαγές...

photos Αύριο βράδυ....

Υπομονή σε όλους... το είχα παραγγείλει στις 17/11/08....

Link to comment
Share on other sites

sergio7 επειδη η 20η εβδομαδα παραγωγης που αναφερεις ειναι η εβδομαδα που διανυουμε(10/5-16/5) κ επειδη τυγχαινει χτες να κατασκευαστηκε κ το δικο μου(κ εγω 20η εβδομαδα κατασκευης) να σε ενημερωσω πως θεωρω αδυνατο να ειναι ηδη στο πλοιο.ο αντιπροσωπος με πληροφορησε πως θα το εχω μεσα ιουνιου.η κλασσικη περιοδος αναμονης των 4 εβδομαδων απο την εβδομαδα κατασκευης..ελπιζω να σε βοηθησα εστω κ λιγο.

Σ' ευχαριστω πολυ Κωνσταντινε! Και γω τοτε το περιμενω οπως μου ειπε ο πωλητης μου, απλα ρωτησα σε περιπτωση που επιταχυνθηκε η διαδικασια...

Καλη μας παραλαβη λοιπον! :(

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις με 21η εβδομαδα παραγωγης?

Eγω εχω 20 εβδομαδα παραγωγης. Με πηρανε τηλ χτες και μου ειπανε οτι κατασκευαστηκε και αρχες του ιουνιου θα ειναι αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω 20 εβδομαδα παραγωγης. Με πηρανε τηλ χτες και μου ειπανε οτι κατασκευαστηκε και αρχες του ιουνιου θα ειναι αθηνα.

Και το δικο μου χτες κατασκευαστηκε.

Ρωταω αν υπαρχει κανεις με 21η διοτι ειχε ακουστει οτι για να εφαρμοστουν οι αλλαγες που θα ισχυσουν απο την 22η εβδομαδα και μετα θα εκλεινε η γραμμη παραγωγης για μια εβδομαδα.απλα θελω να μαθω εαν εχασα τις αλλαγες για μολις 1 μερα παραγωγης................

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα κατα τύχη στην αντιπροσωπεία να ρωτήσω μπας και ....Και τελικά μου δώσανε βδομάδα παραγωγής 26η, τέλος Ιουνίου (μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος) και μάλλον τέλη Ιουλίου θα το έχω...Εκτος εαν βουλιάξει κανα πλοίο...Έτσι μου είπαν στην αντιπροσωπεία....Έχει κανείς 26η βδομάδα παραγωγής?

Link to comment
Share on other sites

Να το πλοιο που παει να παρει τα αμαξακια μαςtongue.gif

http://syros-observer.aegean.gr/ais/shipde...amp;header=true

ρε παιδιά πόσες μέρες αράζει στο λιμάνι το καράβι πριν ξεκινήσει για πειραιά?νομίζω βρίσκετε εκεί παρα πολλές μέρες!Aντε και περιμένουμε με αγωνια!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πόσες μέρες αράζει στο λιμάνι το καράβι πριν ξεκινήσει για πειραιά?νομίζω βρίσκετε εκεί παρα πολλές μέρες!Aντε και περιμένουμε με αγωνια!

Μην αγχωνεσαι... δεν ειναι αυτο το καραβι. Δεν ειμαι 100% σιγουρος ποιο ειναι , αλλα αυτο δεν ειναι σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλ την προηγούμενη πέμπτη απο τον παζαροπουλο Θεσσαλονίκης και μου είπανε οτι το αμάξι είναι τελωνείο και να πάω απο εκεί να κανονίσουμε την πληρωμή !!

πήγα τελικά χθες γιατί δεν μπορούσα άλλη μέρα κανονίσαμε την πληρωμή και μου είπε οτι σε 20+ ημέρες θα το έχω στα χέρια μου. Μου είπε οτι πρώτα πρέπει να γίνει ολόκληρη η πληρωμή και μετά να φύγει απο το τελωνείο <_< τζάμπα τόσες μέρες ...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα κατα τύχη στην αντιπροσωπεία να ρωτήσω μπας και ....Και τελικά μου δώσανε βδομάδα παραγωγής 26η, τέλος Ιουνίου (μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος) και μάλλον τέλη Ιουλίου θα το έχω...Εκτος εαν βουλιάξει κανα πλοίο...Έτσι μου είπαν στην αντιπροσωπεία....Έχει κανείς 26η βδομάδα παραγωγής?

Με 25η εβδομαδα παραγωγης εχω παραδοση 13 Ιουλιου ~ or so...... :lol: Κανε υπομονη 2 μηνες!

Link to comment
Share on other sites

με την σειρα μ να πω και εγω τα καλα νέα...πηρα τηλ χθες στον γκρατσια και μ βγήκε 26η εβδομαδα και συγκεκριμενα 26 ιουνιου!!μ ειπε οτι μετα θέλει ακριβως 4 εβδομαδες για Ελλάδα και μολις ερθει σε 1,5 εβδομαδα με το κλειδί στο χέρι...υπολογίζει 3-7 αυγούστου να το έχω...για να δούμε...ποσο υπομονή ακόμα ειδικα τώρα π βλέπω να κυκλοφορούν αρκετά??????

Link to comment
Share on other sites

δυο βδομάδες ποιο νώρις απ οτι εσύ, στις 15 Απρίλη!κάτσε να δείς να βγούν τα οριστικά γιατι και εμένα μεχρι πριν μια βδόμαδα μου έβγαζε το σύστημα ενδεικτική εβδομαδα την 24 και τελίκα είναι η 26...ευχομαι το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

με την σειρα μ να πω και εγω τα καλα νέα...πηρα τηλ χθες στον γκρατσια και μ βγήκε 26η εβδομαδα και συγκεκριμενα 26 ιουνιου!!μ ειπε οτι μετα θέλει ακριβως 4 εβδομαδες για Ελλάδα και μολις ερθει σε 1,5 εβδομαδα με το κλειδί στο χέρι...υπολογίζει 3-7 αυγούστου να το έχω...για να δούμε...ποσο υπομονή ακόμα ειδικα τώρα π βλέπω να κυκλοφορούν αρκετά??????

Εμένα δυστυχώς ακόμα δεν μου έχει δώσει κλειδωμένη ημερομηνία, και το έχω παραγγείλει σχεδόν μαζί σου. Όχι τίποτα άλλο αλλά έχω κανονίσει μέσα Αυγούστου να το πάω ταξιδάκι Ισπανία για στρώσιμο..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έμαθα μετά από 10 τηλεφωνήματα και 10 επισκέψεις, οτι απο 29/4/09 ημερομηνία παραγγελίας, παραγωγή τέλη Ιουνιου και μετά τέλη Ιουλίου έρχεται Ελλάδα. Ξερει κανείς άν ο πωλητής μπορεί να γνωρίζει ακριβή ημερομηνία παραγωγής? Κανείς που το πήρε από Karenta Συγγρού, πόσο κάνει μετά την παραγωγή του για να έρθει στα χέρια μου?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ σήμερα εβδομάδα παραγωγής επιτέλους!! 25η και σύμφωνα με τον πωλητή σε ένα μήνα θα το έχω στα χέρια μου!!

Link to comment
Share on other sites

Με ενημερωσαν οτι παραλαμβανω σε 2 εβδομαδες με παραγγελια 19/03

off-topic-maker.gif

Ποσο κοσμο ειχε σημερα στην Καρεντα, Αργυρουπολη ειναι απιστευτο. Οι πωλητες ειχαν τρελαθει!!! Λεφτα τελικα δεν υπαρχουν και η κριση ειναι μεγαλη new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα από Karenta, και περίμενα να ακούσω οτι το αμάξι είναι έτοιμο από Παρασκευή όπως μου είχαν πει. Όμως, τελικά πως έγινε και θα είναι έτοιμο την επόμενη Πέμπτη, μόνο αυτοί το ξέρουν. Είμαι πάντως οριακά για τα μειωμένα τέλη ταξινόμησης. Ελπίζω να μην χάσω τη μείωση για 1 ή 2 μέρες.. Και κάτι τελευταίο...¨ολοι οι πωλητές είναι ίδιοι...Μόλισ κλείσουν παραγγελία, δεν τους καίγεται καρφάκι. Κάνω 10 τηλέφωνα κάθε φορά και μόνο αμα πάω από την έκθεση, παίρνω απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα από Karenta, και περίμενα να ακούσω οτι το αμάξι είναι έτοιμο από Παρασκευή όπως μου είχαν πει. Όμως, τελικά πως έγινε και θα είναι έτοιμο την επόμενη Πέμπτη, μόνο αυτοί το ξέρουν. Είμαι πάντως οριακά για τα μειωμένα τέλη ταξινόμησης. Ελπίζω να μην χάσω τη μείωση για 1 ή 2 μέρες.. Και κάτι τελευταίο...¨ολοι οι πωλητές είναι ίδιοι...Μόλισ κλείσουν παραγγελία, δεν τους καίγεται καρφάκι. Κάνω 10 τηλέφωνα κάθε φορά και μόνο αμα πάω από την έκθεση, παίρνω απάντηση...

Μεχρι τον Αυγουστο ισχυουν τα τελη :)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε το πλοίο που φέρνει τα της 25ης εβδομάδας?

¶ντε και να το ξέραμε τι θα άλλαζε ?

Καπεταν Αντρέα Ζέπο το scirocco δεν το βλέπω !!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα από Karenta, και περίμενα να ακούσω οτι το αμάξι είναι έτοιμο από Παρασκευή όπως μου είχαν πει. Όμως, τελικά πως έγινε και θα είναι έτοιμο την επόμενη Πέμπτη, μόνο αυτοί το ξέρουν. Είμαι πάντως οριακά για τα μειωμένα τέλη ταξινόμησης. Ελπίζω να μην χάσω τη μείωση για 1 ή 2 μέρες.. Και κάτι τελευταίο...¨ολοι οι πωλητές είναι ίδιοι...Μόλισ κλείσουν παραγγελία, δεν τους καίγεται καρφάκι. Κάνω 10 τηλέφωνα κάθε φορά και μόνο αμα πάω από την έκθεση, παίρνω απάντηση...

καλησπερα φιλαρακι! σου ειπαν γιατι δεν κατασκευαστηκε την Παρασκευη??κ εμενα 26-06 ηταν να γίνει και υποθετω οτι εχει γίνει....παιρνω τηλ τον πωλητη μου και μαθαινω οτι εχει φύγει διακοπες...και δεν μπορουν να μ πουν ημερομηνίες....

edit

πέρασα τελικα απο εκεί γιατι δεν βγάζεις ακρη αλλίως...εμενα το μώρο μου ειναι ετοιμο αποτ τις 26-06 και ερχέται προς Ελλάδα :D :D ...μου είπε τέλη Ιουλίου λογίκα θα το έχω στα χέρια μου ίσως και αρχές Αυγούστου...(3,5 μήνες φτου φτου φτου φτου..)

Edited by chmavr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.